Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Как да подмладяваме клетките си?


Recommended Posts

Задачата на ученика седи в това - да подмладява всички клетки на организма си, а не само частично. За тази цел той трябва да се научи да говори на своите клетки. Всеки ден, преди да започне своята дневна работа, ученикът трябва да поздрави клетките на тялото си, като започне от клетките на мозъка, на очите, на носа, на ушите и постепенно слиза надолу. След това ще поздрави клетките на дробовете, на сърдцето, на стомаха, на червата и най-после ще поздрави себе си и ще започне работата си. Под думата "себе си" разбирамe своя вътрешен ръководител. Само при това положение може да се очаква единство и задружна работа между всички клетки на човешкия организъм.

http://www.bratstvoto.net/vehadi/fr1n.html

Нашето съществуване е обусловено от 30 милиарда клетки. На земята, за да съществуваме, 30 милиарда клетки се съгласили, дошли в едно съдружие, образували човешкия организъм. То е едно грамадно количество. Някои от тях са образували човешкия мозък, някои от тях са образували дробовете, стомаха, мускулите, костите, нервната система, симпатичната нервна система. Тия клетки разпределили работата и те работят. Накъде те работят независимо от самия човек. Те си гледат работата много добре. Дайте храна на вашия стомах и клетките на стомаха ще извършат много добре работата сами, отколкото вие им заповядвате. Ако изпратите въздух във вашите дробове, тия клетки ще извършат работата много по-добре, отколкото вие да заповядвате. Клетките във вашия мозък ще ви научат да мислите много по-правилно, отколкото вие да заповядвате.

Правилно верую

Усещали ли сте вашите клетки като разумни същества?

Разговаряте ли с тях?

Аз отначало малко се смущавах да ги поздравявам и да им благодаря, но с времето осъзнах, колко е важно това....

Какво знаете за подмладяването на тялото ни и за влиянието на мислите и емоциите ни върху този процес?

Редактирано от Донка
Линк към коментар
Share on other sites

Усещали ли сте вашите клетки като разумни същества?

Разговаряте ли с тях?

Аз отначало малко се смущавах да ги поздравявам и да им благодаря, но с времето осъзнах, колко е важно това....

Какво знаете за подмладяването на тялото ни и за влиянието на мислите и емоциите ни върху този процес?

Нормално е да сме смутени в началото,защото не сме свикнали с това още от детска възраст.Започваме да опознаваме себе си в един доста по късен етап.Моята дъщеря например толкова сериозно говори за третото си око ,не по-маловажно от останалите две,че учителката и дори била леко смутена и и се скарала,че просвещава другите деца на такива теми.Вечер като си ляга ме кара да я цулуна по третото око,а не по челото....толкова е сериозна и смешничка.А когато се къпем и говорим на водата ,благодарим и,че отмива от нас нечистотиите,напрежението и лошите мисли,виждам една вяра в детските очи не подлагаща се на съмнение.Толкова е хубаво да си дете.

ПРи нас просто става по-бавно.Аз лично когато остана сама ,понякога си представям как всяка моя клетка се къпе в Божествена лъчиста светлина и не остава тъмно местенце...Чувствам се пречистена отвътре,тялото ми пулсира там,където насоча мисълта,това показва ,че то откликва на мисълта ми.Между мен и тялото ми се получава един диалог,като танца между двама партньори.Лошото е ,че не го правя често.Някои вечери си правя експерименти дори,настройвам се положително и разговарям с тялото си,говоря му хубави неща,заспивам с положитeлни мисли,а на сутринта засичайки се с дъщеря си пред огледалото я забелязвам да ме гледа любопитно и ми казва:Мамо,знаеш ли ,че днес си по-красива?!

Учудвам се от ефекта,но така и се чувствам пък и на детето мога да имам доверие.

Разбира се ,че нашите клетки са разумни,майтапя се понякога,че те са по-разумни от нас самите. :) Трябва да осъзнаем това и да им благодарим по-често за всеотдайността,а те на свой ред ще ни възнаградят.

Линк към коментар
Share on other sites

Усещали ли сте вашите клетки като разумни същества?

Разговаряте ли с тях?

Аз отначало малко се смущавах да ги поздравявам и да им благодаря, но с времето осъзнах, колко е важно това....

Какво знаете за подмладяването на тялото ни и за влиянието на мислите и емоциите ни върху този процес?

Нормално е да сме смутени в началото,защото не сме свикнали с това още от детска възраст.Започваме да опознаваме себе си в един доста по късен етап.Моята дъщеря например толкова сериозно говори за третото си око ,не по-маловажно от останалите две,че учителката и дори била леко смутена и и се скарала,че просвещава другите деца на такива теми.Вечер като си ляга ме кара да я цулуна по третото око,а не по челото....толкова е сериозна и смешничка.А когато се къпем и говорим на водата ,благодарим и,че отмива от нас нечистотиите,напрежението и лошите мисли,виждам една вяра в детските очи не подлагаща се на съмнение.Толкова е хубаво да си дете.

ПРи нас просто става по-бавно.Аз лично когато остана сама ,понякога си представям как всяка моя клетка се къпе в Божествена лъчиста светлина и не остава тъмно местенце...Чувствам се пречистена отвътре,тялото ми пулсира там,където насоча мисълта,това показва ,че то откликва на мисълта ми.Между мен и тялото ми се получава един диалог,като танца между двама партньори.Лошото е ,че не го правя често.Някои вечери си правя експерименти дори,настройвам се положително и разговарям с тялото си,говоря му хубави неща,заспивам с положитeлни мисли,а на сутринта засичайки се с дъщеря си пред огледалото я забелязвам да ме гледа любопитно и ми казва:Мамо,знаеш ли ,че днес си по-красива?!

Учудвам се от ефекта,но така и се чувствам пък и на детето мога да имам доверие.

Разбира се ,че нашите клетки са разумни,майтапя се понякога,че те са по-разумни от нас самите. :) Трябва да осъзнаем това и да им благодарим по-често за всеотдайността,а те на свой ред ще ни възнаградят.

Добра дъщеричка!

Много ме радва фактът на промяната - как старото мислене бива заменяно от новото и това, което днес е считано за "ненормално", утре ще бъде възприемано, като напълно нормално, а това което е считано днес за "нормално", след време ще е нещо ненормално.

Разбира се който се смее последен, най-добре се смее.

Жалко обаче за въпросните учители и въобще за хората, които все още освен съмненията, които имат в себе си, прилагат и идеята да подтискат и заклеймят, та даже да "посочват с пръс" тези, които са различни от тях.

И както казва Йогананда: "Невежеството е най-големия враг на човечеството."

:)

"Нормалното" и "ненормалното" винаги се определят от масата. Ако "ненормалното" добие по-голям размер от "нормалното", то "ненормалното" автоматично се превръща в нещо напълно нормално.

Бог да пази децата, защото те са двигателя на света ни.

Да цункаш малкото момиченце от мен! :)

Колкото до клетките... те са онези народи споменавани в Библията и когато дойде "Второто пришествие" на Иисуса Христа, едни от тях ще поемат към "огненото езеро", докато други ще приемат спасение.

Също е интересно да се види кои са 12-те колена на Израил - по 12 хиляди от всяко коляно!

Разбира се по-важно е как да се прави това нещо с подмладяването.

Лично свидетелствам, че даже цвета на очите би могъл да се промени. Общо взето е възможно да стане и "пълна промяна", без да има хирургически интервенции.

Хубави методи могат да бъдат открите навсякъде - в Йога, в Дао-истката алхимия, в Тай-Дзи, Паневритмията също е метод и въобще всичко, което работи с енергийните канали, енергийните центрове и ума.

Редактирано от Ники_
Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 months later...

Някой чел ли е книгите на Уолъс Д. Уотлъс?Ако не ,ги препорачвам на всеки готов с по-отворено мислене да погледне света около себе си.Една от неговите книги ("Науката да бъдеш здрав") твърди ,че ако човек мисли и живее по здравословен на4ин негото тяло,което е създадено да бъде здраво, ще се запази такова до края на своето функциониране.Не мислим ли изродени мисли за болести и страдания,а тъкмо обратното-мислим за здраве и съвършенство нашето тяло 6те бъде здраво и красиво и ще функционира на 100%.

Линк към коментар
Share on other sites

Вие ставате сутрин и нищо не мислите за вашето тяло. Направете една молитва за него. Изпратете вашата мисъл към тялото си. Помислете за всички ваши клетки, които влизат в мозъка, в стомаха ви. Помислете за всички живи същества, които работят в него, и им изпратете, както прави един добър господар със слутите си, една мисъл, едно благословение. Насърчете ги, дайте им сили и те ще се зарадват. Говорете им, те всичко разбират. Има един Божествен закон, който ги управлява. Насърчете ги, те са съзнателни същества. Бъдете разумни, внимателни към тях, говорете им като един добър господар.

Ако един орган се развива за сметка на друг, ако едни клетки се подмладяват за сметка на други, явяват се различни болести като рак, тумори и други. Когато едни способности и чувства се развиват за сметка на други, организмът пак заболява.

Любовта обновява живота на клетките.

Подмладяването е вътрешен психически процес. В мозъка и в симпатичната нервна система има особени жлези, с които човек не знае още да манипулира.

Съвременните учени не знаят още ролята на тези жлези. Един ден, като научат ролята им, те ще могат да ги използуват съзнателно като средство за подмладяване.

Човек може да се подмлади не само по алхимически начин, но и чрез мисълта си. Светлата мисъл на човека създава около него приятна атмосфера, която го прави способен да възприема хубавото и красивото от живата природа.

Не дръжте нито своите, нито чуждите погрешки в ума си - това е един метод за подмладяване.

Много начини има за подмладяване. Стани рано сутрин, хвани долната, месестата част на ухото. После разтрий костта зад ухото си. Прави всяка сутрин това.

Постът се употребява за обновяване на организма. Той е един метод за подмладяване. След поста, колкото се може по-дълго време употребявайте еднообразна храна, която изисква малко сила за храносмилането, за да не се възбужда във вас апетита, за да може да се развиват дробовете, та да можете да приемате повече прана от въздуха и от водата и да изваждате повече сокове от храната, отколкото сега.

Искате ли да се подмладите, направете следния опит. Ако сте човек на 50-60-годишна възраст, всяка вечер, като си лягате, кажете в себе си, че утре ще бъдете с 5 години по-млад, отколкото сте днес. Правете този опит цяла седмица. Ако сте успели да вложите тази мисъл в подсъзнанието си, в края на седмицата наистина ще бъдете с 5 години по-млад.

Книга за здравето

Това за погрешките е вярно. Работя с много хора и съм забелязала, че тези, които повече критикуват изглеждат по-възрастни за годините си. Тези, които са оптимистични и виждат само хубавото в околните - поразително младеят за възрастта си.

За самовнушението и разтриването на ухото - не знам дали може човек да стане с 5 години по-млад, но определено действа с изглаждане и изчистване на кожата на лицето... Особено ако сутрин след ставане се поглеждате в огледалото и установявате,че наистина има прогрес...

Какви са вашите опитности с подмладяването?

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 year later...

"В мозъка, в симпатичната нервна система има особени жлези,с които човек не знае да манипулира.Съвременните учени не знаят още ролятя им.Един ден,когато научат ролята им,те ще могат да ги използват съзнателно,като средство за подмладяване"

Б.Дуно

Известно е,че ако жлезите с вътрешна секреция функционират правилно,човек старее по-бавно.Природосъобразния начин на живот и светлите мисли и чувства допринасят за правилното функциониране на тези жлези,което води до подмладяване на организма.

Линк към коментар
Share on other sites

Израелски учени откриха душата с томограф

DarikNews - 21 Юни 18:48

Лекарите успяха да установят съществуването на душа при човека с помощта на апарат за магнитно-резонансна томография.

Професор Димитриус Каросис, председател на Израелската асоциация на невроимунолозите и ръководител на Центъра за изучаване на множествената склероза при болницата «Адас Ейн Керем“, обяви на ежегодния конгрес на невроимунолозите, че според откритията, направени от израелските учени, с помощта на занимания с Кабала може активира участъкът от мозъка, който медиците са нарекли «апарат на вярата“, пише БГНЕС. Той активизира мозъчната дейност и в пъти повишава съпротивлението на организма срещу болести, пред които съвременната медицина се оказва безсилна.

Източник:

http://novini.dir.bg...68&sms_ss=email

Редактирано от късметче
Линк към коментар
Share on other sites

Как да подмладяваме клетките си ли?

Ами да пием и да пеем! :)

По-конкретно да пием чай от адаптогенни билки и да пеем песента "Аз ще се подмладя"! Е, по-напредналите могат и без първото...:)

:3d_011:

Линк към коментар
Share on other sites

Как да подмладяваме клетките си ли?

Ами да пием и да пеем! :)

По-конкретно да пием чай от адаптогенни билки и да пеем песента "Аз ще се подмладя"! Е, по-напредналите могат и без първото...:)

:3d_011:

Който пее,зло не мисли!:thumbsup:Ако някой е решил да подмладява клетките си трябва да мисли позитивно дори когато не пее.:)

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 years later...

Тъкмо гледам четвърти епизод на Human Body Pushing The Limits (2008). Там ми напомниха нещо, което знаех: животните, които се хранят по-малко живеят по-дълго. Дава се пример и с мишки, чийто живот може да се удвои по този начин. Показват и инцидент с попаднал в пещера човек, който не може да излезе. Обясняват, че в такива екстремални ситуации функциите в тялото се забавят. Пренасочва се енергията. Косата и ноктите не се подхранват така, както е нормално. Ключовия момент обаче е, че клетките се делят по-бавно. Буквално човек живее по-бавно. Теоретично така човек може да живее 10-15 години по-дълго.

Неясно ми е само в това състояние възприятията и изобщо работоспособността не са ли приспани в някаква степен, а също дали няма негативно отражение върху здравето.

Линк към коментар
Share on other sites

Със сигурност дългосрочното гладуване води до здравословно проблеми. Все пак организмът има нужда от всякакви хранителни вещества, витамини и минерали, за да функционират всичките ни органи правилно. Забавянето на клетъчното делене и пренасочването на енергията в такива екстремни ситуации е просто начин за оцеляване.

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...