Jump to content
Порталът към съзнателен живот

На какво се зарадвахте днес?


Recommended Posts

SeljeToppmeny.jpg

300px-Nordfjorden.jpg

В навечерието на Рождество Христово се намирам в онази точка на света, известна като Нордфьорд. Нордфьорд е шестият по дължина фьорд в Норвегия, простиращ се по северозападната брегова линия на морето,известно като Стадхавет, което пък е част от Северно море. Обичам да наблюдавам норвежките фьорди - величествените скали, прорязващи дълбоките синьозелени води ми създават усещане за вечност и непреходност, шумът от приближаването и оттеглянето на морската вода ме успокоява и ми нашепва житейската мъдрост на природата - те са тук от незапомнени времена и всеки,който иска, може да узнае тайната на "успеха" им. :)

Докато се наслаждавах на гледката, мисълта ми потъна в спомени и изведнъж изплува с отговори на въпроси, които си задавах дълго време - какво правя тук? Коя беше тази сила, която ме доведе в тази красива страна и която сега ме кара да се завърна отново в България? Какво трябваше да науча тук и ще мога ли наученото да приложа на родна почва? ...

Обзе ме тиха радост от осъзнаването на внезапно появилите се отговори - тук се научих да ценя красотата на Природата и необходимостта да я пазим максимално близо до автентичността и, за да си помагаме взаимно; научих се да подреждам - да съотнасям подреждането на материално ниво с това на менталното, а това ме доведе до подреждането на "пъзела" в моя живот, до намирането на "изхода" в най-обърканите "улици", в най-заплетените ситуации. Откъсната от грубостта на българския битовизъм, отдадена на четене и дълги размишления, "посветена" в Учението на Б.Дуно, благодарение на вас, осъзнах, че всичко, което Създателят ми е предоставил е, за да се науча да се радвам на всеки миг от живота си с убеждението, че моят личен принос за цялата красота, която ни заобикаля - и природна, и тази в човешките ни отношения - е точно толкова голям и ценен, колкото и този на огромните скали и безграничното море, разпрострели се пред взора ми. Благодарих и с усмивка се разделих с безмълвните ми събеседници. :3d_015:

ЧЕСТИТА КОЛЕДА И ЩАСТЛИВА НОВА ГОДИНА!!!

Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 263
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Днес много се зарадвах на пост от Моника13.

Много се зарадвах, че преди една година влязох в този чудесен форум.

Честита Коледа и Щастлива Нова Година!

Линк към коментар
Share on other sites

На звездното небе снощи(или тази сутрин) в 00.00часа. Беше приказно красиво след вчерашния облачен ден. Нощта на Бъдни вечер срещу Коледа, нощта в която (казват) стават чудеса. За мен чудото беше безкрайното нощно небе, осеяно с безброй звезди.

ВЕСЕЛА КОЛЕДА и от мен! :3d_109:

Линк към коментар
Share on other sites

Миииии на всичко, но най-много на опитът, който трупам :) 

Линк към коментар
Share on other sites

На едно интервю по радиото с Никола Гигов който се изказа направо Боговдъхновено за Орфей. Издал е 8 книги и в момента излиза 9-та "Музиката на Орфей". Искам да открия всичките. :3d_053:

В момента съм в акция по откриването им :)

...

А навън е вълшебно :3d_133: Истинска коледна приказка :) . Поздрави!

Редактирано от Fut
Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

На хубавия сняг, който затрупа Шумен вчера и днес! Албумът с вчерашните и днешни разходки сред снежната красота започват от тази, на която е отворен и продължават напред: http://www.snimka.bg/album.php?album_id=31...mp;pid=10302784

Голям Сечко ни показа мощта си преди да си тръгне.

Линк към коментар
Share on other sites

Е, понеже вчера все още нямах нет ще споделя днес радостта си от вчера и онзи ден, а тя е, че преоткрих отново и отново красотите на България - Пири, Рила, Сандански. Радост ме заля, че съм част от този кът на земята.

Линк към коментар
Share on other sites

На една всеотдайна приятелка, която жертва за мен от времето и съня си! Благодаря ти, Д., за тласъка напред в трудния момент!

Линк към коментар
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Днес на морето се почувствах много специална - Слънчо се показа специално за мене! Бях с гръб към морето. Нещо ме накара да се обърна. Слънцето разбута облаците, отвори си малка пролука, бързо пусна един весел лъч към вълните, лъчът пробяга по собствената си пътека до прибоя, намигна ми и се скри. Вълшебно...

Линк към коментар
Share on other sites

Guest НиколаДамянов

Аз се радвах днес на тройката гълъби, на които слагам от време на време храна на широкият перваз ...

Голяма човещинка проявяват ! Направо невероятно ... :)

По целия перваз има трохи, но те чисто по човешки се купчат на едно место и започват да се "карат" за едно парченце ... Разбира се,че от това пърхане (пак по човешки!) половината храна пада долу на плочките, където пък два котака с нежелание събират трохичките и с облизващо умиление в погледа "медитират" върху прясното хвърчащото гълъбово месо ...

Човещинка ! - колко хора си мислят,че всичко що лети се яде и е лесно за хващане,.... а в действителност са доста тромави, старички, и невиждащи с едното око като котаранко ??? :)

Все пак трябва да призная, че единият от гълъбите ми се видя доста "духовен"... Докато другите два гълъба се купчеха около него да му вземат трохата от човката, ...имаше моменти ,в които той благородно се оттегляше на другият край на перваза . Не кълвеше агресивно и бързо (лакомо), ...тоест все едно дъвчеше бавно - нещо което съм наблюдавал при духовни братя и сестри на братски обеди.

Е ще спра до тук с разсъжденията си, че и вчера получих упреци за прекаляване в анализите, макар, че аз не виждам нищо лошо в това,...но няма значение!

Ще продължа да си се радвам на първата муха, която забръмча вчера ... Трябва да видя дали е тази, която обучих миналата година за пазач (домашен любимец!) на къщата (Пешо се казваше) или е някакъв блед страхлив потомък на него! Пешо добре си вършеше работата, а този/тази хвърчеше малко мудно и зашеметено, но да не "осъждам" и да не си трупам грехове предварително, че може да греша ...

Още е студено, а и отворих прозореца пак! :)

Линк към коментар
Share on other sites

Просто се радвах!

Линк към коментар
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Потърсиха ме да помогна - което не е особена радост, защото значи, че приятел е в беда.

Зарадвах се , че въпреки известната доза мързел съм във форма да го направя!

Линк към коментар
Share on other sites

Истински се зарадвах днес и вчера и онзи ден, че имах възможността да отида за няколко дни при баба си и дядо си, при моите любими, прелюбими баба и дяда. Сърцето ми беше пълно с любов, която преливаше и се разливаш към тях, хората, които обичам и обожавам, моите слънца, моите любими. Няма такива сладури, толкова мили и добри, тъй мъдри и сърдечни, тъй раздаващи се хора. Радос е, че ги познавам, радост е че ги имам.

Тъжно е обаче, че са тъй далеч от мен, а тъй като са възрастни имат огромна нужда от помощ и внимание...сърцето ми се къса...

Радвам се, че милата ми баба, която напоследък няма грам апетит покрай мен тези дни успя да си хапне макар и малко, успя да се усмихна, успя да види слънцето, успя да се зарадва. Дядо пък успя макар и за малко да усети моята помощ и подкрепа, като го отмених в ежеднивните му грижи. Това ми стига за да съм щастлива, това ми е нужно за да се усмихна и зарадвам.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

В понеделник на една наша колежка дъщеря й получи мозъчен кръвоизлив. Във вторник градчето ни събираше пари за мозъчна операция, на която само консумативите струват 26 000лв. Вчера тези пари вече пътуваха за София. Днес тази жена на 35г. е оперирана успешно. Не мога да кажа, че се зарадвах само, аз изпитах благодарност.

Благодаря, че има такива хора, които си дадоха целите заплати за да спасят човешки живот! :3d_161:

Благодаря и за това, че операцията, за която лекарите казваха, че е с непредвидим край, мина успешно! :3d_125:

Линк към коментар
Share on other sites

Това е активният човек. Защо обаче толкова рядко сме активни?

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Днес при нас влезе клиент.Възрастен (около 65-70г) мъж.Много учтиво поздрави и помоли да му препоръчаме цвете, което да цъфти много и постоянно.Имахме спешни поръчки и в бързината му изброих няколко вида.Защото на ден влизат много хора с този въпрос.

Тогава мъжът много любезно ми обясни , че иска цвете което много да цъфти и да издържа на 10-20 градуса стайно.

Отново изброих най -популярните цветя.Явно искайки повече внимание и информация мъжът с много благ тон ми каза.

"Извинявайте, но на мен наистина ми трябва много хубаво цвете, то ще стои до прозореца на една каравана.Съпругата ми има нужда да има такова цвете, което да гледа и полива всеки ден.Искам да и доставя много радост и голямо удоволствие.Разбирате ли.След два дни заминаваме за Северния полярен кръг , ще го пресичаме с караваната.Пътя е дълъг и съпругата ми има нужда от такова цвете."

:) Всичко това от устата на един възрастен мъж , казано така мило звучеше толкова красиво.

Първо се сетих за "Малкият принц" и неговата безценна роза.

Когато мъжът безкрайно любезно продължи:"Миналата година и купих едно цвете от Полша, то беше толкова красиво и цъфтя много дълго.Тя има потребност от това, моля ви помогнете ми да и доставя удоволствие."

Тогава предложих моето любимо цвете - Гарденията- много красива с мек и приятен аромат.Също като усещането ми за този човек.Цялата каравана ще ухае на парфюм- му казах.Той беше много доволен от покупката.

Това ми докара голямо умиление, толкова е хубаво хората да се обичат и да бъдат мили.Но още по хубаво е когато от вътрешноста на самия човек лъха това излъчване.После си помислих , колко ли години брак имат и как на тези години с такава лекота пътешестват.Пожелавам на всички такива старини :)

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...