Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Каква система на управление се очаква в бъдеще


Recommended Posts

:)

Сега имаме демокрация и капитализъм.

Какво е вероятното развитие на тази система след 20-30-40-50 години и къде бихте желали да живеят децата ви?

Аз предполагам че ще дойде социализма от изтока на власт, но само предполагам, съвсем неграмотно предположение... :rolleyes:

:) :)

Линк към коментар
Share on other sites

Според Ян ван Хелсинг, ще има "нов световен ред" създаден и управляван от илюминатите.Кои са те, и какъв е този нов световен ред? - най-добре ще е да прочетете книгатата му "НЕ ПИПАЙ ТАЗИ КНИГА".Изключително интересна разкриваща неща от тайните на света.Чакат ни големи промени на земята, както материални, така и духовни,между впрочем за които и учителят ни е водил беседи.

Линк към коментар
Share on other sites

За нов ред трябват нови хора. Физическия свят е само нещо като следствие от менталния - това изглежда е трудно да бъде осъзнато. Каквото мислят хората, това се проявява на физическо ниво.

Линк към коментар
Share on other sites

За нов ред трябват нови хора. Физическия свят е само нещо като следствие от менталния - това изглежда е трудно да бъде осъзнато. Каквото мислят хората, това се проявява на физическо ниво.

Точно така, но пък и все повече хора има които го осъзнават и се раждат такива и промяната вече е започнала и набира скорост.

Линк към коментар
Share on other sites

Би ли споделила накратко идеите на г-н Хелсинг?

Заглавието на книгата е директно провокиращо, което лично мен не ме въодушевява особено :rolleyes: , но не бих искала да подхождам с предубеждение към автора и творчеството му, защото това заглавие може да му е "пробутано" от маркетинговия отдел на издателя :)

Линк към коментар
Share on other sites

Би ли споделила накратко идеите на г-н Хелсинг?

Заглавието на книгата е директно провокиращо, което лично мен не ме въодушевява особено :rolleyes: , но не бих искала да подхождам с предубеждение към автора и творчеството му, защото това заглавие може да му е "пробутано" от маркетинговия отдел на издателя :)

Да и мен ме очуди заглавието на книгата но когато започнах да я чета разбрах, че си е на мястото.

За идеите на Хелсинг - тъй като информацията е много всеобхватна наистина ми е невъзможно да обясня в няколко изречения.

Линк към коментар
Share on other sites

Аз по принцип предпочитам да се концентрирам върху нещата в живота си, които мога да променя, но наскоро попаднах на един филм - Zeitgeist, който дава интересна гледна точка.

"Крайната цел е да поставим на всички хора чипове. Всеки в света ще има чип RFID. Тези чипове ще съдържат цялата информация за парите и всичко останало. И ако някой протестира за това което правим или да ни се противопостави, просто ще му изключим чипа."

През 2005 г. Конгресът под предлог за контрол на имиграцията и така наречената "Война с тероризма" приема декрет за идентификацията "Real ID Act", според който се предвижда от май 2008 г. всеки да има федерална идентификационна карта, на която ще се намира сканиращ бар-код с персонална информация за вас. Между другото, този бар-код е само временно решение, докато картата се замени с истинския чип RFID с проследяващ модул, който с помощта на радио вълни ще следи всяка ваша крачка на планетата. Ако това ви звучи прекалено странно, трябва да знаете че проследяващия чип RFID е вече във всеки нов американски паспорт. А последната стъпка ще е имплантирането му, което много хора вече са направили, по различни причини. Във Флорида има семейство, чийто членове са пионерите на новия свят. Те доброволно са поискали да бъдат първите с идентификационни микрочипове имплантирани в телата им. "След 9/11 наистина се замислих за сигурноста на семейството си. Не бих имал нищо против да ми бъде имплантиран постоянен идентификационен чип в ръката." Накрая всеки ще бъде заключен в една контролирана монетарна мрежа, където всяко ваше действие ще бъде документирано. И ако преминете чертата, те биха могли да ви изключат чипа, защото дотогава, всеки детайл от живота на обществото ще се движи около взаимодействието на тези чипове.

Това е картината, която са ни подготвили за бъдещето и ако си отворите очите ще я видите. Централизирана световна икономика, където всяка стъпка, всяка трансакция ще се наблюдава и следи, а всички права - потъпкани. Най-невероятния аспект на всичко е: всички тези тоталитарни елементи няма да бъдат наложени насила на хората, хората сами ще ги поискат. Защото, социалната манипулация на обществото преминава през генериране на страх и разделение, което притъпява у хората усещането за сила и реалност. Тези процеси, които се водят от столетия, ако не и от хилядолетие, религия, патриотизъм, раси, здраве, класи, и всички други измислени атрибути, е произволна идентификация на сепаратизъм за създадаване на управляемо население, извънредно податливо в ръцете им. "Разделяй и владей!"

Линк към коментар
Share on other sites

Аз по принцип предпочитам да се концентрирам върху нещата в живота си, които мога да променя, но наскоро попаднах на един филм - Zeitgeist, който дава интересна гледна точка.

"Крайната цел е да поставим на всички хора чипове. Всеки в света ще има чип RFID. Тези чипове ще съдържат цялата информация за парите и всичко останало. И ако някой протестира за това което правим или да ни се противопостави, просто ще му изключим чипа."

През 2005 г. Конгресът под предлог за контрол на имиграцията и така наречената "Война с тероризма" приема декрет за идентификацията "Real ID Act", според който се предвижда от май 2008 г. всеки да има федерална идентификационна карта, на която ще се намира сканиращ бар-код с персонална информация за вас. Между другото, този бар-код е само временно решение, докато картата се замени с истинския чип RFID с проследяващ модул, който с помощта на радио вълни ще следи всяка ваша крачка на планетата. Ако това ви звучи прекалено странно, трябва да знаете че проследяващия чип RFID е вече във всеки нов американски паспорт. А последната стъпка ще е имплантирането му, което много хора вече са направили, по различни причини. Във Флорида има семейство, чийто членове са пионерите на новия свят. Те доброволно са поискали да бъдат първите с идентификационни микрочипове имплантирани в телата им. "След 9/11 наистина се замислих за сигурноста на семейството си. Не бих имал нищо против да ми бъде имплантиран постоянен идентификационен чип в ръката." Накрая всеки ще бъде заключен в една контролирана монетарна мрежа, където всяко ваше действие ще бъде документирано. И ако преминете чертата, те биха могли да ви изключат чипа, защото дотогава, всеки детайл от живота на обществото ще се движи около взаимодействието на тези чипове.

Това е картината, която са ни подготвили за бъдещето и ако си отворите очите ще я видите. Централизирана световна икономика, където всяка стъпка, всяка трансакция ще се наблюдава и следи, а всички права - потъпкани. Най-невероятния аспект на всичко е: всички тези тоталитарни елементи няма да бъдат наложени насила на хората, хората сами ще ги поискат. Защото, социалната манипулация на обществото преминава през генериране на страх и разделение, което притъпява у хората усещането за сила и реалност. Тези процеси, които се водят от столетия, ако не и от хилядолетие, религия, патриотизъм, раси, здраве, класи, и всички други измислени атрибути, е произволна идентификация на сепаратизъм за създадаване на управляемо население, извънредно податливо в ръцете им. "Разделяй и владей!"

Това което пишеш е една от целите на илюминатите за "Новия световен ред".Искам да ви припомня за откровението на Йоан

"И принуждаваше всички, малки и големи, боати и сиромаси, свободни и роби да им се тури белег на десницата или на челата им;за да не може никой да купува или да продава, освен оня, който носи за белег името на звяра, или на числото на неговото име"

Линк към коментар
Share on other sites

Е, че то това не е нищо ново или тайно.

По принцип контролната цифра в баркодовете по една "случайност" е именно 6. И във всеки баркод, ако се загледате, има точно три такива контролни шестици - т.е. 666.

Гръцката православна църква още преди години проведе много сериозна борба с гръцкото правителство против навлизането на новите електронни лични карти, при които се ползват същите контролни цифри, защото им светна точно Откровението на Йоан. И закономерно загуби. А вече и ние имаме такива лични карти. Също все повече навлизат електронните дебитни/кредитни карти и все повече разплащания стават чрез тях.

С една дума всичко върви по план - дори и да звучи като черен хумор.

Линк към коментар
Share on other sites

Според мене тези твърде модни напоследък конспиративни теории, пречат изключително много на развитието на хората. Създават се мощни мисъл-форми, които един ден ще трябва да бъдат преодолени. Същевременно въпросните мисъл-форми поглъщат (по-скоро хората насочват към тях) твърде много енергия, вместо последната да бъде използвана за духовният напредък на човечеството.

Редактирано от Станимир
Линк към коментар
Share on other sites

Филмът "Zeitgeist" (="Дух на времето") наистина си струва и дава ценна гледна точка за глобалните тенденции. Hо и трябва да се съглася със Станимир, че трябва да се внимава с цвета на мислите провокирани от конспиративните теории ... :)

Линк към коментар
Share on other sites

"Не пипай тази книга!" - ми добре, щом самият автор ме съветва така, явно той най-добре си знае глупостите, които се съдържат там.

Заглавието е типично НЛП - създава интерес в човека, основан на изначалния му стремеж да открива непознатото и особено много да налита на забраненото. Този автор е запознат с масовата психика и аудиторията му е точно тази, вероятно.

Не съм го чела, нищо не зная нито за книгата, нито за него, но самото заглавие още ми е достатъчно.

Нов световен ред. Това пък толкова познато ми звучи, че вече се изтърка.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

:)

Ето и отговор на въпроса ми... оказа ce което предполагах...

Според Маркс, феодализмът е последван от капитализъм, който трябва да води до социализъм, след който комунизъм. Тогава комунистическите правителства би следвало да обединят правата си, което да доведе до вид анархия... :rolleyes:

Линк към коментар
Share on other sites

...

което да доведе до вид анархия... :rolleyes:

Информирай се по-обстойно за анархията

и пак ще говорим...

''Думата „анархия“ реално означава общество на свободни личности без управление. Философско-анархистическата мисъл не се бори за хаос както в последно време масово се тълкува неправилно този термин— под термина „анархия“ се има предвид едно желано общество без държава. Анархия буквално се превежда като безвластие.''

Анархизъм

Редактирано от bee_bg
Линк към коментар
Share on other sites

Аз пък си мисля, че няма нищо лошо в това, хората да нямат нужда от управление. Ако аз съм разбрала, че не ми е приятно да наранявам и причинявам дискомфорт и болка на другите защо ще ми е закон, който да ме контролира? И ако спазвам правилата за движение/например/, но и другите ги спазват значи няма да има убити по пътищата. И ако поне90% от хората са такива значи ще има Мир и хармония... Ако на мен не ми харесва да ме съдят и клюкарстват зад гърба ми, моето съзнание няма да допуска да правя това за другите. Това не значи ли, че ще има чисто Съзнание изградено от Любов и, че надпреварата и Его-то ще са отживелица?

Аз нямам нищо против такъв живот. Само дето ще е в мноооого далечно бъдеще.

Сега страхът от законите и зависимостите ни потискат и управляватр но и ни възпитават. Като се има предвид днешното време, където трябва да настъпиш другия, за да оцелееш или да не те настъпи той.... Май е хубава мечта, но далечна.....

Не зная защо се подхранват страховете на хората?-Число на звяра, шестици... Може би така по-лесно се управляват хората, по-лесно можеш да им внушиш своята си идея... Глупости и надпревара кой ще надделее...

Предпочитам да вярвам в красивото и да виждам красота във всеки миг. А това дали ще управляват комунисти или капиталисти, не е ли пак глупост на ума? Ако ще живея добре и семейството и близките ми живеят добре какво значение има как се нарича управлението?

Това е като борбата между религиите, коя е по-вярната. Та нали всички богове ни говорят за Любов.....

Редактирано от xameleona
Линк към коментар
Share on other sites

Отворих темата Мисли за Чистотата и ми се струва, че ако успеем да възпитаме тази чистота в себе си, да я приложим в живота си, ще се получи. Макар и след мнооого време :yinyang::thumbsup:

Редактирано от xameleona
Линк към коментар
Share on other sites

Прекрасно, но дълбоко се съмнявам да се случи за всички хора.

Има един съществен проблем а той е:

Не всички искат да възпитат чистотата в себе си ;)) Това за което мечтаеш и към което се стремиш макар и да е правилно е една красива утопия.

п.п. това е начина, но съм скептично настроен дали ще проработи.

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...