Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Вълшебната сила на масажите


Recommended Posts

Акупунктура / Акупресура - http://tranz.it/load...QmdL2788Q614519

Мантак Чиа - " Даоски методи за трансформиране на стреса в жизненост; Вътрешната усмивка & Шесте лечебни звука": http://tranz.it/load...VACFrx2ub614520

* забележка: файловете ще бъдат активни 120 часа

Редактирано от Ники_
Линк към коментар
Share on other sites

Аз съм завършил специализиран курс,

имам диплома и сертификат, с изброени един куп видове масажи в него,

но разбира се, основно съм се занимавал с класически (по време на курса).

И въпреки, че майка ми вероятно е един от най-добрите масажисти (естествено, когато говорим за лечебен масаж) в Бг,

още по време на самия курс се врекох, че никога няма да се занимавам с това, освен по изключение, спрямо евентуалните ми съпруга и деца ( с които така или иначе имам неразривна етерно-астрална връзка).

Благотворното въздействие в грубофизически план уж е ясно, но смесването на етерите на масажиран и масажист е нещо твърде неполезно и за двамата, просто с непроследим за сетивността ни ефект. То е все едно да си преливаме кръв от някой, с когото нямае никаква съвместимост.

Вярно е, че при обучението на масажисти се обръща специално внимание на измиването на ръцете, още от лактите, но това спсява донякъде само от най-тежките етери.

Лично аз, независимо дали масажирам, или бивам масажиран, в последствие съм със задръствания в главата, която усещам като много тежка и мръсна.

Нека не се заблуждаваме - това не зависи от настройките. Колкото и благородни да са намеренията на манипулатора, неговите етери са си негови и дори "чисто" предадени на манипулирания, дори за кратко заместили мръсните такива на болното място, после се разнасят из цялото етерно тяло като нещо външно за него, което отключва след време по-сериозни проблеми от онези, които са били третирани. А обменът, естествено е двупосочен.

Aми Венци, то с всичко е така.

Как се чувстваш примерно след посещение при фризьор?

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 months later...

благодаря Елф за "докосването" :)

малка идея какво представляват пакистанските улични масажи ( малиш) , които са само за мъже:P

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Привет,

Бих искал да Ви попитам, знаете ли център, в който има курсове по масаж (класически по принцип) - с преподаватели, които наистина могат да те научат на това изкуство? За София става дума.

Засега съм се спрял на "Аполон" http://www.apolon-bg.com/apolon/index.php?option=com_content&view=article&id=54&Itemid=66

Също и тези:

http://www.eliyani.com/index.html

http://massage-bg.info/course.htm

Линк към коментар
Share on other sites

Здрасти hakama !

Като Елф май още не съм зе заглеждала в профила ти :))).

:hmmmmm:Хмммм я погледни на какво попаднах тук - Спортен масаж. Мисля, че колежа е добър въпреки, че на мен специално ми се стори скъпичко, но ти все пак провери ако те интересува. Другото което мога да ти препоръчам е Здравен център "Дар", там преди време изкарах един курс и съм доволна, ако искаш провери и там :). Поздрави, Ива!

Редактирано от Eлф
Линк към коментар
Share on other sites

Да споделя нещо полезно. Наскоро обикаляйки магазините предколедно попаднах в един магазин - левче/кевче :dancing yes: на дървен масажор като този -

20091208144823_DSC01635.JPG

изт.

В тези магазини масажорите са по 1.90 - 3.50 лв. само за инфо въпреки, че и този не е кой знае колко скъп, но масажирайки стъпалата си с него се чувствам чудесно след това :)

П.П.

Масаж на стъпалата

Редактирано от Eлф
Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 months later...

Тази сутрин началството ми заяви, че ще ми купи едно масажно легло и ще ме чучне някъде да правя масажи :3d_146:. Пак се загледах в клиповете в интернет и колкото повече гледам си мисля колко малко знам всъщност и в същото време като ме помоли някой да го намачкам с учудване виждам как ръцете ми сами си знаят работата. Незнам при вас как е но аз се оставям на ръцете да ме водят и като ги гледам тези клипчета някак ги попивам чудна работа, а иначе материала е безкрайно много и умът ми се лута кое по- напред да изучи. Парадокси разни...

Линк към коментар
Share on other sites

Незнам при вас как е но аз се оставям на ръцете да ме водят...

Да и при мен е така. Независимо от техниките, с които се запознаваме, независимо от новите методи, аз винаги оставям ръцете си сами да сторят нужното в зависимост от проблема и неговата локация и резултатът е много по-добър. Това обаче предполага вероятността на изпитите по масаж да не се справям винаги отлично, защото там не се обръща внимание на резултата, въздействието и индивидуалната нужда на лежащия, а това да пресъздадеш изкуствено, в напъната последователност дадени технически способи. Това е като да те накарт да рисуваш принудително, а не от вътрешно вдъхновение.

Линк към коментар
Share on other sites

Съгласна съм напълно. Дълго време си мислех, а и все още е така, че това ми е голям проблем т.е. най- добре уча когато съм свободна и това не ми е задължение и няма кой да ме гледа под лупа тогава като че ли се отпускам и попивам най- добре, а иначе се стягам страшно много и нищо не излиза. Когато ходих на курса в кабинет Дар преди години първият ден изпратиха една жена, малееее и като ме видя само каза - Момиче ти губиш страшно много енергия, така няма нищо да научиш и на следващия ден дойде да ни преподава един лекар, но той имаше толкова хубаво положително излъчване, така някак успя да ни предразположи, че накрая не ми се искаше курса да свършва. Страшно доволна останах, рядко се намират преподаватели които да подхождат по този начин.

п.п. Само като чуя думата - " изпит" и съм до там :3d_146:. И сега съм така с курсовете по английски на които се записвам, обаче преподавателите ми свикнаха с мен и намерихме път и начин, да стигнем един до друг. И весело става, също съм доволна, дори и да не говоря свободно пак вече разбирам пък и се преодолявам по малко :)

Редактирано от Eлф
Линк към коментар
Share on other sites

jul, масажите са ти великолепни. Аз съм ти фен :)) очаквам ги със нетърпение
Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

До курс за масаж скоро няма да мога да се добера... Понеже ми се отдава, мисля да започна засега сам :) -кой вид бихте ми препоръчали като най-безопасен и лесно усвояем?

Линк към коментар
Share on other sites

До курс за масаж скоро няма да мога да се добера... Понеже ми се отдава, мисля да започна засега сам :) -кой вид бихте ми препоръчали като най-безопасен и лесно усвояем?

Бих ти препоръчала Акупресура.

Линк към коментар
Share on other sites

Погледни по- нагоре има няколко поста с уроци и което ти е най на сърце с него започни 60.gif. g.gif Аз си нямам още подходящо легло, като разгледах офертите из интернет ми се видяха доста скъпички та използвам една обикновена кушетка /нали се уча върху мамаrolleyes.gif/, но си спомням някъде съм чела, че може и върху маса стига да я нагласиш така че да е удобно на човека на който ще правиш масаж, а Шиатцу и Сайонджи се правят на земята върху дюшек. Ако нямаш си спомням казаха ни че може да се застелят 1/2 одеяла едно върху друго. Успех!

Редактирано от Eлф
Линк към коментар
Share on other sites

че може и върху маса стига да я нагласиш така че да е удобно на човека на който ще правиш масаж, а Шиатцу и Сайонджи се правят на земята върху дюшек. Ако нямаш си спомням казаха ни че може да се застелят 1/2 одеяла едно върху друго. Успех!

Тъй като масажните кушетки не са от най-евтините, то не е лошо решение да си пригоди човек кътче, или стая и да и направи подходяща настилка от винил:

9.jpg

Изработен от високоякостен винил и триреден шев с обущарски конец пълнежа е тип сандвич 2см пенополиетилен , 2 см дунапрен и отново 2 см пенополиетилен. Идеален за тежки хвърляния.

original.jpg

55_1.jpg

По-горе за тези, които са намислили да правят студио за масаж, но пък може и у дома да се направи това нещо за по-ентусиазираните...:)

Редактирано от Аделаида
Линк към коментар
Share on other sites

Супер е thumbsup.gif Дано да си го намеря в П/п защото преди време си правих поръчка при един който ми направи едно дунапренено нещо си там което е много неудобно за съхранение sad.gif. Преди имах някаква щура идея, разглеждайки каталозите на Метро попаднах на някакви сгъваеми банкетни маси. Идеята ми беше да я разгъна и върху нея да сложа дунапрена и подходяща възглавничка ... някакви такива щуротии, нали експериментирам ама нали не съм в Сф. няма кой да ми я донесе от там, а дали вече ги има.. не се знае... Все пак благодаря за идеятаv.gif

Редактирано от Eлф
Линк към коментар
Share on other sites

На мен Стоунтерапията ми е много интересна така че ако някой практикува да сподели опит много ще се радвам 60.gif.

http://revita.bg/1096/zdrave-i-krasota/%D1%81%D1%82%D0%BE%D1%83%D0%BD%D1%82%D0%B5%D1%80%D0%B0%D0%BF%D0%B8%D1%8F/

http://krasota.rozali.com/prirodni-sredstva/p444.html

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 weeks later...

че може и върху маса стига да я нагласиш така че да е удобно на човека на който ще правиш масаж, а Шиатцу и Сайонджи се правят на земята върху дюшек. Ако нямаш си спомням казаха ни че може да се застелят 1/2 одеяла едно върху друго. Успех!

Тъй като масажните кушетки не са от най-евтините, то не е лошо решение да си пригоди човек кътче, или стая и да и направи подходяща настилка от винил:

9.jpg

Изработен от високоякостен винил и триреден шев с обущарски конец пълнежа е тип сандвич 2см пенополиетилен , 2 см дунапрен и отново 2 см пенополиетилен. Идеален за тежки хвърляния.

original.jpg

55_1.jpg

По-горе за тези, които са намислили да правят студио за масаж, но пък може и у дома да се направи това нещо за по-ентусиазираните...:)

Днес "надух" главите на нашите да търсим винил в София, но нали бяхме отишли за други работи никой не ми обърна внимание обаче в мола брат ми се смили над мен и ми показа на едно място шалте . И ми каза - "Виж дали това няма да ти свърши работа". Веднага си взех. Идеално е за упражнения, но за масажи не знам, не е толкова мекичко, но в домашни условия сигурно ще стане. Ще видим как ще се почувства майка 3d_039.gif

п.п. Като минавахве през Гълъбец съзерцавах дърветата мислейки си колко от тях са изпопадали без да съм ги видяла... ама няма да го пиша в онази тема, че гръм и мълнии. Ще подпалим гората :))))))

Редактирано от Eлф
Линк към коментар
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 1 month later...

"Черупките се затоплят с помощта на специално устройство, което позволява отделянето на топлината в тях да продължи повече от 1 час. "

изт

g.gif

"В скъпите салони камъните се нагряват и охлаждат със специална апаратура. В по-обикновените салони и в домашни условия може да се употребяват гореща вода и хладилник...Специалистите смятат, че водата акумулира енергията на скъпоценния или полускъпоценен камък и е добре с нея да се миеш сутрин. За целта камъкът се оставя да кисне в минерална вода няколко часа. "

изт

Линк към коментар
Share on other sites

"...Използваната техника е на лек шведски масаж. "

изт

О.К. Значи преди да се използват черупките трябва да се усвоят похватите на Шведсия масаж thumbsup.gif. Няма проблеми 60.gif

Търсене за Шведски масаж 4 от 4

Линк към коментар
Share on other sites

  • 4 weeks later...

... Лично аз, независимо дали масажирам, или бивам масажиран, в последствие съм със задръствания в главата, която усещам като много тежка и мръсна.

Нека не се заблуждаваме - това не зависи от настройките. Колкото и благородни да са намеренията на манипулатора, неговите етери са си негови и дори "чисто" предадени на манипулирания, дори за кратко заместили мръсните такива на болното място, после се разнасят из цялото етерно тяло като нещо външно за него, което отключва след време по-сериозни проблеми от онези, които са били третирани. А обменът, естествено е двупосочен.

Прав си. Масажът е свързан с обмен на енергия. Поради тази причина някои масажирани се чувстват добре - масажистът им отдава подходящият вид и в подходящото количество енергия, а други се чувстват зле - обратното - неподходящ вид или количество енергия. Едни хора са доволни от един масажист, а други от друг, защото получават точното нещо в точното количество. Просто си пасват енергийно.

В лечението с прана има техника за предпазване от замърсяване с енергия, която може да бъде приложена във всяко едно направление. Без значение дали говорим за масаж, за енергийно лечение или за етерно замърсена храна. Тя е универсална.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 months later...

Масаж с лъжичка

Чампи

А някой има ли идея от къде мога да си потърся мидени черупки от южния Пасифик?

Търся с Гугъл, но явно не се сещам как да си задам въпроса правилно :)))

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...