Jump to content
Порталът към съзнателен живот

не мога да измисля заглавие


ris_78

Recommended Posts

Как може човек да се отърве от досадници без да ги обиди?g.gif

Ами, зависи от досадника: кой е той, какъв е?...Но е най-добре, доколкото е възможно, да не позволяваме да ни извлекат "вън от нашия център".В миналите години моята свекърва беше един такъв досадник. Не живеехме заедно, но през ден идваше в нас... а аз в нейното присъствие и след това, се чувствах като болна. Буквално като след тежка операция. Не че имах нещо против жената, но много зле ми действаше

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Нищите, не бедните. Бедните са бедни, нищите са търсещи. Нищите духом са тези, които търсят и се стремят към духовния живот.

Линк към коментар
Share on other sites

:)Тази сутрин прегледах църковното календарче което получих като коледен подарък при закупуването на в.Стандарт,а там пише:"Блажени бедните духом,защото тяхно е царството небесно." Много се учудих като прочетох първото блаженство.Станимир както винаги е прав,но се питам кой е крив за изопачаването на смисъла на това блаженство и редно ли е върху такова нещо да се слага надпис "Православен календар"?!
Линк към коментар
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Сутринта, преди да се разсъня, написах нещо недотам сериозно в сериозна тема. Счетох това място за по-подходящо.

Абсолютно всички мисли, които преминават през съзнанията ни ли са чужди ? :)

Не, само понякога. Човек може да избира за какво да мисли.

Имам спомен от детството. Чакам рейса на нашата спирка, ям баничка и ми е скучно, за пореден път. Тогава реших, че мога да избирам за какво да мисля. Правила съм го на игра, неразбирайки колко е ценно и важно това умение в живота. И до ден днешен не съм се научила както трябва, но...

Този ред на съждения ме довежда до мисълта, че има универсално знание, което винаги ни е на разположение и човек може да черпи от тази мъдрост, стига да се отвори. Човек един вид може да се "самообучава". Дали пък тогава не се включват и същества с техните мисли, в ролята на "настойници" /добри или лоши, истинни или лъжливи/?! Доколко автономен може да мъде човек в избора си за какво да мисли?

Това мнение е пример за сутрешно блуждаене на мисълта, преди да подейства кафето.

Добро утро на всички!

:3d_148:

Линк към коментар
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 3 months later...
  • 6 months later...

Отец Гелеменов: Колите втора употреба носят зли сили

20110505.mqurewatcd.jpg

Колите втора употреба носят проклятие, каза отец Георги Гелеменов по повод черната статистика по празниците в България пред TV7. Те трябва да минат през водосвет, защото не се знае кой се е возил с този автомобил – може да го е карал лош човек, може да е направил катастрофа, обясни Гелеменов.

Трябва да се изчисти от демоничните сили, които невидимо присъстват в него. Водосветът трябва да се направи превантивно. След водосвета има трайност 1 година и е добре да се прави ежегодно – и на автомобила, и на дома.

Виновни са маговете, магьосниците, екстрасенсите, защото те работят със сатанински сили, разясни Гелеменов. Около тези хора кръжат демони – кацат на рамото на шофьорите, казват им - карай срещу този автомобил, карай в насрещното, и катастрофата става. Демоните са навсякъде, каза отец Гелеменов.

Всички вещи и дрехи втора употреба трябва да се поръсят със светена вода от църквата, препоръча още той.

Гелеменов обясни, че е единственият в България, който е екзорзист, дипломиран в Рощок-Германия и единствен се осмелява да прилага тази практика за изгонване на зли духове от човек или място.

Прилагам православната екзорсистка практика – поредица от молитви. Може да се практикува от всички свещеници, но БПЦ не дава гласност на екзорсизма, който е католическа практика.

Всеки свещеник има свръхестествени сили и умения. Той има Божествена сила, Божествена благодат, каза още отецът.

Обикновеният човек може да връзва какъвто иска цвят конец или да си вземат светена вода от църквата, но няма уменията на свещениците.

изт.

Много ми се искаше и други освен мен да прочетат тази статия, но тъй като не намерих подходяща тема, я сложих тук.:)

Редактирано от Пламъче
Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...