Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Времето на Пепеляшка


Recommended Posts

В живота на всяка жена има време, когато тя може да срещне своя Принц, да го обикне, (както и той нея) и да се омъжи за него.А след това, точно както в приказката, дълго и щастливо да живеят заедно.Това е нейното Време на Пепеляшка, когато жената е най-очарователна, желана и привлекателна.С помощта на звездите и астрологията тя може да узнае кога пред нея се отваря Вратата на Пепеляшка, за да не пропусне шанса за осъществяването на романтичната си мечта.

Ключът към Вратата на Пепеляшка е Хирон.Всеки път, когато той сключва Вълшебен Ъгъл към радикалната Венера, Юпитер или Нептун, се открехва вълшебната Врата.Същото се случва и когато транзитните Венера, Юпитер или Нептун сключват въпросния Ъгъл с нашия радикален Хирон.Това е времето, когато можем да срещнем очарователния Принц.

В преносен смисъл Пепеляшка е обикновено момиче, което се омъжва за прекрасния принц, а след това заживява дълго и щастливо с него.Но има и реални Пепеляшки - обикновени жени, които се омъжват за реални принцове.Примерът е известен - това са лейди Даяна и принц Чарлз.(Умишлено пиша темата днес, когато тя щеше да навърши 47 години.Това е своеобразен поклон пред паметта на тази уникална жена!)

Нека се опитаме да узнаем защо лейди Даяна Спенсър се омъжи за принц Чарлз, за да стане най-известната Пепеляшка на всички времена, а също така и защо този брак претърпя провал.През 1981 година принц Чарлз е бил най-желаният жених, но тогава той е имал дълъг и безумен роман с Камила Паркър-Боуелс.Как стана така, че младата тогава и неопитна лейди Даяна влезе в живота му и се омъжи за него?Отговор на всички тези въпроси дават звездите.

Ето хороскопът на лейди Даяна - http://media.snimka.bg/0010/006275196-big.jpg

Принцесата е родена на 01.07.1961 в 19,45 в Лондон.

Лесно ще забележим, че пред нея се отваря Вратата на Пепеляшка в периода от 1976 до 1984 година.

Построявайки транзитите на Хирон към нейните Венера, Юпитер и Нептун, ще търсим само Вълшебните Ъгли - 0, 120 и 150 градуса (орбис 3 градуса), а също паралели и контрапаралели (орбис 1,2 градуса).Отделно поглеждаме транзитите на Венера, Юпитер и Нептун към радикалния Хирон на лейди Даяна за същия период.

Следейки транзитите, забелязваме, че от 1980 до 1984 транзитния Хирон е в паралел и съвпад към наталната Венера на принцесата.От края на август 1983 е в тригон към нейния Юпитер, а през 1984 - в куинкос към нейния Нептун.Тогава всъщност тя се намира в зенита на Времето на Пепеляшка.Тук е времето да спомена, че за да се отвори Вратата на Пепеляшка, трябва да имаме три от Вълшебните ключове, т.е. да са налице три Вълшебни Ъгъла.

Ето какво се получава в средата на 1981 година, на 29 юли, когато е сватбата с принц Чарлз.(29.07.1981 12,00 в Лондон)

Ето транзитната карта на лейди Даяна за въпрсната дата - http://media.snimka.bg/0009/006273925-big.jpg

За въпросния период забелязваме, че:

1.Транзитният Хирон е в съвпад с радикалната Венера на лейди Даяна.

2.Транзитният Хирон е в паралел с радикалната Венера на принцесата.

3.Радикалният Хирон на Лейди Даяна е в куинкос към транзитния Юпитер.

Дотук добре, сега трябва да видим дали Принцът ще пожелае да се влюби в Пепеляшка.За това е нужно да сработят трите ключа - търсим Вълшебните Ъгли между Неговите и Нейните планети.

1.Хирон и Венера

2.Хирон и Юпитер

3.Хирон и Нептун

Нека погледнем още веднъж синастрията между лейди Даяна и принц Чарлз - http://media.snimka.bg/0009/006273977-big.jpg

Чарлз е роден на 14.11.1948 в 21,14 в Лондон. Това е радиксът му - http://media.snimka.bg/0009/006273932-big.jpg

1.Хирон на принцеса Даяна е в паралел към Венера на принц Чарлз

2.Хирон на принцеса Даяна е в паралел към Нептун на принц Чарлз

3.Хирон на принц Чарлз е в контра-паралел към Венера на лейди Даяна.

И така, звездите дадоха своя отговор - тези двама души ще встъпят в брак, казаха също и кога ще го направят.Но защо по-нататък нещата така се объркаха, защо бракът на най-известната Пепеляшка стигна до развод?Отговорът ще дам в темата за партньорските отношения.Тук искам само да допълня, че лейди Даяна е родена Пепеляшка - тя притежава Вълшебния Ъгъл в радикса си!Забележете тригонът между нейните Нептун и Хирон!Естествено, не всяка жена ги има по радикс, но познавайки ключовете, убедена съм, че много лесно ще отвори вълшебната Врата!От мен Успех :thumbsup:

Аз също имам един ключ -куинкос Хирон Нептун.И съм сигурна, че ми помогна да намеря своя Принц.Имате ли вие подобни конфигурации?Как ги усещате?Отваряла ли се е пред вас Вратата на Пепеляшка?Успяхте ли да да я задържите отворена?

Редактирано от Olq3
Линк към коментар
Share on other sites

Дотук стана въпрос за Времето на Пепеляшка в женския хороскоп.Но можем ли да говорим за такова в мъжкия?Според мен можем.Това е времето, когато той става най-пленителен за жените.И също както в женските хороскопи гледаме транзитите на Юпитер, Нептун и Хирон, можем да търсим вълшебните ъгли и в мъжките радикси.Но тук възниква въпросът коя планета трябва да гледаме освен Юпитер, Нептун и Хирон - Венера или Марс?Според мен това е Венера, защото тя е планетата на любовта, сантименталните неща, емоционалните връзки, нежността, има отношение към женитбата, към чувствеността, към любовта въобще.Тя е планетата на любовта, но не и на сека.Отношение към него има Марс.

И все пак - Венера или Марс?Как мислите?

Линк към коментар
Share on other sites

Темата е много интересна и може да даде полезна информация и ключ към щастието и любовния блясък в очите на две сродни души.

Както изчерпателно се е обосновала Оля, ключовете за Вратата на Пепеляшка се отключват от аспектите между Хирон и Венера, Юпитер и Нептун. Към тази група от планети някои руски автори причисляват и Плутон. От изброените комбинации най-чести са тези, които включват Венера и Нептун, може би поради факта че Нептун се смята за по-висша октава на Венера. Тези две констелации обещават успешен брак, касмет и обществено признание, но те в никакъв случай не се явяват като гаранция за вечно щастие. Това сочат примери, като принцеса Даяна(Хирон - Венера, Хирон - Нептун), Мерилин Монро(Венера - Хирон) и Никол Браун-Симсан(Венера - Хирон). Венера и Нептун в аспект с Хирон говорят за съвместимост, Юитер и Хирон способстват за всаиморазбиране, а Плутон и Хирон се отличават с силата на притегленето и магнетизма във взаимоотношенията.

Линк към коментар
Share on other sites

Оля, благодаря ти за темата. Излишно е да казвам, че е много интересна, изпълнена с мечти и любопитство за момичетата, които искат да разберат дали са пепеляшки и идали вратат ще се отвори пред тях...безспорен е труда който си положила-аплаузи.

Аз преди 5 години минах през своята врата, дали е била тази на пепеляшка незная. Дано!

Линк към коментар
Share on other sites

Аделаида, невероятно е, но в края на 2000 пред теб наистина се е отворила вратата на Пепеляшка!На 31.08 имаш съвпад на транзитен Хирон с натален Нептун, тригон на транзитен Хирон към наталната Венера и куинкос на транзитната Венера към твоя Хирон.Сработват и трите ключа!При това тогава си преживяла и Юпитеров възврат.Няма да се учудя, ако кажеш, че наистина си се носила на крилете на щастието. :sorcerer:

Редактирано от Olq3
Линк към коментар
Share on other sites

Аделаида, невероятно е, но в края на 2000 пред теб наистина се е отворила вратата на Пепеляшка!На 31.08 имаш съвпад на транзитен Хирон с натален Нептун, тригон на транзитен Хирон към наталната Венера и куинкос на транзитната Венера към твоя Хирон.Сработват и трите ключа!При това тогава си преживяла и Юпитеров възврат.Няма да се учудя, ако кажеш, че наистина си се носила на крилете на щастието. :sorcerer:

Значи съм родена Пепеляшка?

Хм, не мога да си спомня за август 2000 г., но сега ще поразбутам мозъка си...Надявам се, и искам да го вярвам, че съм я задържала поне до края на 2001 г. началото на 2002 г. когато вече се познавах с моя съпруг. И дано ключът ми е помогнал да намеря своя принц.

Редактирано от Аделаида
Линк към коментар
Share on other sites

Аспектите на Пепеляшка спадат към групата на така наречените "супер аспекти". Образуват се от ъгли 0, 120, 150, паралел и контра-паралел. Въпросните аспекти се наблюдават в картите на така наречените гениални личности, хора които заемат високо положение в обществото и тн.

Най - често срещаните аспекти от този вид са:

Плутон - Юпитер - аспект на успеха.

Плутон - Хирон - аспект на Пепеляшка.

Плутон - Венера - аспект на златното докосване.

Плутон - Слънце, Плутон - Земя - аспект на шампиона или победителя.

Плутон - Уран - аспект на славата и известността.

Юпитер - Хирон - аспект на очарованието.

Венера - Хирон - аспект на Пепеляшка.

Юпитер - Венера - аспект на лидер.

Юпитер - Слънце, Юпитер - Земя - аспект на мъдростта.

Юпитер - Уран - аспект на известността.

Юпитер - Нептун - аспект на дългия успех.

Венера - Уран - аспект на красотата и желание за промяна.

Венера - Нептун - аспект на златното докосване.

Уран - Слънце, Уран - Земя - аспект на Дон Киход

Нептун - Слънце, Нептун - Земя - аспект на младостта и здравето.

Редактирано от Вендор
Линк към коментар
Share on other sites

Не си родена Пепеляшка, Аделаида, но на 31.08.2000 пред теб се е отворила Вратата на Пепеляшка.Тя се е отворила още два пъти през същата година - около 20 октомври и 11 ноември.За периода, за който говориш - т.е. края на декември 2001 (около 28) се еотворила още веднъж.А дали си намерила точно Принца, на този въпрос може да отговори синастрията.Разбира се, нужно е да се види и дали той се е намирал в съответния период. :feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

А какви аспекти трябва да има човек, за да е "родена Пепеляшка"? Посочените между Хирон, Венера, Нептун, Юпитер (и Плутон) в радикса?

Тригон , съвпад или кункос между Хирон и Венера, Юпитер и Нептун.Така наречените Вълшебни Ъгли са от по 0, 120 и 150 градуса.Плутон не е между Планетите, които ги сключват.

Но Вендор е прав - тези аспекти в радикса в никакъв случай не обещават вечно щастие, дори и бракът да е сключен, когато са сработили и трите ключа.

Редактирано от Olq3
Линк към коментар
Share on other sites

Чакайте леко да уточним - Вендор цитира ъгли: 0, 120, 150 градуса, Оля - 0, 30, 150 градуса?

Също така наталната карта ли да гледаме или транзитната - или наличието на горните ъгли в наталната карта дават родена Пепеляшка, а в транзитната се срещат при много повече хора само в определени периоди от време?

Аз например имам в рождената си карта тригон на Хирон с Юпитер и Нептун, секстил (но с орбис 6 градуса) на Хирон с Венера - тогава какво? Вярно е, че аз съм от по-обикновено семейство, а съпругът ми от по-високопоставено (в обществен план) такова ... И ако съм поне в някаква степен "родена" Пепеляшка, то "намирането на принца" пак ли става при подходящите аспекти на Хирон или и през другото време (не съм проверявала къде е бил Хирон, в момента на запознаването със съпруга ми :) )?

И тъй като пиша в Астрология за сериозно изучаващи, един по-специфичен въпрос - по каква причина неособено хармоничния аспект куинконс (150 градуса) спада към т.нар вълшебни ъгли?

Линк към коментар
Share on other sites

Диана, благодаря за забележката - бях допуснала неволна грешка.Ъглите са 0, 120 и 150 градуса, т.е. става въпрос са съвпад, тригон и куинкос.Към тях трябва да прибавим паралелите и контрапаралелите.В случай, че са в радикса, говорим за родена Пепеляшка.Когато са в транзитната карта, се намираме във времето на Пепеляшка.Но само в случаите, когато сработват и трите ключа едновременно.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

здравейте и от мен!много ми харесва сайта и темите ,които се дискутират защото много,ама много обичам астрологията.темата за пепеляшка ми е особенно интересна. напоследък все нещо куца,а по радикс имам точен тригон херон/нептун.

на 7.11.2007г. се влюбих в мъж.на тази дата херон е правел точен съвпад с прогресивната ми венера/за съжаление ретроградна/във водолей.транзитния юпитер е правел 51гр.от прогресивната венера и 40гр.от наталната венера в козирог 2 дом.транзитния херон е правил 80гр.с наталния нептун в скорпион.дали това е принца или всичко е илюзия?

при него:херон е в съвпад с прогресивния херон на 9гр.40мин. в знака на водолея.херон прави тригон с наталната венера на 4гр35мин. в знака на везната /6гр.орбис/и секстил с прогресивната венера на 8гр18мин в съвпад с прогресивен сатурн в стрелец.ще ви бъда много благодарна , ако някой от вас ми каже това ли е моя принц и аз ли съм неговата пепеляшка?

Линк към коментар
Share on other sites

  • 6 years later...

Здравейте. Разбирам, че "изтупвам от прахта" доста стара тема, но само тук се споменава за АСПЕКТЪТ НА ЗЛАТНОТО ДОКОСВАНЕ. Много бих се радвала да прочета нещо по въпроса. Благодаря предварително.

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...