Jump to content
Порталът към съзнателен живот
Sign in to follow this  
hakama

Курс по скулптура

Recommended Posts

Искам да попитам организират ли се в София курсове (групи) за начално ниво по скулптура ? С цел хоби ,няма да кандидатствам никъде .

Благодаря

Сподели това мнение

Искам да попитам организират ли се в София курсове (групи) за начално ниво по скулптура ? С цел хоби ,няма да кандидатствам никъде .

Благодаря

Здравей , хакама !

За Академията специално знам ,че организира курсове , за кандидатстване в специалност - скулптура . Като това включва и графичен етюд , цяла фигура.

Ако си от София , най- добре да отидеш в самата Академия на Шипка 1 и да попиташ .

Ако в момента няма такива ,то поне ще разбереш кога има .

Нищо ,че няма да кандидатстваш , ценното е ,че ще видиш хора ,които ще кандидатстват и ,в същност от тях ще научиш много.

Защото всеки ,който е устремен да кандидатства е в най- добрата си форма и концентрация и показва 100 % талант и възможности .

От това по - добра школа няма . А и когато има много хора ,които се занимават с това е чудесно за един човек ,който тепърва започва. Всички много му помагат . Освен това можеш да влезеш в ателиетата по скулптура и да говориш и със самите студенти , те също биха могли да дават курсове за начинаещи. Обикновено в тази специалност всички са страхотни рисувачи и много наясно с пластичната анатомия .

Ако ли не биха могли да те упътят кой от художниците или професорите дава такива курсове и въобще да научиш информация.

Поздрави и успех по вълнистия път на изкуството , хахха !

Сподели това мнение

Това е добра идея , те всъщност имат еднодневни курсове този месец на 7 ,14, 21 от 9ч (8 часа е ) , на Шипка 1 и на Дондуков ...и за ден струва 28+5лв , но нз дали не са свързани ?! утре ще мина от там да разпитам :)

Притеснява ме факта ,че там ще са хора, които са доста по-навътре в нещата, а аз съм един лаик в тази област , ... ще видя дали ще си намеря някой/я приятел/ка да дойде с мен ?! :rolleyes:

Редактирано от hakama

Сподели това мнение

Хакама ,тъкмо това не бива да те притеснява.

Тъкмо затова ще имаш най- добрата школа пред теб .

Контактът с тези хора ще отвори нови пространства пред теб ,които не си подозирал ,че съществуват .

И за много по - малко време ще разбереш неща ,за които трябват години ,ако трябва да ги търсиш сам или сред хора ,които също започват от А и Б. :3d_117:

Само не трябва да се притесняваш от това какво биха си помислили другите или нещо такова.

Всеки се интересува от собствения си път и е дълбоко концентриран в това ,особено ,когато е решил да става художник . :3d_045:

Редактирано от Ина Трифонова

Сподели това мнение

Напълно сте права , в понеделник ще разговарям с един преподавател по скулптура в НХА ,той ще ми каже за какво става дума и как да подходя занапред :)

ПП: Ако някой е навит за 21 юни , може да свирне ;)

e-mail: hakama@abv.bg

Сподели това мнение

Напълно сте права , в понеделник ще разговарям с един преподавател по скулптура в НХА ,той ще ми каже за какво става дума и как да подходя занапред :)

Привет и от мен!!!А как се казва този преподавател?Имам колега скулптор/от София е/,но преподава и във В.Търново.

Успех в това начинание :thumbsup2: ...много е важен Учителя,от личен опит го казвам!!!

Редактирано от pcheliza

Сподели това мнение

Направете си регистрация или влезте в акаунта си, за да коментирате

Трябва да сте регистриран участник, за да можете да оставяте коментари

Направете регистрация

Регистрирайте се в Портала. Лесно е!

Нова Регистрация

Влизане

Вече имате регистрация? Влезте тук.

Влизане Сега
Sign in to follow this