Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Забавно


Guest Fut

Recommended Posts

"Шегата е сериозно нещо" Ч.Чърчил

"Хумор-това е сериозност скрита зад шега" Дж.Вейс

"Подигравката е бедност на ума" Ла Брюйер

"Остроумия,които посочват истината,са винаги неприятни" Д.Димов "Жени с минало"

Линк към коментар
Share on other sites

Един стар виц: Блондинка влиза в една пицария и си поръчва пица. Когато донасят пицата, сервитьора я пита на колко парчета да я нареже - на 6 или на 12.

"На 12" - казва блондинката, - "че шест няма да ми стигнат.3d_146.gif

Линк към коментар
Share on other sites

Божидаре :) , това вече трябва да е понятно на всички:

Гимлер сказал Гитлеру: га-га-га

Линк към коментар
Share on other sites

Що бе, понятно ми е:)

Ама аман от професионалисти все пак :)

Мюллер сказал Щирлицу:

- Щирлиц, пожалуста, закройте окно, дует.

- Do it yourself мазафакър!

smile.gif хе хе

Редактирано от БожидарЗим
Линк към коментар
Share on other sites

Мюллер: Штирлиц! На заднице Евы Браун обнаружены отпечатки Ваших пальцев! Как Вы это объясните?

Штирлиц: Объясните сначала, как Вы их там нашли?

Мюллер: Я всегда жалел, Штирлиц, что Вы работаете не у меня.

А този е жесток:

Мюллер гнал свой "Хорьх" по автобану Берлин - Помары - Ужгород уже третий час. Стрелка спидометра колебалась около отметки 150. А сзади, метрах в сорока, все это время маячила грустная фигура Штирлица на велосипеде, делавшего вид, что до Мюллера ему нет никакого дела.

Линк към коментар
Share on other sites

Злинчоооо, люблю твой гороший гумор 3d_146.gif

п.п. Благодаря за идеята! Сетих се, че мога да викам на Хриско Гриско thumbup2.gif .. няма само на мен да ми викат Горус, я sorcerer.gif

Линк към коментар
Share on other sites

Вече трети ден хусарите вилнееха из малко провинциално градче.

Изпиха водката, изпочупиха кръчмите, обидиха всички и насилиха девиците.

На четвъртия ден пристигна поручик Ржевски и тогава почнаха извращенията.

Линк към коментар
Share on other sites

Тази сутрин като се разхождах в парка,едно птиче се "подписа" върху новото ми яке.Веднага си помислих на руски:хорошо что коровьi не летают...

Линк към коментар
Share on other sites

Като всички умни хора,

аз не ритам тръна бос,

с големците не се бора

и им ставам сявга мост.

На богатий шапка клата

и на силний казвам:да!

И затуй ми е душата

Мирна,весела всегда.

Ив.Вазов. "Средство да нямаш врагове"

Линк към коментар
Share on other sites

Като всички умни хора,

аз не ритам тръна бос,

с големците не се бора

и им ставам сявга мост.

На богатий шапка клата

и на силний казвам:да!

И затуй ми е душата

Мирна,весела всегда.

Ив.Вазов. "Средство да нямаш врагове"

Един виц от времето на соца: Председателя на колхоза свиква събрание и казва: "Другари, днешното събрание ще се проведе при следния дневен ред: първа точка - построяване на краварник. 2 точка - построяване на комунизма. Така. По първа точка дъски няма. Преминаваме към втора точка."3d_146.gif

Линк към коментар
Share on other sites

Божидаре,:thumbsup1:! твоят любим виц за Щирлиц ми напомня следното:

новобогаташ кара новия си мерцедес по магистралата. изведнъж:

уиуууу - подминава го с висока скорост трабантче и се изгубва в далечината.

новобогаташът тутакси станал червен и преди да е умрял от яд се понесъл с всички сили към заводите на мерцедес (то трябва да е с главна буква, но просто...). там се разкрещял разярен на главния мениджър: на какво прилича това, бе! карам си аз по магистралата, а ме изпреварва трабант!!!

мениджърът се постарал да овладее ситуацията и като се посъветвал с главния конструктор от завода решили да "овъзмездят" мутрата като му предоставят последния най-фай-дрън-дрън спортен кабрио хвърчипляктор със сгъваеми врати, който все оше бил в секретност и никой до този момент не бил постигал такива скорости и ускорения освен този последен шедьовър на мерцедес (и драгстерите).

и така...

кара си нашият човек по магистралата, а околния пейзаж се размазва в плътна зеленина, кефи си се човекът, слуша си Глория и тътъ-тътъ...

изведнъж! вижда в далечината трабантът!

скочил на газта и го догонил. изравнил се с трабантчето, гледа - човекът вътре се разположил тананика си нещо,подпрял лакът върху сваления прозорец.

и мутрата свалил прозореца си и извикал тържествуващо:

- а сега! а сега,а!!!

човекът от трабанта го погледнал спокойно и отговорил:

- А сега? Втора.

и изчезнал в далечината.

:3d_146:

Редактирано от Злинчо
Линк към коментар
Share on other sites

и да се върнем на професионалната тема :thumbsup2:

Енрико Ферми бил член на Италианската академия на науките. заседанията на академията ставали винаги в двореца и при много разкошна обстановка. Веднъж като закъснявал аз едно заседание, Ферми стигнал до двореца със своя малък фиат. той изглеждал съвсем не по професорски, имал доста делничен вид, без здължителните мантия и триъгълна шапка.

все пак решил да опита да проникне в двореца. На преградилите пътя му карабинери той се представил: "Шофьор на Негово превъзходителство професор Ферми". Всичко минало благополучно.

:)

Линк към коментар
Share on other sites

и да се върнем на професионалната тема :thumbsup2:

Енрико Ферми бил член на Италианската академия на науките. заседанията на академията ставали винаги в двореца и при много разкошна обстановка. Веднъж като закъснявал аз едно заседание, Ферми стигнал до двореца със своя малък фиат. той изглеждал съвсем не по професорски, имал доста делничен вид, без здължителните мантия и триъгълна шапка.

все пак решил да опита да проникне в двореца. На преградилите пътя му карабинери той се представил: "Шофьор на Негово превъзходителство професор Ферми". Всичко минало благополучно.

:)

:3d_022::3d_067::3d_014:

Линк към коментар
Share on other sites

:thumbsup2:Благодаря за последната емотиконка, т.к. това е едното от професионалните ми направления!

:thumbsup::3d_146:някой ден ще открия клиника за смехотерапия:3d_146:

Линк към коментар
Share on other sites

:thumbsup2:Благодаря за последната емотиконка, т.к. това е едното от професионалните ми направления!

:thumbsup::3d_146:някой ден ще открия клиника за смехотерапия:3d_146:

Човек е оцелял,защото се е смял!:feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

Завчера една плесница

аз изядох например

от един простак-бъбрица.

Ах!Какъв постъпък чер!

Що вий мислите че сторих?

Че предложих там дуел?

Не,аз хитро се престорих,

нищо че не съм видел.

Ив.Вазов "Средство да нямаш врагове"

Линк към коментар
Share on other sites

Божеее, божее, колко простотия има по тоя свят, боже, каза Моканина и се оригна звучно ! :lol:

Чичка, айде остани си със здраве ! Или може би, остани си наздраве ! :3d_115::lol:

"Човек е оцелял,защото се е смял!:feel happy: " Човекът е оцелял, защото се е ... :3d_049::lol:

Редактирано от hrisko_89
Линк към коментар
Share on other sites

Не слушай ти дяда

когато ти рече,

че "покорна глава

сабята не сече"

Касапинът коли

най-кротките крави,

а дивите вълци

са живи и здрави!

Л.Каравелов "Не слушай ти дяда"

Линк към коментар
Share on other sites

Гранатче, вдъхновяваш ме да си припомня едни стихове от Ботев, звучаха по подобен начин:

''тук лежат кокалаците на кир Михалаки,

той имаше празна глава и дълги мустаки"

"...

ум имал нявга в краката

и топли чувства в червата"

"...

не пей ми се, не смей ми се,

от днеска ще да блея"

струва ми се се казваше Епитафии, но никак не съм сигурна.

Линк към коментар
Share on other sites

Марк Твен за мен е една много противоречива и колоритна личност. може и да сте позабравили тези негови прояви:

М.Твен и негов приятел имали дълъг спор по отношение на модерните в тогавашно време соарета. Марк Твен твърдял, че на тези събирания никой никого не слуша и за него те са олицетворение на човешкото тщеславие и нищо друго. приятелят му-наопаки, защитавал вечернките и твърдял,че на тях се споделят много интересни неща. една вечер Марк Твен предложил да си направят експеримент-те умишлено закъснели доста повече от общоприетото, като пристигнали почти в края на соарето. домакинята се засуетила около тях: "о, господин Твен къде се изгубихте ,как можахте да ни накарате да ви чакаме толкова много"-бъбрела тя, опитвайки се да изгледа шеговита. на това Марк Твен отговорил с изключително сериозен тон изговряйки бавно думите:" много се извинявам,не исках да стане така, но спешно се наложи да убия леля си". домакинята махнала с ръка:"не се притеснявайте ние много не ви се сърдим. важното е ,че вече сте тук".

така Марк Твен спечелил спора :)

Линк към коментар
Share on other sites

Гранатче, вдъхновяваш ме да си припомня едни стихове от Ботев, звучаха по подобен начин:

''тук лежат кокалаците на кир Михалаки,

той имаше празна глава и дълги мустаки"

"...

ум имал нявга в краката

и топли чувства в червата"

"...

не пей ми се, не смей ми се,

от днеска ще да блея"

струва ми се се казваше Епитафии, но никак не съм сигурна.

:thumbsup2:

Линк към коментар
Share on other sites

"за 176 години Долна Мисисипи е станала по-къса с 242 мили. средно това прави около миля и една трета на година. оттук следва- в това може да се убеди всеки човек,ако не е сляп и не е идиот,- че в долносилурският период (той е завършил точно преди милион години: през ноември е юбилеят) дължината на Долна Мисисипи е превишавала 1 300 000 мили. също така, оттук следва, че след 742 години дължината на Долна Мисисипи ще бъде равна на една миля и четвърт, Кайро и Нови орлеан ще се слеят и ще процъфтяват, управлявани от един кмет и от една компания общински съветници.

в науката наистина има нещо вълнуващо: такива далеко водещи и всеобхватни хипотези тя е способна да строи на основата на оскъдни фактиески данни."

М.Твен, Животът на Мисисипи

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте :) Вчера попаднах на интересна идея на друго място в интернет и искам да я споделя с вас. Потърсих в портала но не откраих подфорум за отмора и забавление, а това мисля също е важна част от духовното ни развитие и понеже в друга тема стана въпрос за отпускане на душичката, аз свързах нещата и ето какви ги измъдрих :))) Предлагам да си направим конкурс за подфорум на месеца; сезона; годината. Модератор на месеца; сезона; годината както и участник на месеца; сезона годината :D . Наградата може да е добавяне на още една 6-та звездичка към профила, (числото "6" доколкото знам е число на Любовта) и това да е символ на престиж например :))) Поздрави!

:blink: Не мога да повярвам какви съм ги списвала. На шега на майтап това със звездичките взе че се сбъдна под една или друга форма :3d_132:. Аааа НЕ! Ще изиграя ролята на добро домашно духче и ще се самонакажа :3d_104:

Редактирано от Eлф
Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте :) Вчера попаднах на интересна идея на друго място в интернет и искам да я споделя с вас. Потърсих в портала но не откраих подфорум за отмора и забавление, а това мисля също е важна част от духовното ни развитие и понеже в друга тема стана въпрос за отпускане на душичката, аз свързах нещата и ето какви ги измъдрих :))) Предлагам да си направим конкурс за подфорум на месеца; сезона; годината. Модератор на месеца; сезона; годината както и участник на месеца; сезона годината :D . Наградата може да е добавяне на още една 6-та звездичка към профила, (числото "6" доколкото знам е число на Любовта) и това да е символ на престиж например :))) Поздрави!

:blink: Не мога да повярвам какви съм ги списвала. На шега на майтап това със звездичките взе че се сбъдна под една или друга форма :3d_132:. Аааа НЕ! Ще изиграя ролята на добро домашно духче и ще се самонакажа :3d_104:

Аз пък все се чудех къде изчезна дяволчето,а то било този подфорум!:3d_015:

Линк към коментар
Share on other sites

Гост
Тази тема е затворена за писане.

×
×
  • Добави...