Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Времето в което живеем


Recommended Posts

Спокойно Ина, има уроци и за мен от цялата работа. И в мен частично вътрешно се прокраднаха амбиции в тази област, нещо доскоро неприсъщо за мен. Е, сега е момента да ги охладя и да разбера, че не кариерата е щастието. Никога не се самозабравих, но вътрешно леко се поизкуших. И наистина постъпих глупаво да се оплаквам тук и да влизам в ролята на жертва. Да се заема позиция на жертва е винаги погрешен ход и не води до нищо добро. Всичко си знам как се случва на теория, само да ми се удаваше така лесно да го приложа. Ключът е да разчупим своя модел на реакция. Ние имаме един и същ емоционален модел, който повтаряме като автомати, само ситуациите се менят. Както на една и съща закачалка поставяме различни дрехи. Но ако успеем да сменим този модел, тази развалена грамофонна плоча, тогава ще сме направили реален прогрес. :thumbsup1:

Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 79
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Спокойно Ина, има уроци и за мен от цялата работа. И в мен частично вътрешно се прокраднаха амбиции в тази област, нещо доскоро неприсъщо за мен. Е, сега е момента да ги охладя и да разбера, че не кариерата е щастието. Никога не се самозабравих, но вътрешно леко се поизкуших. И наистина постъпих глупаво да се оплаквам тук и да влизам в ролята на жертва. �”а се заема позиция на жертва е винаги погрешен ход и не води до нищо добро. Всичко си знам как се случва на теория, само да ми се удаваше така лесно да го приложа. Ключът е да разчупим своя модел на реакция. Ние имаме един и същ емоционален модел, който повтаряме като автомати, само ситуациите се менят. Както на една и съща закачалка поставяме различни дрехи. Но ако успеем да сменим този модел, тази развалена грамофонна плоча, тогава ще сме направили реален прогрес. :thumbsup1:

Дам , ето ти сам даваш отговорите . В триизмерния свят , на обемните реалности , на хубавата "илюзорно- обективна действителност "всичко става относително . От мен и Айнщайн това ,всяко нещо се отнася по някакъв 0986586586567@#%$%

начин към друго нещо . И просто , за да сме обективни трябва да вземеш предвид всичко или поне повече от 1 фактор.

Редактирано от Инатари
Линк към коментар
Share on other sites

Е, след този ти пост, моите притеснения относно теб, се изпариха.

Успех! :thumbsup:

Времето в което живеем тогава какво е?????

Ще ви кажа на всички - ПРЕКРАСНО Е ВСЯКО ВРЕМЕ, КОГАТО НЕ СИ ЗАВИСИМ ОТ НЕГО!!!!!

А аз така и не си нося никога чадър и се радвам както на слънцето, така и на дъжда, на вятъра, на снега, на всякакво време се радвам, а най-вече на безвремието вътре в мен.

Успех, приятели! :feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

  • 4 weeks later...

:):thumbsup1::thumbsup2:

В този свят на противодействията... Ако искате, приемето го като ниво.

Нали няма спор, че Любовта ще ни оправи, нали Век на Любовта чакаме. Ами универсалната Любов просто няма как да се изяви в диалектиката, понеже тя не може да я приеме. Значи нейните въздействия са насочени само към душата, новата, ако я има. А тя е малко независима от грубата материя и се изявява на други места.

:king: Ми тогаз ще живеем едновременно на двете нива...от диалектическото сме се оттласнали и висииим люлеейки се ....и нагоре по въжете към шестата космическа област...Вечността е на наше разположение :v:

:feel happy: Любов + Светлина + Мир + Радост :feel happy:

? ? ? Как ще опознаем нещо ако не вървим по пътя на познанието? Люлката на Любовта не е достатъчна.

http://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%98%D1%81%...%B8%D0%BD%D0%B0

http://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%98%D1%81%...%B8%D0%BD%D0%B0

Линк към коментар
Share on other sites

Да, любовта не може да се прояви от само себе си. Чакаме века на любовта, а сме се вкопчили здраво в миналото си. Старите форми трябва да бъдат разрушени за да се изградят новите (не говоря за физически форми). Една молитва на ден, един малък опит да се утвърди бъдещето, да се утвърди любовта - но колко полагат това нищожно усилие. Предпочитаме да се молим за други неща, а любовта я чакаме и я изискваме от другите. А големите неща стават само със съвместни усилия. Винаги е било така - без изключения. Дори и Христос когато е дошъл за да пробуди принципа на любовта в човешките отношения е дошъл, защото хората са били готови за това, защото една достатъчно голяма част, предварително са били извършили нужната работа. И сега е същото. Но явно броя на пробудените не е достатъчен и самите пробудени не полагат необходимите усилия за бъдещето. Колко много може да направи една кратка мисъл всеки ден, утвърждаваща бъдещето. И наистина ли желаещите по-добър свят са толкова малко? Никак не са малко. Нужна ни е само малко повече вяра - в нас и в нашите сили. Една малка мисъл утвърждаваща любовта е добро начало, стига да се насочва ежедневно и с обидинени усилия. Защото нищо не може да се прояви на земята, без преди това да е било изградено в умствения свят. Утвърждаването на века на любовта няма да закъснее, но първо трябва да започнем да го живеем в условията на настоящия век - в началото на умствен, а после и на физически план, защото века на любовта може да се прояви единствено чрез всички нас.

Редактирано от Станимир
Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...