Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Защо се раждаме и умираме?


Иво

Recommended Posts

:angel:

Гениален израз на вечният човешки стремеж...

За да осъзнаеш слабостта си е нужен силен дух! Една несломима вяра в светлото и воля да му се посветиш лъха от стиховете. За това се родих...

Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 97
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Силвия,

Извинявай за неграмотноста ми, но с.не се ли пише .."Пейо".

Не е неграмотност, точно така е кръстен Поета - Пейо. Аз си го наричам Пею, защото пее и то как пее само...

Най - накрая някой да забележи и да се престраши да отбележи. Силен приятелски поздрав за което, стари нов приятел! :thumbsup1:

Звукът "йо" понякога може да се произнася като "ю", а понякога и като "я", така както Йоан, някъде звучи Ян.

Раждаме се ради работата, която имаме да доработим.

Умираме от много ум. На мен по ми се ще да у - мир - ам.

Линк към коментар
Share on other sites

Умирането е лесно. Само един миг и... толкоз.

Предизвикателството да остане жив човек въпреки проблемите, е трудна работа.

Благодаря за граматическия урок! Честно - имах нужда. Имаше период от живота ми в който бях забравип да пиша на родния си език от проблеми. /сития на гладния не вярва/. А съм филолог по образование."Някой" мина с една "гумичка" и ми беше "изтрил" опита от половината прераждане.

Линк към коментар
Share on other sites

1.Умираме поради нашата си лошотия и вкопчване във страстите си и така убиваме крехкото материално тяло преди да се е одухотворило на 100%.

2. Умираме поради лошотията на други лоши човеци, забравили, че Живота е свещен както за тях, така и за нас и ни причиняват смърт не по наша воля.

Другото е причинно-следственна връзка от тези две основни причини ... вариации според човешката индивидуална Съдба и мястото й в кармичната верига в Обществото.

:thumbsup2:

Прав си, лошотията на болното ни общество /болно от безлюбие, мания за величие и завист/ унищожава стремежа към духовност. Но Вярата и Силата в нас мисля, че могат да устоят и да стигнем светлата страна :thumbsup::feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

А аз не искам да зная защо и как някой се е ражда и защо и как някой умира. Това е Божа работа. Моя работа е да зная защо аз съм се родила.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 9 months later...

Защо се раждаме и умираме?
Защото така трябва да бъде!

Защо човек живее на този свят?

Раждаме се, не по своя воля, такъв е закона.Не този на любовта, а на суровия прагматизъм.

Линк към коментар
Share on other sites

Понякога... е възможен избор.

Има просветлени същества, които избират да се преродят ли или не... с цел да помагат например. Бодхисатви.

Линк към коментар
Share on other sites

Наскоро си мислих по въпроса за това защо човек се ражда и умира. Естествено че хората се опитват да отговорят на този въпрос от хиляди години и едва ли мога да намеря някакъв абсолютен отговор. Има изписани много томове, трактати, притчи. Но мисля, че всеки е добре да помисли върху този въпрос и да намери някакъв отговор за себе си.

Моят отговор е:

Човек се ражда, за да разбере Любовта, за да се превърне в Любов. Човек умира, за да запази Божественото равновесие в Природата и за да се роди отново.

Вие мислили ли сте по темата?

:thumbsup2:

Наскоро си мислих по въпроса за това защо човек се ражда и умира. Естествено че хората се опитват да отговорят на този въпрос от хиляди години и едва ли мога да намеря някакъв абсолютен отговор. Има изписани много томове, трактати, притчи. Но мисля, че всеки е добре да помисли върху този въпрос и да намери някакъв отговор за себе си.

Моят отговор е:

Човек се ражда, за да разбере Любовта, за да се превърне в Любов. Човек умира, за да запази Божественото равновесие в Природата и за да се роди отново.

Вие мислили ли сте по темата?

:thumbsup2: yes

Редактирано от Mdrya1953
Линк към коментар
Share on other sites

Наскоро си мислих по въпроса за това защо човек се ражда и умира. Естествено че хората се опитват да отговорят на този въпрос от хиляди години и едва ли мога да намеря някакъв абсолютен отговор. Има изписани много томове, трактати, притчи. Но мисля, че всеки е добре да помисли върху този въпрос и да намери някакъв отговор за себе си.

Моят отговор е:

Човек се ражда, за да разбере Любовта, за да се превърне в Любов. Човек умира, за да запази Божественото равновесие в Природата и за да се роди отново.

Вие мислили ли сте по темата?

:thumbsup2:

Наскоро си мислих по въпроса за това защо човек се ражда и умира. Естествено че хората се опитват да отговорят на този въпрос от хиляди години и едва ли мога да намеря някакъв абсолютен отговор. Има изписани много томове, трактати, притчи. Но мисля, че всеки е добре да помисли върху този въпрос и да намери някакъв отговор за себе си.

Моят отговор е:

Човек се ражда, за да разбере Любовта, за да се превърне в Любов. Човек умира, за да запази Божественото равновесие в Природата и за да се роди отново.

Вие мислили ли сте по темата?

:thumbsup2: yes

Линк към коментар
Share on other sites

Наскоро си мислих по въпроса за това защо човек се ражда и умира. Естествено че хората се опитват да отговорят на този въпрос от хиляди години и едва ли мога да намеря някакъв абсолютен отговор. Има изписани много томове, трактати, притчи. Но мисля, че всеки е добре да помисли върху този въпрос и да намери някакъв отговор за себе си.

Моят отговор е:

Човек се ражда, за да разбере Любовта, за да се превърне в Любов. Човек умира, за да запази Божественото равновесие в Природата и за да се роди отново.

Вие мислили ли сте по темата?

:thumbsup2:

Наскоро си мислих по въпроса за това защо човек се ражда и умира. Естествено че хората се опитват да отговорят на този въпрос от хиляди години и едва ли мога да намеря някакъв абсолютен отговор. Има изписани много томове, трактати, притчи. Но мисля, че всеки е добре да помисли върху този въпрос и да намери някакъв отговор за себе си.

Моят отговор е:

Човек се ражда, за да разбере Любовта, за да се превърне в Любов. Човек умира, за да запази Божественото равновесие в Природата и за да се роди отново.

Вие мислили ли сте по темата?

:thumbsup2: yes

ако умираме за да иправиме грешките от този ни живот,защо тогава умират невинни бебета и деца на по 1-2 год.И защо се раждат и умират животни?

Линк към коментар
Share on other sites

ако умираме за да иправиме грешките от този ни живот,защо тогава умират невинни бебета и деца на по 1-2 год.И защо се раждат и умират животни?

Мисля, раждаме се, за да се учим, смъртта е преход. Не умираме, да за поправяме грешки, а се връщаме затова.

Децата и бебетата.. когато умират... те вероятно са стигнали необходимите за тях нива, или последното стъпало, и нямат нужда да останат по - дълго...

Кармата също определя. Всяка наша дума, мисъл, действие, определя нашата карма... с кого ще бъдем след време, или в следващо прераждане, как ще умрем и кога...

Всичко, абсолютно всичко зависи от нас самите.

Линк към коментар
Share on other sites

ако умираме за да иправиме грешките от този ни живот,защо тогава умират невинни бебета и деца на по 1-2 год.И защо се раждат и умират животни?

За да можем да проявим любовта в живота си е необходимо да разполагаме с развит емоционален, ментален и физически апарат, посредством които може да стане това.Т.е. ние трябва да се научим да поддържаме чисти и възвишени мисли и емоции и да ги проявяваме в ежедневието си. Душата не може да се прояви в своята пълнота сама по себе си. Нужно е да бъдат създадени необходимите условия за това. Животните имат задачата да развият емоционалното си тяло в определена степен. Хората развиват умствените си тела и по този начин установявайки връзка с душите си постепенно пречистват мислите, думите, действията и желанията си, за да могат последните да станат проводници на любовта в живота им.

И тогава

Човек се ражда, за да разбере Любовта, за да се превърне в Любов. Човек умира, за да запази Божественото равновесие в Природата и за да се роди отново.

може да се превърне в реалност.

Линк към коментар
Share on other sites

ако умираме за да иправиме грешките от този ни живот,защо тогава умират невинни бебета и деца на по 1-2 год.И защо се раждат и умират животни?

За да можем да проявим любовта в живота си е необходимо да разполагаме с развит емоционален, ментален и физически апарат, посредством които може да стане това.Т.е. ние трябва да се научим да поддържаме чисти и възвишени мисли и емоции и да ги проявяваме в ежедневието си. Душата не може да се прояви в своята пълнота сама по себе си. Нужно е да бъдат създадени необходимите условия за това. Животните имат задачата да развият емоционалното си тяло в определена степен. Хората развиват умствените си тела и по този начин установявайки връзка с душите си постепенно пречистват мислите, думите, действията и желанията си, за да могат последните да станат проводници на любовта в живота им.

И тогава

Човек се ражда, за да разбере Любовта, за да се превърне в Любов. Човек умира, за да запази Божественото равновесие в Природата и за да се роди отново.

може да се превърне в реалност.

Въпросът беше за малките деца конкретно защо умират рано след раждането, като са невинни. И отговорът се съдържа във въпроса - моят е, че никой не се ражда невинен.

Но животът дава шанс на всички ни да се о-НЕ-виним.

Редактирано от Силвия СД
Линк към коментар
Share on other sites

В повечето случаи, когато малко дете си отиде от земята, то се въплъщава в ново тяло общо-взето веднага. Дори наченките му на фини личностни тела не се разрушават напълно, поради което и именно това са случаите, в които човек има реален спомен от минал живот, съвсем актуален и ясен в настоящия. Това говори, че или са се преплели проявите на диалектичния закон и спрямо самия него се е получила грешка относно смъртта, или същото, но относно раждането (демек условията, средата и възможностите и са неблагоприятни за развитието на конкретния микрокосмос). При всички положения съществува и възможността оформянето на фините тела (личността) да предложи някакъв вид аномалия, не според кармичната обремененост на микрокосмоса, а според замръсените финоматериали нива на земята. Тогава е нужно веднага да бъде изтеглен, вероятно. Има и още възможности, но едва ли можем да обхванем всички и пълно с това си съзнание, или поне моето е неспособно.

Няма да си мерим надменностите сега. Аз предполагам, законът полага, а Бог разполага. Основи, разбира се имам, а преценката ми за твоите е точно надменна. Извинявам се на себе си, ще работя по въпроса.

Грешки много и разни, кой каквото може обхваща. Грешка е и това, че се въвлякох в тази полемика.

Редактирано от Венцислав_
Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Наскоро си мислих по въпроса за това защо човек се ражда и умира. Естествено че хората се опитват да отговорят на този въпрос от хиляди години и едва ли мога да намеря някакъв абсолютен отговор. Има изписани много томове, трактати, притчи. Но мисля, че всеки е добре да помисли върху този въпрос и да намери някакъв отговор за себе си.

Моят отговор е:

Човек се ражда, за да разбере Любовта, за да се превърне в Любов. Човек умира, за да запази Божественото равновесие в Природата и за да се роди отново.

Вие мислили ли сте по темата?

Ние всички сме творци и се проявяваме тук с цел да обогатяваме съществуването в всички посоки.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 year later...

раждаме се за любовта пък за какво умираме де да знам

аз и за любовта живея :) ))

:) Да разбира се,че си заслужава да живеем за любовта, а такова нещо като умиране няма=то е просто смяна на дрехите ни :)

И възможност отново да обичаме :P

Линк към коментар
Share on other sites

Гледната точка към смъртта като към смяна на дрехите е добра. Но това не е отговор на въпроса "Защо се раждаме и умираме". Възможно е да не можем да дадем задоволителен отговор. Но когато първият човек получил правото да живее и твори в едемската градина, бил предупреден, че хапне ли от дървото за познаване на доброто и злото- бездруго ще умре. Той хапнал, както се твърди в Книгата на книгите. Следователно, или създателят му лъже, и тогава цялата останала част на тази книга е лъжовна, или Той не лъже, но ние не сме живи. Независимо от това, дали се раждаме, или умираме, или сме някъде по пътя между двете.

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...