Jump to content
Порталът към съзнателен живот

На какво се зарадвахте днес?


Recommended Posts

Радвам се на живота въобще, а още повече на тази тема и на вас и на вашата радост!

.. днес специално - на първите абитуриентски вечери - от близкото училище се чуват виковете около изпращането, музики...

Редактирано от късметче
Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Отговори 263
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

На какво се зарадвах днес?Мога да кажа ,че съм направо щастлива :3d_163:

Преди малко съвсем случайно четейки във друг форум попаднах на заглавието на книгата,която толкова много исках да купя на дъщеря си.

Четох я преди осем години,когато бях бременна и толкова бях завладяна от тази приказна история,че имах чувството ,че и аз съм част от нея.

Доста си поблъсках главата и не можах да се сетя за заглавието и ето че то ме намери.

П.п.Между другото знаех,че така ще стане,но бях толкова нетърпелива.

На това му викам аз Щастие :feel happy:

Редактирано от nina7705
Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

И днес се радвах на новородената ми дъщеричка,която шести ден ме зарежда с надежда ,доброта ,мекота ,може би и малко тъга и доста размисли.Бих искала да ви предам усещането за възраждане и чистота.Поздрави на всички Ралица

Линк към коментар
Share on other sites

:3d_059: Оооо! Честито Раличка - майчице! Толкова ни зарадва днес! Да ти расте госпожицата красива и добра като майка си, ще осветява Богородица пътя и и ще бди над нея! Бъди щастлива с майчината любов в сърцето си!
Линк към коментар
Share on other sites

И днес се радвах на новородената ми дъщеричка,която шести ден ме зарежда с надежда ,доброта ,мекота ,може би и малко тъга и доста размисли.Бих искала да ви предам усещането за възраждане и чистота.Поздрави на всички Ралица

:3d_046::3d_041: Честито, мама Раличка! Да ти е жива и здрава малката бебка и да ти носи само радости!

Благодаря, че споделяш тази радост с нас!

Линк към коментар
Share on other sites

Паневритмия + плуване в морето под любящия поглед на слънцето = чиста радост

Благодаря ти за споделеното! Наистина звучи много хубаво и слънчево.

Линк към коментар
Share on other sites

На приятния непланиран разговор с една приятелка.

Линк към коментар
Share on other sites

Ученикът трябва да разбира! Той трябва да бъде още честен, добър, крайно интелигентен, великодушен и благороден.

У човека има едно чувство на скритост и от там се зародила лъжата.

Важно нещо за вас: не искайте да бъдете еднообразни! Еднообразието не носи нито интелигентност, нито доброта. То носи всякога слабост. Ако един човек почне да се проявява точно като тебе, ти ще изпиташ отвращение от него. Ти сега го харесваш, защото има нещо, което не е като твоето, различава се от тебе.

Кое е най-същественото нещо за ученика? — На ученика трябва разбиране. Какво означават буквите на думата разбиране? Буквата Р — значи да обхванеш нещата. А — умът трябва да вземе участие; З — то е закон на физическото поле. Трябва да разбират законите на физическия свят. И — как се движат силите в Природата, ъглите, които образуват те и техните отношения. Н — мястото, дето противоречията може да се премахнат. Тия са елементите, необходими за разбирането.

Ученикът трябва да разбира

На самият себе си гордея се с себе си .Радвам се че се уча и осмислям думите на Учителя

Редактирано от Донка
Линк към коментар
Share on other sites

На цветята в хубавата ни градинка, на малкото котенце, което също им се радва.

Редактирано от Аделаида
Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 weeks later...

На какво се зарадвах днес? Ето един точен и правилен въпрос за именно днешният ден ...

Днес моя приятелка излезе от кома и се върна при нас.

Друга се сгоди.

Трета е бременна.

И всички тези новини от днешния ден.

На това се зарадвах.

Защото животът е чудо :)

Линк към коментар
Share on other sites

На прохладното време, а после ще се зарадвам на една интервенция по отношение на зъбите ми. :sorcerer:

И аз бих се зарадвала много на прохладно време, но това сега ми изглежда като мираж в пустиня. Сутринта, когато тръгвах за Паневритмия в 5.45, температурата на въздуха беше 25градуса. Но пък се зарадвах на прекрасния изгрев и на развълнуваното августовско море..

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Не намерих подходяща тема, но ще пиша тук.

Постът ми определено не е "Добрата новина". Не успях да се зарадвам, по-скоро се възхитих и преклоних пред постъпката на една майка.

Може би сте чели или чули за нелепия инцидент, при който загина едно шестгодишно дете. Преклоних се пред родителите, които независимо от огромната загуба и болка, са се опитали да спасят един живот, като са се съгласили да се извърши сърдечна трансплантация на друго, нуждаещо се дете. Трансплантацията е била извършена вчера и сега всички се надяват на чудо - едно сърце да спаси друго.

Дай Боже да стане!

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...

Днес прекарах един прекрасен ден в Берковската планина, изпълнен с много братски песни, физически и духовни упражнения. Благодаря на Бога, на Учителя и на добрите и светли същества, които са обитатели и пазители на тази планина.

Поздрави.

Линк към коментар
Share on other sites

Днес, при изгрева, на хоризонта имаше ниска ивица облаци. Те така бяха се композирали, че първоначално Слънцето се яви над морето като огнена буква "С". От седем часа до преди малко се опитвах да разтълкувам това "С". Влязох във форума, първо отворих темата "Има ли сродни души" и прочетох написаното от Вещичка:

"човек първо трябва да се научи да бъде щастлив, обичащ, прощаващ и независим сам със себе си - за да завърши полукръгчето на кръг и едва тогава когато се свърже с друг такъв завършен човек може да постигне вътрешна и външна хармония, защото двете кръгчета насложени едно върху друго стават едно цяло, т.е. се препокриват и съществуват в хармония ... или пък ако щете две кръгчета сложени едно до друго образуват знака на безкрайността... :feel happy: "

Радвам се! :3d_051:

Линк към коментар
Share on other sites

http://www.beinsadouno.com/board/index.php...1519#comment859

Една изненада ме зарадва днес. Освети сърцето ми отвътре и очерта красотата на нови хоризонти!

Добре дошъл, Парнар!

Редактирано от късметче
Линк към коментар
Share on other sites

Вървях напрегната и малко тъжна.Детето ми замина на турне.Пътува втори ден и нямам връзка.Опитвах се да укротявам мислите си,но не ставаше за дълго.Уж пуснах роуминг.Оператора -консултант ме уверява,че всичко е ОК,а връзка просто няма.И ето,че на входната врата ме среща млад човек от блока.Любезен поздрав и аз внезапно решавам да попитам дали разбира на какво се дължи липсата на връзка по мобилния ми телефон при включен роуминг.Човекът се замисли кратко.Направи няколко предположения и най-"абсурдното" от всичко беше да пробваме от неговия телефон.Казвам абсурдно,защото моя телефон работи. Аз се колебая.Не искам да го ангажирам,но той спокойно прави опит и най-сетне чувам гласа на детето си.Странно,че веднага след това и с моя телефон връзката беше вече възможна.А цял ден бездушен автомат казваше "Няма връзка с тоя номер".Детето каза,че не е изключвало телефона си нито за миг и е правило опити да се свърже ,но също без успех.

Боже ,каква огромна радост,облекчение и благодарност изпитах в тоя момент.

Ей това ми се случи и много ме зарадва.

Може и да ви звучи смешно и доста наивно,но мен ме зарадва тая отзивчива помощ.

Линк към коментар
Share on other sites

На прекрасният есенен ден!

Морето беше прекрасно днес. Кафе на брега в септемврийският слънчев следобед , беше невероятно зареждащто за предстоящата работна седмица.

Септември е любимият ми месец , а това са последните му дни ,на които се наслаждавам изцяло.

Морската градина се е напъстрила с цветове, морето блести , тихо и приятно прохладно е.

Няма ги туристите , а и варненци ги няма в делничния следобед.

Чудесно време за четене на книга на открито.

Разходете се! ;)

Редактирано от didi_ts
Линк към коментар
Share on other sites

Днес се зарадвах на тази новина:

"PostDateIcon.png Петък, 02 Октомври 2009 21:33 | pdf_button.png printButton.png emailButton.png От Бг Мамма: "Здравейте, минавам само да се обадя, че засега още сме 2 в 1. Вчера имахме разходка из неонатологичното отделение и се нагледах на миниатюрни, но съвършени създания, които освен по размер с нищо друго не се различаваха от 3 кг-ите си връстници. Подейства ми успокощващо да видя 500 грамови човечета, оцеляващи в неестествената среда, без необходимост от сериозни интервенции и спомагателни пособия. И все пак се надявам да издържим още малко. ..."

от този сайт:

http://help-polly.info/index.php?option=co...=57&lang=bg

защото от няколко дни нямаше нищо ново. Да си призная, отварям го всеки ден, макар че не познавам Поли лично.

Зарадва ме от една страна доброто състояние на Поли ( 2 в 1 :) ), а от друга - че има болници, където хуманното отношение към хората и правилното ползване на техника от най-висока класа са в хармония.

Снощи се зарадвах на нещо лично - успях да запазя самообладание, след като неволно си залях ръката с вряла вода. Така след 15 минути самолечение остана едно бледорозово петно, без болка.

:):) Впрочем и с мехури на ръката пак щях да пиша на компютъра, което правя сега.

Светъл и усмихнат ден на всички!

Редактирано от късметче
Линк към коментар
Share on other sites

На уникална изложба "Кирилицата" – творби на пловдивски художници, посветени на буквите от български азбука.

Това е чудесно!

356166.jpg

356167.jpg

Редактирано от AL414
Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Здравейте.

Днес се зарадвах да срещна Радостта и Благодарността по един особен и неповторим начин.

Първото .Радостта.На моя колежка,с която работим вече 15 години, се роди внуче.Новина като новина,нали?Но ,когато я видях, тя ме заля с радостта си.Усетих тази вълна от радост на физическо ниво ,по начин ,по който, на добри неща в моя си живот, не съм се радвала.Сега пиша и виждам как думите не могат да изразят това,което усетих днес.Съпреживях го заедно с нея.Може би ,защото знам каква човешка добра постъпка стои зад това.Осиновено дете,отгледано с много обич. Сплотено и здраво семейство.Днес тези хора посрещнаха и първото си внуче.Да са живи и здрави.Тяхната радост ме направи щастлива .

Второто.Благодарността.В края на деня имам среща.Млад човек.Току що завършил университета.Приема да работи на една позиция във фирма,която изисква много опит.Той го няма ,но тръгва с хъс срещу предизвикателството.Аз съм човека,който по молба на фирмата трябва да го въведе.Не да го обучавам,а само да го въведа .Започнахме да разговаряме.Аз се увлякох и в един момент се стреснах да не съм влезнала в менторска роля.Вярно,момчето е малко по-голямо от сина ми,но все пак.Приключваме разговора и той си тръгва.На вратата ме погледна и така искрено благодари,че усетих неговата благодарност на физическо ниво.Усетих я ,като една топла приятна вълна.

Вървях си към дома ,а тия две преживявания, на днешния ден, не ми излизаха от ума.Затова реших да ви ги споделя.

Усещала съм гнева,обидата,разочарованието,любовта, на физическо ниво и с цялата им сила.Била съм радостна и благодарна.Мисля,че ще запомня днешните две преживявания, толкова обикновени като случки и едновременно с това много необикновени за мен.

Редактирано от Klaudia
Линк към коментар
Share on other sites

Vsem privet!

izvinite chto pishu latinskim shriftom, da i po russki.

ya novinkaya iz Georgia, iz Tbilisi. Yavlyaius posledovatelem Antroposofii uje dolgoe vremya.

Vstretilas s Beinsom Duno,i prinyala ego uchenie v svoei dushe. Eto est istinnaya jizn mudrosti lubvi i mudrost kak jizn lubvi.

Ya ishchu sait Beinsa Duno, mojet pomojete i dadite link. :) blagodariu vpred.

Ya xochu, chtob moi narod- gruzinski narod toje oznokomilsa s ucheniem Velikogo Uchitelya.

Imeiu cel'- prevesti knkgi uchitelya na Gruzinskom yazike.

Belikii Gruzinski svyatoi- Ioan Petric zakluchil deyania u vas -vBolgarii... dumaiu chto eto ne sluchaino...

Popitaius vosstanovit kakiesviazi sushchestvuiut mejdu nashimi narodami.

S uvajeniem jdu otklikov. :)

da pomojet Vam (Nam:) ) Gospod.

Поздрави на всички!

Извинете, че пиша с латиница, а на всичко отгоре и на руски.

Аз съм нова, от Грузия, от Тбилиси. От много отдавна съм последователка на Антропософията.

Срещнах Беинса Дуно и приех негвото Учение в душата си. То е истинския живот, мъдростта на любовта и мъдрост като живот на любовта.

Търся сайта на Беинса Дуно, можете да ми помогнете, като ми дадете линк :) Предварително благодаря.

Аз искам моя народ - грузинския народ също да се запознае с учението на Великия Учител.

Имам цел - да преведа книги на Учителя на грузински език.

Великия грузински светец - Йоан Петриц приключил деянията си при вас, в България ... мисля, че това не е случайно ...

Ще се опитам да възстановя какви връзки съществуват между нашите народи.

С уважение чакам отговори :)

Господ да Ви (ни :) ) помага!

Редактирано от Диана Илиева
Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...