Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Деца индиго, кристални деца


Guest pencil

Recommended Posts

О, да, Вики, ние показваме, доброто, лошото. На помощ и психологията идва... Но разговорите с децата и това родителя да има авторитет е важно. И да разбира, че то е важно за нас. В някой от предните си постове писах, че е важно да се казва-Не! Това е част от възпитанието. Нито прекалено глезене, нито прекалена строгост. Всеки случай е индивидуален. И така майките, родителите творят. Създават бъдещ човек. :)

По ТВ-7 /дано не греша телевизията/ има едно предаване-"Помощ, бавачки!" Там има страхотно поучителни случаи.

:wub:

Линк към коментар
Share on other sites

Ох, казването на "Не!" е едно необходимо и трудно изкуство.

Понякога са такива инати, че пощурявам...

Моля споделете опит как преодолявате магарешкия инат.

То е добре едно дете да има характер, да отстоява мнение, ама все пак.........

Преди да стана майка не допусках каква велика форма на творчество е да си родител!

И ето малък цитат от книгата на Дорийн Върчу:

The Care and Feeding of Indigo Children, Doreen Virtue, Ph.D.

Как направить в нужное русло таланты ваших детей

Многие из так называемых поведенческих проблем вашего ребенка - это не более чем неумение пользоваться их светоносными талантами. Как и малыш, который много раз падает, прежде чем научится ходить, ваш ребенок нуждается в практике, поощрении и любви.

Многие Дети Индиго - воины. Они были посланы сюда с небес, чтобы помочь Земле избавиться от лживости и недостатка прямоты. Эти дети не поддаются апатии или устрашению со стороны общества, поскольку выполняют свою работу. Однако свойственные им воинственные черты могут проявляться как агрессивность.

В таком случае вы должны помочь вашим детям направить их воинственную природу в социально полезное русло. Научите их разрушать общественные системы, не разрушая самих себя. С другой стороны, стали бы вы гордиться тем, что являетесь матерью или отцом Нельсона Манделы, который решился пойти в тюрьму за свои убеждения? Это лезвие бритвы, по которому ходим все мы - родители Детей Индиго.

С другой стороны, интуитивные и духовные таланты ваших детей делают их уязвимыми, они легко поддаются усталости, раздражительности или гиперактивности.

Наш родительский долг состоит в том, чтобы иметь представление об этом процессе и обучить наших детей способам духовной защиты и энергетического исцеления, чтобы они могли развиться и выжить и, таким образом, исполнить свое предназначение.

От нашего поколения не ожидалось значительных успехов, пока мы не достигли возраста 30 или 40 лет. В отличие от нас, поколение Детей Индиго может оказать влияние на развитие общества еще в подростковом возрасте или когда им будет едва a 2U. Понимание этой разницы между надеждами, которые возлагались на наши два поколения, позволит нам понять, почему некоторые молодые люди пропускают занятия в колледже, предпочитая им путешествия, погружение в глубины искусства или осуществление своего общественного предназначения.

Импульсивность и интуиция

Импульсивность у детей также связана с интуицией. Импульсивность считается характерным признаком, достаточным для того, чтобы навесить на ребенка ярлык ADD. Но что же такое «импульсивность»? Возможно, это предтеча следующей за ней интуиции и того, что у них есть внутренний наставник. Вместо того чтобы наказывать или вытравливать эту черту медикаментами, ее необходимо тщательно выверять и оттачивать.

Иногда импульсивность связана с суждением: «Я должен получить эту вещь прямо сейчас!» Такой вид реакции обычно возникает из бездны незнания собственной Жизненной Цели и из отчаянного стремления немедленно прекратить эту экзистенциальную боль.

Гиперактивность и импульсивность маленьких светоносцев берет начало из ощущения скоротечности времени относительно их Жизненной Цели. Многие взрослые светоносцы сообщают о наличии у них одного и того же чувства, которое напоминает хроническое стеснение в желудке. Они ощущают сильное побуждение «сделать что-либо», чтобы изменить этот мир к лучшему.

Они обладают внутренним знанием, что их Цель востребована в этом мире уже сейчас. Хотя Дети Индиго еще молоды и их тела малы, но их Цели остро необходимы для нашего мира. Если разрушить эту Цель или преградить к ней доступ, предложив им выполнять бессмысленные задания, они будут чувствовать себя обманутыми. В этом корень их гиперактивности.

В сущности, очень часто импульсивность является мощной инстинктивной реакцией, которую не нужно останавливать. Разве можно назвать нездоровым испытываемое вами чувство тревоги от присутствия рядом с человеком, которого вы инстинктивно считаете нечестным? У многих детей гиперактивность и импульсивность - это обычная реакция на подавляющую энергию, угрожающую их нервной системе.

Недавно я наблюдала двух маленьких мальчиков Индиго, которым пришлось через это пройти. В ресторане их посадили за один стол со взрослыми. Взрослые выпивали, громко разговаривали и бурно выражали свои чувства. От громкой музыки со стен сыпалась штукатурка. Официанты опрометью носились между столами. Обстановка определенно напоминала хаос. Оба мальчика реагировали на всю эту энергию так, как и следовало ожидать. В отличие от взрослых, которые успокаивали себя алкоголем и едой, мальчики решили встать и пройтись вокруг ресторана. Их одолело инстинктивное желание убежать! Поначалу родители не заметили, что дети от них ускользнули, но заметив, они стали кричать, чтобы те вернулись к столу. Я бы не захотела возвращаться к тем, кто на меня кричит, а вы?

Позже я с ужасом наблюдала за тем, как взрослые пичкали ребят сладким десертом. Могу сказать, что для обоих детей тот вечер выдался напряженным. Под воздействием сахара гиперактивность их чувствительной нервной системы, должно быть, скакнула далеко за пределы шкалы Рихтера.

Редактирано от Viki3
Линк към коментар
Share on other sites

The Care and Feeding of Indigo Children, Doreen Virtue, Ph.D.

Глава шестая

(продължение на горния пост)

Как избавиться от бессонницы и страшных видений???????

Сон, возможно, является одним из самых критических факторов, оказывающих влияние на настроение вашего ребенка и его поведение. Научные исследования и мои опросы Детей Индиго выявили тесную взаимосвязь между качеством сна и проявлениями у детей симптомов ADHD или ADD.

Каждый раз, когда мне приходится беседовать с Детьми Индиго и их родителями, я постоянно слышу, что бессонница - это проблема: «Я до полуночи не могу уложить своих детей в постель!», «Мои дети не спят всю ночь!», «Мои дети видят страшные лики и силуэты в своей комнате, они очень пугаются и не могут заснуть!»

Ученые засняли на пленку процесс сна детей с диагнозами ADD и ADHD, и обнаружили, что сон у них протекает более бурно и беспокойно, чем у других детей. Французские ученые сообщают: «Тревожный сон может вызвать у детей признаки синдрома дефицита внимания и гиперактивности (ADHD)».

Следовательно, бессонница - это не только симптом ADHD, но также и возможная причина тех симптомов, которые приводят к такому диагнозу. Это тот редкий случай, когда причина и следствие совпадают.

По мнению Джона Шепарда-младшего, который заведует «Центром по изучению расстройств сна» в клинике Майо*, недостаточный сон может также ухудшить память Детей Индиго, отразиться на их реакциях и собранности. Доктор Шепард говорит, что утомленные люди также более склонны к нетерпеливости и являются менее коммуникабельными во взаимоотношениях.

Человеческий мозг вырабатывает и накапливает серотонин (важные химические элементы мозга, которые регулируют настроение и энергетический уровень) в то время, когда человек грезит - эту фазу сна еще называют REM-сон**. Если наш сон будет нарушаться каким-то беспокойством, тревогой или воздействием медикаментов, то мы не получим качественного REM-сна. При отсутствии этой фазы сна мы просыпаемся сонными или раздражительными. Многие дети с пониженным содержанием серотонина подвержены энурезу, а большое количество детей с диагнозом ADHD страдают ночным недержанием мочи.

Чтобы восполнить нехватку серотонина, нам также требуются углеводы. Вероятно, потому в таких ситуациях ребенок выбирает сладкие, насыщенные жирами продукты, и для ослабления целого ряда симптомов необходим сон.

Некоторые из побочных эффектов риталина, как, например бессонница и учащенный пульс, мешают сну. Из диетических стимуляторов следует назвать сахар, шоколад, содержащие кофеин напитки, искусственные заменители сахара и камедь рожкового дерева (которая является ингредиентом во многих видах мороженого). Они определенным образом мешают нормальному сну.

Аэробные упражнения (бег, прыжки, плавание и т. п.), если их выполнять меньше чем за три часа до сна, также могут вызвать бессонницу. Но если ваши дети будут тренироваться посреди дня, то они станут спать лучше, чем если бы не тренировались совсем.

Тревоги о завтрашнем дне (боязнь хулиганов, предстоящей контрольной и так далее) вызывают бессонницу. Поручите или помогите своим детям изготовить для их спальни «Божью коробку». Для этого подойдет любая коробка, в том числе и из-под обуви. Вы можете украсить ее полосками цветной бумаги или вырезанными и наклеенными картинками из журналов.

Научите детей, чтобы они, укладываясь на ночь спать, поручали свои опасения Богу. Изложите свои опасения и тревоги на клочке бумаги и положите его в коробку. Делая так, дети перестанут углубляться в свои страхи и смогут заснуть.

Вместо «Божьей коробки» записки с изложенными в них опасениями можно поместить в морозильное отделение холодильника. Так вы можете «заморозить» свои страхи!

Позаботьтесь, чтобы на прикроватных тумбочках ваших детей всегда лежали листки чистой бумаги и ручки, чтобы они могли перенести тревоги из головы на бумагу.

Бессонница, вызванная страшными виденьями

Самым удивительным в моих беседах с Детьми Индиго и их родителями было то, что, по моему наблюдению, очень многие дети страдали бессонницей, поскольку видели каких-то существ или другие пугающие видения в своих спальнях. Это явление вовсе не того же свойства, что и воображение детей, когда они видят пляшущего человечка в кладовке или крокодила под кроватью. Страшные видения, которые наблюдают Дети Индиго, точь-в-точь похожи на те, что можно увидеть в кинофильме «Шестое чувство» (The Sixth Sense).

Они действительно видят чудовищные лики и страшных существ в ночи. Могли бы вы спать, если бы знали, что какие-то сомнительные личности находятся в вашей комнате и пристально глядят на вас бог весть по какой причине?

Но мне также приходилось встречать много чутких родителей, которые преодолевают многие мили, чтобы приехать на мои семинары и расспросить об этом явлении. Они умоляют меня дать им ответ: «Как мне помочь моему ребенку? Девочка видит мрачных призраков в своей спальне!» Эти родители не спрашивают у меня, насколько обоснованы видения их ребенка. Они только хотят знать, что им делать.

Я учу их работать с архангелом Михаилом (как описано в главе 4). Любой ребенок, который достаточно развит для того, чтобы жаловаться на пугающие его видения, столь же достаточно развит для того, чтобы изучить превентивные меры защиты. Обнимите своего ребенка и скажите: «Давай мы с тобой навестим архангела Михаила».

Потом вы оба можете сказать: «Архангел Михаил, пожалуйста, прибудь ко мне сейчас же и удали от меня любых существ, которые не являются ангелами или духовными наставниками. Пожалуйста, возьми их и все, что касается моих страхов, и немедленно выведи на Свет». Побудьте какое-то мгновенье в тишине, отдышитесь, а затем спросите вашего ребенка, увидел ли он или почувствовал что-либо. Вероятней всего, вы оба ощутите мощное присутствие архангела Михаила. Сравнивая свои впечатления, вы и ваш ребенок поможете друг другу укрепить свою веру.

Вы можете также воспроизвести ту часть моего аудиокурса «Очищение чакр» (Chakra Clearing), которая называется «Вечер» (Evening). Она содержит успокоительную медитацию, которая способствует сну (люди постоянно говорят мне, что они заснули до того, как закончилась лента). Она также заряжена очистительной энергией архангела Михаила.

..........Я предложила ей запомнить, что, желая избавиться от того, чего она не хочет видеть рядом с собой, она должна с твердой решимостью сказать: «Уйди; тебе нельзя находиться в моем доме. Только те, кто пришли из Света Христова и из Любви, могут находиться рядом со мной», или что-то в этомроде. Она так и сделала, после чего сказала, что теперь ей хорошо».

Очищение комнаты

Многие люди воспроизводят аудиокассету «Очищение чакр» (Chakra Clearing) в тех комнатах, которые они желают очистить. Вы можете включить магнитофонную запись на средней громкости и выйти из комнаты. Позднее, когда вернетесь, вы ощутите на себе разницу в уровне энергии комнаты. В ней станет теплее, радостней и чище.

Существуют и другие способы очищения спален ваших Детей Индиго, благодаря которым они перестанут тревожиться по поводу пугающих видений:

Окружите свой дом белым светом.

Каждую ночь, перед тем, как ложиться спать, ясно представьте себе весь ваш дом, окруженный белым светом. Этим вы не только очистите энергию своего дома, но также создадите барьер, который будет держать на расстоянии нежелательных посетителей.

Расставьте посты из ангелов-хранителей у окон и дверей.

Ясно представьте себе или попросите, чтобы как можно больше ангелов-хранителей стояло на страже за дверями и окнами спальни вашего ребенка.

Очистка природными средствами.

Чтобы очистить энергию комнаты, сожгите немного сухого шалфея или полыни (растут в дикой местности, а также их можно найти в магазинах лекарственных трав и в лавках, торгующих метафизическими товарами). Для большей уверенности или если вашему ребенку не нравится запах шалфея либо полыни, вы можете также использовать в целях очистки энергии их спальни другие природные вещества, как, например:

Кристаллы. Поместите прозрачный кварц, розовый кварц, аметист или кристаллы сугилита* рядом с кроватью вашего ребенка. Подвесьте прозрачный кристалл перед окнами спальни.

Растения. Позаботьтесь о том, чтобы рядом с комнатами ваших детей стояли живые цветы в горшках. Для очищения лучше всего разместить широколистые растения. На протяжении ночи растения будут поглощать питаемую страхом энергию тел ваших детей, что позволит им чувствовать себя более бодрыми утром. Кроме того, растения выделяют кислород, что, как показали исследования, способствует усилению сосредоточенности и собранности.

Растирочный спирт, морская или подсоленная вода. Поставьте в центре комнаты чашу и заполните ее растирочным спиртом, морской водой или водой, в которой вы предварительно разведете морскую соль. Жидкость будет поглощать негативную энергию из воздуха, а также очистит чакры ваших детей.

* Клиника Майо (Mayo Clinic) - один из крупнейших в мире медицинских центров, оснащенный По последнему слову техники, в г. Рочестере, шт. Миннесота. Ежегодно в клинике находятся на излечении до 175 тыс. пациентов. - Прим. перев.

** REM-сон - сон со сновидениями. Название «REM» - это сокращение английского термина rapid eye movement - «быстрые движения глаз», указывающего, что во время этой фазы сна наши глаза быстро двигаются. Даже без специальной аппаратуры можно определить) когда человек видит сны, просто наблюдая за его закрытыми глазами. Если глазные яблоки под веками быстро Двигаются, человек находится в фазе REM-сна. - Прим. перев.

* Сугилит (sugilite или sugalite) - минерал фиолетового цвета из Южной Африки. По мнению специалистов, сугилит способствует физическому исцелению, уменьшает воздействие стресса, укрепляет сердце, способствует восстановлению эмоционального баланса. - Прим. перев.

Редактирано от Viki3
Линк към коментар
Share on other sites

"Всеки случай е индивидуален. И така майките, родителите творят. Създават бъдещ човек.

Много е хубаво, Hameleona :)

Аз не се страхувам да се скарам с моя син. Но никога не изкарвам на предна линия емоциите, когато той откаже да направи нещо важно .Дори и да се развикам/за което ме е срам ;) / гледам да не го наранявам с чувствата си, а го правя съзнателно за да поставя граници. И той притихва, успокоява се, като, че ли точно това е търсил.

Понеже при тези деца, поне по мои наблюдения, границите се рамиват и това не е само следствие от неправилно възпитание, а и от особеността на чувствителността им/те пускат много навътре нещата и се иаливат много навън/ много полезно е да се работи с различните сетива. Напр. масажите вечер с лавандула са полезни за да чувстват кожата си като гранична зона. Опипването на различни предмети със затворени очи от ръцете и краката им и тяхното описание/меки,твърди, остри, студени, топли и т.н./ също помага за укрепване на сетивата.

Надявам се да помогне.

Линк към коментар
Share on other sites

Да, децата имат една особена чувствителност като цяло.

При мен са много тактилни и са големи фенове на всички гушканици, бореници и гъделичканици.

А :3d_012: сутрин - за събуждане - пеене и :3d_010::3d_163: скачане по леглата!!! И веднага като чуят скачат, иначе искат да спят.

Едно време и аз бях против всякакви караници и повишаване на тон. НО животът ми показа, колко е добре да имаш висок идеал, но все пак да си реалист.

Да, макар и да ни се иска да сме ангели сме хора, и то понякога заети и поуморени.

а и те наистина си го търсят.

Имаше едно теза в психологията, че децата искат здрави граници, но и често проверяват дали границите са си там. Е, боли, че проверката я правят с големи горца. ;)

Много ми хареса реализма на едно предаване на "Часа на мама" - за това как на жените/майките им писва, вдигат кръвно и ръце, и искат да си ходят, да бъдат невидими, или поне да сложат тиксо на всички усти и никой да не тича и да не разхвърля.

И русата водеща в типичен нейн стил си каза мъката - ами деца, проблеми, нерви, непослушание, децибели, ужас..

На гости тогава бяха 2 психоложки и 1 педагожка, заедно с децата на едната психоложка.

И тя бе толкова мила, блага, красива - като картинка, като ангел. Говореше за мир, спокойствие, мекота, благост, разбиране, търпение, повторение, , толерантност.........абе направо й повярвах, че е светица...

Водещата после я отпрати при другата й колежка. Поразговори се с детето й и то милото така сладко си каза как мама крещи и заплашва :o , как вика и се кара, наказва :angry: , иска да ги напусне и т.н.

Без коментар!

Първото ми дете от много търпение и спокойствие го направихме малко цвете в саксия, за което после всички си изпатихме.

В яслата не можа да се адаптира - боли го главата, защото бебетата ревели, учителките крещели, а той понеже говореше - всичко си докладваше. КОй какво казал, кой как ухапал, блъснал, разбил устата...

Мед.сестрите ме увещаваха, че всичко е измислица на детето, но той започна нощем да се напикава, бълнува, плаче, буди се с викове и сълзи, плаче "мамо ела", измени му се цялото поведение...

И го отписахме. Но после порасна и в друга градина се адаптира добре.

А по-малкото нали беше свикнало на повече шум и дивеене, въпреки, че е интровертно - се адаптира за 3 дни.

Усмихнат ден на всички!!! :3d_046:

Редактирано от Viki3
Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 weeks later...

"....Туй, което пречи на съвременната наука да намери Истината, да посочи истински методи за възпитанието е това, че в нея идеите са разхвърляни.

В съвременната наука няма идеи, които да вървят тъй свързани, ръка за ръка. Напротив, всичките ѝ идеи са разхвърляни. Например идеята „да бъдем добри“ тя счита като едно предложение, като един орех, който може да се изяде. Не, за да бъдеш добър, ти трябва да превърнеш своята противоположна идея 2–3 пъти, да разореш тази земя, да посадиш в нея ореха и да чакаш плода.

Добротата е плод.

Най-мъчното изкуство е да бъдем добри.

Ти не можеш да станеш добър изведнъж.

Най-първо ще започнеш с радостта и след туй ще дойде добродетелта. Тя ще се яви като резултат на радостта и работата. Природата не обича разхвърляните идеи. Ние сме много логични, но Истината я няма в тази наша логичност.

Природата пък е толкова прецизна, че не търпи никаква лъжа, никаква измама. Не мислете, че като ни търпи, така ще мине. Един ден тя ще вземе всичко, каквото имаме, ще го разсипе и няма да ни остави нищо. Не си правете илюзии, че тя търпи лъжата. И Писанието казва: „Блажен онзи, когото Господ наказва“. То значи: блажен онзи, на когото Господ показва грешките още от начало.

Дойде при тебе някой твой приятел, покаже ти някоя погрешка – благодари му.

Природата го пратила при тебе, той е неин посланик. Ако се откажеш да го приемеш, един ден тя сама ще дойде ще те вземе без всякакви церемонии и хоп – в ретортата си вътре. И от тебе само пара ще остане....."

6 лекция на Младежкия окултен клас, държана от Учителя на 18.Х1.1923 г. в гр. София

http://triangle.bg/books/1923-10-21-19.199...3-11-18-19.html

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Принципно всички етикети .... може да считат за ненужни, но си има факти.

Този термин се използва за назоваване на индивиди със специфични качества.

Все повече хора виждат и усещат аурите и цветовете, които се излъчват.

Линк към коментар
Share on other sites

Все повече хора гладуват и умират ,боледуват и страдат ,а на кой му пука ?Вижте положението на държавата ,в която живеем всички

.............вместо да се опитвате да откривате чудеса там където ги няма !

ДА, за съжаление е така.

Боли те. И мен също.

И аз правя каквото мога, за другите - познати и непознати, като помощ, благотворителност, активна гражданска позиция, подписване на петиции.

НО това го правя аз.

Всеки друг си е отговорен сам за себе си.

И именно майките са отговорни да отгледат и правилно възпитат деца, за да се преодолеят именно тези неща, от които теб те боли.

Промяната започва от нас самите, от нашите сърца, умове и действия.

Но това е друга тема, ако искаш я отвори и формулирай...

А чудеса винаги има. За всяка майка едно дете е малко голямо чудо, и голяма, огромна отговорност.

А и трудности винаги има. За всеки човек са нужни Вяра, Надежда и Любов, за да ги преодолее.

Редактирано от Viki3
Линк към коментар
Share on other sites

Всеки понякога е прав, а после може и да се окаже, че е бил заблуден.

Никой не може да прави всичко за другите, особено за децата си.

А и не е нужно.

Всеки каквото и да прави е отговорен и пред Бог, и пред себе си, и пред другите.

Всички майки, които познавам от форума са едни от най-силните и прекрасни жени, с много големи сърца и широки разбирания. Радвам се, че ги срещнах тук!

Можеш да обиждаш лично мен ( не се засягам), но моля не и тях.

Според мен само разумните и истински любящи майки търсят методи за развитие на децата им, а не за налагане на щампи и стари модели на поведение.

Да искаш да опознаеш детето си и да четеш, да споделяш и питаш за мен и признак на зрялост.

И да уточня - тук никой не иска да си прави детето това, което не е и няма заложби.

Въпросът е именно как да му се открият заложбите.

Разбирам твоите силни емоции.

Но си има факти, независимо дали ние ги приемаме или не.

А ти колко деца имаш?

И как би ги възпитавала?

Как би избегнала грешките на твоите родители?

Как би реагирала на дете като теб, ако бе на мястото на майка си?

Линк към коментар
Share on other sites

Принципно всички етикети .... може да считат за ненужни, но си има факти.

Този термин се използва за назоваване на индивиди със специфични качества.

Все повече хора виждат и усещат аурите и цветовете, които се излъчват.

Това са атавистични качества и не са пример за нова раса или еволюция. Когато егото може да се облажи от виждане на аура, в т.ч. да изпита удоволствие да причинява болка и страдание на немия чужда аура- няма начин да не се появят такива качества...

Всички явления са закономерно следствие на увеличеващото се его, което е устроено единствено и само да получава.

Деца индиго, пембяно или турско синьо- различна степен на "студенина", чиято единствена цел е да ролучава "топлина" - ако не доброволно, споредс както им се стори угодно, включително и насила...което всъщност през изминалите 23 години става все по-очеваден факт...

Друг е въпроса за родителите, чиито очи са като яйца на очи...

Виждането на аури си е далавера....която засега е с чиста печалба- данъците да ги плащат другите...

Линк към коментар
Share on other sites

Деяна, това, че някой изказва мнение, не значи, че поставя диагноза, етикет. Има разлика в понятията.

Всеки има право на реакция, всяка майка и всяко дете са различни и уникални, това, че ти си позволяваш да съдиш, не значи, че и ние го правим. Моля, спазвай добрия тон и изразявай мнение без лични нападки.

Линк към коментар
Share on other sites

.......а в тоя форум почти всички са на едно мнение !

Аааа, не сме.

Колкото повече чета за тези деца, толкова повече многоликият им образ се доближава до картината на около хиляда хомеопатични лекарства от Туберкулиновия Миазъм.

Миазъм е хомеопатичен термин, означаващ предиспозиция, предразположеност, "замърсяване".

Редактирано от Alexandar
Линк към коментар
Share on other sites

Александър, интересно ми е това, което каза. :hmmmmm: Моля, разкажи повече ако искаш, разбира се. :)

Деяна, ОК, може би си права :)

Редактирано от xameleona
Линк към коментар
Share on other sites

Деца от новата раса има. Само че не е нужно нито възхищение, нито отричане - нужно е внимание. Не е нужно възпитание, нито обучение - децата не са и никога не са били табула раза. Те винаги са идвали и идват с определена програма - и сегашните са такива. И програмата им е предназначена за десетилетията, в които те ще решават съдбата на своя свят. Затова е малко трудно да я схванем, но това н е причина да я отричаме.

Ние самите не сме Стара раса - ние сме корените на новата раса, затова сме отговорни как ще се вкорени новата раса в света, какво ценно и полезно ще вземе от "почвата" и дали ще порасне здрава, силна, способна и какви плодове ще даде. корените не носят отговорност за това какво точно расте над тях - те дори не го виждат, те хранят....

А дали това са глупости - ами може и да изглеждат на някого такива, докато сам не роди и се опита да постави "на крака" поне едно дете и/или не поеме професия, в която всеки божи ден да полива и наторява "градинка" от такива растящи фиданки... :D

Линк към коментар
Share on other sites

След като хората имат аура, и има хора, които я виждат, то аз не споря с тях.

Кой какво вижда и усеща си е негова работа и отговорност. Не му се меся.

А че има хора със силно развита 6-та и 7-ма чакра - ами така е.

Нормално е.

Термините индиго и кристал идват от лечители от Запада.

И именно те правят много благотворителни акции за помощ на бедните и страдащите, за който ти спомена.

Тогава защо си срещу тези хора?

Чела ли си книгите им?

Можеш ли да ги обориш?

Много ми харвесват думите на Учителя:

"Майките са гувернантки на Бога."

Поне аз така се чувствам.

Живот не се създава, но тяло - да.

И отглеждането му е трудно изисква много любов, енергия и жертвоготовност... Но това истински го разбрах едва след като аз самата станах майка.

Пожелавам го и теб!!!

Весели празници!!!

:3d_109::3d_050::3d_044:

Редактирано от Viki3
Линк към коментар
Share on other sites

Александър, интересно ми е това, което каза. :hmmmmm: Моля, разкажи повече ако искаш, разбира се. :)

Деяна, ОК, може би си права :)

Започвам с това, че най-обичаният от тях цвят е небесно синият.

Те "горят" като фитил запален от двете страни, толкова са хиперактивни, че за да набавят бързо огромният разход на енергия, ядат набързо предимно сладки неща, особено сладолед и шоколад. Не ги насилвайте да ядат иначе мн. вкусните манджи на мама, особено горещите.

Мислите им се стрелкат светкавично и езика им не смогва да превърне в думи и една десета от това, което биха искали да ни кажат.

Огромен глад към все нови и нови неща и преживявания. За тях най-непоносимото е да ги закотвите на масата!

Ще ви измъкнат ръката от рамото, в стремежа да ви довлекат до вратата за... разходка.

Линк към коментар
Share on other sites

Освен това имат триспирална ДНК - гениално! :thumbsup2:

Мир и Любов!!!

Да не бъркаш с "Тризомия 21" което означава Синдром на Даун!

Линк към коментар
Share on other sites

Освен това имат триспирална ДНК - гениално! :thumbsup2:

Мир и Любов!!!

Да не бъркаш с "Тризомия 21" което означава Синдром на Даун!

И на мен тези коментари за ДНК-то са ми много странни. :o

Но понеже не са изяснени и може да са и метафорични, то не ги вземам пред вид.

Защото от научна гледна точка са или аномалия, или не-научна фантазия. :hmmmmm:

Книгите ги чета с леко критично отношение, но са прави:

децата са различни и уникални (както и всички ние)

и

педагогиката е крайно време да се осъвремени!!!!!! :thumbsup2:

Редактирано от Viki3
Линк към коментар
Share on other sites

Ти чуваш ли се какви ги говориш?Нужен ли е етикет за твоето дете?Мен самата мисъл ме дразни ...

Факти ... какво ме интересуват измислените факти на някой си побъркан тип ,които от скука е решил да създаде "ЧУДОТО" ИНДИГО или КРИСТАЛНО ДЕТЕ !

От ден на ден все повече започва да ми се гади от всичко ,което се случва около мен .Все едно съм яла развалена риба купена от барака до битака !

Все повече хора виждат и усещат аурите и цветовете, които се излъчват

Все повече хора гладуват и умират ,боледуват и страдат ,а на кой му пука ?Вижте положението на държавата ,в която живеем всички вместо да се опитвате да откривате чудеса там където ги няма !

Предполагам, че повечето майки пишещи тук по темата, търсят съпричастност с други майки с деца с подобни проблеми и характерни особености, а не за да слагат щемпли.

Това че ти се гади, показва че психологически не можеш да "преглътнеш" това, което се случва около тебе. Но внимавай, ако си мн. дълго в това състояние, може да те доведе най-малкото до алергия.

Изхождам от дефиницията за здраве - "човек, който е в хармония със себе си и околната среда" в околна среда включваме и участниците на този форум. :)

Линк към коментар
Share on other sites

Те "горят" като фитил запален от двете страни, толкова са хиперактивни, че за да набавят бързо огромният разход на енергия, ядат набързо предимно сладки неща, особено сладолед и шоколад. Не ги насилвайте да ядат иначе мн. вкусните манджи на мама, особено горещите.

Мислите им се стрелкат светкавично и езика им не смогва да превърне в думи и една десета от това, което биха искали да ни кажат.

Огромен глад към все нови и нови неща и преживявания. За тях най-непоносимото е да ги закотвите на масата!

Ще ви измъкнат ръката от рамото, в стремежа да ви довлекат до вратата за... разходка.

:P Страхотно си усетил. Но пък имат нужда да им се помогне да овладеят енергията и да я насочат правилно. Както каза донка, не е лесно да се занимаваме с деца... Дори и порастнали :harhar:;)

Линк към коментар
Share on other sites

Освен това имат триспирална ДНК - гениално! :thumbsup2:

Мир и Любов!!!

Да не бъркаш с "Тризомия 21" което означава Синдром на Даун!

И на мен тези коментари за ДНК-то са ми много странни. :o

Но понеже не са изяснени и може да са и метафорични, то не ги вземам пред вид.

Защото от научна гледна точка са или аномалия, или не-научна фантазия. :hmmmmm:

Книгите ги чета с леко критично отношение, но са прави:

децата са различни и уникални (както и всички ние)

и

педагогиката е крайно време да се осъвремени!!!!!! :thumbsup2:

До колкото знам, няма и не може да съществува живот с тройна ДНК спирала.

Линк към коментар
Share on other sites

Те "горят" като фитил запален от двете страни, толкова са хиперактивни, че за да набавят бързо огромният разход на енергия, ядат набързо предимно сладки неща, особено сладолед и шоколад. Не ги насилвайте да ядат иначе мн. вкусните манджи на мама, особено горещите.

Мислите им се стрелкат светкавично и езика им не смогва да превърне в думи и една десета от това, което биха искали да ни кажат.

Огромен глад към все нови и нови неща и преживявания. За тях най-непоносимото е да ги закотвите на масата!

Ще ви измъкнат ръката от рамото, в стремежа да ви довлекат до вратата за... разходка.

:P Страхотно си усетил. Но пък имат нужда да им се помогне да овладеят енергията и да я насочат правилно. Както каза донка, не е лесно да се занимаваме с деца... Дори и порастнали :harhar:;)

"Овладяване" става като ги пуснеш в... планината! Там зад всяко баирче и горичка се разкриват все нови и нови светове. Това е от което те имат нужда - нови и нови неща и преживявания.

Колкото за порастналите... някои от тях се впускат в нови и нови любовни авантюри, но когато нещата започнат да стават сериозни, бягат за да не бъдат "закотвени" на едно място. Това е от което изпитват ужас. Но пък "закотвят" ли се, стават много добри родители и са неизчерпаеми в игрите и заниманията с децата. Искат да имат поне пет деца.

А работата им трябва да е свързана с пътуване, пътуване...

Това, което може моментално да привлече цялото им внимание е, като им кажете: Хайде тръгваме на пътешествие.

Редактирано от Alexandar
Линк към коментар
Share on other sites

Те "горят" като фитил запален от двете страни, толкова са хиперактивни, че за да набавят бързо огромният разход на енергия, ядат набързо предимно сладки неща, особено сладолед и шоколад. Не ги насилвайте да ядат иначе мн. вкусните манджи на мама, особено горещите.

Мислите им се стрелкат светкавично и езика им не смогва да превърне в думи и една десета от това, което биха искали да ни кажат.

Огромен глад към все нови и нови неща и преживявания. За тях най-непоносимото е да ги закотвите на масата!

Ще ви измъкнат ръката от рамото, в стремежа да ви довлекат до вратата за... разходка.

:P Страхотно си усетил. Но пък имат нужда да им се помогне да овладеят енергията и да я насочат правилно. Както каза донка, не е лесно да се занимаваме с деца... Дори и порастнали :harhar:;)

Александър, много точно казано!!! :thumbsup2:

Хамелеона, ох, как си права... до болка права.... :thumbsup2:

:feel happy: Пожелавам на всички през новата година да си овладяваме енергиите :thumbsup2::feel happy:

и много :3d_053: !

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...