Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Свободата на словото


maggee

Recommended Posts

Ти пак обръщаш повече внимание на критикувания (в случая на мене). Остави моите заблуди - те са си мои. Аз виждам много от тях и полагам необходимите усилия да ги преодолея. Концентрирай се върху своите собствени. Аз ги виждам и обичайното бягство е да кажеш, че проектирам себе си. Можеш да ми ги припишеш - нямам нищо напротив, - но от това ти нямаш полза. Аз не държа да те убеждавам в правотата си. Повече от това, което вече казах би било ненужно. Пак се замисли върху думите ми, че обичаш да отхвърляш критиката насочена към тебе.

От кулата изгледа е пракрасен, а това може да превърне кулата в затвор.

Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 149
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Грешката ни е, че не сме посетени от божествения дух, както е при някои участници, може би затова не разбираме правилно божествената светлина, която те ни носят. Естествено, бедната духовно душа на модератора не ги разбира тия неща. Грешни сме, ограничени сме, но какво да правим? За да има форуми, трябва някой и да ги поддържа. Такива сме се събрали поддържащите - ако има по-добри да предложат конструктивни идеи.

Аз съм се срещал лично с Учителя. Когато с вас се срещна лично, покани ли ви да му "чистите къщата"?

Всеки носи божествената светлина.

Като кажеш "ако има по-добри", това за мен е подводен камък. Все едно някой се мисли за по-добър от теб когато обърне внимание на думите ти. Всъщност вие сте "най-добри", може би. Но независимо от добрата работа, която вършите, тя е свързана с вътрешното осъждане на хората. "Не съдете за да не бъдете съдени" е изрекъл Христа. Сякаш не го знаете и се възмущавате за отношението на хората към вас. Нима не осъзнавте , че всяка редакция на словата им все едно им казва "Не сте достатъчно добри". А пък те може би се борат за това.

" ... Обичам всички по земята,

че с тях дойдох на този свят

и те са мои, звездни братя –

ведно сърцата ни трептят...

"

“Не върви пред мен, защото не зная дали мога да те следвам,

не върви след мен, защото не съм сигурен, че мога да те водя,

но застани до мен и бъди мой приятел!”

Възможно е да си играете на "по-добри" и "кой какво заслужава". Но това няма нищо общо с работата ви на модератори. Има общо с вътрешното усещане на нещата.

Линк към коментар
Share on other sites

С последния си пост това, което казваш ли направих? Според мен се опитах да формулирам ясно въпроса спрямо мен, който ти май постави неясно (няма да обяснявам защо, за да не кажеш, че пак отбягвам себе си и се спирам на теб).

Защо не се наемеш и не формулираш ясно своята критика към мен? А аз ще имам грижата да ти отговоря?

(Или нуждата вече отпадна.)

Линк към коментар
Share on other sites

Да приемем, че това е така. Но какво говори за критикуващия (който освен всичко друго, не иска да налага мнението си)? - Станимир

Питаш защо критикуващият продължава да излага критиката си, ако вижда, че критикувания се тресе вътрешно от критиката ли?

Не, Селсал, не пита това и ти го е казал много добре в следващия си пост. Но ти отново не си го разбрал. Аз не бих те поставила в кула, а в блато,

В блатото на твоите мисли и разсъждения. Ти си затънал толкова дълбоко в тях, че който и каквото и да ти каже, не можеш да излезеш. Мислиш много задълбочено, но и много праволинейно и заблудено....и затова затъваш все по-вече и все по-малко разбираш какво ти се говори.

Ако можеш някак си да се освободиш от себе си и да се погледнеш отстрани....ако можеш поне за малко да се опиташ да мислиш обратното на мислите ти досега....ако можеш поне за секунда да си представиш, че може и да не си винаги неприлично прав.................

Линк към коментар
Share on other sites

Хубава тема, с голяяямо развитие. И понеже иде реч за свободата на словото, та и аз да кажа. :)

От каква позиция? От една страна като участник - пиша рядко, повече чета. Доста са тези, които само четат, между другото. Има прекрасни материали, за тези които търсят това. От друга страна като модератор. Там е по-сложно май? Чувах оплаквания как съм трила и модерирала постове - абе хващаш гумичката и де що смислено има, триеш - горе-долу така излизаме в постовете на някои от пишещите. На практика - изтрила съм няколко поста (голямо престъпление), модерираните са, за да се поправи или постави линк към източника. Позволила съм си само веднъж да слея два поста и то след изричното съгласие на писалия. Боже, колко лоши неща съм направила :o

Чета как по принцип голямата част от постовете не били насочени срещу модераторите, ама по принцип. Но те, модераторите, само осакатявали правата и свободите на участниците, трият/променят постове, отварят/затварят теми и бан, бан, бан до дупка на всеки инакомислещ. Всички креативни и извисени личности били ограничавани. С две думи - в този форум няма свобода на словото и сме се събрали екип от сатрапи, които просто няма какво други да правим освен да спираме творческото развитие на участниците. Грешката ни е, че не сме посетени от божествения дух, както е при някои участници, може би затова не разбираме правилно божествената светлина, която те ни носят. Естествено, бедната духовно душа на модератора не ги разбира тия неща. Грешни сме, ограничени сме, но какво да правим? За да има форуми, трябва някой и да ги поддържа. Такива сме се събрали поддържащите - ако има по-добри да предложат конструктивни идеи.

Чудех се, защо навсякъде по света журналистите имат етичен кодекс. То по принцип няма общо с този форум, но аз си разсъждавам на глас, както правят и някои от участниците.

И малко суха статистика. За последната една година има постоянен бан само за 1 участник. Други са били банвани за период от време - максимално за един месец. Няколко участника са слагани под модераторско наблюдение временно. Познайте сега колко човека са били банвани? Сто? Не. Петдесет? Не. Под десет? Да. По-скоро са 5, ама хайде, да не издребняваме в разни бройки. Важното е да се казва, че има банвани. Ма то голямо ограничаване на свободата има тук. Особено като се вземе предвид, че уникалните влизания в сайта са между 4000-5000 на ден.

И накрая - ако някой се почувства засегнат от поста ми - моля, коментар на лични. От тях разбрах че съм 'гестаповка', та няма да ми кажете нещо, което да ме впечатли. Може само да ме разсмеете.

Хубав ден на всички. Продължавайте така активно да се борите за правата и свободите си.

Доколкото знам, този бан е на azbuki при неизвесни ми обстоятелства :rolleyes:

Линк към коментар
Share on other sites

Сърдечен поздрав за мвм и бий :) Зе мен е удоволствие да чета мненията ви

Аз намерих това място преди половин година - имах много въпроси, някои отговори намерих тук. Хубаво или лошо, създадено е от хора, които - ще се повторя - са вложили труд, време, пари и любов, за да го има този форум. Логично е тези хора да определят правилата - логично е да има и правила. Както вече казах, аз също смятам, че един форум има нужда от участниците си и никой, който участва акитвно в него, не е случайно попаднал тук.

Като си говорим за свобода, аз например се чувствам свободен човек. Спмоням си, като бях малка родителите ми ме пускаха сама да ходя до детската градина. След това в училище, на 12-13 години, когато моите приятели искаха позволение от родителите си да излязат навън, аз само съобщавах на моите. Имах приятели в близките селца извън София, гостувах им често, защото тях не ги пускаха, прибирах се сама в полунощ по онова време и моите родители, макар и да са се притеснявали на моменти, никога не са ме ограничали. Сама избрах училището си, сама избрах професията си. Винаги сама съм се грижила за себе си, сама съм изкарвала парите си, сама съм подреждала живота си, макар и да съм получавала помощ от познати и непознати хора, когато съм имала нужда. Винаги съм имала пълна свобода и никога не съм злоупотребявала с нея. Предполагам, че интуитивно успявам да се хармонизирам със средата, в която се намирам, приемам това, което не мога да променя и използвам целесъобразно свободното пространство. Ако човек не може да направи това, той ще си създава проблеми, където и да попадне.

Откакто съм в този форум, веднъж почувствах несъотвествие между моите очаквания и това, което реално се случваше - и си тръгнах. Просто е - когато човек не е на мястото си, той винаги ще се чувства дискомфортно. Защо тогава трябва да се насилва? Доколкото зная, хората, които усилено бранят свободата на словото си тук, не се чувстват особено съпричастни към идеите на Бялото братство. Какво тогава търсят тук - искат да разбиват излюзии?

Както казва един любим автор - моята правота е моята илюзия, неправотата на другия е неговата илюзия. Няма прави и не-прави хора, има различни хора и всеки е на своя собствен път. Ако пътищата са твърде различни, това не е беда. Аз например не възприемам сатанизма, това за мен означава да стоя надалеч от тези хора, а не да ида да ги убеждавам колко са затънали в илюзиите си и да се ядосвам, че не ме приемат. Имам твърде малко енергия, за да я прахосвам за нереализируеми каузи.

Моята свобода тук не се чувства ограничена, когато се почувства - просто ще си тръгна. Ако някой се чувства ограничен, редно е да се замисли дали това действително е неговото масто.

Линк към коментар
Share on other sites

Доколкото знам, този бан е на azbuki при неизвесни ми обстоятелства :rolleyes:

Доколкото зная, хората, които усилено бранят свободата на словото си тук, не се чувстват особено съпричастни към идеите на Бялото братство. Какво тогава търсят тук - искат да разбиват излюзии?

Интересно, доколкото "следях" постовете на azbuki не останах с впечетление, че не е съпричастна към идеите на Учителя :rolleyes:

Също не съм видяла пост, в който да се изказват срещу Б. Дуно, пък може и да съм пропуснала.

Когато аз съм молила без цитати в темите и съм казвала, то е защото се интересувам от лично мнение това което ТИ си пресътворил в твоят живот.

Предпочитам да прочета цяла лекция, а не извадки от нея.

Линк към коментар
Share on other sites

...Доколкото зная, хората, които усилено бранят свободата на словото си тук, не се чувстват особено съпричастни към идеите на Бялото братство. Какво тогава търсят тук - искат да разбиват излюзии?

Ок дори и така да е

какъв е проблема, идеите на Бялото братство не мисля че имат

нужда да бъдат бранени, за мен дори е интересно да се съпоставят едни идеи с други естествено

в конструктивен диалог. Щом някой си е възприел дадено учение да си го следва как може някой друг да му навреди

възприел друго.

Имаше една мисъл:

''Човек се учи докато е жив'' бих допълнил ''от всеки и от всичко''.

п.п. илюзии много...

Линк към коментар
Share on other sites

Да приемем, че това е така. Но какво говори за критикуващия (който освен всичко друго, не иска да налага мнението си)? - Станимир

Питаш защо критикуващият продължава да излага критиката си, ако вижда, че критикувания се тресе вътрешно от критиката ли?

Не, Селсал, не пита това и ти го е казал много добре в следващия си пост. Но ти отново не си го разбрал. Аз не бих те поставила в кула, а в блато,

В блатото на твоите мисли и разсъждения. Ти си затънал толкова дълбоко в тях, че който и каквото и да ти каже, не можеш да излезеш. Мислиш много задълбочено, но и много праволинейно и заблудено....и затова затъваш все по-вече и все по-малко разбираш какво ти се говори.

Ако можеш някак си да се освободиш от себе си и да се погледнеш отстрани....ако можеш поне за малко да се опиташ да мислиш обратното на мислите ти досега....ако можеш поне за секунда да си представиш, че може и да не си винаги неприлично прав.................

Ролята на Селсал всъщност е много положителна. Той кара модераторите да изпитат определени чувства, когато някой ги "подцени", че не са "достатъчно добри".

А ти си тази, която иска да го промени, защото не е удобен за възприятията ти, може би. Караш го да се усъмни в мотивите си, като че ли. Да се разколебае. Да стане такъв, какъвто искаш да го виждаш, може би.

На мен Селсал не ми пречи такъв, какъвто е. Не изпитвам нужда да го променям. Той помага на някой за дребнички осъзнавания, може би.

А ако ти не искаш да го променяш, възможно е да ти бъде полезен също. Ти не си като него. Ти си по-добра. Вътрешна стабилност дава това, може би.

Линк към коментар
Share on other sites

Случайно попаднах на следното:

spacer.gif

СВЕТЛИНА НА МИСЪЛТА

Като наблюдавам как пишете темите си, забелязвам, че вие пишете без да мислите. Един от важните резултати на мисълта е светлината. Всяка мисъл трябва да произвежда светлина в ума на човека. И затова, всяко размишление върху дадена тема, непременно трябва да произведе светлина.

Мисъл, която не произвежда светлина, не е мисъл. Целта за развиване на темите не се състои в разрешение на въпросите, но в размишление върху тях. И ако това размишление е правилно, то ще произведе светлина в човешкия ум. За пример, колкото и да мислите върху най-голямото и върху най-малкото число, вие няма да разрешите този въпрос, но поне ще придобиете известна светлина по въпроса. Темите са упражнения, свързани с вашето душевно развитие. Ученикът не може да расте, докато няма някаква тема за разработване. Темите представляват прозорци, през които човек може да вижда нещата вън от себе си и вътре в себе си. Без тема вие ще приличате на кула, затворена от всички страни със стени, без прозорци. Казвате: защо ни се дава тема? За да отворите прозореца на вашата кула. Отворите ли прозореца и светлината веднага ще проникне вътре. Влезе ли светлината вътре, вие ще намерите вратата, през която ще излезете на чист въздух, на свобода и простор...

Светлина на мисълта - Беинса Дуно

...и си зададох въпроса защо толкова от положително мислещите хора така рядко пишат тук,а само четат.

Линк към коментар
Share on other sites

да не забелязваш несъвършенствата на света, а да проумееш, че светът си е напълно съвършен.

:thumbsup2: Силвия!

И също да забележиш, че в един съвършен свят, се намира някой, който коригира - в името на белия ред - несъвършенствата на недотам белите.

Линк към коментар
Share on other sites

...Целта за развиване на темите не се състои в разрешение на въпросите, но в размишление върху тях. И ако това размишление е правилно, то ще произведе светлина в човешкия ум. За пример, колкото и да мислите върху най-голямото и върху най-малкото число, вие няма да разрешите този въпрос, но поне ще придобиете известна светлина по въпроса. Темите са упражнения, свързани с вашето душевно развитие. Ученикът не може да расте, докато няма някаква тема за разработване.

Наистина точно!

Според мен важи и за форумните теми.

Защо не пишат ами размишляват ;))

макар че не е лошо да им прочетем положителните мисли.

Редактирано от bee_bg
Линк към коментар
Share on other sites

да не забелязваш несъвършенствата на света, а да проумееш, че светът си е напълно съвършен.

:thumbsup2: Силвия!

И също да забележиш, че в един съвършен свят, се намира някой, който коригира - в името на белия ред - несъвършенствата на недотам белите.

Подобно безобидно преместване на един пост от една тема в друга - щото модераторът, който го е сторил, вещо е различил, че думите не се отнасят до тема "Що е духовност", а повече прилягат на тема "Свободата на словото" - е оная ситна уреднишко-чиновническа нагласа, която замества действителната духовност. То е като клисаря в църквата, негова грижа е да подрежда свещичките, да пипа от време на време олтара, или да затваря дверите на притвора. И в един момент клисарят решава, че онова, което прави е по-важно от евхаристията например.

Линк към коментар
Share on other sites

Ок дори и така да е какъв е проблема, идеите на Бялото братство не мисля че имат нужда да бъдат бранени, за мен дори е интересно да се съпоставят едни идеи с други естествено в конструктивен диалог.

Именно, конструктивен диалог. Конструктивният диалог е възможен при липса на агресия.

Линк към коментар
Share on other sites

Ок дори и така да е какъв е проблема, идеите на Бялото братство не мисля че имат нужда да бъдат бранени, за мен дори е интересно да се съпоставят едни идеи с други естествено в конструктивен диалог.

Именно, конструктивен диалог. Конструктивният диалог е възможен при липса на агресия.

Така е maggee, но бих добавила и зачитане на различното/друго мнение.

Аз забелязвам, че откровениете словесни нападения, когато не са към модове се толерират.

Защо става така?

Линк към коментар
Share on other sites

Ролята на Селсал всъщност е много положителна. Той кара модераторите да изпитат определени чувства, когато някой ги "подцени", че не са "достатъчно добри".

А ти си тази, която иска да го промени, защото не е удобен за възприятията ти, може би. Караш го да се усъмни в мотивите си, като че ли. Да се разколебае. Да стане такъв, какъвто искаш да го виждаш, може би.

На мен Селсал не ми пречи такъв, какъвто е. Не изпитвам нужда да го променям. Той помага на някой за дребнички осъзнавания, може би.

А ако ти не искаш да го променяш, възможно е да ти бъде полезен също. Ти не си като него. Ти си по-добра. Вътрешна стабилност дава това, може би.

Не да се промени, а да отрезнее. Има много неща, които Селсал пише и с които съм съгласна. Той не е неудобен за мене, аз дори в известна степен го харесвам. Но той като се хване да разнищва някакъв проблем , така се увлича, че не може да се спре, и увлича и други хора в споровете. Затова казах, ако може да се види отстрани. Споровете са силната страна на Селсал, той много се пали и запалва и други покрай него. Но дали е толкова необходимо и важно, да доказваш на някой правотата си, дори и наистина да си прав......и особено като виждаш, че не можеш да убедиш отсрещната страна. Нали разсъждавахте тук за компромисите. Ето, това е да направиш компромис - да знаеш, кога да спреш

Аз досега не си спомням да съм прочела мнение на Селсал в някоя от другите теми, ....но когато се появи провокираща тема, той е пръв и най-деен участник.

Колкото и да пише Селсал против модераторите и техните мерки, колкото и да ги кара да се замислят, едва ли ще постигне нещо със своята самотна борба. Едва ли ще промени правилата на форума.

И аз в началото воювах за прокарването на едни идеи, но ме отрязаха, защото противоречали на духа на форума.....е, щом противоречат, добре, съгласих се. Това не значи, че съм се отказала от идеите си, но намирам друго място, където да ги обсъждам

Линк към коментар
Share on other sites

Аз забелязвам, че откровениете словесни нападения, когато не са към модове се толерират.

Защо става така?

Аз мога да говоря само за себе си - и не съм склонна да толерирам личностни нападки. Ако редактирам мнение в поверения ми форум, редактирам само грубости и именно личностни нападки. Ако двама човека искат да се обиждат, могат да си разменят телефони, мейли, скайп, кю и да го правят денонощно - не е тук мястото. Ако някой се почувства засегнат от нечие мнение - има бутон "Докладвай", модератор ще прецени. Но поредица от нападки - единият се обидил, отвънал, другият да не остане по-назад - това на никого не е нужно и не създава добър имидж нито на участниците в дискусията, нито на форума като цяло. Ако някой смята за ограничение на словото си това, че не може да обижда публично - да, ограничен ще бъде.

И разделение между модове и не-модове поне за мен няма. Вчера не съм била мод, днес съм, утре пак няма да бъда. В живота си имаме по-важна цел от това да се караме помежду си. На фона на това колко малко знаем да самите нас и какви по-сериозни житейски задачи имаме, изглежда абсурдно да се караме за такива дреболии. Тук сме, за да си помагаме, поне аз съм за това.

mvm,

аз мисля, че всяка идея може да бъде "прокарана". В момента, в който човек реши, че иска да направи нещо, пред него се отварят хиляди невидими врати - само трябва да има ясна визия за това какво иска да направи, да има има търпението да дочака своя момент и да има малко доброта в сърцето. Любимата ми басня е за Слънцето и вятъра :) С любов всичко се постига, другото е загуба на жизнена енергия и то води само до изтощаване и неудовлетворение от себе си.

Линк към коментар
Share on other sites

mvm,

аз мисля, че всяка идея може да бъде "прокарана". В момента, в който човек реши, че иска да направи нещо, пред него се отварят хиляди невидими врати - само трябва да има ясна визия за това какво иска да направи, да има има търпението да дочака своя момент и да има малко доброта в сърцето. Любимата ми басня е за Слънцето и вятъра :) С любов всичко се постига, другото е загуба на жизнена енергия и то води само до изтощаване и неудовлетворение от себе си.

Така е, Маги, съгласна съм с тебе, но не смятам, че непременно трябва да си наложа идеите, от които аз се увличам, след като не се възприемат тук.

Както и също, не съм винаги съгласна с действията на модераторите, като местят и трият или редактират мнения, но не вдигам врява и не ратувам за свобода на словото. Просто не обръщам такова голямо внимание. Еми като им се мести, да си местят..мене кво ме бърка...голяма работа станала, като ми редактирали мнението. Това не ме е променило и няма да ме промени

Редактирано от mvm
Линк към коментар
Share on other sites

Не мисля, че трябва да спекулираме с думата „свобода”. Още Хегел го е казал, че „свободата е осъзната необходимост.” Свободата изисква определена степен на съзнателност. Колкото е по – високо едно съзнание, толкова неговата свобода е по – голяма, а опасността да се злоупотреби с нея е по – малка. Защото свободата е отговорност! От тази гледна точка е нормално да има цензура. Всъщност цензурата трябва да се предхожда от автоцензура, защото една дума може да убие човек, но може и да го повдигне, да го възроди. От нас зависи дали думите ни ще притежават тази сила и мощ… дали словото ни ще се превърне в Слово. Намирам не само за нормално, но и за необходимо модераторите да си вършат работата съобразно концепцията за този форум. Никой не участва по задължение, така че на когото не му харесва, е свободен да напусне. Това е част от свободата. Но не мисля, че е уместно тук да се опитваме да налагаме свои правила, свои концепции или пък да превръщаме този прекрасен форум в арена за личностни нападки или в кошче за боклук. Необходимо е да уважаваме себе си, съфорумците, правилата и концепцията на форума, както и личността на Петър Дънов - Учителя на Бялото Братство и Неговото Учение. Аз лично възприемам този форум като една своеобразна духовна школа, от която всеки би могъл да почерпи опит, мъдрост и вдъхновение.Да изявява човек свободата на Словото е свещенодействие. В крайна сметка думите, които изричаме или изписваме са част от нашата душевност. Те могат да бъдат както златни монети, така и книжни левчета, а дори и никому непотребни хартийки. Приятели, нека да помним – написаното остава и по него хората ще съдят за нас, дори когато нас вече няма да ни има…

Линк към коментар
Share on other sites

maggee

И разделение между модове и не-модове поне за мен няма. Вчера не съм била мод, днес съм, утре пак няма да бъда. В живота си имаме по-важна цел от това да се караме помежду си. На фона на това колко малко знаем да самите нас и какви по-сериозни житейски задачи имаме, изглежда абсурдно да се караме за такива дреболии. Тук сме, за да си помагаме, поне аз съм за това.

Няма разделение на думи. Знаеш ли как се нарича това - когато човек говори едно, а върши съвсем друго.

Така - в живота значи, а това тук какво е, не е ли част от живота? Да не би да искаш да ме убедиш, че в този форум животът липсва, някъде отвън е, някъде си ехеееей там, а тук вирее друго. Кое ли е обратното на живота?

Откакто съм в този форум, веднъж почувствах несъотвествие между моите очаквания и това, което реално се случваше - и си тръгнах. Просто е - когато човек не е на мястото си, той винаги ще се чувства дискомфортно.

Моята свобода тук не се чувства ограничена, когато се почувства - просто ще си тръгна.

Подчертах тези думи с червено, за да се видят добре. Знаеш ли какво казваш с тях? Това, че ти имаш разминавания в очакванията преди, а сега нямаш... Сещай се сама. И още нещо казваш - ти не знаеш какво е да бъде ограничена твоята свобода, няколко пъти вече го подчертаваш. А какво ще се случи, ако някой я ограничи според твоите разбирания неправомерно?

Освен това, горните думи ми прозвучават и като любезно подканяне за напущане на форума.

Нека ти обясня, maggee, приеми, че има хора с диаметрално различни понятия за комфорт от твоите - някои, в това число и ти, съдейки от думите ти, се чувстват най-комфортно там, където няма препятствия, няма нагорнище, няма трудности, няма насрещно движение, добре им е, когато са поласкани, на място, където са аплодирани и добронамерено приемани и всичко върви по вода и масло се лее и мед капе. Добре им е да са на топло, в тълпата от добрички душички. Да се движат по инерция.

А други (те са толкова малко, но бога ми, има ги! - и колко се радвам, че ги виждам!) намират истинския живот в насрещното движение и чувстват комфорта именно така - когато всички и всичко се е изпречило срещу тях. Тогава именно животът заблестява с пълна сила. Защото животът е многолик, той не е само мед и масло. Различният вкус от сладкото не е отрова, той просто е различен вкус. Моят любим е киселият и соленият. Считай, че съм от тези. С други думи, поканата ти има точно обратния ефект върху мен.

Доколкото зная, хората, които усилено бранят свободата на словото си тук, не се чувстват особено съпричастни към идеите на Бялото братство. Какво тогава търсят тук - искат да разбиват излюзии?

А това пък го подчертавам с още по-червено, защото издава нещо, на което не зная дали да се смея или да плача - това е истинската същност на сепаратизма. На сектанското мислене - който не е с нас, е против нас.

А ти, maggee, как мислиш - дали идеите на Бялото братство се разминават със свободата на словото?

Ники_

Аз съм Ти и Ти съм Аз

Ники, ти си добро момче, така те усещам, понеже не те познавам, но аз не съм ти, нито ти си аз. Аз съм си аз. Приеми, че съм зевзек и то голям и повече не се занимавай с мен, моля. Разбирам, може би си загрижен за моето оставане тук, в този форум, може би ме подканяш да не изразявам открито това, което мисля, защото съм заплашена от бан, а ти желаеш да виждаш присъствието ми. Но, разбери и ти - не мога другояче. Точно защото ти не си аз, а аз не съм ти.

mvm

Не да се промени, а да отрезнее

Мила, ти знаеш ли какво е човек да се роди пиян. Подозирам, че никога няма да узнаеш. Защото си от трезвениците.

А пиян се ходи от две неща - от вино и от любов. И в едното, и в другото се крие ИСТИНАТА. А ти и всички стерилни в любовта, бъдете спокойни - не сте заплашени от проклятието да я виждате.

Редактирано от Силвия СД
Линк към коментар
Share on other sites

Силвия,

ако се върнеш там, откъдето си извадила тези цитати, ще разбереш какво искам да кажа. Ако не можеш - не е мой проблем.

Ако имаш към мен конкретни въпроси, касаещи конкретни мои действия - винаги съм на разположение.

Но в безмислени дискусии не смятам да навлизам. За мен конфронтацията с когото и да е, по какъвто и да е въпрос, просто за идеята - е енергиен вампиризъм. В такива отношения отказвам да влизам, прощавай.

Редактирано от maggee
Линк към коментар
Share on other sites

mvm

Не да се промени, а да отрезнее

Мила, ти знаеш ли какво е човек да се роди пиян. Подозирам, че никога няма да узнаеш. Защото си от трезвениците.

А пиян се ходи от две неща - от вино и от любов. И в едното, и в другото се крие ИСТИНАТА. А ти и всички стерилни в любовта, бъдете спокойни - не сте заплашени от проклятието да я виждате.

Силвия , за пореден път се опитваш да разбереш думите ми, и за пореден път ги разбираш неправилно, променяш ги според твоите разбирания, и ми ги връщаш, така, че да не мога да си ги позная

ПП. оставям настрана това, че си позволяваш да ме наричаш стерилна в любовта, сякаш ме познаваш по-добре отколкото аз се познавам, и себе си и живота си. Казах ти, че си далече от психологията, независимо колко книги си прочела....еми съжалявам, но наистина си много далече. Поне с мен не се получава, не можеш да ме разгадаеш, колкото и да се напъваш

Линк към коментар
Share on other sites

maggee...

...значи адмирации за темата, адмирации и за администраторите които позволиха

да се води подобен диалог.

Но някакси се бяга от ''проблема'' а той е такъв според мен;

->

ако сте инакомислещи сте против нас (тук Силвия е права)

т.е против идеите на бялото братство, добре, но по-лоши хора ли са тия инакомислещите?

Линк към коментар
Share on other sites

mvm

------- за пореден път се опитваш да разбереш думите ми, и за пореден път ги разбираш неправилно, променяш ги според твоите разбирания, и ми ги връщаш, така, че да не мога да си ги позная

Какво нещо е живота! Това нещо ми е съвсем познато. Могъл съм да бъда свидетел на такива отношения през целия си живот :)

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...