Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Господи, не можеш да ме заблудиш!


Иво

Recommended Posts

Ако, Господ, Сам по Себе Си е добър, вселюбящ и всеблаг, как би могъл да заблуждава?

Може би, Той ни отговаря само чрез Своите закони. От закона Му, да разграничим истината от заблудата.

...Но тъй като и законите Му са част от Него излиза, че и заблудата е част от Него и че Самият Той заблуждава, защото всичко се свежда до Единството и Цялото. Но както по-горе сте писали - всичко е за благото.

Ехххх... Господи не можеш да ме заблудиш, или поне се надявам да не го правиш!

:)

:yinyang:

Линк към коментар
Share on other sites

:D:D:D

Хи хи хи хи....

А бе не ме ли виждаш ...зад смокиновото листенце съм Дедо!?

/ха ха..щом и Дедо не ни вижда- можем да си правим всичко. Хайде апапи на юруш ... :harhar: /

:D:D:D

Линк към коментар
Share on other sites

Как може да толерира заблудата?

добър въпрос

ако се отвори книгата на всички злини извършени от човеците,

ще настане масово безумие

има мъдрост да е човек оставен глупав за известно време

Линк към коментар
Share on other sites

Верно е , ама има една приказка... "Дай на глупака власт па му гледай сейра." Що народ ще омаскари ...не е за вярване.

Бог не толерира заблудата , а чака заблуденете ...аха белким се оправят малко мозъците в ред , та да протече мъничко чиста мисъл ей така за мая на по-чист духовен хлебец. Та да разберат разликата. Ама за това е нужна демокрация и свобода на словото..... задължително условие е ....

Линк към коментар
Share on other sites

:hypocrite:

Малечко Палечко акъл не дава. Той акълът е даден вече още преди някакви си там 2000годинки ..земни ..." Адам да излезе от едното място и да не се крие зад смокиновото листенце" :hypocrite: другото са празни приказки на хора без работа ...като мене .. :harhar:

Линк към коментар
Share on other sites

:D

Хубаво е, че поемаш разговорката с майтап- харесва ми. Навлизаш в моя територия...:))

Правя точно като Мелечко Палечко изваждам "братята " си / телата в низходяща градация погледнато отгоре най-напред/ от онова неприятно място наречено по библейски "ад". И докато се стигне до Физ. тяло доста труд и работа се иска.

Та Малечко Палечко се е принизил и малко понавел , та да му е по- лекичко докато си чопли в градинката. И точно там е заблудата за слепците. Е аз съм Малечко Палечко де. Няма заблуда. Мъдро го е сътворил Този дето го обвиняват в заблуда. :smarty::v:

Линк към коментар
Share on other sites

Малечко Палечко акъл не дава. Той акълът е даден вече още преди някакви си там 2000годинки ..земни ...

" Адам да излезе от едното място и да не се крие зад смокиновото листенце"

:thumbsup1: харно разсъждавате + тънко задълбавате + харесва ми хехе + и малко въпросчета възникнаха - относно даването на акъл - приятелското напътване/подсещане = даване на акъл ли е = споделяне на опитности и безкористно да е ...но май обикновено е заблуждаващо за бедната ми търсеща душа :sleeping: що време и сърце-мислоТерзания :lol: а за листото смокиново... благодаря за посоката...дааа веселбата човешка за срама+страха+лъжата...кво ще каже/помисли/реагира другия..

:feel happy: Любов + Светлина + Мир + Радост :feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

Оринави, харесвам какво хортуваш

но за другите, доста попресолваш понякога

не всеки издържа такива шеги

Линк към коментар
Share on other sites

:D

Ей те това тази темичка за заблудата била благодатно манна небесна бре !2 :lol:

Е то бива приятелско напътстване/ подсещане ама, Учителят си имал и една такваз оценка .. 1 / единица/ за подсказване. Щото тооо.. акълът бил разправят симбиоза между опит и мъдрост. Пък то я поглеж колко му е размерът на Малечко Палечко! Че то колко ли ще е на това малко място, акълът де ? Разправят опита бил строго индивидуален.

И друго съм чувал .. акъл с пари не се купува, ама пари печели ако го има . Пък ако го няма, ей на бедничък и със смислоТерзания като мене .... :hypocrite:

Другото май било заблуда на дуалистите ... общата работна имам впредвид - после мераклии да преразпределят печалбата наспорил Бог. Единицата освен за подсказване било и божествено число - като три в едно /кафе, сметана и захар/ , един Бог , едно учение, една вяра, един Учител..... повече не се сещам сега, че заблудата човешка взе да ме увлича нещо. ... :1eye:

Линк към коментар
Share on other sites

Сори Валентин, такова ми е Битието. Пък и не съм съвършен- признавам си. При мене като онзи дето преди обед копаел картофите , пък след обед имал планови нерво-хирургически операции. Прощавай за солта, ако е била в повечко, ама ...Битето ми е такова .... солено.

Линк към коментар
Share on other sites

Моля, нека не продължаваме да мъдрим закона, ние имаме Нов Завет!

Глава 3

1 О, неомислени галатяни, кой ви омая, вас, пред чиито очи Исус Христос е бил ясно очертан като разпнат?

2 Това само желая да науча от вас: Чрез дела, изисквани от зокона ли получихти Духа, или чрез вяра в евангелското послание?

3 Толкоз ли сте несмислени, че, като почнахте в Духа, сега се усъвършенствувате в плът?

4 Напусто ли толкоз страдахте? Ако наистина е напусто!

5 Прочее, Тоя, Който ви дава Духа и върши велики дела между вас, чрез дела, изисквани от закона да върши това, или чрез вяра в посланието,

6 както с Авраама, който повярва в Бога и му се вмени за правда?

7 Тогава познайте, че тия, които упражняват вяра, те са Авраамови чада;

8 и писанието като предвиде, че Бог чрез вяра щеше да оправдае езичниците, изяви предварително благовестието на Авраама, казвайки: "В тебе ще се благословят всичките народи".

9 Така щото тия, които имат вяра се благословят с вярващия Авраам.

10 Защото всички, които се облягат на дела, изисквани от закона, са под клетва, понеже е писано: "Проклет е всеки, който не постоянствува да изпълнява всичко писано в книгата на закона".

11 А че никой не се оправдава пред Бога чрез закона, е явно от това, "че праведния чрез вяра ще живее";

12 а законът не действува чрез вяра, но казва: "Който върши това, което заповядва законът, ще живее чрез него".

13 Христос ни изкупи от проклетията на закона, като стана проклет ( Гръцки: Проклетия. Виж. 2 Кор-5:21 ) за нас; защото е писано: "Проклет всеки, който виси на дърво";

14 така щото благословението, дадено от Авраама, да дойде чрез Христа Исуса на езичниците, за да приемем обещания Дух чрез вяра.

15 Братя, (по човешки говоря) едно завещание, даже ако е само човешко, еднаж потвърди ли се, не се разваля, нито на него се прибавя нещо, от никого.

16 А обещанията се изрекоха на Авраама и на неговия потомък. Не казва: "и на потомците", като на мнозина, но като за един: "и на твоя потомък", Който е Христос.

17 И това казвам, че завет, предварително потвърден, от Бога, не може да бъде развален от закона, станал на четиристотин и тридесет години по-после, така щото да се унищожи обещанието.

18 Защото, ако наследството е чрез закона, не е вече чрез обещание; но Бог го подари на Авраама с обещание.

19 Тогава, защо се даде закона? Прибави се с цел да се изявят престъпленията, докле да дойде Потомъкът, на Когото биде дадено обещанието; и беше прогласен от ангели чрез един ходатай.

20 Но ходатаят не ходатайствува за един; а Бог, Който дава обещание, е един.

21 Тогава, законът противен ли е на Божиите обещания? Да не бъде! Защото, ако беше даден закон, който да може да оживотвори, то наистина правдата щеше да бъде от закона.

22 Но писанието затвори всичко под грях, та обещанието, изпълняемо чрез вяра в Исуса Христа, да се даде на тия, които вярват.

23 А преди да дойде вярата ние бяхме под стражата на закона, затворени до времето на вярата, която искаше да се открие.

24 Така, законът стана за нас детеводител, да ни доведе при Христа, за да се оправдаем чрез вяра.

25 Но след идването на вярата не сме вече под детеводител.

26 Защото всички сте Божии чада чрез вяра в Исуса Христа.

27 Понеже всички вие, които сте се кръстили в Христа, с Христа сте се облекли.

28 Няма вече юдеин, нито грък, няма роб, нито освободен, няма мъжки пол, ни женски; защото вие всички сте едно в Христа Исуса.

29 И ако сте Христови, то сте Авраамово потомство, наследници по обещание.

Линк към коментар
Share on other sites

ОТ ИОАНА СВЕТО ЕВАНГЕЛИЕ

ГЛАВА 1.

"47. ...ето истински израилтянин, у когото няма лукавство."

ГЛАВА 3.

"6. роденото от плътта е плът, а роденото от Духа е дух."

:smarty:

Линк към коментар
Share on other sites

Ефесяни 3:14 затова, прекланям коленете си пред Отца [на нашия Господ Исус Христос],

Ефесяни 3:15 от Когото носи името си всеки род на небесата и на земята,

Ефесяни 3:16 да ви даде, според богатството на славата Си, да се утвърдите здраво чрез Неговия Дух във вътрешния човек,

Ефесяни 3:17 чрез вяра да се всели Христос във вашите сърца, тъй че закоренени и основани в любовта

Ефесяни 3:18 да бъдете силни да разберете заедно с всичките светии, що е широчината и дължината, височината и дълбочината,

Ефесяни 3:19 и да познаете Христовата любов, която никое знание не може да обгърне, за да се изпълните в цялата Божия пълнота.

Ефесяни 3:20 А на Този, Който, според действуващата в нас сила, може да направи несравнено повече, отколкото искаме или мислим,

Ефесяни 3:21 на Него да бъде слава в църквата и в Христа Исуса във всичките родове от века до века. Амин.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 year later...

Господи, не можеш да ме заблудиш... Интересно звучи.

А не е ли това препратка към една друга фраза - Господи, не ме въвеждай в изкушение; на мен на това ми прилича.

Всеки може да тълкува фразата, според актуалните си проблеми. За мен тя звучи така - Господи, който и да си ти, няма да се поддам на съмненията си дали-или, а ще слушам само сърцето си, дори и да ме отведе на края на света или в началото на пътя.

Линк към коментар
Share on other sites

Псалми 40:5

Господи Боже мой, Ти си сторил много чудеса; И Твоите мисли заради нас Не е възможно да ги изложи някой пред Тебе; Ако бих поискал да ги изявя и разкажа, Те превишават всяко преброяване

1 Коринтяни 1:25

Защото Божието глупаво е по-мъдро от човеците, и Божието немощно е по-силно от човеците.

Исая 55:8

Защото Моите помисли не са като вашите помисли. Нито вашите пътища като Моите пътища, казва Господ.

Псалми 73:28

28 Но заради мене, добре ми е да се приближа при Бога.

Положих упованието си на тебе, Господи Иеова,

За да проповядвам всичките твои дела.

Псалми 119:71

71 Добре ми стана че се оскърбих,

За да науча повеленията ти.

Линк към коментар
Share on other sites

1 За първия певец. Давидов псалом. Господи, опитал си ме и познал си ме.

2 Ти познаваш сядането ми и ставането ми; Разбираш помислите ми от далеч,

3 Издирваш ходенето ми и лягането ми, И знаеш всичките ми пътища.

4 Защото докато думата не е още на езика ми, Ето, Господи, Ти я знаеш цяла.

5 Ти си пред мен и зад мен, И турил си върху мене ръката Си.

6 Това знание е пречудно за мене; Високо е; не мога да го стигна.

7 Къде да отида от твоя Дух? Или от присъствието Ти къде да побягна?

8 Ако възляза на небето, Ти си там; Ако си постеля в преизподнята, и там си Ти.

9 Ако взема крилата на зората И се заселя в най-далечните краища на морето,

10 И там ще ме води ръката Ти, И Твоята десница ще ме държи.

11 Ако река: Поне тъмнината ще ме покрие, И светлината около мене ще стане на нощ,

12 То и самата тъмнина не укрива нищо от Тебе, А нощта свети като деня; За Тебе тъмнината и светлината са безразлични.

13 Защото Ти си образувал чреслата ми, Обвил си ме в утробата на майка ми.

14 Ще Те славя, защото страшно и чудно съм направен; Чудни са Твоите дела, И душата ми добре знае това.

15 Костникът ми не се укри от Тебе, Когато в тайна се работех, И в дълбочините на земята ми се даваше разнообразната ми форма.

16 Твоите очи видяха необразуваното ми вещество; И в твоята книга бяха записани Всичките ми определени дни, Докато още не съществуваше ни един от тях.

17 И колко скъпоценни за мене са тия Твои помисли, Боже! Колко голямо е числото им!

18 Ако бих поискал да ги изброя, те са по-многобройни от пясъка; Събуждам ли се още съм с Тебе.

19 Непременно ще поразиш нечестивите, Боже; Отдалечете се, прочее, от мене, мъже кръвопийци.

20 Защото говорят против Тебе нечестиво, И враговете Ти се подигат против Тебе заради суета.

21 Не мразя ли, Господи, ония, които мразят Тебе? И не гнуся ли се от ония, които се подигат против Тебе?

22 Със съвършена омраза ги мразя, За неприятели ги имам.

23 Изпитай ме, Боже, и познай сърцето ми; Опитай ме, и познай мислите ми;

24 И виж дали има в мене оскърбителен път; И води ме по вечния път.

Псалом 139

Превод от 1940 г

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...