Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Аутизъм


Recommended Posts

  • Отговори 91
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Това, за което говорех по-горе се намира във време - 0:29:51 на филма. Всъщност правилно съм се изразила в общи линии - идеята е, че алуминият (т.нар. аджувант) сигнализира на имунитета, че в организма е попаднал вирусът и той (имунитетът) е време да се активизира срещу него, да се научи да го разпознава и когато подобен вирус попадне отново в организма, имунитетът веднага да го унищожава.

Въпросът ми беше няма ли начин да се използва друго вещество, след като алуминият явно вреди на някои организми?

Линк към коментар
Share on other sites

Това е извадка от статия във вестник "Марица" ето линк към цяллата http://www.marica.bg/show.php?id=37391#, но това е най-интересното:

С голям интерес бе изслушана лекцията на Елена Илиева, член на Българската асоциация по музикотерапия, един от най-добрите психолози със световен опит при работата с деца със затруднения в ученето и поведението.

Вече 12 г. терапевтката прилага звукостимулацията при лечението на аутизъм, ДЦП, синдром на Даун. Тя работи по методиката на парижкия лекар Алфред Томатис, който открил, че музиката на Моцарт и по-конкретно неговите пиеси за цигулка и флейта въздействат позитивно на нервната система и енергизират мозъка.

Психоложката периодично се връща в България, за да е в помощ и на българските малчугани. Същото прави и специалистката по хомеопатия д-р Рада Алексиева, която работи в Лондон.

Линк към коментар
Share on other sites

"Ритъм Терапия" ще помага на деца аутисти в Пловдив© Plovdiv24.bg | Източник: http://news.plovdiv24.bg/266496.html#ixzz1QwmKWG9SАко на някой му се стори интересно и намери нещо ценно в това би било добре. Дано да ви е от помощ.

Линк към коментар
Share on other sites

Може и глупаво да прозвучи, но... Всъщност на мен не ми стана ясно няма ли начин живакът и алуминият да бъдат заменени с нещо друго? Доколкото разбрах от филмчето, те са тези, които активизират имунитета (не съм сигурна дали беше обяснено точно така). Няма ли как да се ползва друго вещество, което да върши същата работа?

Това са измишльотини че активизирали имунната система.

Тези вещества се използват като консерванти на ваксините.

Линк към коментар
Share on other sites

Напоследък си мисля, че при аутизма арт терапията като лечебен метод би трябвало да се насочи към самите родители, а не толкова към децата. Трудността е самият родител да докосне света на детето си. Той е и своеобразен център-модел за него и едни подобни занимания могат да подействат по един косвен положителен начин на самото дете...

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

Здравейте!Ако имате желание да нучите повече за този начин на въздействие просто минете да се видим! Ще съм ви много благодарен ако разпространите информацията. Така може би ще помогнем на повече хора.Много благодаря!http://terapevtichencentar.webnode.com/news/joga-za-mozka-sjeminar-v-gr-plovdiv/

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 months later...

АЗБУКА НА АУТИЗМА ИЛИ БОЛЕСТИТЕ ОТ АУТИЧНИЯ СПЕКТЪР (ASD) И ХОМЕОПАТИЧНОТО ЛЕЧЕНИЕ ИЛИ ПЛАН НА УСПЕШНОТО ЛЕЧЕНИЕ НА ВСЯКА БОЛЕСТ!

Връщайки се към практиката и сблъсквайки се с много болни деца, през цялото време помня трудностите, които тези деца и техните семейства преодоляват всеки ден. До още по-голямо затруднение води плеадата от предлаганите видове лечения, които имат в основата си „интригуващи” лабораторни изследвания и много малко здрав смисъл. В тази азбука на аутизма ще изложа хомеопатичния поглед върху етиологията или причинността, лечението, правилата и принципите, които описват лечението, а не временното облекчение.

цялата статия може да прочетете тук:

http://www.samuelhahnemann.bg/2011/11/29/%D0%B0%D0%B7%D0%B1%D1%83%D0%BA%D0%B0-%D0%BD%D0%B0-%D0%B0%D1%83%D1%82%D0%B8%D0%B7%D0%BC%D0%B0/

Линк към коментар
Share on other sites

Занимавам се с 3 деца, двете от които са аутисти - момиченце на 8 години с 30% аутизъм, момче на 7 години с 90% аутизъм и най- малкия е на 4 и е здрав. Под "занимавам" имам предвид, че освен ежедневните грижи свързани с хигиената и трудното хранене, се опитвам да ги уча на най- елементарните неща - цветове, форми, моделиране, рисуване, познаване на буквите и цифрите, песни и т.н. , а също така и да комуникират с други деца... Изчетох предшестващите постинги и си давам сметка, че аутизма се "научава" само ако имаш такива деца около себе си. Дори двете, които са около мен са абсолютно различни едно от друго по отношение на прояви, състояние и способности.

Както и да е, идеята ми беше не да описвам децата, а да споделя едно мое проумление ( ако има такава дума ) - в началото зациклях единствено в посоката, че съм успяла да ги науча на това или онова ( което разбира се ме караше да се гордея със себе си )и доста по- късно осъзнах, че е двупосочно - децата ме научиха на много, много важни качества и чувства.

Линк към коментар
Share on other sites

едно е сигурно тази ,,болест'' красноречиво показва на учените (и то за сетен път) колко нищожно познават функционирането на човешкия мозък и психика - ,,там където е взето, другаде е дадено'' и аутизмът ,,доказва'' това божествено правило.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 year later...

Равин  Lubavitcher e  бил един от големите съвременни мъдреци, светци и лечители, почитан като авторитет от много различни клонове на юзаизма.

 

Превод на неговия съвет към баща на аутистичен младеж:

 

"Ако някой е аутист, това не значи, че не общува с никой. Те може да не общуват с хората, но общуват с Бог както и другите хора, дори по-добре. Поставете кутия за дарение в стаята му** . Това ще му помогне. Той ще напомня на всеки, които го посещава да дават пари за благотворителност."

 

** - става дума за стаята на аустистичен младеж на 22г, който е в  специализирано заведение

 

*** Има и други равини, които казват, че някои ( не всички) деца, които имат аутистични симптоми  имат силни ясновидски  дарби.

 

the Lubavitcher Rebbe ( the Rebbe) (1902 – 1994)

http://en.wikipedia.org/wiki/Menachem_Mendel_Schneerson

 

Редактирано от Дъгата
Линк към коментар
Share on other sites

Интересен клип.

При все това се изкушавам да добавя: От горния пост е важно да не се прави заключението, че хората избрали уединение и общение с Бог, и не толкова с хора, са с аутизъм. Не дай-се Боже и да имат ясновидски способности.;-) Има монаси живеещи в пълна тишина и уединение.

Редактирано от Aurora2012
Линк към коментар
Share on other sites

Ето няколко текста по темата:

 

- Аутизът при децата се свързва с наличие на прекалено много мозъчни клетки.

 

http://bgnauka.com/a/%D0%B0%D1%83%D1%82%D0%B8%D0%B7%D0%BC%D1%8A%D1%82-%D0%BF%D1%80%D0%B8-%D0%B4%D0%B5%D1%86%D0%B0%D1%82%D0%B0-%D1%81%D0%B5-%D1%81%D0%B2%D1%8A%D1%80%D0%B7%D0%B2%D0%B0-%D1%81-%D0%BD%D0%B0%D0%BB%D0%B8%D1%87%D0%B8%D0%B5-%D0%BD%D0%B0-%D0%BF%D1%80%D0%B5%D0%BA%D0%B0%D0%BB%D0%B5%D0%BD%D0%BE-%D0%BC%D0%BD%D0%BE%D0%B3%D0%BE-%D0%BC%D0%BE%D0%B7%D1%8A%D1%87%D0%BD%D0%B8-%D0%BA%D0%BB%D0%B5%D1%82%D0%BA%D0%B8

 

- Кои фактори при майката могат да отключат аутизъм при нейното дете?

 

http://nauka.bg/a/%D0%BA%D0%BE%D0%B8-%D1%84%D0%B0%D0%BA%D1%82%D0%BE%D1%80%D0%B8-%D0%BF%D1%80%D0%B8-%D0%BC%D0%B0%D0%B9%D0%BA%D0%B0%D1%82%D0%B0-%D0%BC%D0%BE%D0%B3%D0%B0%D1%82-%D0%B4%D0%B0-%D0%BE%D1%82%D0%BA%D0%BB%D1%8E%D1%87%D0%B0%D1%82-%D0%BF%D0%BE%D1%8F%D0%B2%D0%B0%D1%82%D0%B0-%D0%BD%D0%B0-%D0%B0%D1%83%D1%82%D0%B8%D0%B7%D1%8A%D0%BC-%D0%BF%D1%80%D0%B8-%D0%B4%D0%B5%D1%82%D0%B5%D1%82%D0%BE-%D0%B9

 

- Генетични мутации са виновни за появата на аутизъм при децата.

 

http://nauka.bg/a/%D0%B3%D0%B5%D0%BD%D0%B5%D1%82%D0%B8%D1%87%D0%BD%D0%B8-%D0%BC%D1%83%D1%82%D0%B0%D1%86%D0%B8%D0%B8-%D1%81%D0%B0-%D0%B2%D0%B8%D0%BD%D0%BE%D0%B2%D0%BD%D0%B8-%D0%B7%D0%B0-%D0%BF%D0%BE%D1%8F%D0%B2%D0%B0%D1%82%D0%B0-%D0%BD%D0%B0-%D1%80%D0%B8%D1%81%D0%BA-%D0%BE%D1%82-%D0%B0%D1%83%D1%82%D0%B8%D0%B7%D1%8A%D0%BC-%D0%BF%D1%80%D0%B8-%D0%B4%D0%B5%D1%86%D0%B0%D1%82%D0%B0

 

- Психичното развитие и аутистичните проявления

 

http://nauka.bg/a/%D0%BF%D1%81%D0%B8%D1%85%D0%B8%D1%87%D0%BD%D0%BE%D1%82%D0%BE-%D1%80%D0%B0%D0%B7%D0%B2%D0%B8%D1%82%D0%B8%D0%B5-%D0%B8-%D0%B0%D1%83%D1%82%D0%B8%D1%81%D1%82%D0%B8%D1%87%D0%BD%D0%B8%D1%82%D0%B5-%D0%BF%D1%80%D0%BE%D1%8F%D0%B2%D0%BB%D0%B5%D0%BD%D0%B8%D1%8F

Редактирано от ISTORIK
Линк към коментар
Share on other sites

Разгледах симптомите. Ех, жалко че тази болест получава гласност тези дни. Щеше да е много удобна по комунистическо време. На неудобния вместо да му пишат разни измислени лоши досиета, щяха лесно да му лепнат една диагноза, та никога да не може да се съвземе и да им се пречка отново.

- гледа малко накриво и нещо си крие погледа

- мълчи си а и като говори не разбираме винаги какво казва

- откакто го пребихме в участъка все си мълчи и с никой не споделя

- станал е един отшелник и не реагира веднага, когато говорим с него

- в работата си е прекалено добър, това определено е като симптомите на героя от Rainman.

Време е да го аутваме.

Редактирано от Aurora2012
Линк към коментар
Share on other sites

Aurora (и Алекс), време е да се отърсиш от комунистическото време.

Каквото било било, вече 20 години минаха, гледай напред :)

Редактирано от Диана Илиева
Линк към коментар
Share on other sites

И аз така казвам, Илиана. Благодаря за пожеланието. Нека подобни тоталитарни култови структури да си останат само в миналото. И никой да не се опитва да ги повтаря под каквато и да е форма. Иначе прочетох предните постове от темата и мога да кажа, че родителите които трябва да се справят с подобни ситуации всеки ден, особено в среда, която не добре разбира състоянието, са герои. Извинявам св ако предните ми коментари са били отвлечени за тази така сериозна тема.

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...