Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Деца индиго, кристални деца


Guest pencil

Recommended Posts

Баланс... да...

Но не се случва...

Спомних си разказа за ранната младост на Иисус, когато го дърпали в очакване а той повтарял и повтарял - Оставете ме, моето време още не е дошло.

Обгрижвайки собствените си деца и затрупвайки ги до задушаване с обич и внимание ние не помисляме /често/ за децата на пътя. Липсата на обич към всички човешки същества в нас и съсредоточаването ни върху личното притежание /за жалост гледаме на децата си така/ няма как да ни стори добри пътеводители за една различна душа... и ще я принизим до нивото си, дори с нейния потенциал.

Моето мнение е да не ги закачаме, да не ги изтъкваме, да не ги превъзнасяме, пък ако е писано, ще спасят света. Но първо трябва да го обикнат. Защото наблюденията ми над така наречените нови деца е, че само рушат. Талантите са забравени по ъглите. Силата им е неконтролируема. Красивите думи и мечти не променят това. Желанието ни да се справим с тях сякаш само им пречи...

А те не са на 5 или на 8... Ако се огледате - винаги ги е имало. И родители са дори. А с какво е променен света?

Угрижеността ми е единствено заради усещането, че всеки се е взел за божи син с особени дарби.

Мисля, те се нуждаят единствено от тиха любов... дори думите са им ненужни.

Малко остро се изказвам, поднасям извинения, ако някой го приеме лично, нямам такива намерения, но...

...но

само светата Дева може да роди Христос.

Линк към коментар
Share on other sites

Моето мнение е да не ги закачаме, да не ги изтъкваме, да не ги превъзнасяме, пък ако е писано, ще спасят света.

Но първо трябва да го обикнат.

Защото наблюденията ми над така наречените нови деца е, че само рушат. Талантите са забравени по ъглите. Силата им е неконтролируема. Красивите думи и мечти не променят това. Желанието ни да се справим с тях сякаш само им пречи...

А те не са на 5 или на 8... Ако се огледате - винаги ги е имало. И родители са дори. А с какво е променен света?

Угрижеността ми е единствено заради усещането, че всеки се е взел за божи син с особени дарби.

Мисля, те се нуждаят единствено от тиха любов... дори думите са им ненужни.......

:thumbsup::thumbsup::thumbsup:

Много си права, много са буйни,много рушат.

Може би именно, защото не са открити талантите им - канала, по който да се изявят???

Огромната им енергия не е просто извор, а понякога е лава, която изгаря стари норми, навици, догми.

Те искат да се развиват, а ние трябва да се променяме.

Може би край нас с Очите на Любовта бихме видели как минават много неоткрити артисти, спортисти, откриватели, а ние ги виждаме като изцапани сополанковци.

Аз не вярвам, че те ще "спасят света" - ами света това сме ние - техните родители, роднини.

А според генетиците всички сме роднини. Преди 17000 години само шепа хора са оцелели и сме си далечни братовчеди.А трябва да станем близки - по душа.

И да, винаги е имало такива таланливи хора, и те са родители, баби и дядовци, учители....

И наистина трябва да се обичаме - себе си, детето, семейството, всички.. макар да е трудно понякога...

И пак стигам (поне за себе си) до темата Отговорност, Самоусъвършенстване, Саможертва.

:3d_047:

Линк към коментар
Share on other sites

Дали самия ти си здрав или болен, беден или богат, гладен или сит е без значение. Буда болен ли е бил? Гладен ли е бил? Беден ли е бил? Но човешкото страдание е засегнало най-съкровените дълбини на сърцето му.

Първо, за Буда контраста е бил на една стена разстояние, и второ- Буда си е прост человек от същата раса, която наричаме индоевропеидна.

Цялото съществуване на Буда е под наслов "избери Средния", защото това е пътя на най-малките сътресения за човек от тази раса...Да, ама человеците искат полярен живот...а това неизменно си носи последствията...Щото и на двата електрода на битието се осъществява електролизата....и отрицателния полюс се "тапицира" със злато в края на краищата...

Е, Буда ми харесва заради смелостта си да се закани да се отрече от Бог, и да отрече Бог...и това, че е успял да си изпълни заканата...която впоследствие нарличат будизъм, но тук идва хумора в ситуацията- будизмът не може да бъде религя, нито пък учение...По-скоро е система са анихилиране на "реалността"+ един куп неща за "оследняване"- но темата е за децата на новата раса...

Някои бъркат индиговите, пембените и прочие там кристални деца, че са деца на новата раса- не, не са, но няма по-успешни кандидати за психиатриите и наркодилърите от чедата-индиго...Децата с индигови идеали се превръщат в деца на трафика, деца на трансмисивните заболявания, деца на свръхдозите- а ако докарат до поколение- е, то ако има намерение да просъществува, има стимул да се превърне в нова раса...

Редактирано от Кристиян
Линк към коментар
Share on other sites

Напращяли от здраве хора, образовани, културни, с прилични доходи и т.н. признаци на благополучие

И все пак познавам деца, родени в точно такава среда.

Какво по-голямо предизвикателство - да разчупиш мисленето точно там, където никой нищо не би търсил, ако те нямаше теб.

Това не е предизвикателство за човешката природа. Със сигурност децата, които споменаваш, са си най-обикновени деца от същата раса, от която сме и ние...

Възникването на расите е по необходимост, продиктувана от инстинкта за оцеляване...Щом си се пръкнал в среда, в която няма екстремен недоимък, или екстремен излишък, просто няма стимул да еволюираш- оставаши си консуматор, като с всяко следващо поколение ставаш все по-изтънчен и по-изтънчен консуматор...

Днешните изтънчени консуматори наричаме "феномени"- няма смисъл от обяснения...Изтънчен консуматор= изтънчено его, а това често е същото, каквото е да се "преправя на светъл ангел" и да заблуди мнозина...Затова и изпита на Христос не беше лек- дали Е Божий Син, или просто се прави на светъл ангел? Има един начин да се разбере, нали?

Поздрави

Пилат

Линк към коментар
Share on other sites

Да,

по принцип термини като "нова раса", "деца на светлината" са малко алегорични. А коментарите за ДНК са доста неразбираеми и хипотетични. И нека ги оставим за книгите и езотериците.

Според мен идеята на тази тема в Портала е да си говорим

как да погледнем на новото поколение и как да се общува по-добре с тях.

Как по-успешно да възпитаваме и себе си и тях.

Как да израстваме заедно и да проявяваме Любов!

:3d_041::3d_041::3d_041:

Линк към коментар
Share on other sites

Възникването на расите е по необходимост, продиктувана от инстинкта за оцеляване...Щом си се пръкнал в среда, в която няма екстремен недоимък, или екстремен излишък, просто няма стимул да еволюираш- оставаши си консуматор, като с всяко следващо поколение ставаш все по-изтънчен и по-изтънчен консуматор...

В човека има нещо, което се нарича душа. Единствено от там може да дойде стимулът да еволюираш. Екстремностите могат да „пробудят“ душата, но това може да стане и при липса на екстремности. Ненавременното пробуждане невинаги е от полза. Новите раси възникват в резултат от промененото мислене на хората.

Линк към коментар
Share on other sites

Ще опитам да отговоря на въпросите ви като вече възрастно, претърпяло вътрешните катаклизми дете-"индиго".

Ще опитам да съм откровена, но може би това няма да се хареса. ;) Всяка промяна се посреща зле... Хората са инертни.

Как да се отнасяме с различните си деца?-Да уточня, всяко дете е различно и специфично...-С разбиране. С много разговори и без тами-табу. Не налагайте воля, дайте Любов. Като понякога точно Любовта изисква да се каже-Не! Не винаги съм разбирала защо родителите ми са такива, защо правят някои неща... Но идва време, когато всичко е ясно. Ние, децата-"индиго" имаме различен поглед за всичко, някак през своите емоции и изживяване разбираме всичко. Знайте, че ние сме си избрали родителите, всяка напреднала душа избира къде и при какви условия да се роди, за да научи определени уроци... Трудно ни е и особено, докато се научим да премълчаваме някои неща... Виждаме нещата такива, каквито са, а не такива, каквито се показват...

Виждаме причините, следствията... И ни е трудно да разберем защо хората си причиняват болка... И понякога ни боли много заради болката на другите... но това е част от израстването. Учим се да бъдем силни... Искаме да следваме собствения си Път, но обикновено не ни разбирате. Съденето ни пречи и вашите представи за добро/лошо. Ако споделя, какво виждам, чувам и ако започна да казвам директно истината, направо съм за бяла ризка с дълги ръкави... Много пъти съм си мислела, че нещо не ми е наред... Най-странното е, че, когато получим знания за света, просто трябва да стоим настрана и да ви наблюдаваме, да ви дадем Свобода...

Но разбрах, че има и други като мен... Това ме успокои...

Ние сме хора, малко по-различни, но хора като другите... Просто ни приемете.

:3d_046:

Линк към коментар
Share on other sites

:P Да, шантаво звучи...

Но ние сме такива, каквито сме! И просто сме като вас, само малко по-осъзнати и виждащи света сякаш отгоре... Спрямо някои хора сме добри, спрямо други-ужасни... Зависи дали ни приемат със страх или с разумност, с обич...

Всъщност това важи за всеки човек. Просто сме себе си и сме щастливи от Живота... :feel happy:

Ценна мисъл за деня:

Христос кани днес всички хора на голяма вечеря. Това е Новият живот, за който сте призвани. Опитайте го, да видите какво благо носи той за човешките души. Който приеме поканата и се отзове чистосърдечно, очите му ще се отворят и ще прогледа. Ще види Ангелите, които слизат и възлизат, ще се свърже с тях и ще започне да се учи на Новото знание. Каквото научи, ще го предаде на своите по-малки братя. Това е истинското Знание. Който го придобие, ще бъде полезен и за себе си, и за своите ближни. Той разполага със Знанието си при всички условия. То става негова плът и кръв. (Беинса Дуно)

:wub:

Редактирано от xameleona
Линк към коментар
Share on other sites

Ще опитам да отговоря на въпросите ви като вече възрастно, претърпяло вътрешните катаклизми дете-"индиго".

Ще опитам да съм откровена, но може би това няма да се хареса. ;) Всяка промяна се посреща зле.........................

Но разбрах, че има и други като мен... Това ме успокои...

Ние сме хора, малко по-различни, но хора като другите... Просто ни приемете.

:3d_046:

:3d_046:

Много благодаря, че си толкова откровена и смела.

Да си различен е трудно!

А аз познавам поне 5 човека (над 30г.), които съвсем спокойно биха се подписали под такива думи.

Да, има други като теб! И нека всички сте живи и здрави!!!

:3d_041::3d_047::3d_041::3d_047::3d_041:

Редактирано от Viki3
Линк към коментар
Share on other sites

Да, благодаря ти, xameleona, добре описа нещата.

Не така, както се тиражират най-често.

Много майки направо поставят диагноза - вземат книга или по-зле:вестник, списание и ... започват да отмятат по точки; и ако детенцето покрие 2/3 или недай си Боже повече параметъра - хоп готово :lol:

Мили майки, ако детето ви е много буйно и не знам какво си още ... ами това далеч не означава, че имате индиго или въобще някакво си чудо у дома; това просто може да е ... заради нрава му или заради пропуски във възпитанието му.

Съжалявам и аз като infinity1305, ако някой се почувства засегнат, но е така. Това е точно за тези, дето са "пресметнали", че имат някакво особено дете.

Ако наистина е особено, то това се вижда. Вярно не от всички, но ... ако искате да сте сигурни, по-добре питайте някой виждащ и едва тогава си наумявайте какво именно е детето ви (термините от типа индиго, кристално, дете на светлината никак не са алегорични!).

А независимо какво е детето, призивът то да бъде обградено с любов и внимание важи за всички! И то специфично внимание, защото такива или онакива, но наистина всички деца са различни!

Линк към коментар
Share on other sites

Това е точно за тези, дето са "пресметнали", че имат някакво особено дете.

Ако наистина е особено, то това се вижда. Вярно не от всички, но ... ако искате да сте сигурни, по-добре питайте някой виждащ и едва тогава си наумявайте какво именно е детето ви

А независимо какво е детето, призивът то да бъде обградено с любов и внимание важи за всички! И то специфично внимание, защото такива или онакива, но наистина всички деца са различни!

Да, права си. Но кой какво вижда?

А има ли човек такива познати, на които да има доверие?

То и в "езотеричните среди" има много ...............без коментар....

ИЛИ да иде на "врачка", която се интересува от хонорара си? И ще открие "люта магия", за да върви оборота?

Нека всяка майка се допита до сърцето си, до интуицията си.

Виждах много майки по паркове и градинки. Фино се опитвах да повдигна темата за новото време и новото възпитание. И като че ли майките на тези мъничета, със специални, красиви очи вече са чули и чели.

Мислят, чувстват, опитват позитивно възпитание, обвързано родителство, дълго кърмене (1-2 години), нови психологически и педагогически книги, четат разнострана литература..

Да са живи и здрави!!!! :3d_046:

Дори педагози в предпенсионна възраст, с огромен опит - и те четат.

"А защо внучето е толкова различно?". И това се пита опитна и блага по душа пенсионирана директорка на детска градина. Чете милата, търси отговори, защото дивакът на 3г. я докарва до абсолютно непрофесионално истерясване и плач от безсилие. И после 'общонародни' семейни скандали.

А другите мами - ами те си пушат цигарите и си клюкарстват свекървите, и хич не им пука... за нищо...

Редактирано от Viki3
Линк към коментар
Share on other sites

Съгласна съм, че майките трябва да са внимателни и да се доверят, както на интуицията си, така и на разума си. Няма нищо лошо и в хороскопи и нумерология да надникнат. Така ще добият представа как да помагат на децата си...

И наистина "индиго" не са чак толкова много. Но деца с дарби и необикновени деца са всички...

Вижте Тук

Редактирано от xameleona
Линк към коментар
Share on other sites

:):):) Децата са си деца, всяко гардже си е "златно с диамантена инкрустация" за майката си. :):):)

Все едно как ги наричаме и как ги "оцветяваме" (как и колко силно им светят аурите) те са си сладурчета! :):):)

Няколко интересни връзки:

Кто такие дети индиго? / what is an indigo child?

http://torrents.ru/forum/viewtopic.php?t=1162506

USA

Жанр: Документальный

Продолжительность: 45 мин

Перевод: Профессиональный (двухголосый)

Русские субтитры: нет

Описание: Кто такие дети Индиго? Наверно никто не сможет ответить на этот вопрос лучше чем сами дети.

В этом фильме дети рассказывают о своих чувствах и восприятии этого Мира. Что для них Индиго. С какими трудностями им приходится сталкиваться.

……………………………………..

Феномен Новой Эры – Индиго

http://torrents.ru/forum/viewtopic.php?t=2132192

Год выпуска: 2009

Страна: Россия

Жанр: Документальный

Продолжительность: 00:31:51

Перевод: Не требуется

Русские субтитры: нет

Режиссер: Максим Носков

В ролях: Гость программы - Олег Валевски.

Описание: Одна из известных телевизионных программ спутникового телеканала "ОК" "Политика для блондинок", которая знакомит людей с различными событиями и явлениями нашей реальности, что доступно и блондинкам... В данной передаче (эфир от 04.02.2009) очередной раз гостем был известный специалист в области Психологии, Парапсихологии и Нетрадиционной Медицины, автор книг серии «Синтез Эпохи Водолея», в частности книги «Психология Новой Эры. Феномен Индиго» - Олег Валевски. Он делится с телезрителями выводами наблюдений и результатами исследований последних шести лет людей категории "Индиго".

…………………………………..

"Забота о детях Индиго"

http://torrents.ru/forum/viewtopic.php?t=1598644

Год выпуска: 2007

Автор: Дорин Вёрче

Жанр: Воспитание и педагогика

Издательство: София

ISBN: 5-9550-0806-3

Формат: DOC

Качество: eBook (изначально компьютерное)

Описание: От издателя

Родителям, врачам, учителям и самим Детям Индиго.

Если вы - воспитатель Индиго или сами Индиго и читаете эту книгу, это замечательно! Это значит, что вы заботитесь о себе и о своей Жизненной Цели. Эта книга обучит вас тем методам, которые автор использует в работе с пациентами и слушателями ее семинаров, чтобы помочь им найти Цель их жизни.

Стоит вам найти свою Цель и начать трудиться для ее достижения, как чувство внутренней пустоты и боли исчезнет.

Здесь описаны также способы питания и некоторые приемы духовной медицины, призванные помочь детям и взрослым избавиться от негативной энергии, которую они, возможно, воспринимают от других людей.

Эти методы помогут вам и вашим детям почувствовать себя более энергичными, обрести душевный покой, восстановить нормальный сон и умение сосредоточиться.

Дети Индиго приходят к нам, чтобы возвестить начало Новой Эры Мира. И наша духовная обязанность состоит в том, чтобы помочь им всем, чем только можем!

:3d_047:

П.П.: Моля, хайде да наблегнем на практически опит и споделяне как да се работи с новите деца (всичките), вместо с художествено "оцветяване".

:3d_010: Mного моля, ако някой е ъплоудер някъде (арена, замунда, колибка...) да качи тези филми, а и други, които са препоръчани тук от форумците, за да е по-лесно да се свалят от БГ. :3d_046:

Редактирано от Viki3
Линк към коментар
Share on other sites

Мила Вики, благодаря ти за Слънчевите лъчи :)

Не знам защо използва "белите лястовици", но точно така се казва моята дипломна работа върху темата- "Белите лястовици в еволюционното развитие на човечеството" Ако имаш желание, може да я разгледаш в сайта на Хриси, моят син

www.prostoaz.info

Идеята за Коледа за нашите деца много ме плени. Жалкото е, че вероятно сме от различни градове, но ако има мами от варна с желание да направим една Коледа с ангелчета,песни и всякакви други идеи-аз съм насреща :)

Защото, колко сме се отдалечили от същността на тази дата ми позказа днешният случай: Бяхме в сладкарницата на Делфинариума/заради делфините това е любимото място на Хриси/.Той реши да подари от картичките, които направихме за Коледа по негови рисунки, една за делфина Кимбо и я даде на сервитьорката.На картичката бе изобразена яслата с раждането на Христос, Дева Мария и Йосиф от двете страни. Сервитьорката я погледна и попита - "а какво е това бебе на коледна картичка?". Малкият , както винаги и към всичко, прояви разбиране.

Ако някоя от мамите иска да доближи детето до разбирането на същността на Коледа, мога да дам практически идеи.

Линк към коментар
Share on other sites

Ако някоя от мамите иска да доближи детето до разбирането на същността на Коледа, мога да дам практически идеи.

Да, много моля сподели.

Чудесно е да се споделя личен опит, според мен той е по-ценен по западните книги.

Тук сме да си обменяме идеи.

:3d_041::3d_109::3d_103::3d_120:

Много се впечатлих от тези думи на Християн:

училището pdf_button.png printButton.png emailButton.png Написано от Hristijan Сряда, 14 Октомври 2009 14:59 Много ми се иска да си поговоря с някой от възрастните, които са решили какво и как да уча аз-детето-ученик в трети клас.

Първо ще им кажа, че това , всеки ден да ме занимават с все нови и нови неща ми прилича на конно състезание.Има правила, ама конят няма време да разбере къде,защо и как препуска . Е, тогава правилата за кого са?И защо са?

Нямал съм да получа удостоверение, че съм завършил класа, ако не съм покриел някакъв тест.

Ами защо ли ми е удостоверение, като няма да имам знание?

А как да имам знание, като днес ми преподават едно, утре друго и после трето? Е, учих какво е обем/ добре, че баща ми ми напълни в къщи една чаша и пусна една ябълка в нея, та ми обясни ОБЕМА! Че то нищо не ми говореше. Ама после, вече колко часа нито за обем се говори в час, нито за тегло. Който разбрал,разбрал.

учителката, какво да кажа, говори си сама със себе си, или най-много с 1-2 от класа.Пита: "кой знае това?" Обръща се за секунда. "-Кажи ти!" И пак си прави монолога на дъската. Попитах я "Госпожо, нали това, което правите е монолог?" А тя се обиди.

Не и се сърдя.Простих и. Знам, че ако не я карат да препуска по терена-ще е мнооооого добра учителка.

Ама сега е нервна.

Трябва да докаже на всички, че е добра учителка и учениците и знаят.

Обаче от класа 2 момчета все се бият.Тя им казва, че не трябва.Но как да пя слушат, когато тя все заплашва-"ще те напердашя!"

НО ДА ЗНАЕТЕ- сега ходя при една учителка, частно. Тя е по-близо до мен, отъколкото до другите учители , а дори и до мама.Какво да ви кажа!Всички знаете какво е да гледаш любими филми.Е, да знаете, че аз предпочитам, да ходя при нея, отколкото да гледам любимия си филм!

Редактирано от Viki3
Линк към коментар
Share on other sites

...

А другите мами - ами те си пушат цигарите и си клюкарстват свекървите, и хич не им пука... за нищо...

Вики, и такива мами могат да си имат диамантче в количката.

И обратно - мамите, които самите те имат стремеж към духовното и се опитват да бъдат оптимални мами за своите деца, могат да си имат не от т.нар. нови деца. Това, разбира се, не омаловажава техните действия.

Линк към коментар
Share on other sites

...

А другите мами - ами те си пушат цигарите и си клюкарстват свекървите, и хич не им пука... за нищо...

Вики, и такива мами могат да си имат диамантче в количката.

И обратно - мамите, които самите те имат стремеж към духовното и се опитват да бъдат оптимални мами за своите деца, могат да си имат не от т.нар. нови деца. Това, разбира се, не омаловажава техните действия.

Да!

Всяко дете си е един диамант! Всяко! :thumbsup:

ДА! Но, ако една майка не се интересува от възпитание и култура - никой не може да й помогне.

Опитвала съм се да споделям, но не съм срещала разбиране. И се отказах генерално.

Все пак животът учи всеки.

Споделям тук във форума, с надежда един ден, някога, на някой евентуално идеите и информацията да му бъдат полезни.

Не е нужно да откриваме топлата вода, нали?

Има ценни книги - от сериите за Позитивно възпитание, свързано родителство, здравословно хранене, кърмене ..

Във всяка такава книга има универсални идеи - за всички мами и деца.

Но повечето хора реагират с настръхване, как така те не знаят, ами те всичко си знаят, коя съм аз да давам идеи......

А пък аз съм любознателна, чета, мисля, споделям,....

И знам, че нищо не знам, но и това е вид знание :D

Линк към коментар
Share on other sites

Преди време питах, сега пак ще попитам: Всички тези много мъдри книги за отнасяне към тези нови, странни деца, какво ново като подход дават? Взирам се, взирам, и не откривам нищо ново, нищо, което, например, да не е казано от Коменски. Това е преди повече от 400 г. Оше тогава ли децата са били от новата раса? Или за 400 г. сме забравили какво е казал Коменски и имаме нужда да си го припомним? Или че изобщо не ни интересува кой какво и кога е казал, а ние ще си откриваме всеки път топлата вода?

Наистина, децата на новото време сякаш са по- различни от децата преди 30-40 г. По - нервни, по- нетърпеливи, спят по малко, налагат се по един безапелационен начин. Но това може съвсем добре да се обясни и с това, че те са си от същата раса, на която и остава, обаче, съвсем малко време още и тези деца предусешат това в по- голяма степен от възрастните.

Линк към коментар
Share on other sites

Багира, не ги отличава това, че са по-нервни, нетърпиливи и че спят по-малко. Въпреки, че само по себе си това говори за една по-голяма будност от ранна дестка възраст.Защото е известно-децата оцеляват в първите години, защото имат спящо или сънуващо съзнание. Както и ние , до края на живота си имаме това спящо съзнание в краката, напр., а сме будни само в главата, в мислите.Никой от нас не осъзнава стъпките си, когато върви. ПО ОТНОШЕНИЕ НА ЧУВСТВАТА Е СЪНУВАЩ.зАЩОТО НЯМА ДА ПОНЕСЕ БОЛКАТА, ако е с будно съзнание. За това днешните деца са наистина по-нервни, защото са по-будни по отношение на сетивата, а и заобикалящият ни свят има какво да им поднася в повече.

Това, което ги отличава е Любовта. Любовта към всичко и всички. Но не смирената Любов на светците, а Любовта на Огъня, който може да изпепели всичко, което е анти-Любов.

Дете на 2 години казва:Мамо, обичам те като водопад, като шадраван!",дете на година и половина е блъснато от друго дете, което му взема кофичката.Става от земята, взема капака на кофичката и му го подава и него. Или дете крещи на възрастен чичко, който бие кокошката си с пръчка:Нямаш право да я биеш, само защото не може да ти се противопостави!" Ето такива работи ги различават от друго дете, което отговори в същия този, последен случай"Абе, недей така, мълчи си, нали не бият теб!"

Ако човек има педагогически познания и следи развитието на дете в различните му периоди 0-7,7-14,14-21, не може да не види отклоненията в развитието, когато , напр, едно 4 годишно дете открива логигата в нещата или ако рисува в переспектива и други подобни.

А, подхода се търси.Готови рецепти не трябва да има.И който ги дава сега или преди 400 години, изключва многообразието в неговата същност, изключва еволюцията, изключва духовно-душевното в човека. Защото както аз и ти чувстваме, мислим , виждаме и действаме различно, така всяко дете се проявява в неговото разнообразие като духовно-душевна същност, а ние трябва да намерим пътя към нея, за да не се случва това, което тук се описа като път към наркозависимост,депресии или подобни.

Линк към коментар
Share on other sites

Вики, това, което ни правим всяка година по това време е Яслата. започваме с материалите, които събираме за нея, камъчета, мъх, пръчици, кокосова черупка за обора или кой каквато идея има за построяването му.Но е добре да дойдат първо камъните/минералното царство или физическото тяло на човека/от тях се прави, когато се съберат пътечка , мостче, ако ще има рекичка и др. После идват растенията/етерното тяло/, животните/астралното/, които се подреждат около яслата-първо овчица, рибка в рекичката, магаренце, каквото решите.После си правим една Дева, всяка година по различен начин и от различни материали, люлка/от орехова черупка.напр.. Овчарите са също там. Правим си небе със звезди, а над яслата в последните дни преди Бъдни вечер се явява ангел/от вълна, напр./ Подготвяме и бебето Исус, което се появява в яслата вечерта преди Коледа. Така дни наред детето изживява Коледното събитие .

Линк към коментар
Share on other sites

Дана, благодаря за идеите.

Ние чак ясли не сме правили,но от днес започваме да събираме материали. :)

И пак се стига до темата за зависимостите.По нея мога да споделя 2 мнения, които ми направиха огромно впечатление:.

*Един йога (индиец) веднъж каза: “ Не осъждайте тези млади души. Научете ги на работа. Именно при тях стремежът към сливане и блаженство, към Бога е най-голям. Но го търсят по неправилен начин.”

*Н.С.Лазарев също има няколко коментара.

Разказвам по спомени, защото му нямам новите книги, а съм слушала няколко диска със семинари и не мога да кажа къде точно говори по темата:

“....Всички зависимости (към кафе, алкохол, наркотици) произтичат от невъзможноста на Душата да решава конфликти. Обществото, хората не са научени как мирно и разумно да преодоляват конфликтите, как да приемат правото на другия да е различен.

И много материални хора, и хора със силен духовен устрем могат лесно да попаднат под зависимост, защото те искат блаженство (удоволствие) и то бързо и веднага. А светът им предлага болка, която те не могат, не искат, отказват да приемат. И бягат.

Именно поради това детето трябва да се научи на труд, да полага усилия. Още като влезе бащата в къщи и то макар и малко да дотопурка при него и да му донесе пантофите. В едно семейство трябва да има ясна йерархия, за да се чувстват децата не само обичани, но и защитени.

В отминалите времена семействата са били големи, работели са задружно и то много и упорито, за да оцелеят. Едно дете автоматично е чувствало, че трябва да се впише, напасне към този многолюден колектив.

А съвременното семейство живее отделено, и от роднини, и от природа, има много удобства. И обикновено само едно дете. И то става “водач на глутницата”, защото всичко се върти около него. Родителите тичат да задоволяват всяка прищевка, улесняват го максимално. А то тогава за какво и как да използва ресурсите си? И детето само командва и тероризира родителите си, защото душата му чувства, че му е отнет шанса за развитие.

Много често, общата причина за скандалите в едно семейство е липсата на енергия. Просто тя е изчерпана, или се изчерпва повече отколкото се възстановява. А най-силната енергия е на моралните качества, на добротата, мекотата и разбира се - Любовта.

Хората без любов духовно обедняват, и обричат децата си на упадък. Макар и християнството да се е изродили, а Светата инквизиция да го е опорочила по форма, десетте Божи заповеди са общовалидни винаги и навсякъде! те присъстват във всяка религия, макар и под различна форма.

И в Библията е казано като Божия заповед да се почитат майката и бащата. Ако човек иска да успее, трябва да уважава майка си и баща си, каквито и да са те. За да си попаднал именно в това семейстов, значи и в този душа има сходни емоционални програми. Ако не уважаваш миналото си, то ще се върне при теб пак, за да се научи човек на смирение и прошка.

Наблюдавам много деца и установявам как от майката и бащата идват гените на физическата форма, а бабите и дядовците много често са отговорни за емоционалните модели на внучетата.

За да се излекува едно дете (или един зависим), трябва да се лекува цялото семйство като цяло. Едно дете е само върхът на айсберга. Ако при дедите има осъждане, критика към хората, то при родителите може да се изяви като прекомерна гордост, тщестлавие, а при внуците то е вече агресия, пълно презрение, незачитане на живота. Много често децата изразяват това, което възрастните прикриват.

Всички човешки недостатъци и грехове при едно по-задълбочено разглеждане се свеждат до две неща: гордост ( егоизъм себичност, алчност, статус, борба за власт, унижаване на другите......) и ревност (всички видове и форми, завист, гняв, отрицателни емоции ..)...."

Редактирано от Viki3
Линк към коментар
Share on other sites

:) Другото, което правим по това време е печенето на сладки. Забелязали ли сте колко децата обичат да месят? :D След като ги опечем, ги опаковаме в торбички с панделки и на Коледа ги подаряваме на близки или на хора, които биха им се зарадвали.
Линк към коментар
Share on other sites

Момичета, в това външно отчуждение няма нищо лошо,.. ;) защото ако детето не може да се впише в средата, то започва да търси пътя към истинския си Дом... Навътре... Има "индиго" родени в такива семейства. Задачата на всички ни в този век е да се научим да търсим източник на Любов и Доброта вътре в себе си. Да не се вкопчваме в другите...

Препоръчвам книжката на Ж. Орфану-"Седмата посока". В книгите на Друнвало също са добре описани децата...

И не фиксирайте поглед в Десетте Божи заповеди-те са Мойсеевите закони-на причинно-следствената връзка /кармата/. Чрез тях проглеждаме, за да отидем до Христос-Любов и Прошка към всички и всичко. Разбиране...

Децата ни идват чрез нас, но не са наши. Те са първо на Бога! Той ги е пратил при нас, Той знае, кое е най-добро за тях... Богатството идва от вътрешния ни свят...

Христос казва-"Аз съм Пътят и Истината и Животът!" "Обичай ближния си, както себе си"-децата трябва да харесват своето вътрешно аз. Да прощават на себе си, за да обичат и прощават на ближния.

Ако се казва често-ти си лош! То започва да вярва на това, става лошо. Но дори и ако направе беля, сгреши ние му обясним, че това не е хубаво, но въпреки тази грешка го обичаме... то расте уверено и се стреми към добринката...

Ако детето е "индиго", то ще ви говори за други светове, за странни сънища. То ще вижда аури и точно тогава има нужда от помощ. Да му се обясни, че това е нормално, че не е страшно... Че е нужна Любов и Благодарност към всички.

Редактирано от xameleona
Линк към коментар
Share on other sites

Все пак тези деца трябва са се впишат някак си в социума, да ходят на училище, да си намерят после работа - а това е все общуване с хора, живи хора с техните си мисли, чувства и светогледи...

Едно е да си вътрешно вглъбен (отдалечен, отчужден), друго е да си самотен, защото не може да общуваш с хората, с връстниците.

И кой каквото и да вижда - трябва да знае с кой на каква тема да говори, иначе - лекарите са на процент от психотропните лекарства....

Много съм против идеята за "грешност", с която църквата е държала необразованите хора в подчинение. Но все пак това за времето си са били форми на морално-етичен кодекс в обществото.

И макар аз да не казвам на децата, че са лоши, все пак ясно им показвам кое е лошо, кое наранява децата и животинките. Защото ако се дава само положителна обратна връзка, само похвали, само добро - ами те израстват като гениални принцове и не се съобразяват. Има опасност да се развие егоизъм и гордост.

Срам ме е да кажа на колко години знаеха половината азбука - всички ме обвиняват, че съм амбициозна, а аз не съм ги карала, а те сами са питали.

Аз толкова се отплеснах в позитиво възпитание, толкова награди започнах да раздавам, че станаха консуматори. И за да си оправят леглата и стаята искаха награда.

И един ден се сепнах и ги питах те каква награда дават на мама и тати за труда им, за храната, за стотиците безсънни нощи, за дрехите, за хилядите подаръци.....

И те много се замислиха. Ами то това е било по подразбиране.

А не е. Това е саможертва.

:3d_047:

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...