Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Ангел хранител


Иво

Recommended Posts

Пламен Румпалов,виден наш астролог ,много говори за Папюс в своята книга Основи на Астрологията и Окултизма .Той също споменава планетните гении и ангелите ,но много общо все пак.

Мила, Инатари, знаете ли случайно нещичко за г-н Румпалов?! От месеци се опитвам да разбера какво става с делото му-астрологията и не мога да намеря отговор? Защо е това затишие? Вярно ли е, че има интернет сайт, а знаете ли кой е, как да вляза в този сайт? Ще бъда много благодарен ако отговорят и други участници в темата, които имат инфо!

Линк към коментар
Share on other sites

Колкото до Ангела-хранител: Казват за кръщението, че се извършва за да се "позволи" на Светия Дух да слезе върху детето и да го бележи със Светият Кръст, знак, че душата му принадлежи на Бога Отца и че в Неговото име служи! Заедно с кръщението си всеки получава своят Ангел-Хранител, за да го пази и закрилия и да му помага в общуването със Създателя, чувайки молитвите на човека и виждайки неговия живот-действията и постъпките му, но същевременно Той ХРАНИ и БРАНИ душата от злото и неговите нападки. "Кръщавайте си децата, да бягат лошотиите от тях!"- съветва приживе Ванга, тоест, "зачислете ги към Божието Царство", "Дарете им Ангел-Хранител-(..."да бягат лошотиите от тях...")! Това означава, не само че съществува Ангела-хранител, но Той пази и се грижи за душата през целият и земен път. Но условието е да Го допуснем, чрез кръщението, чрез вярата, чрез молитвите! Само така, Той ще ни бъде верен "служител"! Защото това е буквално ролята му, да ни служи по пътя към духовен растеж и да ни помага при трудности, да ни пази и да бъде наш представител пред Бог!

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте,на всички...

От скоро попаднах на този сайт.... и много се радвам като чета по форумите...затощо..се оказа че имало много мислещи хора,търсещи..и намиращи...и най вече с топло отношение към ближните си...в ежедневието ми е по трудно да попадам на такива..може би защото повечето са се затворили в себе си и е трудно да стигнеш до тях.... ,отплеснах се от темата...съжалявам..всъщност исках да кажа за ангелът хранител ...,аз също вярвам че го има,и най вече-усещам го.зная че е до мен когато трябва и когато се почуствам безпомощна да се справя сама.Но наистина е много важно човек в какво вярва и до колко.всичко си е вътре в нас..и си зависи от нас.Free will !!!

Моля, пишете на кирилица. Текстът е преведен от екипа на Портала

Редактирано от Ради
Линк към коментар
Share on other sites

За съжаление Никола , наистина нямам информация по въпроса .

Единствено съм чела тази негова книга и няколко по-малки книжлета са ми попадали в ръцете , често споменавано име е от астролози и екстрасенси .

Нищо незнам за това дело , което споменаваш . Може би ако влезеш в www.google.com ще откриеш сайтове /негови или за самия него / пробвай все нещо ще излезе.

Линк към коментар
Share on other sites

v ejednevieto mi e po trudno da popadam na takiva..moje bi za6toto pove4eto sa se zatvorili v sebe si i e trudno da stigne6 do tiah....

Мисля, че хората не са затворени в себе си, а другите които не искатда се учат и се страхуват от учението не ги забелязват и дори ги отричат и им се присмиват. Смятат ги за "странни". Странни са, че са решили да се образоват духовно.... :yinyang:

Линк към коментар
Share on other sites

Да, всеки си има Ангел-Хранител, който помага...Тази помощ е отговорност и персонална задача на Ангела. Ние можем да бъдем във връзка с нашият Ангел - когато допускаме само светли мисли и чувства, когато постъпките ни целят и са изпълнени с добро. Живеейки така, ние се доближаваме до нашият Ангел, а за дяволчетата става все по-трудно :thumbsup:

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте,на всички... 

От скоро попаднах на този сайт.... и много се радвам като чета по форумите...затощо..се оказа че имало много мислещи хора,търсещи..и намиращи...и най вече с топло отношение към ближните си...

за ангелът хранител  ...,аз също вярвам че го има,и най вече-усещам го.зная че е до мен когато трябва и когато се почуствам безпомощна да се справя сама.Но наистина е много важно човек в какво вярва и до колко.всичко си е вътре в нас..и си зависи от нас.Free will !!!

Здравей и ти, Mishelina!

Споделям всяка от горните думи! :feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

всъщност исках да кажа за ангелът хранител  ...,аз също вярвам че го има,и най вече-усещам го.зная че е до мен когато трябва и когато се почуствам безпомощна да се справя сама.Но наистина е много важно човек в какво вярва и до колко.всичко си е вътре в нас..и си зависи от нас.Free will !!!

Това за което често мислим, то ни влияе. Можем също да мислим за ангела-хранител :angel: и да го благославяме, също и Този, който го е пратил към нас.

"Господи, аз Те благославям хиляди и милиарди пъти"

Линк към коментар
Share on other sites

Извинявам се за латиницата - вреден навик.. :unsure: . Благодаря на Ради за корекцията :rolleyes: .

......"Мисля, че хората не са затворени в себе си, а другите които не искатда се учат и се страхуват от учението не ги забелязват и дори ги отричат и им се присмиват. Смятат ги за "странни". Странни са, че са решили да се образоват духовно.... "

Прав си Никола.Именно този страх затваря очите им за много неща,но нищо не става насила...Епитетът-"странни" ,който така лесно приписваме на някои хора служи да успокоим себе си че сме си по-добре така,както си живеем в един и същи коловоз..,но според мен всъщност това е много хубаво определително :king: ,аз лично се радвам когато някой ме окачестви като такава.Хората сме създадени различни.И това е хубаво... :1eye:

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 months later...

Още като бях студентка и живеех в Студентски град,ми се случи следното:

Бях сама през нощта и спях, когато изведнъж в главата ми отчетливо прозвуча звучен глас,който ми каза:"Той е тук и лежи отсреща". Стреснах се и погледнах на отсрещното легло. Там видях едно леко фосфоресциращо очертание на човешко тяло, мисля че беше на мъж. Никак не се стреснах, тялото не мърдаше, сякаш спеше. След това се обърнах и спокойно заспах.

Гласът,който чух, не можах да определя нито като мъжки,нито като женски,по-скоро като неутрален. честно казано,така и не можах да разбера смисъла на това,което се случи, нито да разбера чие беше това астрално тяло,което може би несъзнателно се беше преместило. Не знам и какво беше това,което ми заговори, може би моето висше Аз ;)

На някой случвало ли му се е нещо подобно. Аз съм имала "вземане-даване" с астрални пътници-винаги ги усещам като ми идват на гости-това обикновено са мои познати, но винаги се събуждам от присъствието им. А това какво беше, не знам.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравей Зара на мен също ми се случи нещо подобно веднъж ,когато бях натъжена пред мен се появи луменицентен силоет като енертия ,която очертаваше формата на човешко тяло бях сигурна че това е мой много близък човек ,който се опитваше да ме отеши и наистена оспя дори и без да каже дума аз се почувствах щастлива и обичана и много пъти съм имала осещането че някой ме закриля някой ,който е винаги до мен и аз му благодаря благодаря на БОГ че никога не ме изостави дори когато,правех грешки благодарна съм че ме закриля :)

Бог е любов

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 months later...

...

Ангелите и Архангелите са тясно свързани със зодиакалните знаци и планетарните енергии в нашата Слънчева система. Ако знаете слънчевия си знак, асцендента, и разположението на планети и знаци в домовете, то със сигурност много точно може да определите кой е например Зодиакалният ви Ангел, Ангела на декадата, или Архангела, управляващ съответния зодиакален знак...и спрямо това, може при нужда да се обърнете към определен Ангел- "специалист" по въпроса, който ви вълнува...

Ангелите също така имат връзка и с посоките на света, с елементите-земя, вода, огън въздух....и още редица неща, които просто научавате някак си....колкото повече правите съзнателна връзка с ангелските и архангелсдките светове, толкова повече неща научавате- това не зная как става точно, но мъдростта и знанието, придобити чрез Любов, по начин на придобиване и осъзнаване нямат нищо общо с това, което е най-често свързано с нашия опит, като например заучаване чрез четене или слушане, анализ, и впоследствие приложение-резултат-натрупан опит-познание и мъдрост; със сигурност при работа с Ангелите тези неща съвсем не са такива....за време от няколко минути може да установите, че сте научили огромно количество неща....побиращи се в стандартна книга от 300-500 страници например...

Търся информацията по темата, някой може ли да помогне?

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 year later...

Днес - 8 ноември, църквата отбелязва Архангелов ден или събор на архангел Михаил. Но може би малко хора знаят, че на този ден се отдава почит на личния ангел хранител /пазител/. Вески човек има такъв. Аз така смятам. :rolleyes: Е, не съм го виждала моя, но съм го усещала в критични моменти или по-точно казано съм усещала помощта му. :)

Ето нещо за ангелите:

Ангели-пратеници и ангели-пазители

В латинския език думата "angelos" означава свръх естествена същност на благородните инстинкти. В Библията значението на думата е "вестител". Първият споменат в Библията ангел е пратеник на Бога до Агар (Битие, глава 16). Вестителят казва на Агар, че ще има син Исмаил.

В ранните писания за ангели (повлияни от хетейците и ханаанците), те не наподобяват разпространения днес образ на същество с човешка фигура и криле. Всъщност ангелите-пратеници в Стария и Новия завет, не са описвани като крилати същества, а често не са различими от хората. Свръхестествената същност на ангелите се осъзнава най-вече след срещата с тях. Още в ранното Средновековие е разпространено сред християните схващането, че всеки човек се ражда с ангел-пазител (ангел-хранител), който стой до дясното рамо на човека и му говори като неговата съвест. По-късно практикуващите окултисти са използвали идеята и са опитвали да си комуникат с това същество, за да получават от него информация, сила и познания. В Библиотеката на Арсенала в Париж се съхранява ръкопис от 15 век, озаглавен "Книга за тайнствената магия от Абрамелин Мага". В книгата е описана церемонията за "познание и общение със Светия ангел-пазител". Ритуалът обещава власт над елементали и демони, които ще бъдат подчинени над волята на човека, овладял тази сила и знание. Според писанията на Абрамелин Мага, церемонията се започва на Великден и се завършва след шест месеца. Алистър Кроули я започва, но не я завършва, макар че е обявил, че е осъществил контакт със своя ангел-пазител, които му е дал истинско окултно познание.

Цитатът е взет от сайта на www.occultism.biz, но не дадох директен линк тъй като този сайт много бавно се отваря. :(

Не съм съгласна с написаното за осъществяване на пряк контакт нито със своя ангел хранител, нито с който и да било ангел. :angry:

Това е е доста опасно занимание според мен. Не се знае на какво ще налетиш. Обикновено съществата от по-висшите йерархии трудно контактуват с хората на ниво физическа реалност; звук, образ и т.н. Вероятността да се попадне на тъмни сили е много по-голяма. Особено когато се чуват гласове или виждат образи (колкото и светли и лъчезарни да са те). Контактьорството чрез астралното тяло също не е много за препоръчване.

Висшите йерархии контактуват с нас най-вече чрез духът ни. Чрез нашата интуиция. Децата много по-ясно ги усещат от възрастните. :angel:

Редактирано от Ани
Линк към коментар
Share on other sites

  • 4 months later...

Наистина всеки човек има своя Ангел Хранител и следва да го разбира не само като някакво отделно Същество от Висшите сфери, но по-често като нашия собствен дух, нашата висша триада и нашето истинско индивидуално Аз, което, уви, много рядко може да застави своя носител да се вслуша в гласа му. Понякога този глас се определя като съвест.

.....

Тъжно е, но в нашия век "Ангели Хранители" на повечето хора станаха тъмните обсебващи от низшите сфери, чийто глас по-лесно се възприема, защото никога не противоречи на земните ни въжделения. Горко на допусналите такова сближаване!

.....

За истински Ангели Хранители на човечеството следва да признаем Великите Духове, Йерархията на Светлите Сили, Великото Съкровено Братство, което вечно стои на стража на човешките духовни нужди и еволюция.

"Писма на Елена Рьорих";изд. Словена;гр. Варна;2002г.;том1. :3d_016:

Линк към коментар
Share on other sites

Наскоро открих връзката с Енохова Магия, Цветето на живота и Ангелска Магия /оказа се че трите са едно и също нещо/ Лично аз използвам ангел терапия за лечение на всякакви проблеми. Общуването е чрез чистотата на сърцето и ако е чисто намерението и не вреди на никое живо същество и на планетата няма проблем да се натъкнеш на тъмни ангели.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 months later...

Интересна тема. :angel:

Бих добавила книгите на Дорийн Върчу .

http://www.pe-bg.com/?cid=3&where=auth...B9%D0%BD+%D0%92

%D1%8A%D1%80%D1%87%D1%83

Мисля,че само "Лечение с ангелите" я има в спиралата,аз съм чела само нея,но съм много приятно изненадана.Леко и позитивно четиво,даващо конкретни насоки.

П.П. Това което харесвам в тази авторка, е че не дава приоритет на определена религия,а напротив -обединява ги.

Редактирано от nina7705
Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 year later...

Дали има "с' и "против"?

Дали червеят в ябълката ми е влязъл там, за да Ми ;) навреди, или за да се нахрани?

Йерархията е факт, а другото - според разбиранията.

Линк към коментар
Share on other sites

Мисля че всеки има Ангел хранител който му помага в трудни моменти.

Според някои Ангелът хранител идва при Светото кръщение и пази човека да края на живота му.

Аз мисля,че Ангел хранител е онази частица от Бога която носим в себе си от момента на зачеването ни до края на земния ни път.

Линк към коментар
Share on other sites

Мисля че всеки има Ангел хранител който му помага в трудни моменти.

Според някои Ангелът хранител идва при Светото кръщение и пази човека да края на живота му.

Аз мисля,че Ангел хранител е онази частица от Бога която носим в себе си от момента на зачеването ни до края на земния ни път.

Ангелите хранители са духовните ни наставници! И това не зависи от религията или даже от това дали си вярваш или си атеист!

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...