Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Десет милиона лева. Как бихте ги използвали?


Иво

Recommended Posts

Здравейте приятели,

Искате ли да помечтаем заедно?

Представете си, че един благодетел ви завещае 10 000 000 лева. Как бихте ги използвали? Какво бихте направили с тях?

Иво

Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 113
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Иво, очевидно в страната ни има инфлация по-голяма, отколкото съм предполагала :blink: .

Преди имаше тема какво биме направили с 1 000 000 лева, а сега са 10 пъти повече :D:D:D

Ех, мечти, мечти...

Да речем, че бих направила с 1 000 000 това, което вече казах, а останалите 9 ще ги похарча :harhar: ...или пък обратното :hmmmmm:

Поздрави :sorcerer::angel:

Линк към коментар
Share on other sites

Наде, очевидно си изхарчала вече предния милион и даже вече си забравила за какво. :)

Предната тема беше за България, как бихте инвестирали парите си за България. Тя беше повече инвестиционна и стимулираща мисленето за това как можем да подобрим нещо в България. Тази тема е по-мечтателска. Имате 10 000 000 лева и абсолютно никакви ограничения. Как ще ги изхарчите? Къде? За какво?

Наде, ясно е че твоя първи милион е вече изхарчен. Как ще изхарчиш останалите 9 000 000? За какво? :)

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте! <_< Ето какво бих направила аз. Първо бих ги вложила - може да ви прозвучи много дръзко - но за няколко години мога да ги направя $100 000 000. И после бих давала, давала, давала... :yinyang:

Линк към коментар
Share on other sites

любов към ближния,така трябва 4овек да живее,с тази мисъл 4овек трябва да,ляга и да става!а любовта е това усещане което 4овек полу4ава в замяна на себераздаването си към ближните си!мисля 4е 4овек си заслужава да живее, за да види усмивката,радоста и щастието,в лицето на загубилия всякаква надежда 4овек!така 4е БЛАГОТВОРИТЕЛНОСТ!

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 months later...

Разбира се за благотворителност,напълно съм съгласна с Липида.Бих осъществила мечтите си-домовете за сираци и възрастни хора да не са в това положение в което са сега.Бих създала фондация,която ще подпомага такива домове и ще се бори повече хора да бъдат съпричастни към това.И също бих създала приюти за бездомните животни,но не като тези,които има сега.И бих се борила срещу зоологическите градини и опитите с животни...Всъщност още толкова неща ми идват на ум,че незнам дали тези пари биха ми стигнали.. :huh:

Линк към коментар
Share on other sites

Алекс,извинявай,че се намесвам,все пак това е въпрос към Иво .Прав си,че има далеч по-вдъхновяващи неща,но защо 10 милиона лева да не ни карат да мечтаем дотолкова ако не са свързани само с лична облага.Мисля,че всеки един от влизащите в този форум не би се възползвал за да ги изхарчи за себе си.И де факто ние искаме да направим толкова много неща, и бихме могли да постигнем повечето ако имахме финансовата възможност.Имам предвид неща,които не са свързани със самите нас,а са в служба на другите.Все пак времето в което живеем е такова за съжаление.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте , приятели ! Ще ги обърна в евро + ще се обадя на Иво и ще му предложа няколко неща. На всички форумци да се разпределят средствата в зависимост от включването им в Портала и взависимост от активността им ...като след броя на мненията ...ще сложим по една НУЛА и разпределяме еврото ....колкото остане...правим един фонд и започваме да организираме конкурси за проекти в определени области и да финансираме най - добрите , организираме някои приоритетни неща по икономиката на доброто......еко туризъм и еко замеделие + грижа за наши духовни възрастни приятели ....за превод и издаване Словото на Учителя на чужди езици...за себе си ...добро туристическо оборудване и нов велосипед...сетих се ...още за всички форумци по един велосипед и за тези които искат да учат стипендии..... ще заформим и едно две производства и някоя друга инвестиция...работа приятели работа и творчество и вдъхновение....това е положението !

Сега всички...... излъчете много силна вяра и любов...аз съм от тези които си държат на думата.... се молете всички да се случи!!! Амин

Любов + Светлина + Мир + Радост

Линк към коментар
Share on other sites

Много добре звучат изброените досега идеи.

Благост ако изпълним твоята схема на плащане то трябва да има поне няколко милионера от форумите в портала. хехе. :)

Алекс, за да не става доразумения да изясня малко. Както можеш да се досетиш не пускам случайни теми. Тази тема е едно упражнение, метод за визуализация и работа върху себе си, който не съм го измислил аз (справка: МОК4, лекция 10). Кой каквото си мечтае и представя може да го направи във въображението си, да отдели 10-15 мин и да си го представи живо. След това да наблюдава как ще се чувства психически и емоционално.

Защо да не направим един опит и да пробваме да съберем една малка сума да кажем по 5 лева на човек и да решим заедно къде да я инвестираме в някое благородно дело. Как мислите? Помните ли филма "Предай нататък" - много ми беше харесъл? Има много домове за сираци, които са в нужда за най-елементрани неща... може и за болници, възрастни хора, бременни и т.н. Но да не се дават пари на ръка, а във вид на нещо полезно. Може би в по-малките градове имат повече нужда от такава помощ. Може и да купим книги за някое библиотека или пък да помогнем на някой ваш познат, който е в голяма нужда.

Как мислите дали можем да го направим? Нещо много малко да свършим... В малките дела се крие голямата сила. Даже и само 10-15 лева да съберем и да изберем някой да извърши тази мисия пак ще е супер. Можем да отворим нова тема например "инвестиция в доброто" или подобно.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравей , Иво ! Вземи молива и да смятаме....! ...аз вече ги сметнах и мога да се хвана на бас...!

Дай първо да сметнем... 10 - те милиона( сметни поне предложената схема на плащане...), да съберем идеи и конкретни предложения..., да си направим "конкурс" за проекти....и тогава да му мислим....откъде и как да дойдат финасите...! Може да изкараме някоя комисиона от някъде също и да участваме с проекти ....има ги винаги вариантите и изобщо спокойно можем да да се класираме по някой от фондовете на ЕС ! Нали си съгласен!???!!!

Любов + Светлина + Мир + Радост

Линк към коментар
Share on other sites

И така да помечтаем...

Day%20Dreamer%20Sm.jpg

... ето ме с 10 милиона в джоба. Отивам в Евробанк и депозирам 1 милион на Златен депозит за една година. Изтеглям лихвата 75'000 лв. С част от тях ще помогна на приятел да основе школа за талантливи деца. Той отдавна работи с такива прилагайки иноваторски образователен метод, където предметите се преподават под формата на театър, паневритмия, музика и стихове. С друга част ще купя книги, музика, музикални инструменти, инструменти за творчество (длета, четки и т.н.), които ще изпратя в дом за сираци -- всяка година в различен дом.

Още един милион депозирам в ПроКредит. Месечният доход от лихвата е 6250 лв. С тези пари наемам просторен офис и избирам хора чрез конкурс, на който на базата на комплексен астрологически, психологически, графологичен и френологичен анализ ще се набере екип които да поддържа информационен сайт наречен "Блага Вест". В този сайт ще се излагат само хубавите неща, случили се в България (а те са много, противно на медиите, които се опитват да ни убедят в обратното), ще има подбрани материали свързани с отглеждане и възпитание на децата като граждани на шестата раса, по методите дадени от Беинса и прилагани в Тиберкул, ще има най-доброто от алтернативната медицина, новата музика (new age) и т.н.

За тези, които нямат интернет ще се отпечатват и изпращат по пощата резюмета от материалите на сайта.

3 мил. ще дам за разраработка и изследване на свръх-ефективни алтернативни източници на енергия в които ние сме пионери, като например Торсионния генератор на Деметра (който е вече факт и се продава на пазара), слънчевите модули на Емил Минев, възстановяване на Машина Статика -- генератор за безплатно електричество създаден от гениалният български учен Стефан Маринов (по обясними причини напълно заличен от съзнанието на българина но много тачен на запад)

Колко останаха... 5 милиона. Още не съм помислил за тях. Ще ви кажа по-нататък.

Линк към коментар
Share on other sites

Pencil, мнооого те обичам за това което си написал! Това се казва юнак ! Имам обаче малки "несъгласия" с теб по една от другите теми, но това по нататък!

Като се регистрираш някога...хе хе !

Любов + Светлина + Мир +Радост !

Линк към коментар
Share on other sites

Аз съм напълно съгласна с Иво и приемам идеята :thumbsup2:

Бихме могли да направим наистина нещо,макар и не толкова голямо колкото ни се иска.Но желанието е най-важно нали?!

Иво,трябва да кажеш банкова сметка,за да знаем къде да изпратим парите.Вярвам,че всеки би отделил по нещо от сърце.

"Сговорна дружина планина повдига"

Ако сме заедно ще успеем! :sorcerer:

Линк към коментар
Share on other sites

Алекс,извинявай,че се намесвам,все пак това е въпрос към Иво .Прав си,че има далеч по-вдъхновяващи неща,но защо 10 милиона лева да не ни карат да мечтаем дотолкова ако не са свързани само с лична облага.Мисля,че всеки един от влизащите в този форум не би се възползвал за да ги изхарчи за себе си.И де факто ние искаме да направим толкова много неща, и бихме могли да постигнем повечето ако имахме финансовата възможност.Имам предвид неща,които не са свързани със самите нас,а са в служба на другите.Все пак времето в което живеем е такова за съжаление.

хм, според мен ако група хора искат да постигнат нещо, могат да се обединят (в това число и финансово) и да работят за постигането на нещо.

от друга страна не съм сигурен че милостинята или благотворителността биха били най подходящото решение(въпреки че има немалко нуждаещи се, според мен това е по-скоро времмено(или частично решение))

според мен трябва да се подхожда към причините, към решаването на основни въпроси, които касаят цялото.(но за няоки от тях даже пари не са нужни)

Според Учителя трябва да се работи за изправянето на остта на Земята (положителни мисли чувства и постъпки), това може да доведе до вечно лято и изменение в съзнанието на хората. някои неща ще се изменят след някои катаклизми.(и може би на земята ще живеят по-малко хора от сега)

Общото ниво на духовността влияе на процесите на Земята.

за това можем заедно да работи(не в мечтите, а практически":):sorcerer:

Линк към коментар
Share on other sites

Може и да се погледне от тази гледна точка,че благотворителността е временно решение,но кажи ми ако тръгнем да се борим утре,да търсим причините защо децата от сиропиталището в моя град гладуват,то това ще ги нахрани ли утре?Или след 2 дни,след 5...те не се интересуват от това,че има причина поради която са се родили в това положение,че може би е кармична обремененост или това е малка част от пътя който трябва да извървят..те просто знаят,че са гладни и че цяла зима са ходили със скъсани обувки и крачетата им измръзват...

Разбира се,съгласна съм с теб,че трябва да се подхожда към причините,към решаването на основните въпроси,които касаят цялото,но не можем ли да тръгнем по този път с няколко малки крачки?

Пък и колко хора са съгласни да помогнат на човечеството с положетелни мисли и постъпки?Не казвам,че са малцина,далеч съм от тази мисъл.Напълно съм съгласна,че всеки трябва да се бори за това.

Но нека започнем от малките неща,за да можем да достигнем до Великите.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте ! Има съвременни форми на благотворителност!

Не съм привърженик и се въздържам от емоционални мнения по "финансови" теми и от илюзорно милосърдие.

Имам един въпрос за размисъл ...КАК СЕ ИЗМЕРВА ФИНАНСОВИЯТ КОЕФИЦИЕНТ НА ИНТЕЛИГЕНТНОСТ? Що е то ? Да сме в хармония с темата..... без инволюционни емоции !

Въпросът ми е принципен, моля приятелите от горните постове....не го приемайте лично!

Любов + Светлина + Мир + Радост

Линк към коментар
Share on other sites

И все пак..на думи сме много велики нали,а на дела..?

е може просто първо да се определят целите, да е нещо което е приемливо за повечето участници и да се действа:)

Линк към коментар
Share on other sites

Любов + Светлина + Мир + Радост!

Пришелец, подкрепям предложението ти и ето малко инфо за благотворителността : www.bgblago.com http://poveche.abv.bg

Любов + Светлина +Мир + Радост

Линк към коментар
Share on other sites

Здравей, Марго! Ние ще продължим да обсъждаме/коментираме/мечтаем по темата защото това си е добър вариант за общуване и всеки според времевите си, финансови, професионални и т.н. възможности ще избира как да се включи когато се появи нещо конкретно!

Сега малко за "финансовия коефициент на интелигентност".

Финасовата интелигентност не се определя от това КОЛКО пари изкарваш , а от това КОЛКО пари задържаш и КАК работят тези пари за теб и цялото.

Финасовата интелигентност се увеличава когато парите ти/ни "купуват" все повече свобода, щастие, здраве и избори в живота.

Това е финансова интелигентност!

Защо да работиш за пари и да бъдеш нещастен???

Щом трябва да работим за пари, трябва и ни се дават начини да работим и да бъдем щастливи! Има Божи Промисъл !

Учителя го е казвал многократно за трите нива на работене:

МЪЧЕНИЕ - ТРУД - РАБОТА!

На степен Мъчение са по голямата част от хората - работата не им харесва, парите не стигат, началникът глупак(или нещо друго), колегите ..и те..изобщо ..мъка...

На ниво ТРУД...може работата да ти е приятна, ама парите не стигат,или обратното; началникът може да е интелигентен и справедлив , колегита да са криви... и т.н. и т.н. трудности безброй но финикийският знак е отново движещата сила и труд-но....

докато при РАБОТАТА - там е... пей душа, твориш, работиш с лекота, не се привързваш към плодовете на труда си, разнообразието и изобилието ( разумния достатък!) са с теб и около теб ,... защото си при Извора ....даже завистта и неразбирането след един момент са вече без значение ....!

Има ги тези състояния..

Любов + Светлина + Мир + Радост

Линк към коментар
Share on other sites

Здравей Благост,

имах предвид нещо друго,не да спрем да коментираме за това или да го обсъждаме,но явно не съм се изразила много ясно/често ми се случва напоследък,незнам защо../,извинявам се за което :)

Нека се върнем на това за финансовия коефицент на интигентност .Това е много интересен въпрос,благодаря ти,че ни обърна внимание върху него.

Съгласна съм,че самата финансова интелигентност не се опредля от това колко пари печелиш,а как точно разполагаш с тях.Някъде бях чела,че самите пари не бива да се задържат,трябва винаги да има кръговрат,иначе започват да работят срещу теб самия.

Пожелавам на всички ,които не са на ниво РАБОТА да го достигнат скоро!

Линк към коментар
Share on other sites

Пожелавам на всички ,които не са на ниво РАБОТА да го достигнат скоро!

Здравей, Марго ! С твоето благо разрешение ще продължа чудесното ти пожелание! със следното:

Достигайки го ...да съумеята да го задържат! Амин

Любов + Светлина + Мир + Радост!

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...