Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Апокрифни Евангелията


Guest Niki Velev

Recommended Posts

Здравейте,приятели!

Според вас,има ли скрити непубликувани евангелия,след намирането на които са заклеймени и обявени от църквата за ерес?

Пишете,нека не оставим истината да лежи в прахта повече-та нали тя е храна за душите ни!

Линк към коментар
Share on other sites

Външна информация по този въпрос нямам никаква, но така или иначе всички части на Вехтия и Новия завет са минали през куп промени от църкви, преводачи и разбирачи, че вече и основните предадени ценности чрез Светите писания нямат гарантирантиран достъп до християните... Ако за себе си преценявам вероятности, мисля, че по-възможното събитие е заличаването на Евангелия... Тук пак съм сингурен, че има хора които са напълно информирани по тези въпроси, но не ще изявят желание за участие в нашите форуми.

Линк към коментар
Share on other sites

Guest Християнин

Основните предадени ценности чрез Светите писания ги има в пълнота. Това е Православната библия отдолу на страниците има препратки които не са случайности . А обвързване с ...:)) Вехтия завет ...:))( както казваш . Защо ли го наричаш така???)

Нека Уважаемите форумци бъдат много внимателни като четат .

Прав си ... Венци външна информация нямаш ...ъъъъ ... не те интересува - защото разчиташ на вътрешната или това което искаш да те интерисува .

Айде холан де .... Християните имат гарантиран достъп до Чистите Свети Писания . Така приказваш защото така ти се иска , т.е. иска ти се да нямат гарантиран достъп...

Бъдете много внимателни форумци . " Девет пъти мерете преди да одрежете !!! "

Християнин

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Всъщност, преди Първият Вселенски Събор на новообразуваната Християнска Църква са били известни десет Евангелия писани от Христовите последователи, но незнайно защо същият този Събор отхвърля шестте и признава само познатите нам Евангелия на Св. Лука, Св. Марк, Св. Матей и Св. Йоан. Само за Евангелието на Апостол Петър е известно, че е отхвърлено поради заявената от него, за самия себе си и Иисус, вяра в прераждането.

Линк към коментар
Share on other sites

Всъщност, преди Първият Вселенски Събор на новообразуваната Християнска Църква са били известни десет Евангелия писани от Христовите последователи, но незнайно защо същият този Събор отхвърля шестте и признава само познатите нам Евангелия на Св. Лука, Св. Марк, Св. Матей и Св. Йоан. Само за Евангелието на Апостол Петър е известно, че е отхвърлено поради заявената от него, за самия себе си и Иисус, вяра в прераждането.

чел съм в смисъл, че блажения Йероним при превода от иврит на едно евангелие със езотерични едлементи, го е "АДАПТИРАЛ"... :o

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

Здравейте! В Евангелията - известните нам ...има две групи представители на еврейската религия - фарисеи( отцепили се ) и садукеи( праведни) .

Ирод - коронясан...внесен от вън арабски принц...той избива садукеите...фарисеите получават надмощие...по негово време обаче се ражда едно дете...Иешуа...гръцкия превод на еврейското Иешуа е Иисус...

Какво знаете всъщност за твърденията, че Той е роден и отгледан като есей ?

Всъщност това ми е интересно , но да не взем енякой свръх християнин да си тръгне да тълкува изопачено въпроса ми...Съобщавам че съм от правата слава...и Христовата вяра...! Само съм любознателна! И малко повече инфо за другите Евангелия! Няма нищо лошо в това да знаем повече!

И принципно смятам , че изобщо не е важно как се е казвал Христос и какъв е бил по произход! Важното е какво е направил Той за нас! Но съм от любознателните!

Любов + Светлина + Мир + Радост!

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте! В Евангелията - известните нам ...има две групи представители на еврейската религия  - фарисеи( отцепили се ) и садукеи( праведни) .

Ирод - коронясан...внесен от вън арабски принц...той избива садукеите...фарисеите получават надмощие...по негово време обаче се ражда едно дете...Иешуа...гръцкия превод на еврейското Иешуа е Иисус...

Какво знаете всъщност за твърденията, че Той е роден и отгледан като есей ?

Всъщност това  ми е интересно , но да не взем енякой свръх християнин да си тръгне  да тълкува  изопачено въпроса ми...Съобщавам че съм от правата слава...и Христовата вяра...! Само съм любознателна! И малко повече инфо за другите Евангелия! Няма нищо лошо в това да знаем повече!

И принципно смятам , че изобщо не е важно как се е казвал Христос и какъв е бил по произход! Важното е какво е направил Той за нас! Но съм от любознателните!

Любов + Светлина + Мир + Радост!

Това което трябва да се знае е че Исус и Христос не е едно и също.

Според Рудолф Щайнер(който е изследвал някои неща от Хрониката Акаша) в това време даже е имало родени две момчета Исус(Или Ешуа), което за много хора може да е шокиращо. Имаме човека Исус, който се е обучавал в школата на есеите, но е установил че пътят следван от есейското общество за ограждане от Луцифер и търсене на собствено спасение вътре с собствената школа не е решение за целия свят. При кръщаването в река Йордан в тялото на Исус се вселява Христовия Дух - същество от висша йераррхия над ангелските, за това вселяване е готвено тяло в еврейския народ около 40 поколения. Със Христовото събитие на Голгота при проливането на неговата кръв се променя(преобразува) аурата на Земята и от нисходящо (инволюционно) развитие Земята започва еволюционно(възходящо развитие) Христос отхвърля методите на старото посвещение(смоковницата, която изсъхва) и дава нов метод на посвещение, който не отрича Аза.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравей, Пришелец! Нещо по конкретно по новия метод на Посвещение който дава Христос можеш ли да споделиш!

Любов + Светлина + Мир + Радост!

Линк към коментар
Share on other sites

Според източниците за есеите Мария и Йосиф са били специално подготвени за Родители на бъдещия Месия. Обществото на есеите възниква около навлизането в Ерата на Рибите 144 г пр. Хр. и толкова след Христа изчезват...

Линк към коментар
Share on other sites

... :blink:

Най-после да видя нещо което може да ме заинтерисува . Мисля ,че темата много интересно се завъртя . Но пък е много опасно да се дават факти повече от предоставеното от Пришелеца . По простата причина , че са недуказуеми от този момент нататък . И по лично виждане , тък във форума има хора които могат да ни осветлят повече от това което се каза до тук , но няма да искат. Пак по същата причина .

И аз мисля , че Иисус и... Христос са две различни същности , но в един определен момент се обединяват и стават една личност по причина на Възкресението .

И този който се задълбочи, може и да получи просветление относно материалната и духовна същност на Иисус Христос и произхода им . Но по моему това може да стане много опасно познание , защото може да даде ключа към разгадаването на редица тайни от Библията . Които пък ще дадат разплитането на цялата Библия . И Тя като книга съдържаща ценно познание може да се окаже безкрайно неточна за разширения мироглед . И неподготвено съзнание определено може да си има тежки проблеми . И по лично виждане Библията само съдържа необходимата инфорчация за първоначален старт и "докосване " до тангентните сили извеждащи в човешкото съзнание и Дух в окологалактически орбити на пилотиране на Душата човешка .

Това е само лично виждане и разсъждения . Не размишлявали да не ми се сърдят на сбърканият език . Щото трябва да си малко "сбъркан " по земните категории за да се захванеш за такова " изследване ".

Линк към коментар
Share on other sites

Здравей, Пришелец! Нещо по конкретно по новия метод на Посвещение  който дава Христос можеш ли да споделиш!

Любов + Светлина + Мир + Радост!

Древното мистериално посвещение е било свързано с излъчване от тялото, предизвикато от посвещаващия адепт, за около 3 1/2 денонощия и пребиваване в духовния свят. Доколкото разбрах това е ставало все по-опасно (някои не са се връщали)

някои неща които може да се прочетат в евангелията са били известни и древните мистерии, но Христос донася нови енергии, нови импулси.

Степените на посвещение са дадени от Учителя.

Седем стъпки има, по които трябва да вървите, преди да можете да властвате над лошите духове. Нечестивите духове ги е страх от светлината. Първото нещо, което трябва да направите, е да се обърнете към Бога. Що е обръщане? Вие сега сте обърнати към Бога с гърба, във вашия свят има тъмнота, направете “кръгом” и се обърнете с лицето си към Господа. Без обръщане към Него не може. Когато искате да изтърсите дреха от праха, как я обръщате? Следователно ще вземете вашето сърце и вашия ум да ги обърнете и ще изтърсите праха им извътре. Обръщането има двояк смисъл - обръщане към слънцето и обръщане дрехата откъм вътрешността, за да се изтърси прахът.

“Сила и живот” 1 сер., НБ, изд. Соф., 1993 г., стр. 204

Второто необходимо нещо е покаянието - преглеждане, ликвидиране на сметката. Тури си обявление на фирмата: “Аз спирам всички платки, нито давам, нито вземам - годишна равносметка правя. Правиш баланс, смяташ толкова имаш да вземаш, толкова имаш да даваш, най-после остават десет хиляди дълг, не остава освен да отидеш при своите кредитори и да се молиш - това е покаяние. Изваждаш тевтерите: “Приятели, аз съм честен човек, не зная как, ама изгубих десет хиляди лева, ще простите, ще ме кредитирате малко още.” Ако не се молиш, ще те затворят. Щом ти прегледат сметката и се убедят, че си честен, ще кажат – “Ние сме имали вземане- даване с тебе, ще ти простим и ще те кредитираме отново.”

“Сила и живот” 1 сер., НБ, изд. Соф., 1993 г., стр. 204-205

Прощение и спасение са две неща свързани. Туй, което наричаме спасение в християнството, настъпва, след като сме минали двата периода на обръщане и покаяние към Христа. Той казва: “Давам ти нов кредит и те пращам в света да работиш”. Пак отвориш фирмата: еди кой си започва да функционира - дава и взема.

“Сила и живот” 1 сер., НБ, изд. Соф., 1993 г., стр. 205

Четвъртата стъпка е възраждането. Възраждането ще обясня с друг процес от земеделието. Един земеделец има една градина, разваля я и наново я посажда; когато почнат да изникват новите ябълки, то е възраждане; в него има надежда, че новата градина ще му даде плод. И в християнството, след като мине този процес, става у нас възраждане - новото е почнало да никне нагоре. Възраждането е процес на цъвтене и връзване.

“Сила и живот” 1 сер., НБ, изд. Соф., 1993 г., стр. 205

Има покаяние, прощение, спасение, възраждане и новораждане. В новото раждане човек се освобждава от кармичния закон на причините и следствията: вие сте тогава свободни граждани, господари, никой не може да властва над вас. Само в тази пета степен може да господарувате над лошите духове; само когато сте на мястото на Христа, можете да заповядвате над тия духове. Тогава ще бъдете ученик Христов. А то е високо нещо. Той даде на своите ученици власт над лошите духове и ги изпрати да изцеляват и да възкресяват хората. “Сила и живот” 1 сер., НБ, изд. Соф., 1993 г., стр. 205-206

Още неща във връзка с посвещението има в една книга с лекции и извадки от

Учителя - "Ученик - път къс освобождение"

Има две книги от Рудолф Щайнер - "Христианството като мистичен факт" и "От Исуса към Христа" някой ако се интересува може да му пратя на файл.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Здравей, Пришелец! Интересувам се от книгите и ти благодаря предварително !

Любов+Светлина+Мир +Радост !

Линк към коментар
Share on other sites

Христос Возскресе , Венци!

Благодарим за подсещането! Нали сме от любознателните ...темата си е същата.... каквато е изписана най - отгоре!

МИР + ЛЮБОВ + СВЕТЛИНА + РАДОСТ !

Линк към коментар
Share on other sites

  • 10 months later...

:) Малко информация - нали сме от любознателните!

ТРАКИЙСКИТЕ ПОСЛАНИЯ

Съдържание

I.Посвещение. © Соруrights. Права и Авторизация

II.Въведение - През Погледа на Историка-Траколог, който вярва... (не скептика!)

III.Вместо Предговор - Първата Част от Историческото Писмо на Епископ Цветан Сердикийски към Тракийските Християни (Chronici Episcoprum Thracae)

1.Идването на Мелхиседек (Кумранов Текст, Ръкописите от Мъртво Море) ( Corpus Qumrani)

2.Съборното Послание на Мелхиседек до Църквите из Цялата Империя, която е на Звяра (Corpus Melchisedecum)

3.Първото Послание на Мелхиседек до братята в Тракия (Corpus Melchisedecum)

4.Второто Послание Мелхиседеково до братята в Тракия, сиреч тези, които се наричат Тракийци, а днесБългари ( Corpus Melchisedecum)

5.Скритите Първа и Втора Глави на Второто Послание Мелхиседеково до Избраните Братя в Тракия (Corpus Melchisedecum)

6.Недовършеното Послание Мелхиседеково до Верните Братя от всички Христови Църкви и Общности(Corpus Melchisedecum)

7.Посланието на Св. Апостол Павел до Църквата във Филипи (в Малка Тракия) ( Corpus Apostolicum)

8.Посланието на Св. Апостол Павел до Църквата в Ефес (в Голяма Тракия) (Corpus Apostolicum).

9.Посланието на Св. Апостол Павел до Църквата в Колоса (в Голяма Тракия) (Corpus Apostolicum)

10.Първото Послание на Св. Апостол Йоан (написано в Ефес, Голяма Тракия) (Corpus Apostolicum)

11.Второто Послание на Св. Апостол Йоан (написано в Ефес, Голяма Тракия) (Corpus Apostolicum)

12.Третото Послание на Св. Апостол Йоан (написано в Ефес, Голяма Тракия) (Corpus Apostolicum)

13.Посланието на Тракиеца Асклепий до Египетския Цар Амон ( Corpus Orphicum)

14.Песента на Орфей -Тайна Беседа между Тройно-Ведикия Тълковник и Сина му (Corpus Orphicum)

15.Беседа на Тройно-Великия Тълковник (Орфей) относно Добрия Пастир (Corpus Orphicum)

16.Посланието на Св. Поликарп до Църквата във Филипи (Малка Тракия)

17.Слово за Кораба (Кивота) Господен (Книгата на Енох – Liber Enochi) (Пирамиден текст Papyros Ani)

18.Хроники на Древноегипетския Историк Мането относно Древните Начала на Египет и Ерусалим Corpus Chronicum )-Хроники на Царете(Chronici Regum)

19.Похвално Слово на Св. Климент Охридски за Св. Кирил Философ (Corpus Ecclesiasticum)

20.Проглас към Евангелието от Св. Кирил Философ за Силата на Светото Писание на Славянска Реч (Corpus Ecclesiasticum)

21.Послание на Йеролгонах Даввд до Тракийските Християни (Corpus Ecclesiasticum)

22.Посланието на Етан, Книжник от Бога,до Разумните (Corpus Ecclesiasticum)

23.Посланието на Етан, Книжник от Бога, до Верните Тракийски Братя (Corpus Ecclesiasticum)

24.Посланието на Йедая, Свещеник и Войн Божий, до Потопените в Огъня (Corpus Ecclesiasticum)

25.Първото Съборно Послание на Божия Слуга Михаил (Corpus Ecclesiasticum)

26.Второто Съборно Послание на Божия слуга Михаил (Corpus Ecclesiasticum)

27.Откровението на Свет Апостол Йоан, съдържащо посланието Христово до Църквите в Мала-Азия(Мизия, Лидия и Фригия, всичките влизащи в територията на Голяма Тракия) (Corpus Ecclesiasticum)

28.Ода за прослава на Христос (Книгата на Енох – Liber Enochi) (Пирамиден текст Papyros Ani)

29.Глава за Страшния Божий Съд и Оправданието чрез Иисус(Книгата на Енох – Liber Enochi) (Пирамиден текст Papyros Ani)

30.Химн на Възхвала на Иисус, Царят на Царете и Господ на Господарите (Книгата на Енох – Liber Enochi) (Пирамиден текст Papyros Ani)

31.Откровение относно Думите Иисусови – Думи на Сила(Книгата на Енох – Liber Enochi) (Пирамиден текст Papyros Ani)

32.Глава относно Даване Сила Иисусова на Енох (Книгата на Енох – Liber Enochi) (Пирамиден текст Papyros Ani)

33.Най – великото Послание на Тракия – Св. Евангелие според Св. Апостол Йоан( написно в Ефес, Голяма Тракия( Corpus Apostolicum)

Издава Колегиумът на Тракийските Епископи съвместно с Конфратернитета за Харизматично Сближаване между Тракийските Католически и Тракийските Православни Християни Фондация "Градът" София, 2005

Не знам дали го има в мрежата.Ако има желаещи , мога да им го изпратя по мейла.

:feel happy: Любов + Светлина + Мир + Радост :feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

Здравей Благост!Преди време аз започнох темата(тогава бях с друг "nik").

Ще ти бада благодарен,ако споделиш от каде мога да намеря всичко това за да го прочета!?

Благодаря ти предварително!!! :smarty:

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте Пришелецо и Благост!

Интересувам се от книгите за които говорите, ще се радвам да ги споделите с мен!

Хиляди благодарности към вас и вашата любознателност :)

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 3 weeks later...

44. "Невъзможно е някой да види нещо от вечното, ако не стане подобен на него. В истината не е така, както е с човека в света: той вижда слънцето, въпреки че не е слънце, вижда небе, земя и други предмети, без да е всичко това. Но ако видиш нещо на това място, ти си станал същото нещо. Ако видиш Дух, станал си Дух. Ако видиш Христа, станал си Христа. Ако видиш [Отца], ще станеш Отца. Затова [на това място] ти виждаш всяко нещо и [не виждаш] самия себе си. Но ще се видиш на това [място]. Защото [ще станеш] това, което ще видиш."

Евангелие от Филип

Когато сме в света не виждаме себе си.

Когато сме в истината сме във вечността. А тогава ще се видим ли?

Линк към коментар
Share on other sites

Целта на Душата докато пребивава в човека е да познае Своята вечен живот и Божествен произход, да познае Себе Си!

Когато види невидимото и познае непознаваемото, когато достигне до познанието за вечна любов и блаженство и намери в Себе Си вечно незатихващото чувство на радост, тогава Тя достига края на земните си превъплъщения.

Има безброй помощници за този процес на вътрешно душевен стремеж.

В зависимост до какво ниво е достигнала, Тя изгражда своята бъдеща стратегия, под вселюбящия поглед на Всевишния, за достигане до познанието и така живот след живот, докато не достигне до целта.

Евангелията са част от света и те неизбежно влияят малко или много на човека.Дори и заблуден, той може да продължи по правия път без да се отклонява или да се влияе негативно.С молитва, отдаденост към Бог и силен вътрешен стремеж изпълнен с вяра, той /човека/ е извън всякаква опастност.

-"Господи Боже мой, каквото и да се случи днес, утре или за напред, аз знам, че Ти си избрал най доброто за мен!Прости ми прегрешенията и не ми позволявай да греша отново!Пази ме и бди над мене-грешника.Добър или лош, аз съм твое дете, моля те върни ми спомена за Теб, защото всичко което съм искал, искам и ще искам Си Ти, защото всичко което съм имал, имам и ще имам някога Си Ти!Нека бъде волята Ти!Обичам Те и Ти благодаря за всичко което Си сторил за мен!Амин!"

:smarty::yinyang::smarty:

Линк към коментар
Share on other sites

"90. Тези, които казват, че първо ще умрат и после ще възкръснат, се заблуждават. Ако не получат отначало възкресение, докато са още живи, то, когато умират, няма да получат нищо. По същия начин говорят и за кръщението: казват, че кръщението е велико, защото, ако го приемат, ще са живи."

Евангелие от Филип

Линк към коментар
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 7 months later...

:) Появи се и Втората книга на Евангелието на Mира на Есеите (езотеричното учение на Христос и други древни мъдрости).

http://www.asteya-bg.com/

София, ул. Пиротска - 3, безистен, 2 ет., тел. (02) 981 10 58, email: nfo@asteya-bg.com

http://elrid.cult.bg/

София 1000, ул."Стефан Караджа" 7 А, тел. (02) 986 71 26

Нова епоха, ул. 6 септември 28

Новото битие, ул. Хан Крум 7А

:feel happy: Любов + Светлина + Мир + Радост :feel happy:

Редактирано от Благост
Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...