Jump to content
Порталът към съзнателен живот

не мога да измисля заглавие


ris_78

Recommended Posts

Здравейте, на всички

Преди известно време някой реши да прави ремонт на тази страница.Всичко се обнови ,подобри в името на доброто.По мое мнение стана прекалено човешка.На мен лично това ми беше утеха и прозорец, през който можеш да извикаш мислите си на "глас''.Сега не е същото.

Поздрави

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 weeks later...

hehe

Аз пък питам защо преместените теми им седят линковете повече от два месеца

някакси макар и да е в разговорки т.е кошчето на форума някакси не е приятно за окото ;))

дори си мисля че темите които сте оставили тук на ''боклука ''(за триене) са по-смислени от тия преместените

. :)

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 year later...

Щом не можеш да измислиш заглавие,значи тук всеки може да каже каквото си иска.Аз имам въпрос,който се чудех къде да задам.

-Има ли случайно някой филма "Интервю с вампир"?Но да е на дискета.

Предварително благодаря!

Линк към коментар
Share on other sites

hehe

Аз пък питам защо преместените теми им седят линковете повече от два месеца

някакси макар и да е в разговорки т.е кошчето на форума някакси не е приятно за окото ;))

дори си мисля че темите които сте оставили тук на ''боклука ''(за триене) са по-смислени от тия преместените

. :)

Каква разлика има дали са тук темите и мненията, или в друг раздел..? И без друго всичко което казваме са празни приказки. Пълните са ги казали вече...

Линк към коментар
Share on other sites

Щом не можеш да измислиш заглавие,значи тук всеки може да каже каквото си иска.Аз имам въпрос,който се чудех къде да задам.

-Има ли случайно някой филма "Интервю с вампир"?Но да е на дискета.

Предварително благодаря!

Здравей.

Това се нарича дискета (1.44 МВ):

disketa.jpg

Може би търсиш на компакт диск (CD, DVD)?

CD.jpg

Ако под носител с по-голям обем имаш предвид, че търсиш с по-високо качество, то и това не е проблем. В нета се разпространяват и в DVD формат и в популярният им рип DVDRip (приблизително 700 MB, т.е. 6-7 пъти компресирани).

Имам 4-5 000 линка към такъв род информация, но тази е прекалено лесна за намиране - в Замунда . Разлика в качеството с това на диск няма.

Редактирано от vorfax
Линк към коментар
Share on other sites

Щом не можеш да измислиш заглавие,значи тук всеки може да каже каквото си иска.Аз имам въпрос,който се чудех къде да задам.

-Има ли случайно някой филма "Интервю с вампир"?Но да е на дискета.

Предварително благодаря!

Здравей.

Това се нарича дискета (1.44 МВ):

disketa.jpg

Може би търсиш на компакт диск (CD, DVD)?

CD.jpg

Ако под носител с по-голям обем имаш предвид, че търсиш с по-високо качество, то и това не е проблем. В нета се разпространяват и в DVD формат и в популярният им рип DVDRip (приблизително 700 MB, т.е. 6-7 пъти компресирани).

Имам 4-5 000 линка към такъв род информация, но тази е прекалено лесна за намиране - в Замунда . Разлика в качеството с това на диск няма.

:)Благодаря ти!

Линк към коментар
Share on other sites

Как да си открия пост в тема чието заглавие не помня?

Няма глобална търсачка, а не се сещам къде говорех за "имането" като източник на проблемите. Пиша си една тема и е разхищение на време да го мисля наново, впредвид, че имам толкова други неща да свърша...

Линк към коментар
Share on other sites

Как да си открия пост в тема чието заглавие не помня?

Няма глобална търсачка, а не се сещам къде говорех за "имането" като източник на проблемите. Пиша си една тема и е разхищение на време да го мисля наново, впредвид, че имам толкова други неща да свърша...

Ти пък сега: „няма глобална търсачка“ Точно до бутона за търсене има бутон за разширено търсене. И ако помниш някоя дума от мнението си не би трябвало да имаш проблем.

Линк към коментар
Share on other sites

Как да си открия пост в тема чието заглавие не помня?

Няма глобална търсачка, а не се сещам къде говорех за "имането" като източник на проблемите. Пиша си една тема и е разхищение на време да го мисля наново, впредвид, че имам толкова други неща да свърша...

Ти пък сега: „няма глобална търсачка“ Точно до бутона за търсене има бутон за разширено търсене. И ако помниш някоя дума от мнението си не би трябвало да имаш проблем.

Мерси : )

В "За спорът" е.

Линк към коментар
Share on other sites

Моля да ме извините,но не намерих тема в която да задам поредния си въпрос.

Редно ли е учениците да обсъждат учителите и учителите да обсъждат учениците?

Предварително благодаря!

Линк към коментар
Share on other sites

Моля да ме извините,но не намерих тема в която да задам поредния си въпрос.

Редно ли е учениците да обсъждат учителите и учителите да обсъждат учениците?

Предварително благодаря!

:)Ако питаш за в училище-Редно е да разговорят помежду си и да си кажат изискванията. Но това може да се случи между разумни, доброномерени индивиди. А иначе - и децата обсъждат учителите и учителите-децата, но дали израстват от това е друг въпрос...:feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

"Каква разлика има дали са тук темите и мненията, или в друг раздел..? И без друго всичко което казваме са празни приказки. Пълните са ги казали вече... "

Да,така е infinity1305 thumbsup.gif ,понякога ми се струва,че прекалено много се философства,за нещо което може да се каже далеч по-простичко.

Редактирано от pcheliza
Линк към коментар
Share on other sites

Моля да ме извините,но не намерих тема в която да задам поредния си въпрос.

Редно ли е учениците да обсъждат учителите и учителите да обсъждат учениците?

Предварително благодаря!

Единственият преподавател на който съм се възхищавал докато бях ученик, този по литература, ми каза, че между учениците и учителите трябва да има преграда (за да бъдат това което са). Учениците нямат право да критикуват негативно преподавателите (независимо дали имат основания за това), и аз го споделям. Разбира се, това не се отнася за неволни грешки.

Под обсъждане на учениците от учителите не знам какво имаш предвид. Всеки преподавател си има изградено мнение за всеки от учениците си и субективно мнение за тях. Как би повлиял на ученикът споделяйки това си мнение с него/други ученици/учители е почти непредвидимо, така че си е негова отговорност дали да го стори.

Линк към коментар
Share on other sites

Моля да ме извините,но не намерих тема в която да задам поредния си въпрос.

Редно ли е учениците да обсъждат учителите и учителите да обсъждат учениците?

Предварително благодаря!

Единственият преподавател на който съм се възхищавал докато бях ученик, този по литература, ми каза, че между учениците и учителите трябва да има преграда (за да бъдат това което са). Учениците нямат право да критикуват негативно преподавателите (независимо дали имат основания за това), и аз го споделям. Разбира се, това не се отнася за неволни грешки.

Под обсъждане на учениците от учителите не знам какво имаш предвид. Всеки преподавател си има изградено мнение за всеки от учениците си и субективно мнение за тях. Как би повлиял на ученикът споделяйки това си мнение с него/други ученици/учители е почти непредвидимо, така че си е негова отговорност дали да го стори.

И подигравателните коментари в учителската стая също ли са позволени?!И язвителните забележки!?И потъпкване то на достойнството на децата?!:angry:

Линк към коментар
Share on other sites

И подигравателните коментари в учителската стая също ли са позволени?!И язвителните забележки!?И потъпкването на достойнството на децата?!:angry:

Предполага се, че учителят има преподавателска методика, че разбира от педиатрия и психология. Затова написах, че е негова отговорността от постъпките му, обсъждайки учениците си - той е виновен когато ги стимулира и той е виновен, когато ги наранява.

Преживявах няколко години една психично болна учителка по български език и литература. За съжаление обидното третиране и ниското заплащане на учителите не стимулира конкуренцията в селекцията за възпитатели на децата ни.

Оплачете се на директора, друго не се сещам.

Линк към коментар
Share on other sites

И подигравателните коментари в учителската стая също ли са позволени?!И язвителните забележки!?И потъпкването на достойнството на децата?!:angry:

Предполага се, че учителят има преподавателска методика, че разбира от педиатрия и психология. Затова написах, че е негова отговорността от постъпките му, обсъждайки учениците си - той е виновен когато ги стимулира и той е виновен, когато ги наранява.

Преживявах няколко години една психично болна учителка по български език и литература. За съжаление обидното третиране и ниското заплащане на учителите не стимулира конкуренцията в селекцията за възпитатели на децата ни.

Оплачете се на директора, друго не се сещам.

Учителите не са най-зле платените в България.Вярно е че отношението към тях не е добро(както и към лекарита),но за това има причина.

Едно оплакване не може да промени нищо.Имаше замисъл учителите да се подлагат на психологически тест всяка година.Прави ли се това?

Линк към коментар
Share on other sites

Защо в постовете понякога излизат излишни сричици,думички и буквички?Да няма полтъргайст в мрежата?:o;):D

Мани ги буквичките и думичките, като няма спомен от цели коментари и теми, тогава става страшно m131.gif

Не мисля и 800 лв с трудов стаж от 30 години за високо заплащане на учител. По-скоро за справедливо. Високо е 1000-2000 и нека се абстрахираме дали е заслужено, защото конкуренцията която ще се предизвика в подбора на такива кадри е директна инвестиция в децата ни, а не в златни парламентарни асансьори и потънали незнайно къде данъци.

Линк към коментар
Share on other sites

Защо в постовете понякога излизат излишни сричици,думички и буквички?Да няма полтъргайст в мрежата?:o;):D

Мани ги буквичките и думичките, като няма спомен от цели коментари и теми, тогава става страшно m131.gif

Не мисля и 800 лв с трудов стаж от 30 години за високо заплащане на учител. По-скоро за справедливо. Високо е 1000-2000 и нека се абстрахираме дали е заслужено, защото конкуренцията която ще се предизвика в подбора на такива кадри е директна инвестиция в децата ни, а не в златни парламентарни асансьори и потънали незнайно къде данъци.

Наистина е жалко когато учителите мислят в час за цената на боба,но ...това е положението.В България не почитат нито даскала,нито доктора,нито попа.Мисля си за извода?:hmmmmm:

Линк към коментар
Share on other sites

Защо в постовете понякога излизат излишни сричици,думички и буквички?Да няма полтъргайст в мрежата?ohmy.gifwink.gifbiggrin.gif

Мани ги буквичките и думичките, като няма спомен от цели коментари и теми, тогава става страшно m131.gif

Не мисля и 800 лв с трудов стаж от 30 години за високо заплащане на учител. По-скоро за справедливо. Високо е 1000-2000 и нека се абстрахираме дали е заслужено, защото конкуренцията която ще се предизвика в подбора на такива кадри е директна инвестиция в децата ни, а не в златни парламентарни асансьори и потънали незнайно къде данъци.

Наистина е жалко когато учителите мислят в час за цената на боба,но ...това е положението.В България не почитат нито даскала,нито доктора,нито попа.Мисля си за извода?g.gif

Малко е встрани от темата, но всички сме виждали едни и същи ученици да вдигат шум при един учител и да се държат недисциплинирано, а при друг - абсолютна тишина. Е, и двамата са учители - защо единия го уважават, а другия не?rolleyes.gif Така е и с доктора, и с попа. Ако едно дете не уважава родителите си, причината не е в детето. Причината е в тях.

Линк към коментар
Share on other sites

Защо в постовете понякога излизат излишни сричици,думички и буквички?Да няма полтъргайст в мрежата?ohmy.gifwink.gifbiggrin.gif

Мани ги буквичките и думичките, като няма спомен от цели коментари и теми, тогава става страшно m131.gif

Не мисля и 800 лв с трудов стаж от 30 години за високо заплащане на учител. По-скоро за справедливо. Високо е 1000-2000 и нека се абстрахираме дали е заслужено, защото конкуренцията която ще се предизвика в подбора на такива кадри е директна инвестиция в децата ни, а не в златни парламентарни асансьори и потънали незнайно къде данъци.

Наистина е жалко когато учителите мислят в час за цената на боба,но ...това е положението.В България не почитат нито даскала,нито доктора,нито попа.Мисля си за извода?g.gif

Малко е встрани от темата, но всички сме виждали едни и същи ученици да вдигат шум при един учител и да се държат недисциплинирано, а при друг - абсолютна тишина. Е, и двамата са учители - защо единия го уважават, а другия не?rolleyes.gif Така е и с доктора, и с попа. Ако едно дете не уважава родителите си, причината не е в детето. Причината е в тях.

Права си!Лошото е когато имаш повече деца и нито едно от тях не те уважава...Уважение се заслужава а не се налага със силови методи.

Линк към коментар
Share on other sites

Уважението мисля, че започва първо то нас самите.Разбирането и уважението към човека като същество с чувства ,мисли,грешки и всичко останало.А последващото е йерархията и къде се поставяме ний.Минали ли сме по всички стъпала или просто сме се поставили някъде.Трябва ли да имаме например уважение към природата?Мисля ,че е същото.

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...