Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Приятелите


Светлето

Recommended Posts

Приятелите- това е един от изборите в този живот ,който принадлежи изцяло на нашата воля и желание - защо да не го използваме пълноценно :).

Хора много минават през нашия живот ,но колко от тях ще останат в него като приятели решаваме единствено ние,това му е хубавото на приятелството.

Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 136
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Нека формулираме най-напред Седемте Стъпки към Приятелството с бога.

Едно:Познай Бога.

Две:Довери се на Бога.

Три:Обичай Бога.

Четири:Прегърни Бога.

Пет:Използвай Бога

Шест:Помагай на Бога.

Седем:Благодари на Бога.

Можеш да използваш същите Седем Стъпки във взаимоотношенията си с всекиго, когото си избрал да направиш свой приятел.

....................................................................

Чудото на Седемте Стъпки към Бога е в това, че те могат да бъдат обърнати обратно.Да бъдат изминати в обратен ред.

Ако благодариш на Бога, ти помагаш на Бога да ти помогне.

Ако помагаш на Бога да ти помогне, ти използваш Бога.

Ако използваш Бога, ти прегръщаш Бога в своя живот.

Ако прегръщаш Бога, ти обичаш Бога.

Ако обичаш Бога , ти се доверяваш на Бога.

И ако се доверяваш на Бога , е сигурно, че познаваш Бога.

Нийл Доналд Уолш -"Приятелство с Бога"

Ето ви една формула за действено, работещо, истинско приятелство. :thumbsup:

Редактирано от Роси Б.
Линк към коментар
Share on other sites

Аз имам истински приятели, защото сме сродни души, защото гледаме в една посока, защото съм преминала с тях през трудности, които обикновено разделят хората, а между нас връзките са станали още по-силни. Имало 4 вида любов, казва Учителя: съпружеска, майчинска, приятелска и любов към Бога. За съжаление, още ме боли за приятелите, когато си отиват от живота ми било защото пътищата ни се разделят, било защото сме си свършили работата, а зная, че "нас Любовта ни срещна".

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Една древна мъдрост гласи :

"Ние нямаме приятели,ние нямаме врагове,ние имаме само учители."

Линк към коментар
Share on other sites

  • 11 months later...

Съгласен съм с вас.Наистина човека трябва да се освободи от всичко.Но това определно не е лесно, когато става въпрос за някой, който е в графата приятел.Може би трябва да си зададем въпроса защо някой човек го слагаме в тази графа ?!? Аз си признавам веднага ми идва мисълта, че някой мога да го сложа в тази графа ако ме уважава или казва добри неща за мен.Признавам си така го чувствам.Имам проблеми с егото.........Истинския приятел е този, който ще слезе за теб в дълбините на мрака,не заради някаква дълбока и истинска причина, а заради нещо малко и незначително.Винаги съм си мечтал да имам някой приятел, който да ми е като брат.Брат, на който мога да разчитам за всичко.Да му кажа всичко, което казвам на себе си.Не съм срещнал такъв човек все още, но няма да спирам да мечтая, дори и в този живот това да не се осъществи.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 months later...

Ето че реших да отворя тази тема. В живота ми приятелите са най-големият дар от Бога. Винаги ги е имало, никога не са ми липсвали и не знам какво би бил Пътят ми, ако ги нямаше. Имала съм периоди на по-голямо усамотение, но една по-тясна групичка от приятели е преминала с мен през най-тежките ми моменти. Това са за мен диаманти - колекция от диаманти, които блестят в короната на ... живота ми (е, не само на моя, разбира се). "Събирам" си ги цял живот и им се радвам..

Сетих се за това, защото през последните месеци се запознах с много нови хора, с някои от които създадох нови приятелства. Днес точно ми се обади едно момиче, с което наскоро се запознахме, оставила й бях координати, но вече бях решила, че може би съм изгубила контакта. Каква радост беше само да чуя отново от нея и да си спомня всички изживяни заедно моменти. Все едно не ми стига това богатство, което имам около себе си - и не мога да спра да благодаря за него, ами Господ не спира да ме засипва и с още хубави хора, които остават около мен.

Друго явление в живота ми е, че независимо какво правя - уча, работя, просто си ходя по улиците, една голяма част от човешките контакти, които създавам по този път, се превръщат в искрени и дълбоки приятелства. Почти всеки човек, с който съм поддъжала по-дълго време контакт, става в някаква степен мой приятел. И с всеки един връзката е неповторима и много дълбоко човешка. Дори и това да е била... примерно, една моя приятелка германка, кото изобщо никакви ама никакви чувства почти не умее да изразява. Не знам дали има толкова хладен човек на света. И нейния лед разтопи приятелството. Излезе от себе си и видя, че е добре така.

Не знам каква муза ми е дошла днес, но исках просто на всички да кажа, че това нещо, приятелството, в живота е неповторим и безценен дар!

Линк към коментар
Share on other sites

В живота ми приятелите са най-големият дар от Бога. Винаги ги е имало, никога не са ми липсвали и не знам какво би бил Пътят ми, ако ги нямаше. Имала съм периоди на по-голямо усамотение, но една по-тясна групичка от приятели е преминала с мен през най-тежките ми моменти. Това са за мен диаманти - колекция от диаманти, които блестят в короната на ... живота ми (е, не само на моя, разбира се). "Събирам" си ги цял живот и им се радвам..

......ами Господ не спира да ме засипва и с още хубави хора, които остават около мен.

Мила azbuki, като продължение на твоите мисли, ми хрумна сравнението, че моите приятели и аз представляваме пресечените точки на една мрежа, противоположна на геопатогенната мрежа - мрежата на Любовта. Която мрежа на Любовта непрекъснато се разраства и разпространява. И аз съм от тези, засипваните непрекъснато от Господ с още хубави хора. Много хора от по-широкия кръг познати не престават да се удивляват и възхищават от това, да се чудят "как го правиш?" Отговорът ми е един - с любов.

Редактирано от НелиТ
Линк към коментар
Share on other sites

В живота ми приятелите са най-големият дар от Бога. Винаги ги е имало, никога не са ми липсвали и не знам какво би бил Пътят ми, ако ги нямаше. Имала съм периоди на по-голямо усамотение, но една по-тясна групичка от приятели е преминала с мен през най-тежките ми моменти. Това са за мен диаманти - колекция от диаманти, които блестят в короната на ... живота ми (е, не само на моя, разбира се). "Събирам" си ги цял живот и им се радвам..

......ами Господ не спира да ме засипва и с още хубави хора, които остават около мен.

Мила azbuki, като продължение на твоите мисли, ми хрумна сравнението, че моите приятели и аз представляваме пресечените точки на една мрежа, противоположна на геопатогенната мрежа - мрежата на Любовта. Която мрежа на Любовта непрекъснато се разраства и разпространява. И аз съм от тези, засипваните непрекъснато от Господ с още хубави хора. Много хора от по-широкия кръг познати не престават да се удивляват и възхищават от това, да се чудят "как го правиш?" Отговорът ми е един - с любов.

"Все едно видях собствените си мисли и чувства. Това за пореден път ме доказва думите на Учителя:

Казвате: „Да се обичаме!” Досега не съм забелязал между вас Любов. От толкова години работя с вас и от вашата любов не съм могъл да направя дори едно въже, за да извадя някого. А Господ казва: „Привлякох ви с нишките на Любовта си.” Това, което наричаме теготене, е много тънка нишка. Цялата Земя се държи на такава една нишка, всяка душа се държи на такава една нишка. Ако тази нишка се скъса, вие ще паднете далеч от Бога. Държите ли се за Бога, вие ще сте свързани с тази нишка и ще сте в един център, около който ще можете да се движите. Това подразбира учението на Божествената Любов."

Това учение

Поздрави!

Линк към коментар
Share on other sites

От една година духовните връзки с много извисени хора в и извън България правят живота ми така многоцветен!

Освен това професията ми ме дарява с приятелството на най-чистите души.

Благодаря! Надявам се да продължа да го заслужавам.

Линк към коментар
Share on other sites

"Все едно видях собствените си мисли и чувства. Това за пореден път ме доказва думите на Учителя:

Казвате: „Да се обичаме!” Досега не съм забелязал между вас Любов. От толкова години работя с вас и от вашата любов не съм могъл да направя дори едно въже, за да извадя някого. А Господ казва: „Привлякох ви с нишките на Любовта си.” Това, което наричаме теготене, е много тънка нишка. Цялата Земя се държи на такава една нишка, всяка душа се държи на такава една нишка. Ако тази нишка се скъса, вие ще паднете далеч от Бога. Държите ли се за Бога, вие ще сте свързани с тази нишка и ще сте в един център, около който ще можете да се движите. Това подразбира учението на Божествената Любов."

Това учение

Поздрави!

Благодаря Фют! Не съм чела тези мисли на Учителя. За съжаление линкът не се отвори.

Администраторска бележка: Линка е оправен

Линк към коментар
Share on other sites

  • 6 months later...

"Лисицата млъкна и дълго гледа малкия принц:

- Моля те... опитоми ме! - каза тя.

- На драго сърце - отговори малкият принц, - но нямам много време. Трябва да намеря приятели и да разбера много неща.

- Можеш да разбереш само нещата, които си опитомил - каза лисицата. - Хората вече нямат време да разбират нищо. Купуват от търговците напълно готови неща. Но тъй като няма търговци на приятели, хората вече нямат приятели. Ако искаш приятел, опитоми ме!

- Какво трябва да направя? - попита малкият принц.

- Трябва да бъдеш много търпелив - обясни лисицата. - Отначало ще седнеш малко по-далеч от мен, така, в тревата. Ще те гледам с крайчеца на окото и ти няма да казваш нищо. Езикът е извор на недоразумения. Но всеки ден ще можеш да сядаш мако по-близо..." "Малкият принц"

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...