Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Гласът като музикален инструмент


Надеждна

Recommended Posts

Аз мисля,че в такъв случай е хубаво да започнеш да пееш слушайки някаква музика,тази която ти харесва,тази която отваря и слуха ти.

Защото няма как да пропееш, ако всъщност не "чуваш " истински музиката.Няма как да чуеш и себе си, ако не следваш със слуха си музиката.

Опитай се да пееш едовременно с някой,който пее,наживо или на запис.Опитай се да научиш дадена песен,да си тананикаш мелодии,в компанията на някой или сам.

Аз доста често пея сама или в компанията на хора,докато правя нещо монотонно и ежедневно/примерно мия чинии или разчиствам нещо из къщи/ .

Случвало ми се е да пея всекидневно, когато нещо не е наред вътре в мен,чувствам някакво неразположение,било то физически или психически.Често си правя импровизации и дори си мисля някакви мелодии, които са абсолютно спонтанни пред огледалото,но след като приключа с пеенето,което трае около половин час, аз съм изляла всичко и съм раздвижила енергията на 5-тата чакра.Просто го правя за здраве, пък и определено си ми е някаква потребност музиката.Без музика рядко рисувам,буквално ме настройва за изкуство и ме фокусира и концентрира върху това, което правя.

Ами ок,тогава желая ти успех и дръзновение !Но трябва да си по- смел.Откъде знаеш ,че нямаш слух?

Редактирано от Inatari
Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...