Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Греховете на човечеството


Липида

Recommended Posts

Здрасти Латина!

С нищо не заслужавам да ме нападаш.Просто излагам мислите си,които ти не си прочела вниматилно.Има ли достоен сред нас ,който да отсъди-кой колко струва????????Помисли над това,което съм написал по горе,мисля че не си ме разбрала.Както и да е,аз и не държа.Всеки има право на мнение!Нали?

Всичките клетки се управляват до колкото знам от мозъка/подсъзнателно/Когато една клетка застане срещу другите,тогава има проблем,не със самата клетка,а с мозъка./противоричията в него и в душата/

Бог е Любов. Любов към другите, но и към себе си. Така няма противоречие. Ако не обичаш себе си, ти си в грешка. Бог те обича, обичай се и ти.
казваш ти.

Аз никога не съм твърдял обратното,ако си прочела./в което се съмнявам/

Не би трябвало да се чувстваме длъжници за подаръците, които получаваме. Понякога всъщност получаваме по-скоро изпитания и средствата за преодоляването им.

Чувствате ли се задължени за подаръците от рождения ден? Може би е по-правилно да сме благодарни. Чувствате ли се задължени за мотиката, която шефът ви е дал да прекопаете градината му?

казваш ти.

Да. Думата "длъжник" е неподходяща.По-скоро исках да кажа - вътрешна необходимост.Да върнеш жеста!

По-добре да живеем с леко сърце, а не само с чувство за задълженост, вина или световна отговорност.
казваш ти.

Да,Имаш право да жевееш както намериш за добре.Както и аз.Едни чустват отговорност,други не.Вината е индивидуална. "Задълженост" го заместих с -вътрешна необходимост-или я имаш,или я имаш в по-малка степен.

Човек първо трябва да се погрижи за себе си и душата си, после за близките си, чак после може да тръгне да оправя света.
- казваш ти.

:thumbsup: но не съм тръгнал да оправям света,той е такъв какъвто трябва да бъде,просто споделям мислите си-нали това е ФОРУМ.

Ако си зарязал близък роднина в собствения си дом и си тръгнал примерно да се правиш на милосърден проповедник, да даваш акъл на хората как да живеят, нищо не струваш.
казваш ти.

"Нека този който е без грях,пръв да хвърли камъка"-това не са мой думи и не си ги приписвам.Защо ме съдиш ,че казвам каквото мисля-това е мое право!

Не те карам да четеш!Нали?

Не давам акъл,просто споделям разбиранията си с вас.Аз не съм достоен да поучавам!!!Не съм се осъзнал още!!!Не съм достигнал до същноста на душата си!

Знаем ,че всичко е енергия.Тя произлиза от Източника.Самият Източник е всичко!Ние сме част от Всичкото.

Това което е сега,е миг от Божи сън!След като сме част от Съвършения,следователно Божията частичка в нас е съвършена!Който мисли обратното подценява Бог.Който не вярва нека чете Библията и размишлява.

Не може да не си едно с Бога след като си Негова проява.Това тука е Божи театър,а ние сме актьорите влезнали в роля,Той е режисьора.

Виж "Евангелие от Йоан"!

Никой не ангажирам да споделя моето мнение,но каква става когато душата достигне съвършенство?Замислете се.Тя се връща там от където е произлязла-от Бог,слива се с Него,/въпроса е,дали някога Го е напускала,след като всичко което ни заобикаля е Божие проявление/това е пътя.От Него се родих,с Него живея и с Него ще пребъда.Обичам Го!!!

Латина,съжалявам,ако съм те обидил-ИЗВИНЯВАЙ!

Бъди жива и здрава!!!

:smarty: Аз съм просто ученик.

Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 61
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Здравей, Синева!

Вътрешната ми нагласа при изказването не беше агресивна, просто си изразих мнението и не съм искала да го приемаш персонално.От моя гледна точка става въпрос за обмен на идеи, не съм искала да уязвявам, поучавам или пък да нападам. Нещо повече - когато пиша нещо тук разговарям преди всичко със себе си, давам си сметка за някои неща преди всичко пред мене самата. Най-много ме порази последното изречение, което написах мислейки за друг човек, но се оказа твърде вярно и за мене - не в буквалния смисъл, но по дух.

Когато говорех за Тяло, имах предвид не просто някакво тяло, а Тялото, част от което сме всички живи същества, в това понятие може би влизат и някои, за които смятаме, че не са живи. Що се отнася до страха, задълженията и чевството на вина, аз лично се отказах те да бъдат двигатели във вземането на решения и действията ми - търся позитивните мотиви, Любовта, общата полза. Това, което е полезно за Цялото, е полезно и за мене.

Често при подобни спорове се оказва, че мислим по сходен начин, но не можем да се изкажем достатъчно ясно и да се разберем.

Заболя ме, когато разбрах, че съм те наранила с думите си! Моля те да ми простиш!!! Зная, че звучи странно в ежедневието, но това, което чувствам към тебе е обич. Никакво лошо чувство! Самата аз не винаги обмислям достатъчно казаното от мене, понякога просто времето не ми достига. И сега нямам много време, но имам за най-важното: Моля те да ми простиш!!!

Надявам се, че можем да бъдем приятели, да се отнасяме с внимание и уважение един към друг. Грешката ми спрямо тебе е несъзнателна и те моля още веднъж да ми простиш!!!

Линк към коментар
Share on other sites

Грешно ме разбираш.Аз не се обиждам лесно-не държа на тези неща,все ми е тая,не ми пука.Опитвам се да бъда над тези неща. :thumbsup2:

Но си помислих,че съм засегнал теб!? :huh:

Написах всичко това в добрия тон.

Не си мисли ,че съм се засегнал!Даже ми е смешно.Не съм дребнав или поне така си мисля. :yinyang::P:yinyang:

Защото съм сигурен,че в това не е същността-да си играем детски игри на "сърдитко Петко".

Свиркам си :whistling: и се наслаждавам на театъра в който и аз играя!

:D

Виж,бих се измъчвал,ако неволно те обидя теб или който и да е друг.

Даже бих плакал!

Не желая с обидите си към харата,да оскърбявам БОГ,защото искам да Го обичам!

Бъди здрава!!!

Бъди умна!!!

Бъди добра!!!

Да живееш за Бог,означава да бъдеш като Него.Нему Равен!!!Нали в това се състой стремежа за съваршенство!?

За мене това е богохулство и самозабравила се гордост. Къде ние, една прашинка от Творението, ще се мислим за равни на Бога?!

"Богохулство" е това,когато не обичаш Бог,а не когато,не разбираш правилно думите на пророците,с които те са свидетелствали за Него!

Все пак,щом Го обичаш,ще стигнеш до истината някога.

"Да живееш за Бог"-означава да бъдеш като Него.Нему Равен!!!"-това значи да станеш достоен/съваршен/ за завръщане в Него,защото там няма място за недостойни!

Ако човек иска да се завърне при своя Създател,трябва да стане като Него/Христос/.

Линк към коментар
Share on other sites

Йоан 3:30-31

30. Той трябва да расте, а пък аз да се смалявам.

31. Онзи, Който дохожда отгоре, е от всички по-горен; който е от земята, земен е, и земно говори. Който дохожда от небето е от всички по-горен.

Йоан 14:20 В оня ден ще познаете, че Аз съм в Отца Си, и вие в Мене, и Аз във вас.

Езекил 36:26 Ще ви дам и ново сърце, и нов дух ще вложа вътре във вас, и, като отнема каменното сърце от плътта ви, ще ви дам меко сърце.

Езекил 36:27 И ще вложа Духа Си вътре във вас, и ще ви направя да ходите в повеленията Ми, да пазите съдбите Ми, и да ги извършвате.

1 Петрово 2:21 Защото и на това сте призовани; понеже и Христос пострада за вас, и ви остави пример да последвате по Неговите стъпки;

1 Петрово 3:18 Защото и Христос един път пострада за греховете, Праведният за неправедните, за да ни приведе при Бога, бидейки умъртвен по плът, а оживотворен по дух;

1 Петрово 4:1 И тъй понеже Христос пострада по плът, въоръжете се и вие със същата мисъл, защото пострадалият по плът се е оставил от греха,

1 Йоаново 2:6 Който казва, че пребъдва в Него, сам е длъжен да ходи, както е ходил Христос.

1 Йоаново 5:1 Всеки, който вярва, че Исус е Христос, е роден от Бога; и всеки, който люби Родителя, люби и родения от Него.

1 Коринтяни 3:11 Защото никой не може да положи друга основа, освен положената, която е Исус Христос.

1 Коринтяни 3:23 а вие сте Христови, а Христос Божий.

1 Коринтяни 8:6 но за нас има само един Бог, Отец, от Когото е всичко, и ние за Него, и един Господ, Исус Христос, чрез Когото е всичко, и ние чрез Него.

Галатяни 2:20 Съразпнах се с Христа, и сега вече, не аз живея, но Христос живее в мене; а животът, който сега живея в тялото, живея го с вярата, която е в Божия Син, Който ме възлюби и предаде Себе Си за мене.

Галатяни 4:19 Дечица мои, за които съм пак в родилни болки докле се изобрази Христос във вас,

Е, бързам, не мога да отделя повече време да намеря точно търсения стих в смисъл Христос да се изобрази във вас.

Останалите възприемат казаното, а не това, което сме искали да кажем. Като не успеем да подберем съответните думи и изрази, стават недоразумения. Нищо, де!

Линк към коментар
Share on other sites

ОТ ИОАНА СВЕТО ЕВАНГЕЛИЕ

"ГЛАВА 1. 6. Имаше един човек, пратен от Бога, името му Иоан;"

-От това разбираме,че Йоан е приключил с духовнато си развитие на земята/идва от по-горен на земята свят,за да помогне на нас по-слабо развитите души,като подготви "света" за идването на Христос,който на свой ред да преработи общочовешката карма чрез мъченията,насилствената смърт и възкресението си,за да може човечеството да премине на по-високо ниво на развитие.С това да се изпълни Божията воля/.

"10. В света беше, и светът чрез Него стана, но светът Го не позна.

11. Дойде у Своите Си, и Своите Го не приеха."

"...светът Го не позна"-не разбират думите му,защото той е на по-високо ниво от хората и което е казал,е било непонятно,освен за малцина.

"...Своите Го не приеха"-хората не разбират,защото не са били духовно готови за това.

"Дойде у Своите Си, и Своите Го..."-от това разбираме,че Йоан наскоро е преминал в по-горното ниво.Наскоро е завършил цикъла на реинкарнациите си тук на земята.Няма вече за него-раждане-смърт.

" 12. А на всички ония, които Го приеха, - на вярващите в Неговото име, - даде възможност да станат чеда Божии;"

-на малцината които са имали необходимото духовно ниво,е дал просветление,до степен която му е била разрешена да дава.

"13. те не от кръв, ни от похот плътска, нито от похот мъжка, а от Бога се родиха."

-"...а от Бога се родиха."-помогнал им е за отварянето на духовните им "очи"

"15. Иоан свидетелствуваше за Него и викаше, думайки: Тоя беше, за Когото казах: Идещият след мене ме изпревари, защото съществуваше по-напред от мене."

-с това,Йоан закодирано казва,че Христос е излязъл по-рано от Бога/Христос е по-напреднала душа,по близко е до Господ/

"17. защото Законът бе даден чрез Моисея, а благодатта и истината произлезе чрез Иисуса Христа."

-две от духовни стъпала/нива/на човечеството-Моисей и Христос

"18. Бога никой никога не е видял. Единородният Син, Който е в недрата на Отца, Той Го обясни."

-"Бога никой никога не е видял..."-човек с човешките си очи не може да види Бог

-"...Единородният Син, Който е в недрата на Отца, Той Го обясни."-душата е "Единородният Син","...Който е в недрата на Отца, Той Го обясни."-душата "погледната" в дълбочина обяснява за Бог.Тя е част от Него.

"19. И това е свидетелството на Иоана, когато иудеите проводиха от Иерусалим свещеници и левити да го попитат: кой си ти?

20. Той изповяда, и не се отрече; той изповяда: не съм аз Христос.

21. И попитаха го: а що си? Илия ли си ти? Рече: не съм. Пророкът ли си ти? И отговори: не."

-тук ясно се говори за прераждане-питат Йоан дали той не е преродония Илия

"...не съм аз Христос."-Йоан им казва,че все още не е достигнал тава духовно ниво

"28. Това стана във Витавара, отвъд Иордан, дето Иоан кръщаваше.

29. На другия ден Иоан вижда Иисуса, че отива към него, и казва: ето Агнецът Божии, Който взима върху Си греха на света.

30. Този е, за Когото аз казах: след мене иде Мъж, Който ме изпревари, защото съществуваше по-напред от мене."

-"...ето Агнецът Божии, Който взима върху Си греха на света."Йоан казва,че Христос е този който може и ще поеме и преработи кармата на човечеството,за да може то да порастне духовно-каквато е Божията воля.

И пак казва ,че душата на Христос е по-напреднала от негавата,по-рано излязла от Първоизточника/Исус е бил по-млад на години от Йоан,но от духовна гледна точка-по-напреднал/

"32. И свидетелствуваше Иоан, казвайки: видях Духа да слиза от небето като гълъб, и остана върху Него.

33. Аз Го не познавах; но Оня, Който ме прати да кръщавам с вода, ми рече: над Когото видиш да слиза Духът и да остава върху Него, Този е, Който кръщава с Дух Светий.

34. И аз видях и свидетелствувах, че Този е Син Божий."

-"...видях Духа да слиза от небето като гълъб, и остана върху Него."-с добре развитото си духовно "зрение",Йоан е осъзнал мощната душа на Христос и че между Христос и Бог не съществуват никакви прегради

-"...че Този е Син Божий."-душа-напреднала,която е в прекрасни взаимоотношения с Бог,взаимоотношения,близки и подобни на взаимоотношинията между баща и син.

"36. И като се вгледа в Иисуса, Който вървеше, рече: ето Агнецът Божий.

37. Като чуха от него тия думи, двамата ученици отидоха подир Иисуса.

38. А Иисус, като се обърна и ги видя, че идат подире Му, казва им: какво търсите? Те Му отговориха: Рави! (което значи: учителю) де живееш?

39. Казва им: дойдете и вижте. Те отидоха и видяха, де живее; и престояха оня ден при Него. Часът беше около десетия.

40. Един от двамата, които бяха чули за Иисуса от Иоана и бяха тръгнали след Него, беше Андрей, брат на Симона Петра.

41. Той пръв намира брата си Симона и му казва: намерихме Месия (което значи Христос);

42. и заведе го при Иисуса. А Иисус, като се вгледа в Него, рече: ти си Симон, син Ионин; ти ще се наречеш Кифа (което значи Петър - камък).

43. На другия ден Иисус поиска да отиде в Галилея, и намира Филипа и му казва: върви след Мене.

44. А Филип беше от Витсаида, от града Андреев и Петров.

45. Филип намира Натанаила и му казва: намерихме Иисуса, сина Иосифов, от Назарет, за Когото писа Моисей в Закона, и говориха пророците.

46. А Натанаил му рече: от Назарет може ли да излезе нещо добро? Филип му казва: дойди и виж.

47. Иисус видя Натанаила да отива към Него и казва: ето истински израилтянин, у когото няма лукавство.

48. Натанаил Му казва: отде ме познаваш? Иисус отговори и му рече: преди Филип да те повика, когато ти беше под смоковницата, видях те.

49. Натанаил Му отговори: Рави! Ти си Син Божий, Ти си Царят Израилев."

-не учениците са избрали Христос,а Той е избрал учениците,защото те са едни от малцината дето могат да го разберат/от малцината малко по-напреднали души/

"...ето истински израилтянин, у когото няма лукавство."- "израилтянин" -означава праведник

"...Рави! Ти си Син Божий, Ти си Царят Израилев"

-" Царят Израилев"-най-големия праведник,пример за всички ни.

Е .... с това приключвам моите размисли.Надявам си да не съм ви отекчил с дължината на мнението ми!

:smarty: Аз съм просто ученик.

Линк към коментар
Share on other sites

38. А Иисус, като се обърна и ги видя, че идат подире Му, казва им: какво търсите? Те Му отговориха: Рави! (което значи: учителю) де живееш?

39. Казва им: дойдете и вижте. Те отидоха и видяха, де живее; и престояха оня ден при Него. Часът беше около десетия.

-"...Рави! (което значи: учителю) де живееш?"-с това учениците се молят за духовно просветление.Молят се на Христос,да ги научи,как да "виждат" с душата си-как да познаят Бога,да разберат Неговите /непосилни за ума/ мащаби.

-" Казва им: дойдете и вижте."

-тук,Той им разкрива начина,подхода или как да се "вглеждат",с или в душата си,за да познаят или осъзнаят за Бог.

/това на исток е известно като -медитация,а последната и фаза,като-саматхи,нирвана/За какъв дом?Къде живее Христос,ако не става въпрос точно за душата?

-"...Те отидоха и видяха, де живее; и престояха оня ден при Него. "

-от тук разбираме ,че учениците са постигнали това,което са искали искрено със сърцето си-осъзнали са душата си,като Божия частичка и са пребивавали там през целия ден,под напътствията на Христос.

Линк към коментар
Share on other sites

Ако има грях, има и прошка. Може пък затова да сме решили кое е зло - за да разберем доброто. Според една от книгите, които съм чела в човек има 49 процента лошо и 51 процента добро - и това е най - добрия баланс в човека. Според авторката на книгата и прекаленото добро е лошо. И затова трябва да работим за постигане на баланса.

А според мен човек сам за себе си, въз основа на това дали изпитва чувство за вина, може да прецени дали е извършил грях. Това е вътрешен усет!

Линк към коментар
Share on other sites

Точно така-ако има грях,има и прошка.На мен ми е изключително лесно да прощавам на другите.Трудно е обаче,много е трудно да простиш на себе си.

Мисля,че за да прощаваме истински на другите,първо трябва да простим на себе си.Няма безгрешни хора,затова сме още тук-да се учим.

Аз се учих цели 20г.на това и още не съм убедена дали съм успяла напълно.

Хвърлих се в трупане на знания,после в много работа,раздавах се,за да забравя,но все не можех,все нещо не ми достигаше.Дълги години на вътрешна борба,самообвинения,самобичуване.После разбрах,че не трябва да забравям,а просто да си простя.Помогна ми Вярата.И голямата Му Любов към нас.Погледнах през Неговите очи себе си и се видях като малко детенце,което се препъва,пада и става,защото върви напред и нагоре,тогава успях да си простя,мисля.Вече живея без огромното бреме на чувството за вина,не мога да ви опиша колко ми е леко.Но никога няма да забравя.

Не вярвам на свещеници,като гледам какво правят,сякаш не мога да отворя докрай пред тях душата си,но пред вас мога,което и правя сега,и за което се извинявам,приятели.

Боже,колко съм благодарна,че ви има и,че ви открих! :feel happy:

Бог да ви благослови!

Линк към коментар
Share on other sites

Започват да ме съмняват намеренията ти?! :1eye:

От постингите прозира настройката и обича да обхваща четящите! Детската невинност се протяга от последния и гъделичка съзнанието, което създава малка светлинка в сърцето... :D Обаче, не щеш ли, ти се извиняваш :blink: ?! Какво ли тогава ни мислиш на нас четящите?! :ph34r:

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...