Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Лятната Духовна Школа на Рила - 2007


Recommended Posts

Тъй като вече наближава приятното събитие бих искал да задам няколко въпроса относно придвижването.

Знае ли някой в колко часа ще тръгват маршрутките от София за х. Пионерска?

От мястото на Учителя или от Братската къща ще тръгват? Ще има ли маршрутки, които да тръгват от Централна ЖП гара? (евентуално в колко часа)

Какви номера и видове градски транспорт отиват от Централна гара до Братската къща/Мястото на Учителя?

Трябва ли предварително да се запазват коне чрез обаждане на конярите, или ако човек отиде без да е резервирал кон, ще му вземат ли багажа? Ако да-кои са телефоните, на които можем да направим това?

Наложително ли е и най-късно колко дни предварително е необходимо да си запазим места в маршрутките от София за х. Пионерска? На какъв телефон може да стане това?

А дали не е по-удобно за хора от Северна България да се пътува директно до Дупница, откъдето да се хване маршрутка отново за х. Пионерска?

Тук има подобна и друга полезна информация за цялото пътуване и пребиваване, но ми се струва, че е малко стара (от 2004 г.)

http://www.bratstvoto.net/vehadi/menu/b10/rila.html

Ще се радвам ако някой има актуална информация да я сподели тук.

Редактирано от admin
Линк към коментар
Share on other sites

Все още ли няма никаква информация по тези въпроси?

Поне дали ще има маршрутки, от кога започват да пътуват и как може да се направи връзка с тях?

Линк към коментар
Share on other sites

Линк към коментар
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Утре е първият съборен ден на лятната Духовна школа на Духовно Общество "Бяло Братство" - Празникът на Братството. Много наши приятели са на Седемте Рилски езера, за да вземат участие в тази школа, която включва духовни наряди, Паневритмия, изучаване Словото на Учителя, общуване с природата, братски живот, трудово участие, запазване на екологичната среда и т.н. :feel happy:

А ние, които не можем да присъстваме на това изключително място утре, ще се съберем в нашите градове, ще направим духовния наряд, ще играем Паневритмия и ще се радваме да бъдем заедно.icon1.gif

Нека Божията Любов, Божията Мъдрост, Божията Истина, Божията Добродетел и Божията Правда да пребъдат с нашите приятели на Рила и с всички нас!icon12.gif

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте, приятели!

Честито празник!!!

Нека бъдем здрави, умни, смели силни, спокойни и мъдри! Нека бъдем предвестници на едно ново, по-човечно и знаещо човечество!

...

Аз ще почета празника в борисовата градинка, на полянката за паневритмия - ще се свържа символично с Рила и братството от там днес след обяд!

Честито - имайте празнично настроение днес - а защо не и утре и през цялата следваща година!?!?!!! :feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

Честит празник и от мен! :)

Нека бъдем здрави, умни, смели силни, спокойни и мъдри! Нека бъдем предвестници на едно ново, по-човечно и знаещо човечество!

:3d_137:

Линк към коментар
Share on other sites

Честит празник и от мен! Нека бъдем хармонични и обичащи се.

За първи път разбирам, че този ден е празник но го усетих още от сутринта...

Линк към коментар
Share on other sites

ЧЕСТИТ ПРАЗНИК , мили хора!

Пожелавам на всички , здраве, светлина и много любов!

Да работим всички задружно ,за духовното повдигане на човечеството! :3d_097::3d_077::3d_047::3d_015:

Линк към коментар
Share on other sites

Честит празник и от мен! Нека бъдем хармонични и обичащи се.

За първи път разбирам, че този ден е празник но го усетих още от сутринта...

О -о, и аз го усетих още от сутринта и то по доста необикновен начин! Станах 15 минути преди изгрева. Идеята ми беше да го посрещна, както подобава - песни, молитви, формули... Но се замотах в банята. В един момент от коридора зазвуча красива, празнична мелодия, като че ли от GSM. (А там имаше таман четири на брой!) Помислих, че мелодията идва от някой от тях, защото нямаше откъде другаде. (Ние живеем в къща, а и нямаше пуснато нито радио, нито телевизор!) Докато излеза от банята, мелодията беше спряла. Излязох отвън на двора и видях, че току що Слънцето беше изгряло. Осъзнах, че съм чул звучащата мелодия точно в момента, когато е изгрявало. Но най - странното беше, че след това, като проверих GSM-ите, нямаше никакво обаждане! А откъде тогава беше долетяла тази чудна мелодия, приятели?

Та, Честит Празник на всички, които са съпричастни на идеите на Бялото Братство! Бог да ви благослови!

Линк към коментар
Share on other sites

О -о, и аз го усетих още от сутринта и то по доста необикновен начин! Станах 15 минути преди изгрева. Идеята ми беше да го посрещна, както подобава - песни, молитви, формули... Но се замотах в банята. В един момент от коридора зазвуча красива, празнична мелодия, като че ли от GSM. (А там имаше таман четири на брой!) Помислих, че мелодията идва от някой от тях, защото нямаше откъде другаде. (Ние живеем в къща, а и нямаше пуснато нито радио, нито телевизор!) Докато излеза от банята, мелодията беше спряла. Излязох отвън на двора и видях, че току що Слънцето беше изгряло. Осъзнах, че съм чул звучащата мелодия точно в момента, когато е изгрявало. Но най - странното беше, че след това, като проверих GSM-ите, нямаше никакво обаждане! А откъде тогава беше долетяла тази чудна мелодия, приятели?

Та, Честит Празник на всички, които са съпричастни на идеите на Бялото Братство! Бог да ви благослови!

Аз също имах интересно преживяване
:)
. Сутринта седнах да прочета една беседа и имах чувството, че Учителя е застанал пред мен и знае всяко едно мое движение
:3d_146:
. Направих всичко което е описано там като по ноти, почесвах се, подпирах брадичка с ръка
:)
, а Той ме разобличаваше с невероятна благост и любов
:3d_039:
. Още веднъж - Честит Празник на всички!

Линк към коментар
Share on other sites

Светъл празник на всички!

днес бях на Мусала, и когато слизах имах много силно усещане за Учителя, сякаш го усещах и с кожата си.

До сега не ми се е сучвало подобно нещо!

Линк към коментар
Share on other sites

Светъл празник скъпи братя и сестри!

Днес ,19 Август в Чикаго беше дъждовен ден,добре си поваля.В Оклахома има наводнение до покривите.Прочетох пак кой ден от Сътворението е свързан

с водата :ВТОРИ БОЖЕСТВЕН ДЕН – ПОНЕДЕЛНИК

И Бог каза: Да бъде простор посред водите, който да раздели вода от вода. И Бог направи простора; и раздели водата, която беше под простора, от водата, която беше над простора; и стана така.

И Бог нарече простора Небе. И стана вечер и стана утро, ден втори ( Битие, Гл.1, 6:8).

Това е единствения ден,за които Бог не казва че е добър.

Да,днес по много места в Америка простора просто не беше в силата си.

Ето какво още препрочетох за този ден :

Числото две символизира човека – този човек, който е с ограничен ум, затворено сърце и слаба воля, желае да е господар на света. Без да приеме Светлината в ума си, благата на живота и на природата в сърцето си и не употреби разумната си воля за добри дела, той ще загине поради непостигнатите си желания. Числото две се намесва при зараждането на всяко чувство, на всяка мисъл и на всяко действие на човека. То символизира Божествената Майка. С него започва човешката еволюция. Чрез страданията човекът разбира това число. През втория ден доброто и злото се примиряват; омразата и Любовта се хващат ръка за ръка; лъжата и Истината заживяват заедно.

Останах си през празничничния ден в тих размисъл и в радостни разговори с братята и сестрите от групата ни в Чикаго.

Чувствах се на Рила,странно нали? А Паневритмията пък ще си я играем следващата неделя,макар и на куц крак,нали сме българи в Америка./Брат Борис сега ми пише ,междувременно,че качил част от емисията "По света и у нас" от 19 Август 2007 г.,посветена на празника, в нашия скромен сайт: http://www.paneurhythmy.us/Paneurhythmy_videos.shtml ,чрез YouTube./

Светлина и Любов ,понятна и необятна,от и до всички кътчета на Земята.

Линк към коментар
Share on other sites

Радвам се, че заедно с още 15-тина приятели на форума (Tetrabiblos, apocatastasis, jul, xамелеона, Криси, Таня, Изгрев, Лидия, Васил, mekota, Hristo_vatev, а имаше и още, но списъкът е дълъг) имахме щастието да бъдем участници в този празник и да съпреживеем всичко в тези прекрасни августовски дни, прекарани на Рилските езера. Всеки ден ни събуждаше мекият нежен звук на цигулка. В съборните дни паралелни наряди се провеждаха на двата хълма-старият и новият, защото един само не успява да побере всички хора. Наистина толкова много хора тук не бях виждал друга година, палатките бяха буквално една до друга, всяка педя равно място беше заета. Хора за паневритмия в 3 кръга имаше на 18, 19 и 20 август. На Бъбрека започна да се играе още на 13 август, необичайно рано заради многото хора, още оттогава в по 2 кръга. Чуждестранно присъствие беше много силно, имаше хора от десетки страни. Вечерта на 17 август за пръв път беше организиран и лагерен огън, около който се събраха стотици хора, заедно с песните на Учителя, и при участието на музиканти. Времето след 14 август до края беше постоянно отлично-слънчево, сухо и топло. Ежедневно се провеждаха лекции и концерти. Всеки отнесе в сърцето си много незабравими красиви мигове и откровения. Разделихме се с лека тъга след преживените приятни мигове, но с пожеланието да се срещнем отново точно след година на същото място. :thumbsup2:

За пореден път се убедих, че си струва да си там сега, едновременно смирен пред величието на природата и възвисен от красотата, намираща се в теб и във всеки около теб, едновременно вглъбен в себепознанието и открит заедно с всички и за всички като част от цялото. Рилската духовна школа в снимки август 2007 г:

http://www.snimka.bg/album.php?album_id=16...w=1&photo=1

Линк към коментар
Share on other sites

Максим,братска благодарност за топлите и свежи споделени преживявания на Рила.

Това преля и у мен.Дълбоко се стоплих.Особена и вълнуваща е била срещата,вярвам на непознати лица и познати души от Форума.

Танцът ви във финните "форумни"сфери се е допълнил с ритмичните упражнения на Паневритмията.Сега вече се е получила една нова форма на познанство,феномен в нашето време.

"Всичко в живота е постижимо,

когато времето е добро,

и ний сме разумни."

Дамян

Линк към коментар
Share on other sites

Радвам се...

Рилската духовна школа в снимки август 2007 г:

http://www.snimka.bg/album.php?album_id=16...w=1&photo=1

:feel happy::thumbsup2: :thumbsup2:

Линк към коментар
Share on other sites

Радвам се, че заедно с още 15-тина приятели на форума (Tetrabiblos, apocatastasis, jul, xамелеона, Криси, Таня, Изгрев, Лидия, Васил, mekota, Hristo_vatev, а имаше и още, но списъкът е дълъг) имахме щастието да бъдем участници в този празник и да съпреживеем всичко в тези прекрасни августовски дни, прекарани на Рилските езера. Всеки ден ни събуждаше мекият нежен звук на цигулка. В съборните дни паралелни наряди се провеждаха на двата хълма-старият и новият, защото един само не успява да побере всички хора. Наистина толкова много хора тук не бях виждал друга година, палатките бяха буквално една до друга, всяка педя равно място беше заета. Хора за паневритмия в 3 кръга имаше на 18, 19 и 20 август. На Бъбрека започна да се играе още на 13 август, необичайно рано заради многото хора, още оттогава в по 2 кръга. Чуждестранно присъствие беше много силно, имаше хора от десетки страни. Вечерта на 17 август за пръв път беше организиран и лагерен огън, около който се събраха стотици хора, заедно с песните на Учителя, и при участието на музиканти. Времето след 14 август до края беше постоянно отлично-слънчево, сухо и топло. Ежедневно се провеждаха лекции и концерти. Всеки отнесе в сърцето си много незабравими красиви мигове и откровения. Разделихме се с лека тъга след преживените приятни мигове, но с пожеланието да се срещнем отново точно след година на същото място. :thumbsup2:

За пореден път се убедих, че си струва да си там сега, едновременно смирен пред величието на природата и възвисен от красотата, намираща се в теб и във всеки около теб, едновременно вглъбен в себепознанието и открит заедно с всички и за всички като част от цялото. Рилската духовна школа в снимки август 2007 г:

http://www.snimka.bg/album.php?album_id=16...w=1&photo=1

Здравей Максим!

Брадски благодарности и от мен, чудесни снимки! Надявам се до година да бъда и аз между вас. Душата ми се изпълни с много любов и светлина! :3d_062:

Линк към коментар
Share on other sites

Снимките са страхотни наистина!Благодаря ти,Максим!Кога ли и аз ще имам това щастие да бъда сред вас по това време на годината... :3d_059:

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...