Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Деца индиго, кристални деца


Guest pencil

Recommended Posts

До колкото знам, няма и не може да съществува живот с тройна ДНК спирала.

Хм...На мен пък това ми се струва съвсем по правилата на Триединството...

Линк към коментар
Share on other sites

До колкото знам, няма и не може да съществува живот с тройна ДНК спирала.

Хм...На мен пък това ми се струва съвсем по правилата на Триединството...

Но нали триединството е на духовно ниво...

Едната спирала е майчината, а другата е татковата. :3d_049:

Линк към коментар
Share on other sites

Е па според Хермес, каквото е горе- таквоз е и долу, каквото е в духовното ниво- таквоз трябва да е и в материалното...

Дуяховното ниво е предимно информационно, а ДНК определено е забъркана в информационната "конспирация"...

ДНК с 3 спирали= пак материя, но от друго естество. В библията четем, че Христос приел човешки облик и бил подобен по плът на нас, НО- подобието не означава еднаквост...

Една грешна майчина спирала плюс една грешна бащина спирала= двойно грешна физическа "рожба"....Но, нали затова човекоподобния Христос разправяше за новораждане, което си има и съвсем физически аспекти, които впрочем са сред първостепенните по важност, и с тях се започва- защото нищо духовно не може да се задържи от материя, произлязла от грешна матрица и грешни матричари...

Линк към коментар
Share on other sites

Вижте и чуйте как едно малко дете на 6 години свири на пияно и композира своя музика:

The Next Mozart? 6-Year Old Piano Prodigy Wows All

И

едно момче на 8 години свири на електрическа китара

8-Year-Old Guitar Prodigy Stuns Audiences

Редактирано от Viki3
Линк към коментар
Share on other sites

Много добре Вики. :)

Музиката, която докосва душата им, е класическата от 18 - 19-и век.

Тогава са творили най-голям брой музикални гении.

Тогава най-силно върлува и "жълтата гостенка" - Туберкулозата.

От нея умират и Шопен, вероятно и Бетовен.

За това и любимите им класически инструменти са пиано, цигулка, виола, орган, които вибрират в резонанс с душата им.

Линк към коментар
Share on other sites

Освен това имат триспирална ДНК - гениално! :thumbsup2:

Мир и Любов!!!

Да не бъркаш с "Тризомия 21" което означава Синдром на Даун!

Да ти кажа честно - няма никаква разлика. Що се отнася до новата раса в контекста на тази тема...

Деца на новата раса са онези, дето са се пенсионирали от старата.

Понеже робуваме на думи и на собствената си плоскост, то си мислим, че трябва да се появяват някакви хорица, дето се различават по нещо си явничко от останалите.

Обаче да напомня, че обсъждаме раси, които обикновено се очертават като "коренни".

Това означава, че се променят въобще условията ни на съществуване и всички сме принудени да се съобразим с това и извършим определени промени в себе си.

Всичко останало по темата е безполезна глупост.

Линк към коментар
Share on other sites

Е, след Моцарт- нищо ново под слънцето....Все още Моцарт си остава номер 1 сред децата-музикални таланти, който едва ли ще бъде надминат някога- пък ако ще пеленаче да засвири на арфа...и да учи солфеж между кърменията...

Ако върнем днешните деца-"гении" в условията, в които е живял Моцарт- най-много да развият земеделски талант....

В общество от консуматори е неизбежно да не се проявят "гении", като честотата им в проценти на брой население нараства...

В Етиопия, а и не само там има много гениално гладуващи дечица- с това са прочути по цял свят май...

Всъщност, ако някъде по света се раждат деца от новата раса- няма по-добри условия от тези в Етиопия, Бангладеш и други местенца по света, където консуматорското общество е минимално проявено, създавайки най-добрите условия за израстване на едно необременено от консуматорство его.

А що се отнася до "етикетите"- няма хора без етикет...но "деца-индиго"- това май се превърна в бандерол с висок акциз...пък съдържанието им- най-обикновен спирт, който е виолетов на цвят поради добавените токсични вещества, поради които спирта за горене да не става за пиене... :D

Линк към коментар
Share on other sites

Всъщност, ако някъде по света се раждат деца от новата раса- няма по-добри условия от тези в Етиопия, Бангладеш и други местенца по света, където консуматорското общество е минимално проявено, създавайки най-добрите условия за израстване на едно необременено от консуматорство его.

Не, трябва да се родят в условия където консуматорското общество е максимално проявено, за да може егото да докаже, че не е обременено с консуматорски желания.

Колкото до гениалността, тя много рядко е полезна за самия гений. Човек идва на Земята да се развива в множество направления. Основно внимание следва да отделяме на слабите си страни, а не да доразвиваме едностранчиво силните. Ролята на гениите е по-скоро във вдъхновяването на тези около тях. Да определят някакъв идеал за другите. Обикновено гениите идват с точно определена мисия и в това, че тяхната гениалност не може да бъде достигната в следващите години и дори векове, няма нищо необичайно.

Редактирано от Станимир
Линк към коментар
Share on other sites

А що се отнася до "етикетите"- няма хора без етикет...но "деца-индиго"- това май се превърна в бандерол с висок акциз...пък съдържанието им- най-обикновен спирт, който е виолетов на цвят поради добавените токсични вещества, поради които спирта за горене да не става за пиене... :D

Искам пак да натякна последното изречение от последния си пост, но изключвам този цитат, който си е езотеричен факт.

Линк към коментар
Share on other sites

Много моля администраторите или модераторите

да променят думите "новата раса" от заглавието на темата с думите

"новото време".

Темата е стара, не е пусната от мен.

НО понеже думата "раса" кара хората да правят асоциации с коренни раси и други исторически или егоистични тематики, то е по-добре заглавието да се редактира, защото вече за втори път се отклонява темата.

Линк към коментар
Share on other sites

Наистина за децата-индиго има само догатки. Щото ги оценяват външно, всеки улавя частица от същността им. И те с право се смятат за неразбрани. Хубавото е, че носят полъха на нов свят. И ако можехте да надникнете в него...

И изобщо не е важно за тях дали вие ги смятате за гении. Те имат работа, имат мисия. За вас е лудост, но ОК. :feel happy: Всичко различно плаши... осъжда се... докато не се разбере. И Галилей каза, че Земята е кръгла и се върти, но го осъдиха... :3d_046:

А, Вики няма проблем с думичката "раса". Има проблем, че хората не разбират смисъла. А уж тук много хора четат Учителя?... Ама има още много страхове и бариери... :)

Редактирано от xameleona
Линк към коментар
Share on other sites

...

Деца на новата раса са онези, дето са се пенсионирали от старата.

Понеже робуваме на думи и на собствената си плоскост, то си мислим, че трябва да се появяват някакви хорица, дето се различават по нещо си явничко от останалите.

Обаче да напомня, че обсъждаме раси, които обикновено се очертават като "коренни".

Това означава, че се променят въобще условията ни на съществуване и всички сме принудени да се съобразим с това и извършим определени промени в себе си.

Всичко останало по темата е безполезна глупост.

Брей, чак пък безполезна глупост :D - защо толкова категорично :o ?

Според много източници всяка следваща раса се е зараждала в предходната такава. Едва след това са настъпвали и промени в условията на съществуване.

Линк към коментар
Share on other sites

Е, след Моцарт- нищо ново под слънцето....Все още Моцарт си остава номер 1 сред децата-музикални таланти, който едва ли ще бъде надминат някога- пък ако ще пеленаче да засвири на арфа...и да учи солфеж между кърменията...

...

Е, защо пък си толкова черноглед :D

Може би има деца гении, може дори да са повече с онова, с което е бил Моцарт. Може да са някъде по Сомалия. Може да е твоето момченце, но да не знаеш. Както да не знаеш и за другите такива...

Би ми било интересно какво означава талант. Дали е приемане от другаде и възпроизвеждане, дали е раждане, или просто съпреживяване.

За мен всички деца са гениални, и уникални. И Абибето и Айшето от маалата даже. :P

Иначе, Крис, весел празник утре :)

Линк към коментар
Share on other sites

А що се отнася до "етикетите"- няма хора без етикет...но "деца-индиго"- това май се превърна в бандерол с висок акциз...пък съдържанието им- най-обикновен спирт, който е виолетов на цвят поради добавените токсични вещества, поради които спирта за горене да не става за пиене... :D

Поздравления, отдавна не бях чела нещо толкова умно и интелигентно. В подобни хора като теб е вярата ми, че този свят не е безсмислено място за папагали.

И в тази връзка, видях, че някои постове на Деяна са изтрити. Може би това е реакция на страха от другото мнение. Жалко.

Децата индиго, както и други чудесни образи са просто метафори и екстраполиране на вътрешни празноти, каквото и да ми говорят американски и други западни, обсебени от егото си, "учени".

Beati pauperes spiritu.

Модераторска бележка: Постове на Деяна не са били изтривани. Моля придържайте се към темата и не правете коментари и предположения относно модераторския екип.

Редактирано от Станимир
Линк към коментар
Share on other sites

Модераторска бележка: Постове на Деяна не са били изтривани. Моля придържайте се към темата и не правете коментари и предположения относно модераторския екип.

Съвсем се придържам към темата. За постовете на Деяна, може и да съм се объркала, за което се извинявам.

Аз доскоро бях в този модераторски екип, така, че не е нужно да ми се говори ex catedra.

Докато има майки, които искат да виждат някакво свое идеално продължение, ще има и и деца индиго.

Редактирано от Мона
Линк към коментар
Share on other sites

Аз доскоро бях в този модераторски екип, така, че не е нужно да ми се говори ex catedra.

Обръщението беше до всички участници във форума, не само към теб.

Сега по темата: Аз самият не съм много съгласен (и съм изразявал тази си позиция във форума) с класифицирането на децата като индигови, кристални и т.н. Никой Учител, никога не е правил подобна класификация. А и ако се приеме идеята за прераждането, то душите, които се смята, че идват като деца индиго, са всъщност същите души, които са се въплъщавали и досега. Темата обаче намирам за полезна, защото дава насоки за едно по-модерно и по-целесъобразно от духовна гледна точка разбиране, възпитаване и отглеждане на децата като цяло, отвъд всякакви разделения и класификации.

Редактирано от Станимир
Линк към коментар
Share on other sites

" НО понеже думата "раса" кара хората да правят асоциации с коренни раси и други исторически или егоистични тематики, то е по-добре заглавието да се редактира, защото вече за втори път се отклонява темата"

И аз така го свързвам ... :D:D

Линк към коментар
Share on other sites

Скъпи съфорумци,

благодаря на тези от вас, които са прочели цялата тема и са разбрали, че става дума за педагогика и за идеи за възпитание на децата.

Затова сърдечно благодаря на всички, които споделят практически опит и идеи за това.

За тези, които съзират егоизъм и идеализиране, и нужда от десакрализиране на майката като институция искам да ги помоля да напишат мнение и след като станат родители (майки)... а може би именно това е нечии проблем...

А тези, които считат, че родителите искат да видят свое идеално продължение (цитирано от учебниците) ще помоля да не омаловажават родителските усилия за отглеждане и възпитаване на децата, а да помислят дали мненията им не издават липса именно на това, което критикуват.

Аз самият не съм много съгласен (и съм изразявал тази си позиция във форума) с класифицирането на децата като индигови, кристални и т.н.

Никой Учител, никога не е правил подобна класификация. А и ако се приеме идеята за прераждането, то душите, които се смята, че идват като деца индиго, са всъщност същите души, които са се въплъщавали и досега.

Темата обаче намирам за полезна, защото дава насоки за едно по-модерно и по-целесъобразно от духовна гледна точка разбиране, възпитаване и отглеждане на децата като цяло, отвъд всякакви разделения и класификации.

Благодаря за разбирането!

Да, и аз приемам, че тази класификация е условна и ненужна (мнението ми #79).

Но е общоприета и твърде известна. Затова и я ползваме в тази тема.

Да, душите се прераждат и са си все същите.

Но обогатени (дано!) с нови качества и фини енергии, които придават автоматично и друг режим на работа на чакрите им.

И така една силно изявена 6-та чакра може внесе в аурата силен,макар и ясен, кристален индигов цвят.

А добре развит и сияен "Лотус" на 7-ма чакра да даде красиво опалесцентно сияние в цветовете на дъгата над главата.

Не знам кой учител ти би сметнал за авторитет.

За новите деца (=старите мъдри души) говори Шри Сатя Сай Баба и в неговите училища се изучават морални добродетели и се прилага безкористно служене. (За един лекар, които е бил там споделих в темата за високото кръвно налягане.)

В България за тези нови деца са говорили председателя на "Академия Ханлин" - един рядко надарен и супер скромен човек. Едва ли много хора са усетили силата и величието му. Той никак не се афишира, а и от няколко години си е в Китай.

Друг човек с окултни сили (наистина редки сидхи) бе един музикант, свирил като супер млад талант под палката на Херберт фон Караян. Той е имал много опитности в Индийски ашрами, бе се завърнал за няколко години в БГ, а после пак замина трайно за чужбина.

За новите деца спомена и д-р Хъ - една уникална китайска лекарка, с която поради слабият й английски език не можахме да си говорим добре.

А коя е тя? Бе в БГ за една здравна конференция. Тя в директор на един на най-реномираните институти за изследвнаия върху традиционната китайска медицина. Завършила е и западна, и китайска медицина. И е потомка на светица от 10 век, чийто гроб се почита за свещено място. Сред всяко поколение в рода е имало много лекари, но най-трудният изпит при тях се полага пред семейството - дали те биха разрешили даден човек да лекува от името на тяхната фамилия.

Историята на тази жена е потресаваща, но както се казва - в Китай се пазят архиви за всичко и всеки.

Учителят Б.Дуно бе казвал, че на края на века ще започне масово прераждане на стари души. (Ще потърся точно цитати). Самите му насоки за новата педагогика и беседите за сестрите говорят, че е нужно ново възпитание.

Редактирано от Viki3
Линк към коментар
Share on other sites

Новата раса ли си, а новата майка, къде остава тя?

Майката родила дете не е по различна от коя да е майка, осъществила себе си на биологично ниво, било то кой да е представител на животински вид.

Истината такава каквато бихме я видели, без помпозност и метафора, не подлежи на маска, не се подлага на общоприети стереотипи, а е ненужен идеал, служещ за чуждо осъществяване, като заблуда за достойно съществуване.

Да родиш и да възпиташ, е отговорност, която може да поеме само свободна личност, а такива липсват, за наше всеобщо съжаленив.

Искам да констатирам, че интелигентните хора, за жалост на човечеството не се размножават, така като множеството, подхождат с отговорност към бъдещетето, и за жалост в повечето случаи решават да не са част от него, не създават поколение, а живеят с тъгата на битието, такова каквото е, в негова пълнокръвна истина.

Редактирано от Вендор
Линк към коментар
Share on other sites

Сигурен ли си, че липсват? Кое ти дава основание за тази сигурност? Колко майки на деца от 0-12 г. познаваш лично и имаш ли подробна представа за начина, по който общуват и се грижат за израстването на децата си? Ти самият отглеждал ли си дете и какви конкретни влпечатления имаш за израстването и качествата, които всяко дете проявява ъв всеки момент от ежедневието си?

Подобен въпрос (съвсем искрено и сериозно) с колко деца от 1-12 г. контактуваш ежедневно лично и в каква среда и дейност?

Отговорите на горните въпроси ще бъдат много полезни за мен, а предполагам и за други в този форум. Особено ценни ще бъдат наблюдения (достатъчно като количество, за да служат като база данни за хипотеза) - в нашата наука просто логически заключения, основани върху спомени от личното детство и абстрактни схеми не вършат работа.

И въобще вместо да се надприказваме има ли ги или няма, предлагам всеки от нас да допринесе с някакви конкретни впечатления - в подкрепа и на двете тези. А после вече всеки е свободен да си прави своите заключения и хипотези. Е, всяка претенция за непогрешимост на хипотеза звучи меко казано смешно в науката. :)

Линк към коментар
Share on other sites

Когато се роди детето,

се ражда и майката.

А къде е новата майка?

А къде е новия баща?

Ами сътворяват се, учат се. Нали за това е животът...

Да родиш и да възпиташ, е отговорност, която може да поеме само свободна личност, а такива липсват, за наше всеобщо съжаленив.

Не знам кой какво разбира под свободна личност?

Свободна от илюзиите на мая? от цикъла на самсара? от егоизма на свободията?....

... да се поеме отговорност за дете означава да се лишиш от личната си свобода, за да се грижиш за него ден и нощ, в здраве и в болест...

А това най-добре го правят майките в бедна Африка - те просто го правят.

И не мислят за свобода, права, демокрация, медитация....

Линк към коментар
Share on other sites

Деленето на нова и стара раса е много опасно нещо. Особено, когато става дума за деца. Думите на Диана са верни:

Според много източници всяка следваща раса се е зараждала в предходната такава. Едва след това са настъпвали и промени в условията на съществуване.

Но кога ще стане това е трудно да се установи. Много пъти хората са правили фаталната грешка да определят едни човешки същества за носители на новото и от там - автоматичния извод за ненужността на другите. Спомнете си Хитлер и концентрационните лагери. А началото е било съвсем безобидно - още през 1919 г. в Берлин с основаването на езотеричното общество "Врил" (Vril Gesellschaft), известно също като Ложата на просветените. Започва се търсене на новата раса – естествено в германците. Древната мистика на Изтока е оказала фатално влияние върху формирането на бъдещия фюрер. Той постепенно стига до идеята, че за да се спаси човечеството, властта трябва да се даде на най-силните и калените, а такава според него е арийската раса. И още по-страшен извод – другите раси, най-вече евреи, славяни, ... са просто тор за новата раса. :(

Доста се отклоних от темата на Вики, но ми се иска да ви подсетя накъде може да се отиде с това разделение на децата: от една страна индигови, кристални – новата раса и от друга страна обикновените, които не са хиперактивни, не виждат аури, разболяват се по-често... Те са от старата раса. И...? Каква ще е тяхната съдба? Не съм против майките, майчинството и децата. Но не ми харесва това разделянето на децата на раси. Не мога да си представя как на едно дете още от малко ще му се обяснява, че е едва ли не генетично свръхчовек? Че е повече от другите...? Това според мен е опасно. Не сме ние - хората, които ще слагаме тези граници: моето дете е от новата раса, а твоето – от старата. Как ви звучи?

Мисля, че невидимия свят си знае работата в това кога една раса ще изчезне и ще се замени с друга.

В това отношение ми е трудно да приема заглавието на темата.

Линк към коментар
Share on other sites

Не мисля, че проблем има. Проблема идва от страховете и с различния смисъл, който влагама в думите, понятията. Има различни хора. Нима до сега не е било така?

Всеки има свой свят, него трябва да подреди.

Но и Ани е права, много се спекулира с термина-индиго. Както и е добре да се помни Хитлер и неговото окултно търсене. Нужно ни е много да мислим, да анализираме и за това западната школа е опора и е еволюционна /не отричам приноса на източната култура/.

Способността за разсъждение, анализ е много важна. Иначе може да се потъне много дълбоко и в много тъмно.

Та Невидимият свят не ни е изоставил. Работи с пълна сила. :thumbsup: А ние като майки и бащи, като общество да си вършим работата. Да учим и възпитаваме децата си, но и себе си.

Линк към коментар
Share on other sites

Като майка на две деца, смятаща, че добре се грижа за тях и добре ги възпитава, искам да попитам: защо някои от тук пишещите смятат, че мнение по въпросите за децата могат да дават само хора, които са родители или по-скоро само майки? Създаването и грижата за един нов живот не е само да го заченеш или после непрекъснато да полагаш основни грижи за него. Ако някой можеше да даде отговор как е най-правилно да се отглежда дете нямаше да се питаме всеки ден това :).

Препоръчвам да се прегледат спомените на стенографките на Учителя - голяма част от неговите ученички са работили като възпитатели, а не са имали собствени деца, така че... А също и да се прочете "Учителя за възпитанието".

По въпроса за деца индиго или кристални - не съм срещала такова дете или родители на такива деца, а само с четене не става. Така че нямам мнение, а само от обща култура да се изказваме :blink: . Като прочета основните напътствия дали имаме дете индиго и решавам, че и моите спадат донякъде към тях ;) . Но и да не са - това не ги прави по-малко полезни за обществото или втора ръка хора в промените, които евентуално ще настъпят, ама кога точно и как никой още не знае, само се говори. Да очакваме, че децата индиго или красталните деца ще доведат до някакъв голям прелом в развитието на човечеството, особено ако няма необходимите промени в останалата част от това човечество, е утопия.

Всяко дете, всеки родител, всеки един от нас е уникален и никой не е повече от другите. Просто сме Божии деца.

Линк към коментар
Share on other sites

Вендор

..............Да родиш и да възпиташ, е отговорност, която може да поеме само свободна личност, а такива липсват, за наше всеобщо съжаленив.............

Да възпитаваш?... е да даваш личен пример.

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...