Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Десет милиона лева. Как бихте ги използвали?


Иво

Recommended Posts

Най-безцеремонно бих си купил "време" и "условия". С удоволствие бих заплатил за определено "парче" време, което да употребя за каквото си поискам, ако ще ида си клатя краката по цял ден, както и условия- бих платил за да си осигуря например тишина, пространство, ограничен достъп на "очи", които аз си преценя че не искам да виждам, и бих се отдал на мизантропия...колкото-толкова...

Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 113
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Имаш интересно чувство за хумор...

Ако толкова ти трябва оръжие, можеш и сега да си го купиш, не е много трудно.

Нито е лесно, нито е евтино.

Всъщност, закупуването дори само на едно късоцевно, не е никак просто.

Умишлено, продцедурите са усложнени и то писаните.

Освен тях, дори при изпълняване на всички законови изисквания, КОС влагат особено много уси

Редактирано от С7АЛК3Р
Линк към коментар
Share on other sites

С7АЛК3Р: Както и да е, друга ми беше идеята - масово притежание.

Хубавото е, че твърде често някои от молитвите и желанията ни си остават несбъднати и неудовлетворени. Но дали остават без последствия за нас самите - в това дълбоко се съмнявам.

Линк към коментар
Share on other sites

С7АЛКЗР, ами те тези 10 000 000лв наистина няма да ти стигнат да осъществиш такова "масово притежание" на оръжие. Може би са нужни още 3 нули отзад .... Обаче защо не ни светнеш каква ти е идеята, в смисъл: какво целиш с това масово раздаване на оръжие, какъв резултат очакваш да постигнеш?

И какво ще правиш с такива като мен, които няма да искат да си вземат доброволно както казваш "дори само едно късоцевно" :)

Линк към коментар
Share on other sites

Да, наистина ще са малко, но ако не се лъжа...и това съм написал. :)

Поне в нашата малка страница, могат и да стигнат за нещо. :P

В една съседна тема съм писал за организациите.

Смятам, че когато една организация събере достатъчно властови лостове в ръцете си, тогава е нужна сила, която да я възпира и мотивира за развитие, а не за саморазрушаване и потъпкване на участващите в нея.

Силата и Опасността от Ефективно наказание е нещо, което би могло да свърши работа.

Масовото притежание на оръжие, гарантира Свободата. - накратко казано.

Не искаш оръжие?

Ти на смела ли се правиш?!?!?

Шегувам се. :)

Който иска, въпрос на желание.

Когато всички боклуци се надигнат, тогава истинските хора ще забравят за глупавите си страхове.

Линк към коментар
Share on other sites

Когато всички боклуци се надигнат, тогава истинските хора ще забравят за глупавите си страхове.

Уважавам твоя революционен дух, но горенаписаното ми звучи ... малко ретро.

Линк към коментар
Share on other sites

Когато всички боклуци се надигнат, тогава истинските хора ще забравят за глупавите си страхове.

Ами на мен ми звучи дори не ретро, ами направо странно.

Например съвсем същото е да кажа: А бе, тези моите крака са много грозни, я да взема да ги отрежа!

Кои са боклуците и кои истинските хора? Всички сме еднакво ценни и нужни тук, на Земята и въобще на Света, а който има някакви свои си критерии за това, само да припомня, че крачката до идеология подобна на тази на Хитлер например е съвсем малка.

Масовото притежание на оръжие, гарантира Свободата. - накратко казано.

Масовото притежание на оръжие гарантира кръвопролития според мен. Ако само се замислим колко автокатастрофи стават именно защото в една кола, която дори и да не е супер мощна, пак тежи минимум над половин тон и може да се движи с една респектираща (спрямо възможните последствия) скорост, сядат пияни, дрогирани или просто психически незрели хора...

Разбирам твоята логика - оръжието създава усещане за сила, а когато е масово притежание се предполага, че ще се получи някакъв паритет на силите.

Но от една страна наистина е само усещане, а не реална сила. Паритет на силите вече имахме - аз поне помня Студената война (затова и Мона казва, че е ретро). Какво се получава на практика - ескалация на напрежението, надпревара във въоръжаването, и др. подобни неща, но в никакъв случай не и мотивиране за развитие. Или поне развитието не е в нужната посока, според мен.

Всички хора сме взаимносвързани и взаимозависими, точно както клетките, които изграждат човешкото тяло например. Ако някои хора някъде не се чувстват добре, все едно че ме е заболяло гърлото например и тъй като ми е по-добре да съм здрава, започвам да си лекувам гърлото - пия чай и т.н. Е, и в тялото има клетки, които тръгват срещу другите - т.нар. рак. Обаче в крайна сметка се оказва, че раковите клетки са работили не просто за себе си и срещу другите, ами и срещу себе си, защото като умре човекът, умират и те.

Линк към коментар
Share on other sites

Със сигурност ако имам 10 000 000 лева, няма да ги дам на никой да експериментира с харченето, и със сигурност ще се постарая от тях да не остане нещо повече от трицифрена сума за завещаване...Поради това, че няма кой да ми ги завещае, със сигурност ще съм си ги спечелил по друг начин..явно тук хирургията ще процъфти, а пък аз ще си поддържам клиничните пътеки чисти и проходими, без подвеждащи пътни знаци...т.е. без никакви знаци, защото да не вземе този който се разхожда по някоя клинична пътека да вземе да се вземе за пътник...и така..хирургията цъфти, а аз връзвам милион след милион...като завържа 10 милиона явно ще ги харча за неща, които в момента не са на дневен ред..и дано като му дойде времето за харчене, едно от тези неща, за които ще да харча+мечтая... да не се окаже простатата ми...

Линк към коментар
Share on other sites

Виждам, че сериозно обмисляте идеята с оръжитето. :)))))

Студената война, няма нищо общо.

Всъщност, доколко на майтап и доколко насериозно, замислих се за тази закачка.

Какво би станало, ако наистина всички са въоражени до зъби?

Ескалация? Баланс?

Вечна война?

Или пълен мир и хармония?

Дали едно състояние на вечна, тотална, физическа битка за оцеляване, не би дало на човечеството, така желаната Духовност и Възвишеност?

Линк към коментар
Share on other sites

Предположения много .

Всъщност ако се върнем както е било в древноста или по назад ... :whistling:

//

Милионите биха се използвали ефективно ако спомогнат(употребят) за положителна промяна в мисленето на хората .

:))

Редактирано от bee_bg
Линк към коментар
Share on other sites

Виждам как всички мечтаят за тези пари. Ами, затова са мечтите. Или, както имаше един много хубав филм - В какво се превръщат мечтите....

Сталкер, никога няма да имаш тези пари и никога няма да въоръжиш човешкото войнство с милиони и милиарди оръжия. За това имаме несъзнавано - да проецираме с него неосъществените си и неосъествими копнежи. Има известна ирония, но поне е приятна. Мечтателна ирония.

Редактирано от Мона
Линк към коментар
Share on other sites

Като става дума за въоражаване на хората, пита ли ги тях някой, дали искат да се въоръжават? Май ще е нужно да им се даде някаква насока на мисленето, какво да правят с оръжието. Пак опираме до менипулация и магия. Пък после като им свършат патроните, можем да им ги продаваме. Така хем ще им казваме по кого да стрелят, хем ще им продаваме патрони.

С7АЛК3Р, искаш да дадеш оръжие на хората. Защо искаш хората да станат престъпници? Малко ли престъпления извършват всекидневно с мисленето си. Е, последното може и да убива, и то по-реално и по-мигновено от всяко оръжие, но може и да твори. Оръжията не могат да творят, а по-добрия свят трябва да бъде съграден. Само знанието ще изведе човечеството от тъмнината. Любовта може да даде своите плодове само в подходяща почва. Ние можем чрез развиване на образованието да обработим по подходящ начин почвата и да посеем семената на любовта. Не можем да ги накараме да израстнат насила. Обратно - трябва да отнемем условията за растеж на плевелите. Без разкоша и магията (чието видимо изражение е насилствената власт, която може да бъде явна или скрита) те не могат да живеят. Те не притежават нищо друго. Трябва просто да спрем да ги подхранваме. Пак стигаме до мислите и негативните емоции. Да, страшна е злоупотребата с великата сила, която ни е дадена. Разумното използване на десетте милиона лева трябва да започне с десете добри мисли, които ще отправим съзнателно днес за благото на човечеството. Десет днес, десет утре и така докато станат десет милиона.

Линк към коментар
Share on other sites

Концнтрирай се ти. Може и да можеш със силата на мисълта да придобиеш небесни количества пари и да оборудваш хиляди, маса народ с оръжие:-)))

Аз съм си концентриран, въпреки това не успях да разбера предишния ти пост.

Допуснах, че е бил след скоро след съботната ти медитация или нещо от сорта. :thumbsup1:

Сега вече съм разконцентриран и наистина си задавам въпроса:

Какво е твоето отношение За или Против?

От  една страна, казваш че Няма да ги придобия, а от друга ми даваш напъстствия, как да го постигна? :sorcerer::whistling:

Като става дума за въоражаване на хората, пита ли ги тях някой, дали искат да се въоръжават? Май ще е нужно да им се даде някаква насока на мисленето, какво да правят с оръжието. Пак опираме до менипулация и магия. Пък после като им свършат патроните, можем да им ги продаваме. Така хем ще им казваме по кого да стрелят, хем ще им продаваме патрони.

С7АЛК3Р, искаш да дадеш оръжие на хората. Защо искаш хората да станат престъпници? Малко ли престъпления извършват всекидневно с мисленето си. Е, последното може и да убива, и то по-реално и по-мигновено от всяко оръжие, но може и да твори. Оръжията не могат да творят, а по-добрия свят трябва да бъде съграден. Само знанието ще изведе човечеството от тъмнината. Любовта може да даде своите плодове само в подходяща почва. Ние можем чрез развиване на образованието да обработим по подходящ начин почвата и да посеем семената на любовта. Не можем да ги накараме да израстнат насила. Обратно - трябва да отнемем условията за растеж на плевелите. Без разкоша и магията (чието видимо изражение е насилствената власт, която може да бъде явна или скрита) те не могат да живеят. Те не притежават нищо друго. Трябва просто да спрем да ги подхранваме. Пак стигаме до мислите и негативните емоции. Да, страшна е злоупотребата с великата сила, която ни е дадена. Разумното използване на десетте милиона лева трябва да започне с десете добри мисли, които ще отправим съзнателно днес за благото на човечеството. Десет днес, десет утре и така докато станат десет милиона.

Да превърнем хората в престъпници?

Те и сега са си престъпници - ти си го написал.

Просто престъпленията им са с по-лек характер, по-слабо осъзнаване и далеч по-малки последствия.

Според мен, това само поощрява престъплението, а не обратното.

Редактирано от С7АЛК3Р
Линк към коментар
Share on other sites

Да превърнем хората в престъпници?

Те и сега са си престъпници - ти си го написал.

Просто престъпленията им са с по-лек характер, по-слабо осъзнаване и далеч по-малки последствия.

Според мен, това само поощрява престъплението, а не обратното.

Ще те помоля, когато правиш тълкувания на това, което съм написал, да ги правиш от свое име без да изопачаваш смисъла на написаното и да ми приписваш думи, които не съм казал, или в контекста в който съм ги употребил отразяват различна идея.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 years later...

1. Първоначално може да си накупя някои неща, но без да прекалявам.

2. Част от парите ще ги вложа така, че да получавам лихви от тях.

3. Ще вложа в образованието ми и в последващото ми професионално развитие.

4. Ще дам на семейството ми. За други близки ще преценя колко, дали и Как. :D

5. За благотворителност първоначално ще дам някаква сума от тези 10 милиона, и по нататък ще продължа да давам.

Редактирано от hrisko_89
Линк към коментар
Share on other sites

Ето сега един човек ще спечели 500 000лв ... (от играта на Глобул)

Преди седмици двама спечелиха по няколко милиона от Тото2 ...

Какво ще направят с тях? :blink:

Представете си, че сте вие! Изведнъж - хоп, и са ваши. И после? :o

Мисълта ми беше, че тази тема в крайна сметка не е чак толкова хипотетична и мечтателска, колкото изглежда!

Аз си мислех, че тези 500 000лв ще ми стигнат за създаване на материалната, кадровата и въобще всякаква база на едно училище ... Училище от съвсем нов тип. Такова, каквото си го представям.

Защото какво по-хубаво от това да направим нещо за децата?!

И какво по-хубаво за всички тези деца след време да станат едни уравновесени и пълноценни хора?!

Линк към коментар
Share on other sites

За съжаление, ако в България, а може би и другаде по света, спечеля крупна сума наведнъж, първата ми работа ще е ...

да скрия своите и на семейството си лични данни, местонахождение и изобющо информация, че точно аз съм печелившият / -та.

Не забравяйте за света извън форума.

За псоле , разбира се , имам ясна схема.

10% благотворителност на момента, 10 % от по-късни печалби.

Най-малко 30% инвестиция в печелившо производство.

Това предполага толкова много работа за организация и контрол над плановете до тук, че за друго няма да остане време. :)

Затова съм пощадена засега. :)

Линк към коментар
Share on other sites

Доколкото съм запознат, гадното да имаш много пари и да работиш с тях е това, че все трябва да ги мислиш, да ги управляваш. Има опасност да те изнудват заради тях, ти лично и децата ти може да се отпуснете и да се развалите като хора. Затова да си дете на такъв с много пари е маааалко по - добре, отколкото да си този дето ги управлява и печели. :D Ако приемем, че увеличаването на парите, влагането им в производство и т.н. е времеемко и трудоемко, тогава е по - добре човек да ги даде в банки и да си живее от лихвите, без да ги влага в производство. Спокойствието също е нещо много ценно и сладко.И това да имаш свободно време също.

Редактирано от hrisko_89
Линк към коментар
Share on other sites

Аз искам безметежно да живея,

като Икар да литна с восъчни криле –

да разора небесното поле

и своя стон ликуващ да посея.

Линк към коментар
Share on other sites

аз пък се питам на какъв принцип и при какви хора отиват тези пари, онези спечелените от разни лотарии и подобни.

Вероятно тези хора не са най-нуждаещите се или не са най подготвените да боравят с такава сума...

Важният въпрос е тези пари ще оправят или ще объркат живота на човек, защото именно при една такава ситуация излизат на преден план най-добрите и най-лошите черти от характера на човек!!!! Тогава си проличава какво е естеството на човек...

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте.

Не знаех,че имаме и такава тема ? :)

На мен ми стигат за лични нужди 250 000 от тези пари.С част от тях ще завърша работата по една малка къща на село,ще купя още земя и ще завърша своето родово имение,а с другата ще пътешествувам .Има няколко места в света ,които искам да посетя.Ще дам на всичките си близки и приятелите по 50 000 лева ,за да реализират мечтите си,а това прави около 600 000 лева за тая цел.Ще помогна на една фирма да премине през кризата,като дам -800 000 лева безвъзмездно,защото е добра фирма,в която има работа за много хора.

Останалите средства ще инвестирам в построяване или закупуване на терен и сграда за клуб-читялище "Виделина" в моя град.В него ще има просторна и светла библиотека с книги на Учителя и други автори езотерици,музикална зала,светла и хубава зала за курсове по паневритмия и няколко по-малки,но много уютни зали ,в които децата да се обучават в астрономия,екология и всичко,което желаят,красива градина ,за която ще се грижат всички,които посещават това светло място,на което аз не искам да съм собственик,а само да го създам и заедно с моите приятели да стопанисвам.Мисля,че читалищната форма би била добра по нашето законодателство за юридическа обвивка.

Останалите пари ще раздам за благотворителни нужди.Има толкова много мъка в тоя свят,че няма да стигнат,но докъдето стигнат. :)

Редактирано от Klaudia
Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...