Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Силата на внушението. Внушение и самовнушение.


Recommended Posts

Ето линк към Санди Мурти школата в Б-я. Нещата са реални, няма шега! Според знаещите става дума за въздействие върху огледалните нервони в мозъка, а не толкова за силово поле.

Oрлине, благодаря за инфото.

Да, реално е. Мислела съм си, че е нормално да има такова нещо, а не бях чувала (в интерес на истината не съм се и разтърсвала особено на тази тема).

Прегледах набързо някои неща от сайта. Не зная какво е това "огледален неврон" (явно не съм от знаещите :( ), но затова пък ясно се виждат енергийните потоци - забележете едни характерни движения, които често започват от областта на (пред) слънчевия сплит. Интерсно, че също толкова силно въздействие се наблюдава и от слънчевия сплит назад (имам предвид откъм гърба)! Особените движения на ръцете са, за да събират, завихрят, концентрират и направляват тези потоци (и своите, и чуждите). И далеч не всички от учениците на единия клип успяваха да ги излъчват и направляват добре, нито пък с една и съща интензивност.

Нападащите пък определено не използваха същата техника - защо? предполагам за по-добра/ефектна демонстрация. А какво ще се получи, ако и двете страни използват същото нещо една срещу друга?! Струва ми се пак познатия ни традиционен бой :( , само че без физ. контакт.

Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 63
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ето линк към Санди Мурти школата в Б-я. Нещата са реални, няма шега! Според знаещите става дума за въздействие върху огледалните нервони в мозъка, а не толкова за силово поле.

Oрлине, благодаря за инфото.

Да, реално е. Мислела съм си, че е нормално да има такова нещо, а не бях чувала (в интерес на истината не съм се и разтърсвала особено на тази тема).

Прегледах набързо някои неща от сайта. Не зная какво е това "огледален неврон" (явно не съм от знаещите :( ), но затова пък ясно се виждат енергийните потоци - забележете едни характерни движения, които често започват от областта на (пред) слънчевия сплит. Интерсно, че също толкова силно въздействие се наблюдава и от слънчевия сплит назад (имам предвид откъм гърба)! Особените движения на ръцете са, за да събират, завихрят, концентрират и направляват тези потоци (и своите, и чуждите). И далеч не всички от учениците на единия клип успяваха да ги излъчват и направляват добре, нито пък с една и съща интензивност.

Нападащите пък определено не използваха същата техника - защо? предполагам за по-добра/ефектна демонстрация. А какво ще се получи, ако и двете страни използват същото нещо една срещу друга?! Струва ми се пак познатия ни традиционен бой :( , само че без физ. контакт.

И аз го гледах. Гола вода. Като при айкидото - докато се постигне тази висша степен на овладяност, демонстрацията пред хората е просто цирк. :3d_045:

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

не знам дали съм прав от 5 дена съм при ВАС и научих толкова много но утвържденията ВИНАГИ се казват в сегашно време с визуализация на това което утвърждавате практикувам го от 3 години всеки ден а сутрин пред огледалото задължително не знам приятели но от 3 години дори настинка не съм хванал хем обикалям по планини и гори пък съм и риболовец и в моят свят АБСОЛЮТНО ВСИЧКО ми е наред семейство бизнес отношения с хората приятели и то с три простички утвърждения по едно сутрин обед и вечер 1 всеки ден всяка нощ всички и всичко във вселената действа и се развива успешно за мен според правелният БОЖЕСТВЕН ред 2 АЗ имам крепко здраве 100 години щастие любов късмет пари 3 АЗ мисля действам говоря спокойно положително с любов чудих се дали да го напиша това по горното на фона на ВАШАТА еродиция и расъждения звучи съвсем простовато но искрено ВИ казвам действа пък и аз тепърва започвам да се уча от ВАС благодаря 125935_fr.jpg

Линк към коментар
Share on other sites

:thumbsup:

Поздравления zlatnia56!

Каква полза от ерудирани и сложни обяснения, ако не можем да ги приложим в ежедневието си - като теб - поне 3 пъти на ден. Каква полза да знаем или разбираме нещо, ако не получим плодовете от знанието си?

По плодовете им ще ги познаете - за всичко важи.

Линк към коментар
Share on other sites

АКо си внуша, че мога да полетя, дали ще полетя?

Когато бях дете, много често си внушавах, че мога да летя и ..... скачах от 3-тия етаж за ужас на всички. Е, нищо ми нямаше, опитите продължиха, докато не разбрах, че НЯМАМ КРИЛЕ.

а аз съм на 53 години и още летя не знам дали е самовнушение или летене на душата но като малък летях и търсех джамини после летях и си търсех гадже после с летенето си намерих настоящият бизнес а сега си летя и ..... малко глупаво но търся места за риболов

125933_fr.jpg

брей наистина имало такива като мен дали е нормално веч на тез години

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 weeks later...

преди 2 години случаино намерих една стара книга за природосъобразен живот и в нея пишеше за силата на самовнушението. И ми стана интересно и пробвах следното: всеки път като си дръпвах от цигарата си казвах " не ми харесва", " мирише лошо" и все такива подобни лоши неща. След около 2 месеца спрях да пуша. Отвратих се от цигарите много. Просто не можех да гълтам пушека. Това ми доказа че наистина самовнушението има много голям ефект. Но сащо така и да се има вяра че наистина това ще стане. Сега имам нова цел и се надявам да я постигна. В последно време ме налягат много негативни мисли и ще се опитам да ги отстраня. Вярвам че ще успея!

Линк към коментар
Share on other sites

:thumbsup2: Поздравления! Много хубав начин за цигарите - и елегантен! Добре дошла Нел! :3d_046:

От опита ми - негативните мисли само се усилват, ако човек се опитва да се бори с тях или да ги "отстранява". Има само един начин да се "махне" един минус - да се добави по-голям от него плюс. Е, най-чистият вариант е да се првърне минусът в плюс - но това вече не става с внушение, а с мислене и любов, много безусловна любов.

Например - негативна мисъл "затварят ми вратата" - кое е доброто, че точно тази врата се затваря (може би зад нея е имало нещо, което щеше да ме нарани или измами...- опитваме се да измислим дори точно какви негативи бихме понесли в случай на отваряне на тази врата - принципът на лисицата и гроздето.) - самовнушение - "Ако Бог ми затваря една врата, значи някъде другаде ми е отворил по-добрата за мен." - следва мислене и внимание - къде е другата врата, какво ме чака там и какво е доброто му....

Поне аз така се справям.... :)

Линк към коментар
Share on other sites

Не знам дали има нещо общо, но ще обясня. Във връзка с отказването на цигарите също прочетох в книгата че със силна мисъл човек може да се излекува от всякаква болест, дори да е хронична, с излкючение на тези болести, които се нуждаят от хирургична намеса. От няколко години страдам от гуша. Намериха ми 2 възела преди 2 години. След като ми ги откриха мина малко време и тогава оставих цигарите. Бях забравила за възлите. И започнах да си мисля, че като спра цигарите всичко ще ми мине, тъй като докторите ми казваха, че не трябва да пуша въобще. И така и направих. Мислех си, че всичко ще ми мине и възлите ще се махнат. Вчера си направих екография на щитовидната жлеза и възлите ги няма. Доктора ми каза, че за 20 години аз сам първият пациент на които му изчезват възлите! Мислите ли че това се дължи на силна мисъл за излекуване?

Линк към коментар
Share on other sites

  • 5 months later...

По-горе в темата има мнение на Орлин, който говори за школата Санди Мурти ... Днес гледах един филм на Ани Салич за това учение и бях особено впечатлена, най-вече от това колко българи отиват до остров Бали, лично при Тора (създателя на учението). Хора от различни професии, които попадат в една мистична среда (за нас), но ежедневна за индонезийците.

Мисля си, че човек, все пак трябва да има опитност с условно наречените техники за пробив в другите светове, доколкото са други ..., че да се втурне към опознаване на неподозираните способности на човешката личност.

Всеки има въпроси, на които никой не може да отговори, никой от околния свят визирам, изворите са изчерпани ... От много години, поне от 15 имам опит с различни езотерични практики, но много отговори ми липсват. Убедена съм, че за някои отговори трябва да се отиде до извора, дали това ще е остров Бали, или пустинята Гоби, все едно. Казвам извор, защото там човекът е тотално свързан с Природата, ние сме далче от това общуване.

Понеже темата е за самовнушението, далеч съм от мисълта, че това е някаква автосугестия, това е една тотална реалност, както и много други неща, за които обаче се говори или елементарно, или навсякъде се заковава етикета - Бог. Не, има неизследвани неща, има много енергия в този свят, която се профанира или се подценява. Невидими нишки свързват цялата вселена, енергията пронизва и прониква всичко, аз искам да знам - защо и как.

Може би за всеки търсещ ще е полезно да иде до тези места :)

Линк към коментар
Share on other sites

Интересувам се от тази школа (Санди Мурти), ако някой знае каква е организацията, как се ходи, моля за информация. На българския сайт, няма контакти, а изглежда и че не се подържа.

По-горе в темата има мнение на Орлин, който говори за школата Санди Мурти ... Днес гледах един филм на Ани Салич за това учение и бях особено впечатлена, най-вече от това колко българи отиват до остров Бали, лично при Тора (създателя на учението). Хора от различни професии, които попадат в една мистична среда (за нас), но ежедневна за индонезийците...

Линк към коментар
Share on other sites

  • 4 months later...

Внушението може да причинява зло!

Според мен проблемът е много сериозен и заслужава повече внимание.

Познавам хипохондрици,които са станали такива благодарение на "ровенето" в интернет и четенето на всевъзможни материали,съдържащи симптоми на сериозни болести.На такива хора мога само да кажа - зад едни и същи симптоми могат да се крият различни заболявания,а може просто човек да е по-внушаем и да си ги предизвиква сам.Внушението може да доведе и да истинско заболяване!

Много от материалите в интернет са публикувани с цел провокиране на болестни симптоми,които ще заведат "пациента" при "подходящия" лечител(под лечител разбирам всеки,който се занимава с лечение независимо по какъв начин).

Била съм жертва на реклама(описала съм го в друг пост) и само това,че проверих по подходящ начин поставената ми "диагноза", ме спаси от скъпоструващи и излишни процедури.

Моите начини да се справям с негативните внушения са обмислянето на информацията и проверката.Сигурно има и други,по-добри начини и бих се радвала който желае,да сподели своите начини за предпазване от негативни внушения.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 5 months later...

Аз преди доста години "усетих силата" на самовнушението. Бях прочела публикации на тази тема и реших да опитам. Започнах да си внушавам, че съм простреляна в дясната ръка, в областта на рамото с огнестрелно оръжие (пистолет). В резултат на това след около седмица, не бях в състояние да си движа дясната ръка, изпитвах невероятно силни болки и на кожата ми, точно на мястото където "бях простреляна" започна да се оформя рана. Уплаших се, че ако продължавам така няма да мога да спра. За това започнах да си внушавам, че ръката ми е здрава (всъщност тя си беше такава преди да започна с експеримента:), но ми отне двойно повече време, може би защото се бях уплашила и не можех да се концентрирам добре.

Линк към коментар
Share on other sites

Една от препоръките които е давал Петър Димков на пациентите си е била,да си повтарят на ум често,че с всеки изминал ден се чувстват все по-добре.Самовнушението подпомага лечението на всички болести.

Човек не трябва да допуска негативни самовнушения и внушения,ако иска да бъде здрав.

Линк към коментар
Share on other sites

Ето какво казва Учител за самовнушението:

Самовнушението може да дойде отвън чрез впечатления. Например, минавате вие по пътя. Може да видите някой човек паднал и си счупил крака. В вашето подсъзнание това направи силно впечатление. След година може да се яви у вас някоя болка в крака, без да знаете причината й. Много болести има, които нямат никаква органическа причина, а усещате болка.

Закон на внушението.Закон за равновесието

Мисля си за заливащата ни информация за насилие - от телевизионния екран,интернет,пресата...Не е ли тя една от причините за здравословните ни неразположения?Има ли начин да я сведем до минимум особено при децата?

Кога и как да прилагаме внушение?

Като ученици, вие трябва да прилагате законите на внушението, за да си въздействате в положителен смисъл. Ако паметта ви е слаба, работете с внушението, да я усилите. Ако някой обича да спи много и не може да става рано, нека всяка вечер си внушава, да стане сутринта точно в пет часа, за пример. Като си внушава няколко деня наред, той ще забележи, че точно в този час някой го събужда. Като закон, внушението има смисъл, когато се прилага за придобиване на нещо положително, за създаване на нещо добро в характера на човека. Дали съзнават това или не, всички хора, всички животни си служат с внушението като метод за работа.

Внушение

Внушението трябва да се използва само за добри цели.

Ако човек се почувства засегнат от негативни внушения,трябва непременно да намери начин да прекъсне връзката с източника им.

Редактирано от Пламъче
Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...