Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Десет милиона лева. Как бихте ги използвали?


Иво

Recommended Posts

Защо да работиш за пари и да бъдеш нещастен???

Щом трябва да работим за пари, трябва и ни се дават начини да работим и да бъдем щастливи! Има Божи Промисъл !

Искам да ви насоча към един откъс от известна книга, където пише за парите: http://redsky.hit.bg/money.htm

Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 113
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Благодаря, ти pencil! Добър + Разумен + Силен+ Красив + Богат във всички светове винаги бъди и Бог да те благослови!Аум

Любов + Светлина + Мир +Радост!

Линк към коментар
Share on other sites

  • 7 months later...

Десет милиона лева? Може да се построи училище на бъдещето - от нов тип, за деца от нов тип, могат да запълнят някоя малка дупчица за някоя малка свята цел - защото 5 мл. евро са нищо - един малък имот с къща в щатите или Канада струват толкова... Да нахраним умиращите деца в Африка - хм., Илюминати така и е решило да контролира популацията в Африка и да ги мори, няма да можем ... МОжем да си купим самолет - но няма да можем да си му плащаме таксите и данъците - малко пари са - не стигат и за най-посредственият завод. Според мен - най-доброто решение е училището - но тъй като такова училище ще е постоянно на загуба - с остатъка ще е добре да се прави някакъв бизнес, за да се запълва постоянната му финансова нужда!

Образованието, знанието е най-важното - Буда казва: "Причината за страданието е в невежеството, незнанието!"

Линк към коментар
Share on other sites

10000000 лева. Ще построя града на бъдещето от забравеното минало, когато хората са били Богоподобни и са общували с Него постоянно. Хората, който ще живеят там ще творят заедно с Бог и ще се радват на творенията си. Именно творят! Ще поканя моя Създател да живее с нас в този град и ще напълним Вселената с Неговата Любов. И съм убедена, че такива градове ще започнат да никнат като гъби и човечеството ще възвърне вибрациите си и хората ще си спомнят за душите си, за Създателя си..........еееех, размечтах се. Благодаря за мечтата!!! :yinyang::thumbsup2:

P.S. И в никакъв случай няма да позволя парите да ме отдалечат от тази ми мечта и да ме накарат да мисля, че само те са важни и как да ги умножа. Те сами по себе си никога не стигат, ако започнеш да им робуваш. Пари на земята като шума - с лопата да ги ринеш. това пък защо го казах?! :hmmmmm::feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

Добри условия за остаряващите ни родители :thumbsup2:

Другото сте го написали, ако е нужна помощ за работа - викайте :thumbsup2:

Още от сега ми е трудно да се справям с майка си, а ако са двама :o не ми се мисли , защото съм реалист :hmmmmm: виждам каква е действителността :lol: няколко познати имат огромни трудности - от сутрин до вечер са на работа и не успяват да се погрижат , което ги съсипва , а няма места по страческите домове, бюрокрация и бездушие срещат навсякъде, здравеопазването е кошмарно :ph34r: абсурдно е :whistling: а всъщност пари има :whistling:

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 year later...

Имах приятел, който преди 15-16 г. беше по-напред от мен в желанието си да помага с хуманитерни проекти... "ех, само да имах пари"... ами проима - не без съмнтелни компромиси, които лично аз отхвърлих и се задоволих затова с много по-малко. Та той проима наистина милиони... и досега почти нищо не е инвестирал за благото на другите! Това е случай пред очите ми, знам че те са всъщност много, та въпросът е как даже силно заявилия се като идеалист интелектуалец може да се превърне в своята противоположност? Дали пък самите "мръсни пари" (т.е. не парите като такива, а техният произход) по някакъв кармитен механизъм не предопределят провала на едно такова похвално първоначално намерение? Все пак, за да забогатее, той отиде в структура, която печелеше от хората, злоупотребявайки със страданията им, обещавайки им невъзможни неща срещу солидно заплащане! Ами че и да беше дарил, щеше ли това дарение да е "чистоплътно" от кармична гледна точка? Аз не знам, само излагам определени факти и предположения. А даже и да ги прескоча, ми е трудно да отговоря на въпроса по темата. Определено не е най-добрият начин да ги дам на държавна организация или на частна фондация - уж за добри цели. Ясно е голяма част накъде ще отидат. Да строя може би - но къде? Едва ли какъвто и да е образователен или медицински център в града ще бъде най-близко до десятката. ние сме издъно отровени от тия градове, и пак оставаме в тях - защото другаде няма работа... А какво ще стане, ако се положат основите на едно екологично и духовно градче? Да, там трябват още повече пари, обаче може да е по-добре да се започне нещо наистина различно и мащабно (дори с общочовешко значимост), отколкото по инерция да робуваме на сегашните социално-ценностни щампи, придвижвайки много нещица, всяко от които не е нищо особено... Шоколадчета за децата? (най-благата наркомания...). Домове за възрастните? (току-що ми се обади позната, която сто пъти се изприщи, докато им осигури място на нейните родители, ама след това те бързо се отказали, не могли да се приспособят - и се върнали вкъщи в малкия си град...). Наливане пари в мелницата на институт за изследване на някоя тежка болест? Кой знае въз основа на какви принципи ще се провежда това търсене (какво като са учени, могат да вървят и те в погрешна посока, а аз да им способствам грешките чрез финансови инжекции?!) От друга страна, даже да взема правилно решение, какви след това организационни и други способности трябва да имам, та наистина всичко да върви докрая в правилната посока?! Ама аз наистина смятам, че не ми достига мъдрост, за да се разпоредя правилно с толкова много средства!... А, сетих се, ще ви поканя на Кръгла маса, за да го обсъдим... ако ги спечеля де, нека сега се съсредоточим върху по-важните си задачи! :)

Линк към коментар
Share on other sites

Мъдростта е важен фактор винаги, да :thumbsup::)

Може би парите могат да се използват за една хубава рекламна кампания на

природните продукти в Русия и Европа?

Мини градчето и клиники в него - добра идея.

един хубав Оазис на здравето в Западните Родопи :thumbsup2:

Линк към коментар
Share on other sites

  • 6 months later...

С 10 милиона лева можеби ще се самозабравя.Ще купонясвам,ще се веселя.Ще направя всичко възможно и мойте близки и приятели да нямат финансови проблеми.Ще се погрижа и за бъдещето си.Ще си създам бизнес -нещо което ме забавлява и което никой не се е сетил да нправи.Имам въображение,ако помисля ще ми хрумне нещо.Само ме е страх,че ще се променя,колкото и да не искам и да не ми се вярва-много пари,попаднали в ръцете на слабохарактерен и несигурен в себе си човек не са за хубаво.А мога да кажа,че има още много да се уча и да помъдрявам>все още се чувствам като дете.Така ,че за сега чак толкова пари не искам.Това си е отговорност.Да имам по 1000 на месец ми е достатъчно:)Ама и толкова нямам:)))

Линк към коментар
Share on other sites

Аз съм на вълната на Орлин - за обучение! За да се промени обществото, нужно е да се промени мирогледа на колкото се може повече хора. Аз не мисля, че битието определя съзнанието. А е факт, че в момента и в образованието, и в медиите, въобще навсякъде се налагат модели, които обслужват користните интереси на една малка част от обществото. Много е трудно на човек да се измъкне самостоятелно от тях - информация, възможности, перспективи - умишлено липсват. На много хора дори им се струва, че всичко останало извън наложените стереотипи няма логика да съществува. Не случайно на изток и в слабо развитите държави обществото е по-пъстро, по-разкрепостено, просто там споменатите методи за налагане на общественоприемлив мироглед са по-слаби (все още - но усилено се работи да се усилят).

Линк към коментар
Share on other sites

Какво бих правила с толкова пари? :3d_126:

Дано никога не ми се налага да се сблъсквам с подобен проблем. :) по спокойно е някак си.

Редактирано от didi_ts
Линк към коментар
Share on other sites

Ще вложа парите (половината) в проекти, свързани с обезпаразитяване и кастрация на кучета и котки, имам предвид в България. Останалите пари от половината ще дам на еко-организации, защитаващи изчезващи и застрашени видове флора и фауна.

Останалите пари са за мен, за весел живот, за пътуване и за една къща на Маркизките острови. Чиста сметка.

Уточнение (имам предвид 10 млн. Евро, а най-добре швейцарски франка)

Линк към коментар
Share on other sites

Аз бих ги инвестирал в учредяване на някаква фондация

която поощрява хуманитарни проекти - изследвания за човешката душа,

значими научни изследвания, нобелови награди за мир...

Може да учредя и нобелова награда за хумор. :D

И бих медитирал цял живот, работейки над тая фондация

и свързвайки се с хора правещи подобни неща :).

Размечтах се. :D:sleeping:

Линк към коментар
Share on other sites

Бих дала на първо място парите за екологични цели, защото положението на Земята е наистина критично и това има отношение абсолютно към всички.

Бих също така създала интересен и новаторски център за работа с деца в нужда, а защо не и клиника за алтернативно лечение - точно като тази идея, която обсъждахме миналата година.

Ама да не се увличам, че май ще мина предела на сумата ;)

Що се отнася до самата мен - толкова много пари не са ми необходими, ще си заделя една малка част от тях- да обиколя и разгледам някои любими места, които би ми било интересно да изследвам. А и парите са енергия, не ми е нужен такъв излишък.

Линк към коментар
Share on other sites

Хубави нещица си мечтаем ние, ама ми се струва, че е трудно много пари да се дадат за каквото си искал, когато си ги нямал. После нещата се променят, не един и двама съм ги наблюдавал как забогатяват и какво правят после с парите си. Изглежда е много голям натискът от страна на трасираните пътища на финансите и човек отначало се "пречупва", за да се сдобие с толкова пари, а после вече и не иска да ги използва според по-раншните си идеалистични тежнения... :hmmmmm:

Редактирано от Добромир
Линк към коментар
Share on other sites

Социалното положение като цяло в България е критично! <_<

Има революционно и еволюционно решение....

Редактирано от Любо
Линк към коментар
Share on other sites

Напротив, аз споделям наблюдения от България - "пази Боже, сляпо да прогледа"... Признавам, че нямам директни впечатления от "истинския капитализъм", дано там да има повече богати хора, които да правят смислени неща с парите си! Някой да сподели, ако е бил задълго там или има пресни послания от близки хора?

Редактирано от Добромир
Линк към коментар
Share on other sites

Социалното положение като цяло в България е критично! <_<

Има революционно и еволюционно решение....

Ох, като се сетя, че "Революцията е неподготвена еволюция" - не се сещам кой го беше казал, но е бил прав според мене ...

Но все пак по-добре е да обясниш какво си имал предвид - какво конкретно представлява революционното и какво - еволюционното решения?

Линк към коментар
Share on other sites

По въпроса за мечтите... И сега половината ми заплата отива за кучета, за лекарства и т.н. Но това е нищо. Ако имам повече, много повече де пари, със сигурност щяха да са за животните.

Е, казусът с вилата на Маркизите стои отворен на този етап:-)))

Линк към коментар
Share on other sites

:) Диана Илиева,

имаш смелостта да зачекнеш тази тема...

Революционното е в това да се организират себеотрицателно настроени хора които да имат информация за областта в която работят, след което да се премахнат най-наглите от управлението - които са пред или зад кулисите (насилствено или не). И всичко това да се подготви политически, зa да има добър отклик международно.

Има едно книга в www.spiralata.net по въпроса, за чието име в момента не се сещам... Обръща cе внимание на историческото обусловение на българската народопсихология, след което се предлага това ревоюционно решение.

Еволюционно - всичгко да се променя отвътре. ´Според максимата "злото идва от бездействието на добрите хора".

В момента нямам време да пиша повече.

:)

Редактирано от Любо
Линк към коментар
Share on other sites

Благодаря, че ме светна по темата. Аз по принцип съм си за еволюционното развитие на нещата, но сега - още повече ... :)

Линк към коментар
Share on other sites

Ето как ги бих използвала:

1.Бих намерила добра клиника,за да лекуват болестите на мен и на семейството ми

2.Бих раздала пари за благотворителност/за бедните ,бездомните и тежко болните хора/

3.Бих си купила нова къща

4.Бих обиколила Европа и Австралия със семейството си

Редактирано от Бонбонената_фея
Линк към коментар
Share on other sites

Ето как ги бих използвала:

1.Бих намерила добра клиника,за да лекуват болестите на мен и на семейството ми

2.Бих раздала пари за благотворителност/за бедните ,бездомните и тежко болните хора/

3.Бих си купила нова къща

4.Бих обиколила Европа и Австралия със семейството си

Браво , Бонбонче! И още бих ти предложила : Да купиш много балони и бонбони и да черпиш всички деца около теб. Може и няколко дни. Не забравяй и музиката в този момент. Много настроение ти желая! И 10 000 000 усмивки само за теб!

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...