Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Медиите - защо са пълни с негативизъм?


Иво

Recommended Posts

Да, историята е много поучителна. Но се забравя бързо.

Няма никога да забравя, когато ни изкараха на един първи май под строй да махаме със знаменца и да крещим "Ура!" за празника и хората на труда и дъжд обилен ни валя и хубаво ни наваля. ЧЕРНОБИЛСКИ ДЪЖД.

Понеже беше всичко розово и хубаво и светло бъдеще ни чакаше.

И тази новина се скри от нас тогава. Вероятно са мислили много хората да не би да наранят крехката ни психика, да не пълнят душите ни светлите с негативизъм.

Ами УРА!

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте, спомняте ли си прочутата фраза на Гьобелс, че "една лъжа повторена 100 пъти става истина"? Нищо не се е променило съществено до днес. Пропагандата е основен метод за управлението на масите и днес. А основен инструмент на пропагандата са медиите! Когато на хората се представя информация с негативни послания, те се чувстват по-уязвими и възприемат налаганата им политика без много да се замислят чии интереси защитава тя в действителност. Някаква политика е по-добра от никаква! Негативизма в медийното пространство има за цел да убеди отделния човек колко незначителен и уязвим е той. Нали във всеки един момент навън ви дебнат убийци, въпреки че убийствата в САЩ и ЕС са много повече на глава от населението от колното у нас. Когато човек се почувства достатъчно уязвим, следващата стъпка е да се посочи "правилната политика" за разрешаването на проблема. Посочва се и "най-способния" политик, след което идва ред и на изборите! Защо ли се сещам за Бойко Борисов? Това е само един частен случай, но негативизма в медийното пространство е целенасочен и планиран много внимателно. От кого? От силните на деня, от хората с големите пари, защото там където има големи пари, има и големи интереси, а те се отстояват със всякакви средства! Целта оправдава средствата! Колко актуално звучи от времето на Римската империя до днес!

Линк към коментар
Share on other sites

Навсякъде, където пиша изразявам това, което мисля и все още го мисля по същият този начин. Естествено това е мое право. Както и на всеки друг.

Топлийките и магнита запази за себе си!

На мен пък никак не ми е приятно да ми се напомня тук за ларви, елементали и пр... и за дявола. Но явно ви е по-приятно да си бъбрете за тях, отколкото да чуете за нечие страдание. Бъбрете си.

Разделение?! Когато изразя мнението си, навярно то трябва да прилича на някое определено с цел да не се деля от вас. Всеки тук може да каже какво мисли, всеки тук може да мисли.

И един въпрос. Защо не ви беше интересна темата "Как да сме полезни на природата". Това не ви ли интересува? Е това пък мен ме огорчи.

Скоро няма да пиша тук отново. Много поздрави на екипа на портала, които усещам като много светли, приятни хора. Аз се оттеглям в спокойствието на собственият си живот, там, където намирам всичко, което ми е нужно.

Благодаря на Силвия. На Мона, на която отново ще пожелая успех! И на Вендор за интересните прозрения.

На Максим, че е загрижен за природата.

На тези, които ме разбрахте и споделихте топлината си с мен.

Бъдете здрави! :3d_053:

с уважение: Люблена

Редактирано от wonderful
Линк към коментар
Share on other sites

:feel happy: Учителя Беинса Дуно - Петър Дънов ни е заръчал :

Верен + Истинен + Чист + Благ винаги бъди + Духът на Истината ще те посети !

Верен в Любовта + Истинен в Мъдростта + Чист в Истината + Благ в Правдата !

Та примера с " МАГНИТА И ТОПЛИЙКИТЕ " го дадох да ни е за ООО = Оглеждане + Ориентиране + Осъзнаване на наши форумски изяви + приложим е за всички + нищо лично + за това и го споделих. Какво последва:

Топлийките и магнита запази за себе си!
Чудесна, скоро ще бъдеш последвана и от други. Безапелационно

:thumbsup2: Познати прийоми нали + само че са от старите мехове + тука не действат + никой от нас не е незаместим + всичко ни е за израстване във взаимното почитание + уважение + за вътрешно оглеждане + пресяване + хармонизиране!

Верни + Истинни + Чисти + Благи да сме ! Амин

Верни в Любовта + Истинни в Мъдростта + Чисти в Истината + Благи в Правдата !

:feel happy: Любов + Светлина + Мир + Радост :feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

Идете и обяснете на леля ви Дочка и Величка какво имате предвид... Те няма да ви разберат. Опипаните и осквернени жени. Няма да ви разберат. Обяснете на света коя е вашата борба. Ще останете неразбрани. Обяснете на нещастника какви сам му правата и тогава ми говорете за божията справедливост. Обяснете на света какво е смисъл и право и тогава цитирайте.

Ако това е журналистика, нищо чудно, че намирам голяма част от медиите за негативно звучащи.

Иначе нищо лично.

Редактирано от AIM
Линк към коментар
Share on other sites

А може би леля Дочка и Величка вече не са чак толкова наивни. Попитах една такава "леля Дочка" какво и кой смята за "виновен", че по време на големия банков срив са заложили апартамента си, загубили са всичко и съпругът и се е споминал от тревога след няколко месеца. Сега пред пенсия тя и синът и мизерстват и живеят на квартира при отлично материално положение преди. Тя ми отговори:

"Подлъгахме се по това дето го пишеха и говореха навсякъде. Аме сега знам вече те нека си говорят - нас главите ни изяде алчността ни - имахме си, стигаше ни и отгоре, ама за още много уста отворихме.... е, сега си го изплащаме... ама здрави да сме, живи, да се обичаме - това разбрах от всичкото дето се случи с нас. И дето все пишат тоя измамил, оня ограбил - ако няма такива глупави и алчни като нас на времето - ха да видим как ще измами!"

И все пак истината има много лица...

Ася! За децата напълно подкрепям! Права си, как досега не се бяхме сетили - те наистина нямат избор... Честно казано, много обичах детски филмчета на времето - сега като ги видя как се "убиват", сменям канала... :thumb down:

М..дааа...

Интересни мнения и цитати.

А на Донка, ще си позволя да кажа следното по темата:

Навремето и мене ме "гонеше" този проблем за който пишете сега. Само, че със съпругата ми искахме да залагаме къщата за да имаме пари да почнем нещо да работим. Такива бяха времената. Та мнението ми е от гледна точка не на алчноста , а от гледна точка на недоимъка.

Но Ангелът беше силен и не ни позволи да заложим къщата. / Казвам го в прав текст/

Имах ...имам изключетелно редкия шанс да наблюдавам цялата верига на тези измами. Ангелът и до ден днешен не ми позволява да се намесвам , а само да гледам и да се уча. /кой както иска, така да си го разбира и тълкува/ и да ден днешен гледам и косите ми побеляват само от гледане.

Според мене не са виновни само медиите и алчноста ни. Те са субективния фактор, а субективния фактор се обучава. Логически се подразбира, че има и обективен фактор. Ето тук е Познанието и Мъдроста на Окултната Наука. Да може да отсее и разтълкува и разграничи субективния от обективния фактор.

Пак субективно мнение, но Донка излага истината такава каквата е от гледна точка на общественото субективно мислене ( ОСМ ). Относително казано ОСМ е груповия Дух на гражданското общество - а то е крайно неподготвено в онова време за обективно мислене. Защото тогава ОСМ се състои от субекти / ограничени от първородни грях/ подлъгани или заставени да бъдат въвлечени в такива измами.

А Медиите ще бъдат пълни с негативизъм до тогава, докато гражданското общество дорасне да разграничава обекта от субекта. А от там в следствие на еволюцията на ОСМ / общественото-субективно мислене/ да може да разграничи обективните от субективните условия в които са поставени субектите.

Пример..:

Тук в този сайт все се говори за Любовта и Светлината. Това е добре и много е хубаво това.

Но Любовта и Светлината си имат Източник. Ще рече Източник който дава и реципиент / консуматор /който приема. Тааа.. за коя Любов и Светлина говорите в сайта непрекъснато? За тази която се дават или за тази която се получават любовните и светлинни вибрации ?

Лекциите, беседите, книгите не са Източник. Те са само напътствия как да се стигне до Източника на Любовта и Светлината. :3d_125:

Цитирам по памет .....

"Истина ви казвам блаженни са тези които слушат Словото Ми,

но по-блаженни са тези които го изпълняват.

Те са Ми приятелите, защото изпълняват законите Ми и ги пазят."

Линк към коментар
Share on other sites

Като разглеждах темата ми хрумна, че негативните новини предизвикват реакция "не искам да бъда такъв", а позитивните - "искам да бъдат такъв". Обаче "искам да бъда такъв" е много по-трудно за изпълнение, особено ако си залят с много такива желания. Може би затова негативните новини се възприемат по-лесно - при тях напълно можеш да развихриш емоционалната реакция на отблъскване, като си оставаш същия, нищо не правиш, няма нужда да действаш. При позитивните обаче емоционалната реакция на привличане те кара да се променяш, да действаш, което е по-трудно, а при много такива импулси е нужно умело справяне с тези многобройни посоки. Това е проблем на всяко масово осведомяване. Затова немасовото, лично осведомяване е много по-важно, защото изцяло пасва на филтрите и нагласите, които всеки си има.

Струва си да се отбележи, че радиото и телевизията са актвивни, а слушателят и зрителят са пасивни, докато в Интернет това до голяма степен е обърнато - "сърфистът" е активният, скачащ непрекъснато и бързо от сайт на сайт, даже активно променящ сайтовете чрез коментари например. Радиото и телевизията са излъчващи авторитети, но сега е време на "падане" на всички авторитети и насърчаване всеки да си вземе живота в свои ръце. Затова и политиката в България е такава, каквато я виждаме. "слънцето ще потъмнее, луната няма да даде светлината си, звездите ще паднат от небето". Интернет е като океан, от който всеки си гребва точно каквото на него му е нужно, а не каквото някой друг е решил, че му е нужно.

Накрая да обобщя, че авторитет може да е и някакво минало време, което било по-добро. Най-важното време и място винаги е тук и сега.

Линк към коментар
Share on other sites

:thumbsup::feel happy: Здравей и добре дошъл и от мен Огняне!

Като разглеждах темата ми хрумна, че негативните новини предизвикват реакция "не искам да бъда такъв", а позитивните - "искам да бъдат такъв". Обаче "искам да бъда такъв" е много по-трудно за изпълнение, особено ако си залят с много такива желания. Може би затова негативните новини се възприемат по-лесно - при тях напълно можеш да развихриш емоционалната реакция на отблъскване, като си оставаш същия, нищо не правиш, няма нужда да действаш. При позитивните обаче емоционалната реакция на привличане те кара да се променяш, да действаш, което е по-трудно, а при много такива импулси е нужно умело справяне с тези многобройни посоки.

:thumbsup: :thumbsup: Много точен анализ! Поздравления! Благодаря!

Ще си позволя да допълня малко и от мен. "Не съм/ не искам да бъда такъв налива сила в нашето самоодобрение - ето, аз съм добър, защото не правя това. Това приспива егото и забавя неговото развитие, както отбеляза и Огнян.

Като излезна отново тази тема ми подейства като стимул да проверя доколко наистина са негативни медиите. Днес бих казала, че негативизмът отпреди няколко години все повече се топи и все повече журналисти разпределят вниманието си и на позитивността в осведомяването - променяме се макар и бавно. Както ни завеща Учителя - злото постепенно става слуга на Доброто. Сигурно силен тласък на позитивното даде и свободата на хората да избират какво да ги осведомява и влияе - отново благодаря на Огнян, че ни напомни за това!

На нас, струва ми се ни остава да пазим Любовта в чистите и светли места като това, в което сме, да "наливаме" внимание и одобрение в новото, младото, позитивното... Благодаря на Бог, че ни го праща! :feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

Наблюдавам доста предавания по БТВ и ми прави впечатление, че доста изчистиха негативизма. Започнаха да се засягат актуални теми. Доста им е нужно още, задълбочено разглеждане, ане просто "сблъсък", но има раздвижване...

Имах ...имам изключетелно редкия шанс да наблюдавам цялата верига на тези измами. Ангелът и до ден днешен не ми позволява да се намесвам , а само да гледам и да се уча. /кой както иска, така да си го разбира и тълкува/ и да ден днешен гледам и косите ми побеляват само от гледане.

Според мене не са виновни само медиите и алчноста ни. Те са субективния фактор, а субективния фактор се обучава. Логически се подразбира, че има и обективен фактор. Ето тук е Познанието и Мъдроста на Окултната Наука. Да може да отсее и разтълкува и разграничи субективния от обективния фактор.

Пак субективно мнение, но Донка излага истината такава каквата е от гледна точка на общественото субективно мислене ( ОСМ ). Относително казано ОСМ е груповия Дух на гражданското общество - а то е крайно неподготвено в онова време за обективно мислене. Защото тогава ОСМ се състои от субекти / ограничени от първородни грях/ подлъгани или заставени да бъдат въвлечени в такива измами.

А Медиите ще бъдат пълни с негативизъм до тогава, докато гражданското общество дорасне да разграничава обекта от субекта. А от там в следствие на еволюцията на ОСМ / общественото-субективно мислене/ да може да разграничи обективните от субективните условия в които са поставени субектите.

Съгласна съм Ян, но ние участваме в това общество и вече не може само да се гледа. Аз се учех през тези години, падах, изправях се, но стигнах до Истината. Т. е. използвах условията, за да се уча. Сега смятам, че мога да помогна с нещо за промяна на това общество... защото ние сами си изграждаме живота. И ако една птичка пролет не прави, то има ято, което може да се справи и с негативизма, и с черногледството... с Любов, с Разбиране, и с малкото добро, което всеки носи в себе си :feel happy:но само ако не се страхува да го прояви...

Редактирано от xameleona
Линк към коментар
Share on other sites

доста изчистиха негативизма... има раздвижване...

...вече не може само да се гледа. Аз се учех през тези години, падах, изправях се, но стигнах до Истината. .. смятам, че мога да помогна с нещо за промяна на това общество... защото ние сами си изграждаме живота. И ако една птичка пролет не прави, то има ято, което може да се справи и с негативизма, и с черногледството... с Любов, с Разбиране, и с ... добро, което всеки носи в себе си :feel happy:

icon12.gif:sorcerer:

Линк към коментар
Share on other sites

Леля ми Дочка, и Величка и още други, са ми благодарни - на мен и на моите колеги. Достатъчно ми е, за да ми е хубав деня.

Жалко, че няма повече журналисти между вас.

Линк към коментар
Share on other sites

Според мене не са виновни само медиите и алчноста ни. Те са субективния фактор, а субективния фактор се обучава. Логически се подразбира, че има и обективен фактор. Ето тук е Познанието и Мъдроста на Окултната Наука. Да може да отсее и разтълкува и разграничи субективния от обективния фактор.

Пак субективно мнение, но Донка излага истината такава каквата е от гледна точка на общественото субективно мислене ( ОСМ ). Относително казано ОСМ е груповия Дух на гражданското общество - а то е крайно неподготвено в онова време за обективно мислене. Защото тогава ОСМ се състои от субекти / ограничени от първородни грях/ подлъгани или заставени да бъдат въвлечени в такива измами.

А Медиите ще бъдат пълни с негативизъм до тогава, докато гражданското общество дорасне да разграничава обекта от субекта. А от там в следствие на еволюцията на ОСМ / общественото-субективно мислене/ да може да разграничи обективните от субективните условия в които са поставени субектите.

Пример..:

Тук в този сайт все се говори за Любовта и Светлината. Това е добре и много е хубаво това.

Но Любовта и Светлината си имат Източник. Ще рече Източник който дава и реципиент / консуматор /който приема. Тааа.. за коя Любов и Светлина говорите в сайта непрекъснато? За тази която се дават или за тази която се получават любовните и светлинни вибрации ?

Лекциите, беседите, книгите не са Източник. Те са само напътствия как да се стигне до Източника на Любовта и Светлината. :3d_125:

Цитирам по памет .....

"Истина ви казвам блаженни са тези които слушат Словото Ми,

но по-блаженни са тези които го изпълняват.

Те са Ми приятелите, защото изпълняват законите Ми и ги пазят."

"Доброто е основа на живота." :thumbsup1:

То не се кичи с думи, то не пее колко е добро, не кудкудяка, не си окача звънчета, не стои на първите страници на ежедневниците. Каква основа ще бъде, лепната отпред?

То се върши тихо и незабележимо. Дори не би трябвало да се самоопределя като такова, защото така изветрява.

Доброто не е плакат.

А медиите трябва да бъдат остена на обществото, да го събудят от добрата му дрямка, да го раздвижат малко за действие. Целта на негативните новини е това, а който се страхува от тях, нека си дреме в собствената сянка.

Линк към коментар
Share on other sites

Според мене не са виновни само медиите и алчноста ... субективния фактор се обучава...да отсее ... субективния от обективния фактор.

... от гледна точка на общественото субективно мислене ( ОСМ )...ОСМ е груповия Дух на гражданското общество - а то е крайно неподготвено ... защото тогава ОСМ се състои от субекти ...подлъгани или заставени да бъдат въвлечени в такива измами.

А Медиите ще бъдат пълни с негативизъм до тогава, докато гражданското общество дорасне да разграничава обекта от субекта. А от там в следствие на еволюцията на ОСМ

...

"Истина ви казвам блаженни са тези които слушат Словото Ми,

но по-блаженни са тези които го изпълняват.

Те са Ми приятелите, защото изпълняват законите Ми и ги пазят."

само че никой от журналистите, с много малки изключения не учи дори какво са законите, да не говорим как "да изпълняват законите"

Няма да цитирам Киркегор, но причината журналистиката да е такава е средното масово ниво на ОСМ

Тук в този сайт все се говори за Любовта и Светлината. Това е добре и много е хубаво това.

Но Любовта и Светлината си имат Източник. Ще рече Източник който дава и реципиент / консуматор /който приема. Тааа.. за коя Любов и Светлина говорите в сайта непрекъснато? За тази която се дават или за тази която се получават любовните и светлинни вибрации ?

отговорил си си сам в "" по-горе

наблюдавал съм много и най-различни хора в действията им, включително в екстремни ситуации.

Любовта е силата с която превъзмогват успешно своята гордост и егоизъм и активно подобряват всички около себе си.

Доброто е основа на живота."

...Доброто не е плакат

това е вярно

То не се кичи с думи, то не пее колко е добро, не кудкудяка, не си окача звънчета, не стои на първите страници на ежедневниците. Каква основа ще бъде, лепната отпред?

То се върши тихо и незабележимо. Дори не би трябвало да се самоопределя като такова, защото така изветрява.

<_< повърхностна мисъл

Редактирано от Валентин Петров
Линк към коментар
Share on other sites

А медиите трябва да бъдат остена на обществото, да го събудят от добрата му дрямка, да го раздвижат малко за действие. Целта на негативните новини е това, а който се страхува от тях, нека си дреме в собствената сянка.

Остен - да, поне една от функциите. Много от журналистите искрено искат - и остенът, и утехата, и конкретното полезно осведомяване на хората да бъдат реални цели, а и да се осъществяват с по-подходящи средства... Но ми се струва, че повечето се страхуват за хляба си и затова работят под диктовка... Иначе не са толкова на ниско равнище българските журналисти, че да не могат и да не искат да направят нещо много повече от сега... И дано... :rolleyes::thumbsup1:

Редактирано от Добромир
Линк към коментар
Share on other sites

Много от журналистите искрено искат - и остенът, и утехата, и конкретното полезно осведомяване на хората да бъдат реални цели, а и да се осъществяват с по-подходящи средства... Но ми се струва, че повечето се страхуват за хляба си и затова работят под диктовка... Иначе не са толкова на ниско равнище българските журналисти, че да не могат и да не искат да направят нещо много повече от сега... И дано...

Братовчед ми е журналист. Говорил съм с него по много въпроси. Той е обезверен в бъдещето на обществото. Няма идеали.

Човек е циник, когато критериите за оценка на творбите му са "успехът" и "парите".

Бих казал че тук българският "прагматизъм" сега играе лоша шега на България. <_<

Ганди е журналист и постигна обединението на Индия върху основата на непоклатимите идеали на Ведите.

Виждал съм и съм чел руски, френски, американски и канадски журналисти които са на много високо ниво.

В Канада има вестници, които са специализирани за вътрешна и международна политика.

Жълти новини в тях или няма, или са толкова придружени с обществено-значими анализи, че стават бели.

Редактирано от Валентин Петров
Линк към коментар
Share on other sites

Ок. Ако ще извеждаме темата на чисто професионално ниво, да сменим портала...

И ако ще говорим за неща от кухнята, да се позоваваме на фактология. Общите приказки ми писнаха, междувпрочем. И бих се върнала в началото на 80-те в Ирландия, когато след разкрития на частна медия се променя съдбата на много осъдени терористи, а правителството на Тачър закрива цялата медия (в случая телевизия) и всички журналисти остават без работа, само защото си вършат работата.

Както и лекарите са циници, така са и журналистите. Познай защо. А ако и се върнем към произхода на думата циник (киник) от "куче", голям смях настъпва....

Медиите в САЩ и изобщо в Северна Америка са нещо друго, съвсем отделна тема. Провери кои журналисти са взели Пулицър през последните години и защо.

Линк към коментар
Share on other sites

Ок. Ако ще извеждаме темата на чисто професионално ниво, да сменим портала...

И ако ще говорим за неща от кухнята, да се позоваваме на фактология. Общите приказки ми писнаха, междувпрочем. И бих се върнала в началото на 80-те в Ирландия, когато след разкрития на частна медия се променя съдбата на много осъдени терористи, а правителството на Тачър закрива цялата медия (в случая телевизия) и всички журналисти остават без работа, само защото си вършат работата.

Както и лекарите са циници, така са и журналистите. Познай защо. А ако и се върнем към произхода на думата циник (киник) от "куче", голям смях настъпва....

Медиите в САЩ и изобщо в Северна Америка са нещо друго, съвсем отделна тема. Провери кои журналисти са взели Пулицър през последните години и защо.

Радвам се, че в този форум намирам един жаден за истината журналист. И сега ще му дам материал за работа. Нека си изтегли от торент тракера zamunda.net , който вече е функциониращ ,филмът Free Energy - The Race To Zero Point . В него се демонстрират научни изобретения, които биха дали енергийна независимост на хората от електрическите компании и топлофикации. Т.е. безплатна електроенергия, двигатели работещи на водна основа, които биха бутнали монопола на нефтената индустрия, електромобили . Студен ядрен синтез , който е екологично чист и безотпадъчен, научни разработки предизвикващи левитация на предметите. Част от учените са били убивани, а други вкарвани във затвора без присъда заради своите изобретения.

Ако не може да го намери филма в тракера, да се свърже с мен на лични съобщения, ще и го изпратя лично.

Нека да провери фактологията и във следния материал:

http://www.fenomenibg.com/modules/news/art....php?storyid=98

Подкрепена от журналистическите си похвати, да потърси дали публикуваните данни по дати са истина.

След като провери обстойно нещата да публикува статия въз основа на тях, в медията, която представлява.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 5 months later...

Докато търсех нещо в тази рубрика, с радост забелязах, че темата за медиите отново е пусната. Изключително приятна изненада за мен. Една дискусия за журналистиката винаги е актуална.

Благодаря на модераторите.

Линк към коментар
Share on other sites

В портала има доста учители. Прави ми впечатление, че няма открита дискусия за учителската стачка, която е актуалната тема на деня, освен кметските избори.

Ще ми бъде интересно да чуя и позицията на учителите, които пишат в Портала за съзнателен живот. Предполагам, че те имат такава.

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...