Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Защо се раждаме и умираме?


Иво

Recommended Posts

:thumbsup:

Може би живее, за да се научи да излъчва Любовта, от която е роден. За мен това означава Умът, с който сме надарени (или обременени?) да се научи да трансформира Любовта в човешки взаимоотношения, постъпки, помисли... :angel:

Линк към коментар
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • Отговори 97
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

:hmmmmm: Мисля си , че има по - голяма причина , за да се роди човек на Земята от знанието и придобиване на качества , има някаква закономерност в съществуването , всеки има неговата си роля за цялото човечеството за това се ражда . Има висши закони и цели на душата , които не са свързани само със духовното й самоусъвършенстване .

Според мен :D .Незнам защо , но съм убедена в това . Самоусъвършенстването е

монопричината на душата да се ражда и преражда , но има вселенски правила и йерархии , според които душата се групира и прегупира ,среща с други души , подобни като структури , дори практични цели , които ми се струва , че отиват далеч зад функцията на всяка душа като единица .

:king::thumbsup2::angel:

С други думи има си работа за вършене , високи цели , важни за цялата Вселена , по - сериозни от личностното самоусъвършенстване , дори в най- духовния висш смисъл .

Ние всички сме учители , ние всички сме ученици . :hypocrite:

Но на малкото пространство и кръгозор , които са ни достъпни , ние само можем да видим пътят на собствената си душа . :)

Редактирано от Инатари
Линк към коментар
Share on other sites

Много верно Ина! Работейки върху себе си /израствайки/ ние помагаме и на други души. Чела съм някъде из беседите, че ученикът, повдигайки себе си, повдига и близките си.

:hmmmmm: Нали има лична карма, родова, обществена, държавна и световна карма. Всеки от нас може да допринася за очистването и или натрупването и. Нали на високоенергийно ниво сме едно цяло. Не може да не си влияем взаимно... :feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

Наскоро си мислих по въпроса за това защо човек се ражда и умира.

Вие мислили ли сте по темата?

Мислил съм и нямам отговор. Животът е велика тайна. Тайните са затова не да бъдат разбрани, а да бъдат преживяни :smarty: Да живееш в тайна прави живота интересен, прави играта интересна, защото животът е точно това-игра. :) Ако знаем какъв ще е изхода на една игра-няма да ни е интересно да я играем. Ако знаем всичко за живота-той ще ни стане безинтересен. Привлекателността на играта е в нейната неизвестност! И все пак насоката е, че трябва да израстваме с всеки следващ живот и да се чистим от недостатъците си. Само това знам, нищо друго. :lol::smarty:

Линк към коментар
Share on other sites

:) аз пък съм си го намерила...отговорчето, но то си е индивидуално :) не се споделя :) докато не даде плод.Ауммм

:feel happy: Любов+ Светлина + Мир + Радост :feel happy:

Редактирано от Благост
Линк към коментар
Share on other sites

хм,ИВО,остава и сега даме премахнеш и от този портал,

ама, аз ще ти одговоря на въпроса,според мойте виждания,

енгията и душата,то ва е мисълта на БОГ,(безсмъртни)

А МИСЪЛТА Е ИНФОРМАЦИЯ,която се трупа в главния мозък на АКХША,

докато енергията и душата(първите родени цивилизации от БОГ,ангелоподобни и призракоподобни са безсмъртни)

третата,вече като оплътнено тяло ,цивилизация е лемури и тя подлежи на смъртния закон,

няма материя,която е безсмъртна,по тази начин,БОГ,създава материята-тялото на растение-животно-човек,с цел,докато материята е жива да събира информация,

след като тялото умре,то си остава на земята превръщайки се в прах,но душата минава през черната дупка-тунел,

от там се изчиства през специални филтри отрицателната мисъл-енргия, и вече като само положителна информация душата влиза в АКХША,

там,отново душата се връща и търси тяло задасе превъплати,

именно затова материята умира и се ражда отново,

просто казано,погледни картинката на моя ник,

колелото на живота,

след живота идва смъртта и после пак живот,

както,положителната енргия има свой закон,така и отрицателната енргия има своя закон на съществуване,

ако не е лошото,как ще разберете че има добро,

чрез лошото се проявява доброто,

ако я нама тъмнината,как ще разберете че има ден,

ще попитате,защо е трябвало на душата да има тяло ?

защото,само по този начин душата може дасе прояви като се е вселила в тялото,

а тялото е изпърнителния орган на абсолютно всички прищефки на душата,

тялото е подложено на мистериозните опити на душата,само и само да се събира информация,

Линк към коментар
Share on other sites

Това всичко е ясно.

Интересно ми е къде е крайната еволюционна точка на душата и има ли преминаване от цивилизация в цивилизация, т.е аз мисля, че има трансформация на материите (всичко е материя, която се различава по своята фина структура) - дали е така?

:smarty::yinyang::smarty:

Линк към коментар
Share on other sites

няма начало и няма край,всичко се върти в кръг,

всичко е безкрайно,( само за енргията и душата)

душата има 12 състояния,

душата има различни тела,

като се започне от светлината до превръщане в твърдо тяло,

естественно,каквато е била душата на един лемуриец и атлант,такава е и нашата душа, защото душата е една , огромно информационно поле,

Линк към коментар
Share on other sites

Е ми точно за това написах - крайна еволюционна точка.

Разбрах отговора ти - светлината.

Съвпада с моя.

Поздрави!

:smarty::yinyang::smarty:

Линк към коментар
Share on other sites

Преди да се върне в началото, енергията, която е в нас преминава през всички по плътност състояния. В миговете на еволюция, Духовни Потоци управляват цели светове и измерения.

Нашата задача тук, в този момент, е да се научим да управляваме разумно себе си, а от там - да станем достойни Божии наместници на Земята, за да можем в последствие да преминем към по-горно ниво в пътя на Духовната еволюция.

Стигането на края е неизбежно. След него следва новото-старо начало и с това се запазва и завърта един вечен и съвършен Божествен кръговрат, в който Бог Сам подмладява Себе Си.

infinity.jpg

Редактирано от Синева
Линк към коментар
Share on other sites

не с всичко казано до тук съм съгласен с теб,Синева,

ако погледнем реално,

ако БОГ се стреми да опознаем себеси,

( тук трябва дами посочиш, коя си ТИ от всичките като енргия,душа,тяло)

ако кажеш,чи си светата тройца-трите в едно-енргия,душа,тяло,то аз щети кажа че има и четвърти фактор ф организма ни,

то в никакъв случай,Бог няма да позволи това,да опознаем себеси,поради простата причина че всички ще бъдем добри, а без да има лошо,доброто неможе дасе прояви,

да бъда извинен,но май сме забравени от Бог, или той невижда и неннаказва престъпниците за лошите им деяния,

и, май доста информация му събират със несметните си богатства за която се прелива невинна човешка кръв,

нима не виждаме,че лошото е над доброто ?

тялото е създадено умишленно за експерименти на енргията и душата,

твоето тяло след като умре,щесе роди моето, но целта щесе преследва от космическия закон,

все пак добре ще е ,ако ми одговориш, кой си ТИ ,от посочените фактори,

Линк към коментар
Share on other sites

Мислех, че пиша разбираемо! :D

Светата Троица в целостта си е единствено Бог. Тя е Неговата проява. Тя е Той!

то в никакъв случай,Бог няма да позволи това,да опознаем себеси,поради простата причина че всички ще бъдем добри, а без да има лошо,доброто неможе дасе прояви,
В Смисъла Божи не съществува постоянна равнопоставеност, но нищо не излиза от вечния кръговрат и всичко е в движение. Няма застой.

"Лошото" и "доброто" съществуват и са важни за нашият свят. Лошото води към добро и там е поместен смисъла.

тялото е създадено умишленно за експерименти на енргията и душата,

Ако разбираш Духовният растеж като "експеримент", съм съгласен.

Кой съм аз? - Който си и ти. Който е и той. - Частица от вечната и безкрайна Божествена проява.

АУМММ

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Прераждането е метод за самоусъвършенстване.

Самоусъвършенстване без прераждане не може да има. Детето нали расте и се променя? Променя се, за да стане господар на условията, при които живее. “Прерада” - т. е. идва, за да преработи своето минало, нищо повече. Понеже “рада” значи още “работя”.

Всемирното Бяло Братство през вековете

Линк към коментар
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Никой не се ражда в света, за да оправдае нечии други очаквания, та дори и своите!

Всяко раждане е свързано с това да се изпълни дадената съдба, с което и волята на Отца!

Живота трябва да бъде живян вън от всякакви очаквания за настояще и бъдеще, защото те донасят страданията и разочарования.

В Истинската Любов не съществуват очакванията. Тя е свободна от тях и затова се нарича Свобода. В нея важи само следването на личното намерение.

Бог е Любов, защото е създал Свободата. Само Съвършеният може да люби, без да изгражда привързаности за себе си и за околните му. Привързаностите раждат очаквания. Бог е извън тях. Който е извън Бога е подвластен на закона Му.

Бог не би си “помръднал пръста”, ако вижда, че “нуждаещия” е способен и сам да си помогне. Свободата е Свобода, защото не е насилствена! Законът е определящ и поправящ човека. Ябълката на познанието на доброто и на злото. На никой не се нравят горчивите хапове и за това с “времето” човек се научава да не отхапва от тях, поради това, че горчат. Само чрез познанието над доброто и злото, ние добиваме представа за Пътя на Истината и Живота. Единствено живота сведен до кармичния цикъл дава нужното познание намиращо се в забранения плод. Намерението вади от Рая, за да може Рая да се оцени по красота, а оценката от Рая е Блаженството. Само в Ада се добива представа за самия Ад. Страданието те доближава и отваря портите на Рая, защото ти го желаеш и копнееш за него.

Когато гласът на Онзи - викащия в Пустинята, стане от болка и липса, крещящ и пищящ, тогава Онзи намира Оногова – Агнеца Божи. Агнецът е символът на жертвата, която Бог направи, за да издигне търсещите Го (викащите).

И така част от Бога (Творението) пое пътя на падение, а друга Му част и помогна, за да се извиси отново, след като е добила познанието над доброто и злото. Така частта намираща се в “ниското”, “изживя” Блаженството от и във “високото”.

“Бог помага на Бог” в това Сам да преоткрива Себе Си и да Се наслаждава на това, което Е. В това се състой Вечността изразена в кръговрата.

:smarty:

Редактирано от Синева
Линк към коментар
Share on other sites

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 months later...

Този свят е един от многото, които обитаваме. На нашия план човешкото е единственото, което ни е присъщо - най-добре ни е познат този свят. По-скоро въпросът е защо сме сега такива. Много сгъстяваме територията на съществуването си с раждането и със смъртта.

А иначе простия отговор е - защото такъв е закона на кармата, изпълняваме роля, сменяме си костюмите, все сме си същите - обаче някои стават по-ефирни, други се връщат назад... Така ще е, докато не настъпи нощта. Няма да е скоро.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

Раждаме се , за да се научим да обичаме, да прощаваме( първо на себе си , а след това на другите) и да умираме. А научим ли се да умираме, ние спираме и да се прераждаме.

Линк към коментар
Share on other sites

МОЖЕ БИ

И аз сломен попитах - и сломен,

най - после чух! То беше, знам, душата,

една вълшебна корда в тъмнината,

то беше моята душа пред мен,

звучаща тихо: може би...

А слънцето захождаше. В забрава

от страх, попитах - и тогава

аз чух най - тихо: може би.

И аз сломен глава на гръд оборих,

но все прострях към изгрева ръце,

с надежда в безнадеждното сърце

и като ехо в себе си повторих,

сломен повторих: може би...

А слънцето се беше скрило вече

и нощ зловеща, близо и далече,

со смях понесе: може би.

И аз все чакам! Ето векове

изминаха как гледам в тъмнините.

И аз все чакам! Ето ветрове

до кървав плач ме шибат по очите.

И все повтарям: може би...

Аз чакам слънцето и слънчев блясък,

с очи покрити веч от прах и пясък

и сляп отдавна! - може би.

Пею Яворов

Линк към коментар
Share on other sites

Силвия,

Извинявай за неграмотноста ми, но с.не се ли пише .."Пейо".

Раждаме се според мене за да имаме възможност да се осъзнанием като Божествени Творения и като се осъзнанием да станем на свой ред Творци и така обогатим Вселената и я направим още по- хубава.

Пък умирам поради 2 /две/ основни причини.

1.Умираме поради нашата си лошотия и вкопчване във страстите си и така убиваме крехкото материално тяло преди да се е одухотворило на 100%.

2. Умираме поради лошотията на други лоши човеци, забравили, че Живота е свещен както за тях, така и за нас и ни причиняват смърт не по наша воля.

Другото е причинно-следственна връзка от тези две основни причини ... вариации според човешката индивидуална Съдба и мястото й в кармичната верига в Обществото.

Мислите ли,че разсъжденията са ми верни? :3d_142:

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...