Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Курс по скулптура


hakama

Recommended Posts

Искам да попитам организират ли се в София курсове (групи) за начално ниво по скулптура ? С цел хоби ,няма да кандидатствам никъде .

Благодаря

Линк към коментар
Share on other sites

Искам да попитам организират ли се в София курсове (групи) за начално ниво по скулптура ? С цел хоби ,няма да кандидатствам никъде .

Благодаря

Здравей , хакама !

За Академията специално знам ,че организира курсове , за кандидатстване в специалност - скулптура . Като това включва и графичен етюд , цяла фигура.

Ако си от София , най- добре да отидеш в самата Академия на Шипка 1 и да попиташ .

Ако в момента няма такива ,то поне ще разбереш кога има .

Нищо ,че няма да кандидатстваш , ценното е ,че ще видиш хора ,които ще кандидатстват и ,в същност от тях ще научиш много.

Защото всеки ,който е устремен да кандидатства е в най- добрата си форма и концентрация и показва 100 % талант и възможности .

От това по - добра школа няма . А и когато има много хора ,които се занимават с това е чудесно за един човек ,който тепърва започва. Всички много му помагат . Освен това можеш да влезеш в ателиетата по скулптура и да говориш и със самите студенти , те също биха могли да дават курсове за начинаещи. Обикновено в тази специалност всички са страхотни рисувачи и много наясно с пластичната анатомия .

Ако ли не биха могли да те упътят кой от художниците или професорите дава такива курсове и въобще да научиш информация.

Поздрави и успех по вълнистия път на изкуството , хахха !

Линк към коментар
Share on other sites

Това е добра идея , те всъщност имат еднодневни курсове този месец на 7 ,14, 21 от 9ч (8 часа е ) , на Шипка 1 и на Дондуков ...и за ден струва 28+5лв , но нз дали не са свързани ?! утре ще мина от там да разпитам :)

Притеснява ме факта ,че там ще са хора, които са доста по-навътре в нещата, а аз съм един лаик в тази област , ... ще видя дали ще си намеря някой/я приятел/ка да дойде с мен ?! :rolleyes:

Редактирано от hakama
Линк към коментар
Share on other sites

Хакама ,тъкмо това не бива да те притеснява.

Тъкмо затова ще имаш най- добрата школа пред теб .

Контактът с тези хора ще отвори нови пространства пред теб ,които не си подозирал ,че съществуват .

И за много по - малко време ще разбереш неща ,за които трябват години ,ако трябва да ги търсиш сам или сред хора ,които също започват от А и Б. :3d_117:

Само не трябва да се притесняваш от това какво биха си помислили другите или нещо такова.

Всеки се интересува от собствения си път и е дълбоко концентриран в това ,особено ,когато е решил да става художник . :3d_045:

Редактирано от Ина Трифонова
Линк към коментар
Share on other sites

Напълно сте права , в понеделник ще разговарям с един преподавател по скулптура в НХА ,той ще ми каже за какво става дума и как да подходя занапред :)

ПП: Ако някой е навит за 21 юни , може да свирне ;)

e-mail: hakama@abv.bg

Линк към коментар
Share on other sites

Напълно сте права , в понеделник ще разговарям с един преподавател по скулптура в НХА ,той ще ми каже за какво става дума и как да подходя занапред :)

Привет и от мен!!!А как се казва този преподавател?Имам колега скулптор/от София е/,но преподава и във В.Търново.

Успех в това начинание :thumbsup2: ...много е важен Учителя,от личен опит го казвам!!!

Редактирано от pcheliza
Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...