Jump to content
Порталът към съзнателен живот
Sign in to follow this  
Атлантида

Питагор и неговата школа

Recommended Posts

Здравейте!И на мен ми стана много интересно! :P Писах снощи,но имаше проблем със сайта и не успях да се пратя,а сега виждам,че някои от въпросите ми вече са зададени и от Силвия.

Ако правилно съм разбрала обясненията ,значи аз също имам хоризонтална стрелка 3 6 9,а също имам и диагоналните 1 5 9,както и 3 5 7.

От т.нар. пирамида на зрелостта първият ми връх е 2,вторият - 7,третият - 9,а четвъртият - 10.

Рождената ми дата е 13.07.1965.Правилно ли съм направила изчисленията или нещо не съм доразбрала? :3d_134::hmmmmm:

Искам да попитам също кое е върховото число?Може би числото на всеки от върховете на пирамидата?!А също и правилно ли е да се каже,че първият преход към следващ период в живота ми е настъпил на 31 години и след това през всеки 9 години?(от 36 изваждам 5,което би трябвало да е личното ми число)

За 3 6 9 интерпретацията вече ми е ясна,няма нужда да се повтаряме. Явно срещата ни тук не е случайна! :) Но какво бихте ми казали за диагоналите - 1 5 9и 3 5 7,какво предполага тяхното наличие?Също не ми стана ясно как се тълкуват липсата на числата в различните стрелки - примерно на мен в двете хоризонтални ми липсват 2 и 8 4.А нямам нито един пълен вертикал - каква би било обяснението на тази липса?В единия - ми липсва 2,в другия - 4,а в третия - 8.Въобще откъм четните числа хич ме няма! ;) Какво означава това?Има ли разлика в тълкуването на цифровите съчетания в зависимост от това дали се отнасят до хоризонтали,вертикали или диагонали?

Ехх,аз май ви засипах с въпроси!Простете,ако повтарям някои,на които вече сте дали разяснения,но материята ми е доста непозната и много интересна!

И ви благодаря! :3d_138:

Редактирано от Моника13

Сподели това мнение

Колко добре си го казала Силвия! :rolleyes: Липсата на числа в една стрела също показва, че "тук има нещо". ;)

Аз в началото споменах, че питагоровите стрели са 16 на брой, т.е. 8 в случаите на "пълни" и 8 за вариантите на "празни" линии. Ще дам кратко тълкуване. ( с тази тема доста писане си отворих :3d_093: )

Сега на Моника:

"Ако правилно съм разбрала обясненията ,значи аз също имам хоризонтална стрелка 3 6 9,а също имам и диагоналните 1 5 9,както и 3 5 7."

Съвсем правилно си разбрала, ето тълкуване (бях почнала да набирам всички стрели още за отговор на Силвето, понеже се затриха :( - ще дам на части.

........9 Целеустременост:търпеливост, издръжливост, упоритост, решителност, воля,

....5.... съсредоточеност, отдаденост на преследваната цел.

1........

Липса и на трите числа- Малодушие:Нежелание,неохота,колебливост.

3........ Духовно съзнание :отзивчивост, самоосъзнаване,интелектуална възприемчивост,

....5.... вникване в същината на вътрешното аз.

........7

Липса и на трите числа- Липса на вяра: скептичност,съмнение,несигурност.

"От т.нар. пирамида на зрелостта първият ми връх е 2,вторият - 7,третият - 9,а четвъртият - 10.

Рождената ми дата е 13.07.1965.Правилно ли съм направила изчисленията или нещо не съм доразбрала? " -абсолютно точно Моника.

"Искам да попитам също кое е върховото число?Може би числото на всеки от върховете на пирамидата?!А също и правилно ли е да се каже,че първият преход към следващ период в живота ми е настъпил на 31 години и след това през всеки 9 години?(от 36 изваждам 5,което би трябвало да е личното ми число)"- "Да" на всички въпроси.

Редактирано от Атлантида

Сподели това мнение

Може да се направи съпоствка с някои неща от Б. Дуно:

1, 2, 3 - Божествен свят

4, 5, 6 - Ангелски свят

7, 8, 9 - Човешки свят

1, 4, 7 - Баща, активност, киселина, Воля, сила

2, 5, 8 - Майка, пасивност, основа, Любов, емоции

3, 6, 9 - Син, сол, резултат, Мисъл.

Като се комбинират двете класификации, за всяко число се получава индивидуално значение.

Тези неща до голяма степен съвпадат със значението на редовете, колоните и диагоналите дадени от Питагор.

Интересно дали не може да се потърси смисъл и в четирите трансдиагонала (които се явяват редове и колони в съответстващия магически квадрат). Така се получават дванадесет комбинации и могат да се търсят съпоставки и с други неща (например стихии).

Редактирано от Станимир

Сподели това мнение

Може да се направи съпоствка с някои неща от Б. Дуно:

1, 2, 3 - Божествен свят

4, 5, 6 - Ангелски свят

7, 8, 9 - Човешки свят

1, 4, 7 - Баща, активност, киселина, Воля, сила

2, 5, 8 - Майка, пасивност, основа, Любов, емоции

3, 6, 9 - Син, сол, резултат, Мисъл.

Като се комбинират двете класификации, за всяко число се получава индивидуално значение.

Тези неща до голяма степен съвпадат със значението на редовете, колоните и диагоналите дадени от Питагор.

Интересно дали не може да се потърси смисъл и в четирите трансдиагонала (които се явяват редове и колони в съответстващия магически квадрат). Така се получават дванадесет комбинации и могат да се търсят съпоставки и с други неща (например стихии).

Е това е страхотно Станимире. Питагор и Дуно разглеждат всъщност еднакви тройки числа (или стрели). Тъкмо имах колебания за достоверността в тълкуванията на някои стрели. Виждам, че могат да се съпоставят и "засекат" двата метода. :hmmmmm:

.............Беинса Дуно....................................... Питагор

1, 2, 3 - Божествен свят ......................................Организираност

4, 5, 6 - Ангелски свят ........................................Желание, мечти

7, 8, 9 - Човешки свят .........................................Енергичност,действе

1, 4, 7 - Баща, активност, киселина, Воля, сила......Сръчност, полезност

2, 5, 8 - Майка,пасивност,основа,Любов, емоции.....Равновесие,емоц. хармония

3, 6, 9 - Син, сол, резултат, Мисъл.........................Проницателност,интелект

Редактирано от Атлантида

Сподели това мнение

Благодаря ти,Атлантида!Значи мога смело да продължавам напред! :hypocrite:

Интересна е и съпоставката между Питагор и Б.Дуно. :3d_015:

Сподели това мнение

непременно ще си закупя една от изброените книжки, за да не досаждам повече, но понеже точно сега го изчислих и ми стана интересно- при еднакви пирамиди за двама души, какво маже да се каже? /моята дъщеря и сина на сестра ми са с еднакви числа в пирамидата, макар с различни рожденни дати. 28.07.1996 и 19.07.1996/

Сподели това мнение

Здравейте,

Този уикенд, 18-19 юли ще има курс по Питагорова нумерология в София, а на 1-2 август и във Варна.
За повече информация:
http://www.vselenabg.com/10531091108410771088108610831086107510801103.html

Сподели това мнение

Направете си регистрация или влезте в акаунта си, за да коментирате

Трябва да сте регистриран участник, за да можете да оставяте коментари

Направете регистрация

Регистрирайте се в Портала. Лесно е!

Нова Регистрация

Влизане

Вече имате регистрация? Влезте тук.

Влизане Сега
Sign in to follow this