Jump to content
Порталът към съзнателен живот
Sign in to follow this  
Guest Зара_

Умствени и речеви проблеми

Recommended Posts

Guest Зара_

Някой изследвал ли е специално въпросът за индикаторите на умствени и речеви проблеми в картата?

На мен лично като че ли не ми достига някаква част от пъзела, понеже съм наблюдавала при деца с изявен умствен проблем наистина добра позиция и аспекти на Меркурий, Сатурн, Нептун..., както и липсата на "потвърждение" на проблема от няколко аспекта и позиции :(

Не съм срещала и литература по въпроса.

Сподели това мнение

Привет :)

Може би е време да те попитам какво влагаш като смисъл в умствени проблеми - психически заболявания, физически заболявания на мозъка или нещо по-специфично?

Не мога да кажа, че имам много наблюдения, само един случай на малформация на говора с ретрограден Меркурий в Овен, квадратура с Марс и като че ли нищо друго... :hmmmmm: За съжаление не разполагам с час на раждане за повече подробности.

:feel happy:

Сподели това мнение

Guest Зара_

Психическите проблеми често се бъркат с умствени, но не са такива. А умствените са нарушения на интелекта поради увреждане на мозъчната кора :) ,при които са увредени всички познавателни процеси /възприятия, изграждането на представи и понятия; паметта,вниманието и като резултат-мисленето/.

А ти какво имаш предвид под "малформация на говора" :)

Между другото тази позиция на Меркурий в Овен в напрегнат аспект с Марс,Луната,Нептун,понякога-със Сатурн, е един от често срещаните аспекти при деца с различни речеви проблеми,особено заекване и езиково недоразвитие.

Но има огромен брой деца,и с речеви,и с умствени проблеми,при които няма ясни индикации. Абе то вероятно има,но аз не съм ги открила още. :)

Сподели това мнение

Под малформация на говора имах предвид дефект в речта - т.е. изговаряне на някои букви, съгласни неправилно. Всъщност дефекта е съвсем лек, държа да подчертая, че не засяга умствените способности. Става дума за много интелигентен младеж - бъдещ лекар :) . Мен ми се струва понякога, че толкова бързо се опитва да произнесе думата, че не успява да я каже правилно :D

За заболявания на мозъка, в това число възпалителни процеси съм срещала напрегнати аспекти на Меркурий с Плутон, но нямам конкретни примери за подкрепа на това твърдение. :yinyang:

Сподели това мнение

някой път нещата може да са свързани според мен с някои стресове или шоковк преживени от човека, дори без да има конкретен аспект в картата за това. но общо взето - напрегнати аспекти на меркурий.

Сподели това мнение

Птолемей е казал следното:"Меркурий управлява разумната душа,Луната управлява животинската душа".

От наблюденията,които имам съм стигнал до извода,че нарушения на речта се срещат често при т.нар."изгорял Меркурий"-съвпад или близост от 2,3 градуса

до Слънцето.Наранен Меркурий в Близнаци,Дева и особено в Риби и Стрелец

в зависимост от степента на лошия аспект дава умствени проблеми.Нептун в 12 дом,ако е господар на 6-ти,в аспект с посочените тела също дава големи шансове за посещения в кабинети или клиники по психиатрия!

Трябва да се има предвид,че Меркурий има отношение към речта,езика,устата,

ума,нервната система,ръцете,белите дробове и т.н. Не е задължително един или няколко лоши аспекта към него да прекършат всички изброени органи,системи и функции!

Сподели това мнение

Guest ALEK$ANDRA

Меркурий в 12 дом в Лъв в опозиция на юпитер ретрограден от 6 дом. Типи4ен пример за умствен недостатък или по то4но-невъзможност за комуникация!

Моля пишете на кирилица! Мнението е "преведено" от модераторския екип.

Сподели това мнение

Guest Гост_александрина_*

Здравейте! Кажете нещо за психичните заболявания.Какви наблюдения имате по въпроса?Какво влияние оказват слънчевите и лунните затъмнения в деня на раждането на даден човек?

Сподели това мнение

Guest m

Меркурий в 12 дом в Лъв в опозиция на юпитер ретрограден от 6 дом. Типи4ен пример за умствен недостатък или по то4но-невъзможност за комуникация!

<{POST_SNAPBACK}>

:D много мило :thumbsup:

Имам Меркурий Лъв 12-то дом тригон Сатурн и нямам умствени недостатъци, речеви проблеми и нищо подобно. :ph34r:

Сподели това мнение

Напротив познавам такова дете,изоб6те и не говори а и е банворазвива6то.АСД Меркyрии и разположен в 12 дом в опозициq на упитер в 6-ти дом.Напално достоверно.Не сам казвала за тригони сас Сатyрн,qвно не си наqсно! :D

Сподели това мнение

a какво ще кажете за глухонемите? или пък за слепите? попадала ли ви е карта на някои такъв човек? аз защото имам познати, но им нямам данните им и няма как да проверя какво по-специфично има в картите им, а съм се чудила много. ще ми бъде интересно, ако някой запознат сподели мнение или дори даде данните на някои с подобен проблем.

Сподели това мнение

Направете си регистрация или влезте в акаунта си, за да коментирате

Трябва да сте регистриран участник, за да можете да оставяте коментари

Направете регистрация

Регистрирайте се в Портала. Лесно е!

Нова Регистрация

Влизане

Вече имате регистрация? Влезте тук.

Влизане Сега
Sign in to follow this