Jump to content
Порталът към съзнателен живот
Sign in to follow this  
Диана Илиева

Нумерология - насоки за тълкуване от Учителя Петър Дънов

Recommended Posts

Здравейте!

Бих искала да насоча вниманието ви към една наскоро публикувана статия в Портала за съзнателен живот, която отразява накратко изследванията на Учителя в областта на нумерологията.

Повечето хора, дори и запознатите с живота и дейността на Учителя, биха казали, че знаят за неговия принос и разработки например във Френологията, а сравнително малко знаят, че той е имал интереси и е правил свои проучвания как влияят числата върху хората, какви са цифровите съответствия на буквите от кирилицата и т.н.

Тази статия би ви помогнала да прецените сами какво е името ви, хармонира ли с датата ви на раждане, какви влияния оказват тези числа върху вас...

А за мен и предполагам за останалите потребители ще бъде полезно да споделите как се "връзва", направения от вас анализ с действителността.

Сподели това мнение

Нумерологията е остаряла, недостоверна наука.

Сподели това мнение

Доста смело и категорично твърдение. Защо мислиш така?

Сподели това мнение

От известно време ме вълнува една мисъл от Учителя, свързана с числата от беседата "Разумността", МОК, държана на 30-и януари 1931г. в София. За съжаление не открих цялата беседа в известните ми нетни източници, но ще опитам да напиша откъса, така че да дава колкото е възможно по-пълна представа за контекста:

Добре е човек не само да работи с числата, но да знае значението на всяко число. Например вие пишете числото шест и казвате,че имате шест единици. Обаче числото шест означава още материалните условия, при които човек може да работи. Числото девет означава разумността. От девет нагоре човек не може да отиде. Дойде ли до деветте, той трябва да ликвидира със сметките си. Деветорката представя въжето, което се дава в ръката на човека да се спаси. Хванеш ли въжето в ръката си, дръж се здраво за него и излез на свобода. Ама въжето не било копринено, или от друг фин материал, не е важно. Гледай да се спасиш. Кой ти дава въжето, не питай. Дръж се за въжето и се спасявай. И дяволът да ти дава въжето, не се отказвай от него. Пази следното правило: ако дяволът ти дава деветорка, ти хвани опашката, а той да хване главата. Направиш ли обратното, ще пострадаш. Ако дяволът ти дава шесторка, ти хвани главата, Значи при шесторката, т.е. материалните условия, ти ще държиш главата, а дяволът - опашката. При деветорката, т.е. при Божествените условия, ти ще държиш опашката, а дяволът - главата. Шесторката представя змията. Срещнеш ли змия на пътя си, ще я хванеш за главата,а не за опашката. Хванеш ли я за опашката, тя ще те ухапе.

"Разумността", МОК, държана на 30-и януари 1931г. в София.

Как бихте тълкували тази мисъл? Как да разпознаем дали дяволът ни дава шесторката и какво значи да я хванем за главата!? :hmmmmm:

Сподели това мнение

Ако шесторката са материалните условия, то човек не трябва да допуска те да го ръководят. Вместо това, човек трябва да ръководи случващото се в материалния свят (поне вътре в самия човек). Духът, разумността винаги трябва да бъде водещ. Девет, разумността изразява възможностите, които идват от духовния свят, от духовната йерархия, от божествения план за развитието ни. Ние трябва да следваме тези възможности, да се извисим чрез тях, а не да се опитваме да ги принизим до своето равнище. Значи спрямо тях, ние трябва да сме в подчинено положение, да не се опитваме да ги управляваме. Последното така или иначе е невъзможно. В текста пише, че няма значение, кой ти дава въжето, дори и дяволът да е. Аз под „дявола“ разбирам „изкушение“. Дяволът се опитва да ни изкуши да се дадем волята си във властта на материалните условия, мисли и желания (да хванем шестицата за опашката), т.е. да станем зависими от материалното. Или обратното: да опитваме да наложим своите егоистичните желания и стремежи над божествената воля и закони (да хванем главата на деветката). От нас самите зависи обаче дали ще използваме изкушението в наша полза или ще му се поддадем. Възможността е налице. Дяволът ни е предоставя не за да я използваме за духовното си израстване, но в наша власт е да направим точно това.

Сподели това мнение

Здравейте!

Бих искала да насоча вниманието ви към една наскоро публикувана статия в Портала за съзнателен живот, която отразява накратко изследванията на Учителя в областта на нумерологията.

Повечето хора, дори и запознатите с живота и дейността на Учителя, биха казали, че знаят за неговия принос и разработки например във Френологията, а сравнително малко знаят, че той е имал интереси и е правил свои проучвания как влияят числата върху хората, какви са цифровите съответствия на буквите от кирилицата и т.н.

Тази статия би ви помогнала да прецените сами какво е името ви, хармонира ли с датата ви на раждане, какви влияния оказват тези числа върху вас...

А за мен и предполагам за останалите потребители ще бъде полезно да споделите как се "връзва", направения от вас анализ с действителността.

Ако шесторката са материалните условия, то човек не трябва да допуска те да го ръководят. Вместо това, човек трябва да ръководи случващото се в материалния свят (поне вътре в самия човек). Духът, разумността винаги трябва да бъде водещ. Девет, разумността изразява възможностите, които идват от духовния свят, от духовната йерархия, от божествения план за развитието ни. Ние трябва да следваме тези възможности, да се извисим чрез тях, а не да се опитваме да ги принизим до своето равнище. Значи спрямо тях, ние трябва да сме в подчинено положение, да не се опитваме да ги управляваме. Последното така или иначе е невъзможно. В текста пише, че няма значение, кой ти дава въжето, дори и дяволът да е. Аз под „дявола“ разбирам „изкушение“. Дяволът се опитва да ни изкуши да се дадем волята си във властта на материалните условия, мисли и желания (да хванем шестицата за опашката), т.е. да станем зависими от материалното. Или обратното: да опитваме да наложим своите егоистичните желания и стремежи над божествената воля и закони (да хванем главата на деветката). От нас самите зависи обаче дали ще използваме изкушението в наша полза или ще му се поддадем. Възможността е налице. Дяволът ни е предоставя не за да я използваме за духовното си израстване, но в наша власт е да направим точно това.

Диана,Monika13,Станимир,thumbup2.gif .Благодаря ви за тези мнения.Давате ми отговор на въпрос,който снощи ми се завъртя из ума,по повод на нещо прочетено.Синхронизъм в действие.

Българската дума -богатство например е с вибрация 6.За числата можем да прочетем и тук.

Редактирано от Klaudia

Сподели това мнение

Здравейте!

Имам въпрос.

Тия дни се замислих :hmmmmm: - бях чела някъде от Учителя, че всичко в живота се повтаря през 19 години.

А ако се замислим логично, спрямо номерологичните принципи, по-скоро всичко в живота може би се повтаря през 9 или 2х9=18 години.

Като взех да правя разни проверчици, като че ли Учителя е прав. Но защо е така? Вие имате ли представа, какво е обяснението, защо точно 19 години (че не мога и да намеря точния източник, не съм сигурна 19 ли беше или беше казал - на всеки 19-20 години нещата в живота се повтарят)?

Какво мислите и знаете вие - помогнете моля!

Сподели това мнение

Честно казано не съм го чела това, даже се оптах да го вържа с някакво планетарно движение...Единствено, което ми идва на ум и е близо до това е движението на възлите.

Сподели това мнение

Направете си регистрация или влезте в акаунта си, за да коментирате

Трябва да сте регистриран участник, за да можете да оставяте коментари

Направете регистрация

Регистрирайте се в Портала. Лесно е!

Нова Регистрация

Влизане

Вече имате регистрация? Влезте тук.

Влизане Сега
Sign in to follow this