Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Соларен хороскоп. Слънчева революция.


Guest Гост_Катя_*

Recommended Posts

здравейте,

в солара ми за 2008 има съвпад на доста натални със соларни планети, та въпросът ми е значеният им идват по соларен дом или в съответствие с наталните съвпади: например имам точен съвпад соларна луна (4 дом) и нат венера (10 в дева)?

Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 52
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

здравейте,

в солара ми за 2008 има съвпад на доста натални със соларни планети, та въпросът ми е значеният им идват по соларен дом или в съответствие с наталните съвпади: например имам точен съвпад соларна луна (4 дом) и нат венера (10 в дева)?

Соларът придава много по-голямо значение на инак несъществения транзит на Луна през Венера.

Дали е в четвърти соларен дом зависи за коя географска точка е построен солара. В момента ме чакат, но искам да кажа, че традиционно съвпад Луна РС със Венера радикс е много приятно влияние- хармония и любов в дома, придобивки, пари , в някои случаи може и брак, ако Венера е добре поставена в натала. Много зависи кой дом управлява, в кой дом е нейния господар и какви аспекти сключват( в радикса), това дава голямо разнообразие от варианти- един от тях е вашия. За това често повтаряме в тези форуми, че трудно се работи "на парче". По принцип Слънчева революция не трябва да се интерпретира отделно, сама за себе си, само в комбинация с радикса.Събитията, които тя дава трябва обезателно да се потвърдят от радикс/дирекции/транзити. ако не- изобщо няма да се случат.

Може да изпратите данни, но ми се натрупаха "поръчки", така че отговора няма да е много бърз.

Линк към коментар
Share on other sites

благодаря Атлантида,

много си бърза :D аз по- скоро бих искала да се "шлифовам" в процеса, отколкото да получа отговор наготово:)

ще се опитам да опиша съществените съвпади тези дни и ако е възможно да ги коментираш :)

Линк към коментар
Share on other sites

Много бих се радвала, ако има споделяне на различни гледни точки и опит.Според мен повече дискусии и обмен на идеи може да бъде удоволствие за участниците и би било най-доброто за този форум. :feel happy::feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

Привет ва всички :3d_011: Правя опит да си разчета соларния хороскоп,но ми е доста трудно и затова ще помоля ,който има време и желание, моля да ми помогне.Соларният АС- Рак -10 натал.дом,Нат. Слънце е в съвпад със соларно Слънце 10 нат. дом в Близнаци.Меркурий солар и натален Меркурий в 10 нат дом в Рак.

МС-Овен -7 нат дом

IC-Везни-1 натален дом

благодаря на всички ви предварително.Знам,че така на парче не се гледа,но не мога да постна картата :( доколкото прочетох това са най-общите показатели за соларна година.

Линк към коментар
Share on other sites

Щом EDEN84 казва,че е важно Мц и Иц започвам с тях - те са ми в опозиция на наталните (2 гр орбис),

казвам само съвпадите

нат. вертекс (близнаци) е в точен съвпад със соларния Ац,

нат. Нептун (стрелец)е в съпад със соларна Лилит (която е опозиция на наталната)

нат. венера (дева)- соларна Луна

Ац-съвпад соларна венера, с 3-5 гр орбис Мерк и Марс

при поставянето на натал със солар, кои домове са водещи при интерперацията : соларни планети, попадащи в натални, съответно съвпадите се разглеждат от позицията на натала или са водещи соларните?

Линк към коментар
Share on other sites

Солара е по-скоро като един шанс, един щрих, радикалната карта е определяща дали, какво и как ще се случи. Важни са съвпадите на планети от солара с натала, това са си всъщност транзитите за точния момент на слънчевото възвръщане, които ще придобият по-голяма сила. Важно е и къде попада соларният асц., изобщо основните оси на солара в кои домове от радикса попадат. Примерно соларен Асц. в 5-ти радикален дом е благоприятно положение, увеличава жизнерадостта и ентусиазма, носи любов, забавления, творчество и т.н., има известна окраската на лъв.

Agna, провери първо дали соларната карта е изчислена правилно- Слънцето трябва да попадне на същия градус, минута и СЕКУНДИ! Защото при 30 секунди промяна в положението на слънцето,соларният асц. ще се завърти с около 3-4 градуса, което е съществена промяна.За кое място си построи солара- където си родена, където живееш или където си празнувала рождения си ден? Въпроса е малко спорен астрологически. Аз отдавам най-голямо значение на мястото където се намираш в момента на революцията, т.е. когато слънцето заеме рожденното си положение.

Редактирано от Атлантида
Линк към коментар
Share on other sites

т.е. остта за интерпетация е натала :)

сега за сега ползвам astro.com (качих си зет 8 лайт и голямо разминаване откривам)- там и секундите съвпадат, разликата е лилит не се пада точно върху нептун а с около 3-4 гр настрани

Ац ми е в близнаци, което честно казано се радвам да се случи определено имам нужда от социализация и контакти, малко е притеснително попадането му в 8 нат дом, което засега се сбъдва с мистичните ми интереси и желанието ми да си търся правата по общи наследства :lol:

чрд ми предстои- смятам за следващата година

мисля,че имаш основание за солара при преместено местоживеене;

Скоро предстоят затъмниния 1 слънчево- теоретично с влияние 1 г и лунно с по-къса база, на кое даваш превес, ако има съвпади по натала, на затъмненията или на соларните позиции?

Редактирано от Agna
Линк към коментар
Share on other sites

..Ац ми е в близнаци, което честно казано се радвам да се случи определено имам нужда от социализация и контакти, малко е притеснително попадането му в 8 нат дом, което засега се сбъдва с мистичните ми интереси и желанието ми да си търся правата по общи наследства :lol:

...

Много хубава и точна е твоята интерпретация Agna!

Има значение в кой соларен и натален дом попада Меркурий, управителя на соларния асц.

съвпад Лилит и Нептун е неприятен, добре е, че не е много точен. Възможност за измами, интриги и самоизмами, зависи от останалите компоненти.

Слънчевото затъмнение на 01.08.2008 се наблюдава частично от България започва 12:26 часа и приключва 13:41 часа.

Смятам, че ако активира твоята рождена карта, т.е. ако прави точни аспекти, влиянието му ще бъде за години напред и несравнимо по-силно от солара. За затъмненията вече съм писала тук:затъмнения

Доколкото разбирам, радикална Венера ти е в Дева, десети дом (точно както и при мен ;) ), предполагам, че рождения ти ден е скоро ( до месец-два), защото Венера не може да се отдалечи от Слънцето на повече от 48 градуса. Ако е така, то този солар може и да се е активирал вече. Възможно е да се задейства около месец по-рано.

Релокацията е сериозна тема, но накратко според мен: Радикалния хороскоп винаги е основен и базисен, при преместване трябва да се прави релокация, като допълнително влияние, и тя се задейства веднага. Тук астролозите са на различни мнения. За солара аз също приемам за основна картата за местонахождението в момента на слънчевото възвръщане, като при пътуване се появяват евентуално нови нюанси. За рамките на България домовете не могат да се изместят с повече от 4-5 градуса, но ако пътуваш зад граница промените могат да бъдат по-съществени.

Линк към коментар
Share on other sites

Атлантида , какви са показателите в солара за път в чужбина.В наталната ми карта го има заложено Слънце и Меркурий са ми в 9 дом Близнаци,Венера ми е 10 дом Близнаци.Както и МС в натала ми е в близнаци.В соларната ми карта,както вече писах в горния ми пост АС-Рак 10 дом,солар МС -7 нат.дом Овен,а солар Марс -11 нат дом лъв.И само още един въпрос,какво показва соларен Хирон в 5 натален дом във Водолей?

Линк към коментар
Share on other sites

По отношение на слънчевото затъмнение за мое учудван установих, че то е в 10 гр Лъв (там ми е МЦ),

а що се отнася до солара Мерк ми е в 6 соларен, но е ретро и е на 5 гр от натален Ац (малко в съвпад с Марс <_< - соларен), а наталния Мерк ми е в 11 дом (в съвпад със соларен Сатурн). Има още поне месец да се задейства солара, но по отношение на работните промение почнал :huh: , та да видим?

EDEN84, за соларни показатели предполагам се гледа пак 9 дом, или управителят му или съотношението спрямо натала, но в радикса бих гледала 3. 9 и 12 дом и планетите и знаците разположени в тях (в зависимост от отношенията им и причината за пътуването).Моят собствен Хирон не го усещам какво значи, че чак и соларен да обмислям :unsure: - може да те объркам с разсъжденията си "на глас"

Линк към коментар
Share on other sites

наблюденията ми за периода от 5 дена преди сл.затъмнение и до момента са свързани с неща в работен план (от една седмица около мен е работни ситуации, изискващи непрестанно внимание и организационна нагласа)

затъмнения най- близко до разположеното сега на 1 август са били 2000 г юли и 1981 г.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

мерси Вендор:) тази година ме чака мъст и страст ( соларна венера в скорпион на нат. АЦ)

В тази връзка марс ли е водещият за мъжете при любовните корелации в соларите?

наскоро четох няколко материала за "любовта от пръв поглед" -аз като неверник баш в тия работи (венера ми е в дева) да те попитам кой сигнифицира за подобно отношение?

Линк към коментар
Share on other sites

В тази връзка марс ли е водещият за мъжете при любовните корелации в соларите?

При разглеждането на соларен хоросокоп, както и при анализата на радикса, като основа, при мъжа, жената е представена от Луната, Венера, може също и някои астероиди, като Юнона, като показател за брачни отношения. Докато при жената, мъжа е символизиран от Слънцето, Марс и Сатурн. Групата от планети обозначават динамиката на архетипите, съответно на Анимата при мъжа, и Анимусът при жената. Съответно те показват проекцията и характеристиките на партньора.

наскоро четох няколко материала за "любовта от пръв поглед" -аз като неверник баш в тия работи (венера ми е в дева) да те попитам кой сигнифицира за подобно отношение?

Любовта от пръв поглед се отнася до областа на синастрията, но все пак ще дам един пример, който може да се определи като "любов от пръв поглед".

Аспектите, които ми направиха впечатление, точно по този повод, при направата на синастрията, беше секстил Марс ( на Мъжа) към Меркурий ( на Жената), същото се повтаря и в обратна посока, секстил на Марс ( на Жената ) към Меркурий (на Мъжа). Това може да се класифицира като любов от пръв поглед, заради импулса и привличането на Марс и развълнуваният ум, покровителстван от Меркурий.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Вендор,

благодаря че си "открил мнението ми" аз лично се чудех дали съм си мислила да пиша :blink::feel happy: или съм

в последно време ме вълнува любовната тематика и проявявам егоизъм в интересите си:)

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Първо благодаря на Атлантида за отговора ,но всъщност не знам дали добре обясних кое не ми е ясно. Знам какво представлява солара и възврата, но не знам дали технически т.е с програмата, правилно действам. Запозната съм отпреди с тази тема, следя я, но не намирам отговора на моя въпрос тук. Как да изчислявам минали или бъдещи възврати примерно? Как да съм сигурна, ако примерно съм избрала опция Двойни – Транзит за някакъв предишен или бъдещ период и след това ако избера Слънчев възврат, че той е точно за годината, която аз искам или изобщо дали е достоверен на база на тези данни, които съм въвела....или пък просто датата при изчисляване на транзита трябва да е само рожденната ни или ден преди или след нея и след това да избере опция Двойни – солар или пък Транзит – датата на миналия или бъдещ период, който искаме да видим и след това опция Възврати – Слънчев възврат. Всъщност накратко казано, как се изчислява Слънчев възврат за минал или бъдещ период и изобщо възможно ли е? Програмата изчислява на база на сегашния момент във времето. Благодаря :)

Редактирано от viola odorata
Линк към коментар
Share on other sites

Ако имаш опасения, относно точността на програмата, можеш да правиш изчисленията на ръка.Става по-бавно, но е сигурно.Аз също работя със ЗЕТ.В изходни въвеждаш личните данни, след това в прозореца за двойни датата, годината, за която ще строиш солара и местопребиваването или мястото, на което е посрещнат съответния рожден ден.Избираш опция Двойни и Солар и готово.Но винаги проверявай соларното Слънце с точност до секунда да съвпадне с рожденото.

П.П.Дано правилно съм разбрала въпроса ти.

Редактирано от Olq3
Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 year later...

Здравейте,

Бих искала да попитам нещо за слънюевата революция.Надявам се знаещите и можещите да напишат каквото могат и когато могат.Благодаря.

Ако при слънчевата революция асцедента скорпион съвпада с венера и юпитер в 4 дом в Риби ,какво би могло да се очаква от това.Тъй като имам ретроградна Венера в прогресиите и до колкото знам още дълго :( време ще е ретроградна, този съвпад би ли помогнал по някакъв начин за малко неутрализиране на ефекта от тази ретроградност.

Хубав ден от мен :)

Линк към коментар
Share on other sites

Не схаванах,нещо...Асцендентът в скорпион,а прави съвпад с 4 дом в риби??? Искате да кажете,че сега, асцендентът ви става риби, при революция и влиза в 4 дом,така ли?

Линк към коментар
Share on other sites

Не схаванах,нещо...Асцендентът в скорпион,а прави съвпад с 4 дом в риби??? Искате да кажете,че сега, асцендентът ви става риби, при революция и влиза в 4 дом,така ли?

Да уточня Асцедента ми е Скорпион.Направиха ми хороскоп за слънчева революцияза следващата година, тъй като няма да съм в България на рождения си ден и при синастрия с наталната карта се показа че ще бъде в 4 дом, и прави съвпад с венера и юпитер.Незнам дали ясно го обясних :(

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 year later...

Прогностиката чрез Слънчева революция ( завръщане на Слънцето в наталната позиция ) за предстоящата рожденна година е широко използвана техника. В общи линии тълкуванията са рутинирани, изводите са очевидни, поставени на здрава нога. От тази гледна точка искам да предложа едина карта, в която се съчетават две прогностични практики - слънчевата революция и новолунието. Интересното ,е че транзитното Слънце, възвръщайки се към рождената си позиция, прави и съвпад с Луната, което е еквивалентно на Нова Луна.

Данните са: 03.05.1987 4:30 София

Днешното Новолуние е в 9:51

Очевидните акценти, а и единствени, на слънчевата революция са инконюнкция към Сатурн в седми натален и четвърти транзитен. Когато разглеждаме Новолуние, основният акцент е към Сатурн, като Този който определя сцената около събитието, и Меркурий, който показва проявлението на самото действие, докато Асц и неговия управител показват самия действащ.

В тази карта транзитиращия Сатурн диктува характера на предстоящия период, като ранява смъртоносно Новолунието, едно ново раждане или поне очакване за по-тихи пристанища - натален 2-ри // транзитен 11-ти. Господаря на транзитиращия Асц, който прави съвпад с наталната Луна, е Меркурий. Той е в опозиция със т. Сатурн, но това е просто бунт, не и реално действие спрямо ситуацията. Глас е даден и на н.Луна, която чрез съвпада с т.Асц, иска да осъществи желанието си за пълнота и сигурност, но получава само заточение и затвор.

Макар и не силен по позиция, Сатурн е господстващ смислово в тази слънчева революция. Заемайки ролята на фокус, той ни втълпява, че не можем да започнем ново начало с грешна предиспозиция. Препратката от н.Луна съвпад с т.Асц към т.Сатурн говори за поправяне на поведението, излежаване на присъда и изолация, от която може да се измъкнеш само ако поемеш по нов път, за което и дава шанс Новолунието.

Интересно ми е дали сте наблюдавали подобно съчетание - Революция / Новолуние, и как се е проявило то?

Редактирано от Вендор
Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 months later...

Ще повторя нещо известно, но все пак е нужно да се спомене, че слънчевата революция се използва за годишни прогнози на база на наталната карта. Но същите принципи, заложени в революцията, могат да се използват и за съставянето на месечни прогнози. При съставянето на месечни прогнози, с помощта на Слънцето, а не на Луната, която по правило се използва при такъв вид анализи, ни е нужно да определим позициите на Слънцето в наталната карта, в които то ще се намира един месец след раждането. Например, ако наталното Слънце се намира на 15 градуса в Овен, позицията му след месец ( 30 дни ), ще е в 15 градуса в Телец. Понеже наталната карта е стационарен модел, не можем да имаме същинска слънчева революция т.е. съвпад на натално със транзитно Слънце в тази месечна революция. Съответно, когато Слънцето попадне в градуса в наталната карта, когато се е намирало един месец след раждането, е "мнимата" месечна СР. Но дори Луната да не е основополагаща за съставянето на изводи, то нейната роля остава основна, както и тази на Асц. Предимството на тази техника за прогнозиране на събития в кратки срокове, е че тя освобождава Луната, като й дава възможност участва като активен фактор, още повече че тя е основен материал, от който се формират ситуации. Основен проблем при тази техника, е че когато Слънцето заема даден градус, то той ще е тъждествен за много хора родени на една дата. Това дава тежката роля на Асц, които е строго индивидуален, и който заедно с управителя си, Луната и аспектите между тях, или липсата на такива ще определи природата на събитията в дадения период.

Линк към коментар
Share on other sites

Ще приеамт ли дъщеря ми студентка тази година род. на 31.12.1992 09,35 софия Благодаря за отговора. Аз мисля че при солара ще учи но не съм сигурна в отговора си. Помогнете.

Линк към коментар
Share on other sites

Нека започнем от тук - какво в соларната карта те наведе на мисълта че дъщеря ти ще учи?

P.s. Подразбирам, че можеш да посочиш аспектите, които те навеждат на тази мисъл, а и съответно да ги обясниш!

Моля, заповядай!

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...