Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Свободата на словото


maggee

Recommended Posts

maggee, познато ли ти е това:

...Наложи се да направя някои корекции по твои мнения ..

моето мнение, моля те го прочети, но не беше към теб, казах ти и на лични нямам нищо против теб.

Емоциите на които държиш повече от словото объркват.

Но факт е, че такива няма :)

Емоциите са свързани с болката, но чувствата са нещо различно. :)

дали няма да ми изтрият мнението, щот не е по темата :rolleyes:

Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 149
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Любо

Не забравяйте че емоциите не са нещото което ни издига над животните...

А липсата на емоции, тя дали ни издига над животните?

Вижте, ако говорим за съкровените чуства... това е друго, мисля.

Извинявам се, забравих за съкровените чувства. Най-вероятно, понеже не местя и не редактирам мнения, не съм ги изпитвала. Със сигурност, обаче, триейки постове, се изпитват само най-съкровени чувства.

Линк към коментар
Share on other sites

...Поставям сериозно този въпрос. Може и да опитаме да си направиме такъв експеримент. Да проверим доколко е свободно словото в други форуми с подобна насоченост.

Чета тази тема и ми е все по-трудно да повярвам, че сме възрастни, възпитани и интелигентни хора и спорим по тези въпроси. Сякаш не е очевидно, че като сме на гости, трява да спазваме правилата на домакина си - писани и неписани. Толкова ли е трудно да се проумее това???

Няма нужда да проверяваме, със сигурност има по-голяма цензура

некъде четох един пост, че модераторската намеса трябва да я има, но не трябва да е кастрираща.

Това което казваш за гостите малко не съм съгласен , не важи за форум и ще ти кажа защо

форума е нещо като организъм той е съставен от всички участници->

домакини както ти казваш и гости

но ако едните липсват няма да има форум, а ще остане само сайт, не мисля че трябва да има деление домакини и гости и то точно за виртуално пространство наречено форум всички сме потребители(участници) в дискусията(форума).

Иначе ще има само четящи(потребители) без право да пишат и други(модератори) които пишат т.е. сайт(портал).

Сайтовете са хубаво нещо, но се губи обратната връзка докато при един форум я има.

Редактирано от bee_bg
Линк към коментар
Share on other sites

Това не е първия форум, в който се карат модератори и участници за права и прилагането им. Няма да е и последния.

Естествено всеки е прав, участникът от неговата си позиция на "малтретиран"

модераторът от позицията на власт-имащ да "малтретира"

Слагам го в кавички, защото което е право за едните, за другите не е , и обратно.

Обикновено такива спорове се проточват доста, могат и да екскалират,........ и накрая няма победени, нито убедени.

Но вие си спорете, щом имате излишна енергия за изразходване

Прави ми впечатление, че тук се спори по-често от другаде, :hmmmmm:

това трябва да е резултат от търсенето на духовността от всеки от вас.

И колкото сте по напреднали в духовния път,

толкова по-трудно сте готови на компромиси, (а имате такава тема....за компромисите, егати)

А би трябвало да е обратното.

приличате ми на ето

Линк към коментар
Share on other sites

mvm Публикувано на Днес, 22:12

И колкото сте по напреднали в духовния път,

толкова по-трудно сте готови на компромиси, (а имате такава тема....за компромисите, егати)

А би трябвало да е обратното.

Много си прав, мвм,

Мисля, че се дължи на завишена самооценка :)

Линк към коментар
Share on other sites

mvm, а ти защо си мислиш, че някой с някого се кара... Това откъде го измисли? И как ти дойде наум точно сравнението малтретиращи/малтретирани?

Как мислиш - да не би да наблюдаваш някоя латинодрама, а?

Линк към коментар
Share on other sites

mvm, тук, във форума няма два отбора.

Модераторите не са отбор, не може да ги "биеш" :))))

ще те предупредят и килнат без право на четене дори :))

ще трЕбе да си сменяш IP-to юзера и от начало.

а клипа е много забавен, но не видях да трепат съдията :)))))

Линк към коментар
Share on other sites

........

Хубаво, но досега не прочетох конкретно мнението ти по темата, а именно за свободата на словото

примерно форумното :P Всеки вижда разни неща и му правят впечатление...

Аз пиша от позицията и на двете страни, както е видно и не вземам страна модератор/модериран

за мен лично е много интересен този форумен ''казус'' понеже ми се

налага да вземам решения в друг форум откъм страна на правоимащите.

Казуса аз го виждам така-> правоимащ и неправоимащ говоря откъм форумни(опции)

от там и проблем за свободата на словото.

Ще се изкуша да постна отново част този пост на сърце ми е

та значи темата днес е за свободата. свободата на словото и свободата на избора.

-какво мисля

-какво пиша

-какво казвам

-какво правя си е моя собствена работа.

а думата ми е за толеранса между хората.който или липсва / абе май хич го няма / или никой не знае има ли такова животно изобщо и сее ли се или се копае.

уважавам чуждото мнение. каквото и да е, дори и различно от моето. за да се харесваме -не е нужно да сме сиамски близнаци и да мислим под строй.

А дали ще го приема, след като го изслушам -си е моя работа.

мда.

Редактирано от bee_bg
Линк към коментар
Share on other sites

Да затвориш някого 10 дни безпричинно, само защото е имал смелостта да ви каже истината в очите, тая смелост, която вие нямате и никога не бихте могли да имате, ако още затъвате в илюзиите си за собствената "белота" - това ли наричате доброта? А къде е компромисът, който вие правите или те - компромисите са затова - други да ги правят.

Администраторска бележка: Това мнение, следващото и това са преместени от темата "Да бъдеш добър и компромисен".

Линк към коментар
Share on other sites

Да затвориш някого 10 дни безпричинно, само защото е имал смелостта да ви каже истината в очите, тая смелост, която вие нямате и никога не бихте могли да имате, ако още затъвате в илюзиите си за собствената "белота" - това ли наричате доброта? А къде е компромисът, който вие правите или те - компромисите са затова - други да ги правят.

Здравей, Силве!

Съгласен или несъгласен все едно е и даже няма никакво значение, но пък за сметка на това отправям честно предложение.

Прдлагам всеки един от нас всичките, участници в този форум, да стане един от тези другите, за които пишеш, да стане и бъде от тези, които съумяват да правят компромиси.

Силве, приятелко, било каквото било.. дай да не се тормозиме един друг повече, нека забравим и простим!

Всеки от нас е грешил с другия.

Нека простим, така ще живеем по леко и ще бъдем свободни!

Прщавай, Силве!

:)

Към модераторите: Приятели, внимавайте да не прибързвате и придържайте се към разумността. Просто така, за да може да бъде всичко пълноценно!

Благодаря ви сърдечно!

Редактирано от Ники_
Линк към коментар
Share on other sites

mvm, а ти защо си мислиш, че някой с някого се кара... Това откъде го измисли? И как ти дойде наум точно сравнението малтретиращи/малтретирани?

Как мислиш - да не би да наблюдаваш някоя латинодрама, а?

Не мисля, то се вижда, карате се културно и лицемерно, поне ако се псувахте, щяхте повече да приличате на себе си

За сравнението обясних...повече не ми се обяснява, който разбрал, разбрал

mvm, тук, във форума няма два отбора.

Модераторите не са отбор, не може да ги "биеш" :) )))

ще те предупредят и килнат без право на четене дори :) )

ще трЕбе да си сменяш IP-to юзера и от начало.

а клипа е много забавен, но не видях да трепат съдията :) ))))

Тази тема, като я чета, на мене ми прилича на един колективен бой между модератори и участници.

Вече ме модерираха месец и половина, ако искат да ме баннат, все ми е тая......то без това тук повече чета спорове на умници, отколкото нещо съществено......с някои изключения, заради тях (изключенията) още се мотая тука

........

Хубаво, но досега не прочетох конкретно мнението ти по темата, а именно за свободата на словото

примерно форумното :P Всеки вижда разни неща и му правят впечатление...

Моето мнение ли? То е, че колкото повече дъвчите тук свободата на вашето слово, толкова повече го натиквате дълбоко в заешката дупка. А там знаете ли какво се получава?. Всяко едно слово може да съществува едновременно на много места. И то си личи по това, което пишете из темите. Единият като пише, имам чувството, че едновременно с това блъска с юмрук по клавиатурата, другият пък е толкова умен, че сам се обърква в умнотията си, третият дотолкова се мисли за бог, че е започнал да губи връзка с реалността....и така нататък.....

Свободата на словото е в това, да кажеш каквото мислиш, без да се притесняваш колко обидени ще има, и неразбрали

без да се интересуваш някой ще ти прочете ли поста или не, и дали ще бъде изтрит или не,

без да се притесняваш някой ще те подкрепи ли, или всички ще скочат срещу тебе...

Свободата на словото е свободата на самия човек, ако си я осъзнава

Самият факт, че се отвори такава тема и в нея има дейно участие вече на 5 страници, означава, че

вие не сте свободни

Линк към коментар
Share on other sites

"Нека простим!" не е предложение, това е апел, схващаш ли разликата - едното предполата и неприемането му, а другото зазвучава в заповеден тон. Ники, ти нещо с някой друг май ме бъркаш и то от доста време. Тая Силвия, която е в главата ти, аз не я познавам, а оная, която ти не познаваш няма кому и какво да прощава. Простете си вие на себе си.

Линк към коментар
Share on other sites

"Нека простим!" не е предложение, това е апел, схващаш ли разликата - едното предполата и неприемането му, а другото зазвучава в заповеден тон. Ники, ти нещо с някой друг май ме бъркаш и то от доста време. Тая Силвия, която е в главата ти, аз не я познавам, а оная, която ти не познаваш няма кому и какво да прощава. Простете си вие на себе си.

:)

Така да бъде, Силве, прощавам си и Благодаря!

Линк към коментар
Share on other sites

Ех, Силвия, сложила си си не един, а два чифта крилца и си мислиш, че с тях летиш високо като орлите, но всъщност подскачаш по земята като едно малко врабче.

Линк към коментар
Share on other sites

mvm също ме познавала... брей, колко хора само съм била. :D

:)

Така е Силве!

Всички сме Един и Един сме всички. Права беше, като писа, че е нужно да се отправи прошка към Себе Си.

Аз съм Ти и Ти съм Аз! Какво по-прекрасно от това!?

За мен е чес че те познавам такава каквато Си! Това го пиша напълно искрено, без капчица ирония, защото не ми е необходима. Просто пиша за нещата такива, каквито ги виждам.

Бъди Здрава!

:)

Линк към коментар
Share on other sites

Същинският въпрос не е в какво се изразява правото на човек, докато се ползва от свободата на словото. За права може да се говори на място, където има поставени обществени цели. Но там, където е заложена нагласата към духовност, въпросът за правата отпада. Мировият светоглед отстъпва там, дето иде духа.

Нито аз, а предполагам нито Силвия, търсим или отстояваме някакви права. Мен ме интересува защо "духовният" човек има грижата да поддържа лицеприятност от напълно социален характер. "Трябва да сме добри, да сме любезни, да пазим другите..." И тук е ключовият момент! Да бъдеш добър, да си любезен и да имаш предвид околните е нещо хубаво, но то трябва да се намира в контекста на това осъзнаваш истините за живота и смъртта, да приемаш духа. И именно ония от нас, които имат затруднение или нежелание да се осмислят и одухотворяват, заменят същинските цели с показните - за доброта, любезност и съобразяване. Логиката е "ако съм добър и с обноски, то аз съм осъзнат и духовен". Това е грим от най-грозен порядък. Това е скрита форма на азова претенция. И отново ще дам примера с Исус и Каиафа. Свещеникът иска от Месията малко неща: да го уважава, да приема парадигмата на Синедриона и да не претендира месианство (нови неща). Каиафа е матрицата на модератора. Той отдавна е загърбил духовното и се е разплул в обществената организация на свещенничеството. Затова и Йоан Кръстител и Исус казват, че "времето се изпълни, настана божието царство...", тоест тезите им са апокалиптични, имайки предвид, че земното, общественото си отива, иде отвъдното, духовното.

Правила са нужни в една обществена организация - била тя предприемаческа, държавна или другарска. В една изграждаща се духовна среда правилата са ненужни. (Сега усещам как душата-модераторска не разбира последното изречение). Духовната среда, за разлика от обществената, има свой порядък, който съществува, и ние трябва да му се доверим. Ако в тая среда се появи някой - например selsal - и започне преднамерено да "тормози" белите участници, то духът ще го отсее без усилие, щото духът ги може тия неща. А модераторите - не. И именно ония, които не вярват в духа, в действителната същност на своята духовна цел, в порядъка, който е независим от тях, налагат правила. Това е социално-профанно мислене и в него няма съзнание.

Линк към коментар
Share on other sites

Хубава тема, с голяяямо развитие. И понеже иде реч за свободата на словото, та и аз да кажа. :)

От каква позиция? От една страна като участник - пиша рядко, повече чета. Доста са тези, които само четат, между другото. Има прекрасни материали, за тези които търсят това. От друга страна като модератор. Там е по-сложно май? Чувах оплаквания как съм трила и модерирала постове - абе хващаш гумичката и де що смислено има, триеш - горе-долу така излизаме в постовете на някои от пишещите. На практика - изтрила съм няколко поста (голямо престъпление), модерираните са, за да се поправи или постави линк към източника. Позволила съм си само веднъж да слея два поста и то след изричното съгласие на писалия. Боже, колко лоши неща съм направила :o

Чета как по принцип голямата част от постовете не били насочени срещу модераторите, ама по принцип. Но те, модераторите, само осакатявали правата и свободите на участниците, трият/променят постове, отварят/затварят теми и бан, бан, бан до дупка на всеки инакомислещ. Всички креативни и извисени личности били ограничавани. С две думи - в този форум няма свобода на словото и сме се събрали екип от сатрапи, които просто няма какво други да правим освен да спираме творческото развитие на участниците. Грешката ни е, че не сме посетени от божествения дух, както е при някои участници, може би затова не разбираме правилно божествената светлина, която те ни носят. Естествено, бедната духовно душа на модератора не ги разбира тия неща. Грешни сме, ограничени сме, но какво да правим? За да има форуми, трябва някой и да ги поддържа. Такива сме се събрали поддържащите - ако има по-добри да предложат конструктивни идеи.

Чудех се, защо навсякъде по света журналистите имат етичен кодекс. То по принцип няма общо с този форум, но аз си разсъждавам на глас, както правят и някои от участниците.

И малко суха статистика. За последната една година има постоянен бан само за 1 участник. Други са били банвани за период от време - максимално за един месец. Няколко участника са слагани под модераторско наблюдение временно. Познайте сега колко човека са били банвани? Сто? Не. Петдесет? Не. Под десет? Да. По-скоро са 5, ама хайде, да не издребняваме в разни бройки. Важното е да се казва, че има банвани. Ма то голямо ограничаване на свободата има тук. Особено като се вземе предвид, че уникалните влизания в сайта са между 4000-5000 на ден.

И накрая - ако някой се почувства засегнат от поста ми - моля, коментар на лични. От тях разбрах че съм 'гестаповка', та няма да ми кажете нещо, което да ме впечатли. Може само да ме разсмеете.

Хубав ден на всички. Продължавайте така активно да се борите за правата и свободите си.

Линк към коментар
Share on other sites

Ако една и съща критика се повтори 20 пъти, какво става? - Станимир

Най-често означава, че на критикувания сърцето тъй се е разтрептяло от честолюбие, че е разчело разгърнатата и градираща се критика като повтаряща се. Щото не иска да я чува (модерира я в душицата си).

Линк към коментар
Share on other sites

Моето мнение ли? То е, че колкото повече дъвчите тук свободата на вашето слово, толкова повече го натиквате дълбоко в заешката дупка. А там знаете ли какво се получава?. Всяко едно слово може да съществува едновременно на много места. И то си личи по това, което пишете из темите. Единият като пише, имам чувството, че едновременно с това блъска с юмрук по клавиатурата, другият пък е толкова умен, че сам се обърква в умнотията си, третият дотолкова се мисли за бог, че е започнал да губи връзка с реалността....и така нататък.....

Свободата на словото е в това, да кажеш каквото мислиш, без да се притесняваш колко обидени ще има, и неразбрали

без да се интересуваш някой ще ти прочете ли поста или не, и дали ще бъде изтрит или не,

без да се притесняваш някой ще те подкрепи ли, или всички ще скочат срещу тебе...

Свободата на словото е свободата на самия човек, ако си я осъзнава

Самият факт, че се отвори такава тема и в нея има дейно участие вече на 5 страници, означава, че

вие не сте свободни

Е това е вече мнение :thumbsup1:

а не да се коментира кой как и какво.

Относно модерирането на словото в един форум не мисля че трябва да се правят кой знае какви ''драми''

и от двете страни(модератор/модериран).

Аз лично смятам че трябва да съществува повече откъм техническата страна и да се прилага в някои крайни моменти като спам груби обиди и т.н. не виждам смисъла да го коментираме(критикуваме)

освен ако има опит за модериране на мислите, което пък от друга страна ми се вижда невъзможно дори и при триене на даден пост или тема, потребитела си пише отново и отново с неговата си нагласа(мислене) което си е напълно в реда на нещата.

п.п. mvm kaто казваш вие ;)) ти данеби да пишеш някъде другаде и да си извън форума?

Редактирано от bee_bg
Линк към коментар
Share on other sites

Да приемем, че това е така. Но какво говори за критикуващия (който освен всичко друго, не иска да налага мнението си)? - Станимир

Питаш защо критикуващият продължава да излага критиката си, ако вижда, че критикувания се тресе вътрешно от критиката ли?

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...