Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Соларен хороскоп. Слънчева революция.


Guest Гост_Катя_*

Recommended Posts

Guest Гост_Катя_*

Здравейте!

Обръщам се към вас с молба за помощ относно тълкуването на соларния хороскоп.

Според Апостол Апостолов в солара не се гледат отделните планети и тяхното положение по знак, дом и аспекти, а само обща картина на хороскопа - кои домове са запълнени, къде е Слънцето, Луната и управителя на Асцендента.

Според една статия в интернет соларната карта се тълкува точно като наталната, с уговорката, че всичко, което показва, се отнася за една година и че не могат да се вземат предвид указания, ако те отсъстват в наталния хороскоп. Там обаче обръщат внимание на положението и аспектите на всяка планета, което противоречи на Апостолов.

Бихте ли ми казали кое от двете разглеждания е правилно и какво е най-важното, което трябва да се съобразява при един соларен хороскоп.

Благодаря ви!

Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 52
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Здравей, Катя :)

За разглеждането на соларната карта действително има най-различни концепции и без да взимам определено становище за вярно, ще изразя моя начин за работа с нея.

След като я построя я разглеждам първо като самостоятелна карта, без да анализирам в големи детайли всички аспекти. Отбелязвам си положението на Луната, Слънцето, Асцендета и положението на възлите, което също е много важно, особено това на южния, по домове най-вече. Важно е да с отбележи ако има силно акцентирана планета, също и такива точно на куспиди на домовете. Тук аспектите не са така определящи като в натала. Обръщам повече внимание на стихиите, знаците, които заемат планетите, ретроградните планети. Соларната карта има един много съществен недостатък - че не може да се определи само по нея кое събитие ще е най-значимо :hmmmmm: .

На втори етап правя съпоставка с наталната карта - тук значение има в кои натални домове попадат соларните Асц, Луна, възли и т.н. Особено внимание обръщам на онези соларни планети, които попадат точно върху куспида на натален дом, също и обратното. В този случай - работи цялата ос - примерно на кусп. на 3ти дом - значи оста 3-9 дом.

Аспектите на соларните планети към наталните по същество повтарят транзитите и предпочитам да ги анализирам от транзитната карта.

:feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 year later...

много моля ако някой има статийка за соларната астрология,да ми я даде защото няма от къде да прочета нищо.само да не е тази защото я имам:

Продължителност и валидност на соларния хороскоп

Теоретично погледнато соларният хороскоп е валиден от рожден ден до рожден ден.

Някои астролози смятат, че СХ започва да действа един месец преди настъпването на рождения ден.

Този предварителен месец е нещо като преходен период, през който единият хороскоп измества другия и започва да действа на негово място.

За отбелязване е и фактът, че при крайно чувствителните хора, влиянието на бъдещия СХ започва да се чувства дори няколко месеца преди рождения ден.

Тълкуване на Соларния хороскоп (СХ)

Тук му е мястото дебело да подчертая следното: не подхождайте към един СХ, както подхождате към радикалния!

БЛАГОДАРЯ НА ВСИЧКИ :)

Линк към коментар
Share on other sites

  • 9 months later...

Здравейте,

Разглеждам соларен хороскоп на мой познат.И по една статия за соларния хороскоп сравнявам.Ето какво пише и какво откривам:"Опасно става обаче тогава, когато соларният АЦ образува квадратура с радикалния. В този случай трябва да анализирате много внимателно дом 6, откъдето може да дойде едно евентуално потвърждение на ситуацията. "

Аз откривам,че този мой познат има тази квадратура.И трябва да анализирам 6ти дом.

В соларният 6ти попада Сатурн,който попада и в 3ти натален.

А в радикалният 6ти няма планети,но се намира в знака Стрелец.

Та искам да ви попитам как може да се анализира това разположение и кое може да е опасното в случая.

Моля ви за съдействие .

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте,

Разглеждам соларен хороскоп на мой познат.И по една статия за соларния хороскоп сравнявам.Ето какво пише и какво откривам:"Опасно става обаче тогава, когато соларният АЦ образува квадратура с радикалния. В този случай трябва да анализирате много внимателно дом 6, откъдето може да дойде едно евентуално потвърждение на ситуацията. "

Аз откривам,че този мой познат има тази квадратура.И трябва да анализирам 6ти дом.

В соларният 6ти попада Сатурн,който попада и в 3ти натален.

А в радикалният 6ти няма планети,но се намира в знака Стрелец.

Та искам да ви попитам как може да се анализира това разположение и кое може да е опасното в случая.

Моля ви за съдействие .

Опасност от заболяване.Има смисъл да се изследва само при абослютно точни начални данни и точен солар,направен за мястото, където той си е посрещнал рождения ден. Понеже съпоставяме асцендентите и най-малката промяна на часа и мястото може чувствително да промени картинката.

Доколкото в момента сатурн се намира в началото на дева, ако рождения ден е (бил) тия дни и сатурн попада в соларен 6-ти, трябва соларния асц да е или риби или овен. Овен би бил по-благоприятен, но почти съм сигурна,че е риби,вероятността е много по-голяма. Все пак изводи за солара се правят само при потвърждение на събитието в радикса.Ще се случи нещо, само ако е "кодирано" в наталната карта и ако има и други потвърждения.

При всички случаи му пожелавам успех.

Редактирано от Атлантида
Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте,

Разглеждам соларен хороскоп на мой познат.И по една статия за соларния хороскоп сравнявам.Ето какво пише и какво откривам:"Опасно става обаче тогава, когато соларният АЦ образува квадратура с радикалния. В този случай трябва да анализирате много внимателно дом 6, откъдето може да дойде едно евентуално потвърждение на ситуацията. "

Аз откривам,че този мой познат има тази квадратура.И трябва да анализирам 6ти дом.

В соларният 6ти попада Сатурн,който попада и в 3ти натален.

А в радикалният 6ти няма планети,но се намира в знака Стрелец.

Та искам да ви попитам как може да се анализира това разположение и кое може да е опасното в случая.

Моля ви за съдействие .

Опасност от заболяване.Има смисъл да се изследва само при абослютно точни начални данни и точен солар,направен за мястото, където той си е посрещнал рождения ден. Понеже съпоставяме асцендентите и най-малката промяна на часа и мястото може чувствително да промени картинката.

Доколкото в момента сатурн се намира в началото на дева, ако рождения ден е (бил) тия дни и сатурн попада в соларен 6-ти, трябва соларния асц да е или риби или овен. Овен би бил по-благоприятен, но почти съм сигурна,че е риби,вероятността е много по-голяма. Все пак изводи за солара се правят само при потвърждение на събитието в радикса.Ще се случи нещо, само ако е "кодирано" в наталната карта и ако има и други потвърждения.

При всички случаи му пожелавам успех.

Благодаря ти Атлантида:)

Не ,рожденият ден е през декември,но соларният асцендент наистина е в овен.

А можеш ли да ми кажеш,важен ли е съвпада на точката соларен асцендент и хирон и юпитер в наталният 10 дом?

Мерси

Линк към коментар
Share on other sites

Асц на слънчевата революция в 10 дом според мен е силно,а ако е в съвпад с натален юпитер още повече. Зависи къде е марса, той има тежката дума тук.При добри аспекти- кариера, издигане и късмет. Ще постигне много благодарение на собствените си качества и инициативност през годината.Все пак аз мразя да разглеждам карти "на парче",само няколко части от пъзела, защото всичко си има своето значение. За сега лека нощ.

Само да добавя, че соларите обикновено се задействат около месец преди рожд. ден, т. е. съвсем скоро в случая. :sorcerer:

Линк към коментар
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Има нещо интересно за мен и ще се радвам, ако някой има поглед върху това: дали една планета от соларна карта в съвпад с Регул се тълкува както при рождените. Особено ако тази планета е управител на рождения хороскоп- Венера? И тъй като въпросната Венера в солара е в 7 дом, това като материални придобивки ли да го разбирам или добиване на известност? Или може би любов?

Мила Skarlet, не ми се иска да се появявам с "кофа студен вода", обаче солара не бива да се тълкува изолирано от радикса, сорри.

По-скоро отразява транзит на Венера през Регул, който си се повтаря всяка година,даже по-често. Все пак,ако съвпада е наистина точен,те очаква много специална и щастлива година според мен,но всички интерпретации трябва да останат в рамките на заложеното в радикса.

Най-ефективни при соларите са може би съвпадите на планета солар-радикс.Аспектите само в солара,като такъв по-добре не ги гледай много много. Но ще се радвам, ако се включат и астролози с различни мнения по темата.

Линк към коментар
Share on other sites

Мила Skarlet, не ми се иска да се появявам с "кофа студен вода", обаче солара не бива да се тълкува изолирано от радикса, сорри.

Здравей, Атлантида! Зная, че винаги се гледа цялата карта. Даже е задължително да се съпоставя с наталната. Но тук не виждам никой да си е постнал солара или друга карта за разглеждане. И в такъв случай как ще научим нещо, без да разглеждаме нещата с примери. Вероятно ще каже някой :" Има курсове за обучение", но тогава каква е функцията на форума? Извини ме, но аз съм като малките деца- невинно нахална и ученолюбива / със закъснение/.

А иначе , в соларната карта имам новолуние в Рак в 6 дом, интерсептирани Риби и Дева на асц. и десц., както и Нептун в точен съвпад с асц. Юпитер е в 10 дом на М.Ц. в Стрелец. Доста промени и катаклизми имах през тази година- кредит, нов самостоятелен бизнес, кражби и т.н. <_<

Линк към коментар
Share on other sites

Напълно съм съгласна Skarlet. За Астрологията примерите от практиката са най-важни.Ако искаш постни солар(заедно с радикса) твой или пък не и ще го разгледаме. :thumbsup:

Линк към коментар
Share on other sites

Ако ми позволите, бих искал да задам следния въпрос: Що е соларен хороскоп?

Заместването на Земя със Слънце е ясно. Как се ориентира домовата система в соларния хороскоп обаче? Какво се случва на асцендента в соларния хороскоп, какво - на медиум цели, какво - на десцендента.

Домовата система в геоцентричния хороскоп е базирана на приемането на някаква външна и отдалечена точка - Слънцето - за отправна. То изгрява, то залязва, то формира домовите системи в основата им... Има ли и ако да - какво замества - Слънцето в ролята му на отправна координатна точка за домовата система в соларния хороскоп?

Редактирано от Васил
Линк към коментар
Share on other sites

Здравей Васил!

Соларът или още Слънчевата Революция няма отношение към идеята за хелиоцентричен хороскоп.

Понеже сме земляни,по-добре да си се придържаме към геоцентрична с-ма. :rolleyes:

Соларен хороскоп се изготвя всяка година за точния момент на слънчевото завръщане, т.е. когато Слънцето заема същите градуси и минути както в радикалния. Съпоставят се двата хороскопа и се тълкуват само в комбинация.

Спорен е въпросът дали Слънчевата Революция трябва да се изготви за мястото на раждане или мястото където посрещаш рождения си ден.Аз смятам,че мястото където посрещаш рождения си ден,или още по-точно, мястото където си в момента на слънчевото завръщане е най-важно.Според Люмиер това е и начин донякъде да попромениш годината си. В смисъл, че ако вместо в София си във Варна,примерно, соларният Асц. се завърта с няколко градуса.

Но положението на планетите няма да се промени. Само Луната с няколко минутки.

Редактирано от Атлантида
Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте, приятели! Хайде , събудете се ! Имам молба- за да се учим правилно да тълкуваме соларни карти, предлагам Атлантида или някой друг да качи една карта. Само практикувайки ще научим нещо. Успешен ден на всички! :thumbsup2:

Линк към коментар
Share on other sites

Skarlet Публикувано на Днес, 11:18 Здравейте, приятели! Хайде , събудете се ! Имам молба- за да се учим правилно да тълкуваме соларни карти, предлагам Атлантида или някой друг да качи една карта. Само практикувайки ще научим нещо. Успешен ден на всички! :thumbsup2::feel happy: Да,да,хайде някой вещ да даде малко по -подробно обяснение.Аз малко съм объркана от терминологията-понеже повече на руски съм чела,това соларния хороскоп прогресивен ли е?Така ми се стори по обяснението на Атлантида.а транзитния е този които се изготвя за определен ден,нали..или...

Линк към коментар
Share on other sites

Соларен и прогресивен хороскоп са съвсем различни неща, писах малко по-горе за солара.Ще постна карта за упражнение.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте, приятели! Хайде , събудете се ! Имам молба- за да се учим правилно да тълкуваме соларни карти, предлагам Атлантида или някой друг да качи една карта. Само практикувайки ще научим нещо. Успешен ден на всички! :thumbsup2:

О'к Skarlet,ето солар на жена,моя позната,радикса е във вътрешния кръг.

astro31at01solartrainingt8.gif

Редактирано от Атлантида
Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 months later...

Привет ! Ами аз какво да правя тази 2008 година!!!....при тези комбинации и това положение на Плутон:

Плутон (козирог) в 1 дом (изгряващ знак стрелец)

Сатурн (дева) в 9 дом в съвпад с южен лунен възел (лъв)

Юпитер (козирог) във 2 дом

По рождение съм зодия овен, с изгряващ знак и луна във везни....

Линк към коментар
Share on other sites

Привет ! Ами аз какво да правя тази 2008 година!!!....при тези комбинации и това положение на Плутон:

Плутон (козирог) в 1 дом (изгряващ знак стрелец)

Сатурн (дева) в 9 дом в съвпад с южен лунен възел (лъв)

Юпитер (козирог) във 2 дом

По рождение съм зодия овен, с изгряващ знак и луна във везни....

Амор,нали Асц ти е Везни?

В кой първи дом и изгряващ знак стрелец разглеждаш Плутон?

Може би на слънчевата ревоплюция или пък по дирекции?

Плутон носи голяма вътрешна сила, трансформация на личността- тя вече няма да е същата, изкарва на повърхността и разкрива тайни и т.н. и т.н.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравей Атлантида,

Аз разглеждам Плутон в 1 дом от слънчевата революция. За 2008 г излиза да съм изгряващ знак Стрелец с Плутон в 1 дом. Още от преди месец започнах да усещам подтика за промяна навсякъде и във всичко...ако мога и света бих обърнала на 360 градуса...не ме задържа нищо на едно място....какво ли чудо ме очаква от април месец (след рождения ми ден) :) натам ?

Редактирано от Амор
Линк към коментар
Share on other sites

Амор,

сигурна ли си, че солара е изчислен за правилното място и време?

Ако да- има ли твоя радикален Плутон отношение към първи дом на радикса- аспекти,положение, господар, диспозитор,първични, вторични дирекции и т.н. ? Защото солара не бива да се интерпретира сам по себе си, единствено във връзка с радикса. Ако и тук - да: при силен Плутон в радикса може да се очаква самоутвърждаваща се личност, която се противопоставя на останалите и се налага.Усилен магнетизъм, виталност,сексуалност,въздействие върху другите и най-вече, когато Плутон е в първи дом на солара активира "кодираното" от Плутон в радикса. За трансформацията, вътрешната сила и тайните вече споменах. В кой радикален дом попада Асц. на слънчевата революция? Това винаги играе роля.

Юпитер във втори соларен дом може да е много благоприятен, щото е господар на Асц., но всичко зависи от положението му в радикса.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

Бих искала да разгледаме мястото, за което се построява соларният хороскоп.Съществуват няколко теории по този въпрос.Една от тях използва координатите на местораждането; друга спазва принципа на отседналост, а трета-мястото, където е празнуван рожденият ден.Много хора сменят родния си град, емигрират.Тогава мисля, че няма как картите, построени според първата теория да са валидни.Ако обаче сме във ваканция или командировка за рождения си ден, или ако просто не ни харесва картата, която се получава, можем да заминем за рождения си ден на друго място.И тук изниква въпросът:"Валидна ли ще бъде тази карта?".Как мислите, какъв е опитът ви в тази насока?

Линк към коментар
Share on other sites

Тук се появява фактора за времетраенето. Ако сме родени в България/София, а си направим рожденния ден във Франция/Париж, и то само за почивните дни, имаме пълно основание да не приемем един солар за невалиден. Два дни не биха могли да изменят изцяло съдбата на един човек, при положение че той се връща на рожденното си място. В такова положение картата на слънчевата революция се изчислява отново на базата на радикса. НО, когато човек се премести за постоянно се използва техниката на релокализациярта. При нея се използват координатите на рожденното място и върху така създадената карта се налага нова, в която са използвани същите рожденни данни, като дата, час, но с координатите на новото местоживеене. Получава се наслагване на два радикса, като втория показва измененията и новият начин на изява на качествата заложени в първият. Едва след като се разгледат тези показатели може да се разгледа един соларен хороскоп.

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...