Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Една гатанка


Иво

Recommended Posts

Ако е смешка ще помоля за прехвърляне в подходящата тема. На мен години наред ми държи влага веселото настроение от зададената ми гатанка. Тя е измислена от две момчета близнаци. Иван и Любчо ме държаха като в приказките: 3 дни не искаха да се "предавам" и не казваха отговорът на гатанката. З дни ме изпитваха. Без жокери.

Е, сега да ви я предложа и на вас.

"БЯЛОТО НАПРЕД, ЖЪЛТОТО НАСТРАНИ."

Що е то?

Линк към коментар
Share on other sites

Цитатът е буквален. Давам жокер: Място като лична територия. / Shelter, да знаеш, че е неотгатваемо, мила ! Приеми го като шега. За мен, обаче, си остана тема за размисъл/.

Линк към коментар
Share on other sites

Shelter,

Трите дни наистина минаха. :3d_146: Дали ще ти е интересен отговорът? Дано и аз да съм го разбрала правилно.

Та: Бялото и жълтото са двете легла на близнаците в тяхната стая. Това е тяхната територия, техният свободен свят. За нас е "хахаха", а за двамата близнаци е "сериозността " на нещата.

Малко тъга имаше в очите им и не искаха да приемат, че този техен свят е непознат за големите./ в случая за мен /. А май беше непознат и за родителите им. Те бяха на солидна възраст, дълго чакали рожба и много ангажирани в ежедневието си.

Имах и "глоба", че не съм отгатнала гатанката. Глоба или покана на любим възрастен? Заведоха ме на гости, там при "бялото напред и жълтото на страни". Пихме сокчета, отговарях на много въпроси, играхме много игри, танцувахме и пяхме. Това, което успях да направя е, че ги накарах да държат вратата на стаята отварена.Научени бяха да я затварят.

Shelter, благодаря ти!

Сега ми се ще да дам и един друг отговор на друг човек: ОООООООООООООО...,

щастлив е онзи, който получава поздрави и е обичан от такива малки другарчета!В света на възрастните тези кристали не винаги имат чист блясък и светла енергия! А в мрежите, които плетат често жертва е собствената им любов. После гледат с очите на страха.

Линк към коментар
Share on other sites

Знам какво дават децата.:)За три години ,в които работя с деца имах пет двойки близначета.Наистина са по-различни.Много по-различни от другите.Благодаря. :)

Линк към коментар
Share on other sites

  • 5 years later...

Ако "Доброто" не е непременно добро и "Лошото" не е непременно лошо, какво е "малко"?

"малко", това е малката злина, направена от не много доброто Добро

и малката добрина, получена от не много лошото Лошо

Линк към коментар
Share on other sites

Както вече беше написано, малкото не е непременно малко. Но въпросът е зададен така, че изисква положителен отговор. Малкото би могло да се окаже всъщност голямо. Идеята е, че нашата субективна индивидуална преценка на нещо като добро, като зло или като малко би могла да ни подведе. От една страна ние може да не разполагаме с всички факти, а от друга можем да сгрешим при интерпретирането им.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Минутите са по важни от годините казва една поговорка. Минутите са много малки в сравнение с годините. Но ако 60 минути не са изпълнени със съдържание имаме един празен час. Ако 24 часа не са изпълнени със съдържание имаме един празен ден. Ако 365 дни не са изпълнени със съдържание имаме една празна година. Малкото е това което изгражда голямото. Следователно и го определя. Ако изпълним една минута с Любов, Мъдрост и Истина, значи можем и една година да изпълним. Значи старание е нужно в това да изпълним със съдържание малкото.

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...