Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Десет милиона лева. Как бихте ги използвали?


Иво

Recommended Posts

  • Отговори 113
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

10 000 000 лв. Ок.

А някой замислял ли се е какви ще бъдат данъците върху тези 10 000 000 лв.?

:)

В повечето случаи хората, които имат тези пари рядко плащат данъци.

Линк към коментар
Share on other sites

10 000 000 лв. Ок.

А някой замислял ли се е какви ще бъдат данъците върху тези 10 000 000 лв.?

:)

В повечето случаи хората, които имат тези пари рядко плащат данъци.

В повечето случаи, онези които имат такива пари, ги дават за благотворителност, защото по този начин не се облага с данъци :)

А когато говоря за богати хора, аз не визирам балканската номенклатура, нито белите якички.

Към богатите хора - с уважение!

Линк към коментар
Share on other sites

Бих си платила данъците към държавата,ако тя своевременно стане нормална държава.Бих си направила в подножието на Рила вила, в която да идват всяка вечер госи.Дори когато мен ме няма.

Линк към коментар
Share on other sites

Стига с тия данъци, не разваляйте мечтата привличайки данъци. :D В заглавието е казано :

" Десет милиона лева. Как бихте ги използвали?, хайде да помечтаем заедно" Няма данъци в заглавието, пита се какво бихме правили ако имаме десет милиона лева, как бихме ги похарчили, явно става дума за пари които няма да се облагат, чисти десет милиона. Пък и става дума за помечтаване. Сигурно се има предвид, че са ни останали десет милиона, след като сме си платили данъците, а не преди това. :)

Линк към коментар
Share on other sites

:hmmmmm: Никак не ми се иска да разбунвам духовете, но незнам защо четейки това си мислех точно за тази тема и за никоя друга. Тук ще цитирам една малка част която има някаква бегла връзка с темата иначе цялото е много интересно :) : "...- Момиче, благодаря ти, че те има! – а после, замислено и тихо добави – Дори само за това да бъдеш на този свят, си струваше създаването на няколко милиарда търгаши..."

devil.gif тц не,по темата или не ще го постна цялото. Според мен си е за тук и туй то:

Молитва

Бог сънено изхъмка, повъртя се в пухената постеля, и уморено се вслуша в носещия се отдолу молитвен глъч. Хорът на гласовете монотонно умоляваше за всичко, което можеш да си представиш. Особено остро се отделяше глас на търговец, молещ за 200% печалба от залежала стока.

- Пфу! – помисли си Бог – нямаш ли съвест!

Въздъхна и се обърна на другата страна. Без резултат. Гъгнещите молитвени гласове, както и преди, барабаняха по тъпанчетата на Божиите уши.

- Ще ме оставите ли да поспя или не, дяволите да ви вземат! – разстроено промърмори Той.

- Повика ли ме, Господи? – раздаде се скърцащ глас из-под кревата.

- Не, не, аз просто така, изтървах се, почивай си – каза Бог и махна с ръка.

- В последно време, честичко взе да се изпускаш – саркастично изскриптя киселият глас и млъкна.

Бог се заслуша. Хорът постепенно леко утихваше.

-Нима се успокоиха? – помисли си Той.

Дотук беше...Нощната тишина се разцепи от оглушителна строева песен и към многострадалните Му уши се втурна молитвата на една от армиите, готвеща се да разбие друга, която не по-малко неистово се молеше.

- По дяволите! – избухна Бог, и веднага добави – Не, не, не е за теб, ти си спи!

Молитвеният глъч Го заливаше като морски вълни, тормозеше Го като тъп зъбобол. Бог седна на леглото, обхвана глава в ръцете си и се замисли. Внезапно, сред словесната неразбория умоляваща Всевишния за подаяния, като тъничка нишка проблесна гласът на малко момиченце.

girl_prayer.jpg

- Господи, - молеше се девойчето преди сън, застанало на колене, събрало молитвено длани – благодаря ти, за мама и тате, благодаря ти, че си ни създал, благодаря ти и за това, че те има...

Бог изтри търкулналата се сълза с края на чаршафа, стана, и с ръце пред гърдите си, произнесе като молитва:

- Момиче, благодаря ти, че те има! – а после, замислено и тихо добави – Дори само за това да бъдеш на този свят, си струваше създаването на няколко милиарда търгаши...

Линк към коментар
Share on other sites

Аз бих използвал тези пари, за да помогна на всички болни и ранени животинки, изоставени от хората на произвола на Съдбата.

Много поучителна приказка, Елф! ;)

Линк към коментар
Share on other sites

Аз бих използвал тези пари, за да помогна на всички болни и ранени животинки, изоставени от хората на произвола на Съдбата.

Много поучителна приказка, Елф! ;)

Знаеш ли, ти отново много точно ме нацели. Много пъти съм мислила, за това, че въобще не се правят кампании, за събиране на средства в подкрепа на такива животни, но взимайки в предвид положението и отношението в нашето общество тези мои мисли и чувства сигурно изглеждат... :rolleyes: . Но това определено е кауза, за която си струва човек да вложи тези пари и аз дори съм си го представяла в моментите в които съм разсъждавала по тези въпроси. Защото за хората все пак малко или много има кой да се погрижи, но за животните не. :hmmmmm: Или пък тези които го правят са твърде малко, затова и няма видими резултати.

Редактирано от Eлф
Линк към коментар
Share on other sites

Дори няма да са ми нужни всички тези пари.

Ще направя сграда, подходяща за инвалиди. С няколко просторни зали за рехабилитация и занимания с изкуство. Ще изпратя избрания с конкурс персонал на обучение в Германия и ще покажа, че дори и деца, с по-тежки диагнози имат потенциал за развитие.

С остатъка от парите ще обучавам родители и здрави деца на хуманно и приятелско отношение едни към други.

Линк към коментар
Share on other sites

Аз бих използвал тези пари, за да помогна на всички болни и ранени животинки, изоставени от хората на произвола на Съдбата.

Много поучителна приказка, Елф! ;)

Знаеш ли, ти отново много точно ме нацели. Много пъти съм мислила, за това, че въобще не се правят кампании, за събиране на средства в подкрепа на такива животни, но взимайки в предвид положението и отношението в нашето общество тези мои мисли и чувства сигурно изглеждат... :rolleyes: . Но това определено е кауза, за която си струва човек да вложи тези пари и аз дори съм си го представяла в моментите в които съм разсъждавала по тези въпроси. Защото за хората все пак малко или много има кой да се погрижи, но за животните не. :hmmmmm: Или пък тези които го правят са твърде малко, затова и няма видими резултати.

Всъщност, Елф, има един форум (http://forum.dog.bg/-f55.html), в който са се събрали доброволно много хора и наистина помагат на болни и изоставени животни. Всеки от тях отделя средства колкото може (дори и по 10 лева са давали хора), но досега са успели да излекуват много животинки, дори и от болести, за които почти не е имало надежда. Нали знаеш: "Капка по капка - вир става". Много от тях са успели да изпратят за осиновяване в чужбина. Пиша това, за да разберат всички, че все пак все още има хора, на които им пука и които са способни дори и да се жертват за другите, за което шапка им свалям. :)

Линк към коментар
Share on other sites

Ауууууу Тази Тема я изчетох на един дъх ohmy.gif. Моето кученце е същото като живи хора са тези кучета, толкова чувствителни и обичливи icon12.gif и ако вземат, че го убият ако не се открие стопанин направо ще ми се скъса сърцето!!!!!!!! :3d_112: Благодаря Веско ще взема да се регистрирам и там!

Линк към коментар
Share on other sites

За съжаление има и много други кучета, застрашени от евтаназия и то не само в Сеславци. В този форум ще откриеш много тъга и болка. Споделям мнението ти за кучетата, и аз имам кученце и знам, че ако го загубя, все едно ще загубя член от семейството. :(

Редактирано от Veselin
Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 months later...

Ако имах парите бих открила малка клиника,където рамо до рамо лекари и лечители биха лекували и най-тежките заболявания.Само не зная дали тази сума е достатъчна за подобно начинание.:hmmmmm:

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...