Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Отговорът на Таро - повтарящите се карти


Guest Мона

Recommended Posts

Отдавна исках да напиша тази тема и времето за това дойде.

Освен изпадащите карти, които изпадат при задаване на въпроси, има и друг тип таро напомняне за истинската същност на онова, за което питаме. Много често искаме да узнаем нещо, което предстои да се случва или ... да не се случва и се появявяват едни и същи карти (на едни и същи въпроси), седмици наред, месеци дори - ние не разбираме нито смисълът им, нито скритото им послание ...

Наскоро, пред около два месеца исках да разбера нещо за себе си, питах кое как ще се случи и т.н. Падаше ми се една и съща карта, една и съща, а именно 5 чаши. Тогава мислех, че няма логика точно тази карта да се появява, особено в този контекст и за тази конкретна ситуация. Но, таро си има своята вътрешна логика и предузнава събитията много по-рано.

Едва по-късно, доста по-късно аз разбрах посланието на картата, разбрах и осъзнах всичко. Въпреки големият ми опит с картите, не усетих навреме ситуацията и не се предпазих от нея, а напротив - упорствах и си заслужих 5 чаши.

Това е един конкретен пример, има и много други такива, за различни житейски ситуации.

Повтарящите се карти в Таро говорят за едно - нещо не сме разбрали добре, Таро ни връща към реалността или към надеждата, кара ни да си спомним за истинските неща и да се съсредоточим върху най-важното, от което ние много често бягаме или оставяме за утрешния ден.

Какво мислите за повтарящите се карти и какво според вас те ни казват?

Редактирано от Мона
Линк към коментар
Share on other sites

  • 5 months later...

нямам толкова опит,че да ми се повтарят много някои карти, но да забелязала съм такъв момент ( все още не усещам детайла)

аз исках да попитам за друго: появяват се периоди на някакво доста сериозно смущение- объркване, ако мога да се изразя така "енергийно" (което обаче не може да определни просто като объркване, защото има други белези за "точност" ) в съответствие с периодите на объркване и "отговорът на таро" се "обърква" имате ли такива впечатления?

Линк към коментар
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Здравей,Мона,

от известно време ме преследва кралица жезли. Или излиза на въпрос как определен човек гледа на ситуацията и как ще реагира или излиза на въпрос как гледа на връзката....аз определено не отговарям на кралица жезли, но знам ли....Все едно тази карта ще ме подлуди, моля те за разяснение.....

Редактирано от adina
Линк към коментар
Share on other sites

Здравей,Мона,

от известно време ме преследва кралица жезли. Или излиза на въпрос как определен човек гледа на ситуацията и как ще реагира или излиза на въпрос как гледа на връзката....аз определено не отговарям на кралица жезли, но знам ли....Все едно тази карта ще ме подлуди, моля те за разяснение.....

Кралица жезли е символ на действието на човека, който знае какво иска и какво може. В темата Малките аркани в таро съм обяснила значението й.

Кралица жезли е символ и на омъжената жена - на "усвоената" жена, на "моята жена", такава е и Кралица пентакли, но тя е по-недоволстваща.

Ако се пада за връзки - това е желание за физически контакт, дори затова двама човека да живеят заедно и да бъдат семейство.

Стабилно е отношението на този човек и той има съвсем реалистични мисли, изводи и наблюдения за отношенията ви.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 10 months later...

Здравейте!Това е моята тема,но за съжаление я откривам много късно,а си мислех,че съм прегледала всички теми!Казвам моята тема,защото при мен постоянно някоя карта ме преследва и това трае определен период от време,докато накрая осъзная какво иска да ми каже.Това което при мен се случва е,че определена карта се повтаря,но после разбирам,че тя определено няма връзка с въпросите които задавам,а ми подсказва нещо,което е много по важно от нещата за които задавам въпрос.Преди време на емоционални въпроси ми излизаше Паж Пентакли и има няма месец след това смених професията .Започнах обучение ,а сега и работа в съвсем различна сфера.Сега пак на емоционални въпроси ме преследва тази карта,но ще видим какво ще излезе този път.Императрицата също ми излизаше постоянно,осъзнах,че прекалено много дадох на даден човек-буквално му се раздавах.Това за което съжалявам е,че разбирам посланията им прекалено късно,а те-картите по този начин ни предупреждават,един вид това е тяхната отплата към нас.

Линк към коментар
Share on other sites

Моля споделете какво ви е усещането за повтаряща се карта Обесеният!!!Като карта за деня,но вече за трети път през тази седмица,в подреждания от три карти на средна позиция или на крайна.

Линк към коментар
Share on other sites

Аз искам да попитам за Висшата жрица. Много я харесвам и й се радвам като я видя :) За два месеца като карта за деня, тя е която най-много ми се е падала, а и попринцип много често се появява, за какво говори в такъв случай?

Линк към коментар
Share on other sites

Моля споделете какво ви е усещането за повтаряща се карта Обесеният!!!Като карта за деня,но вече за трети път през тази седмица,в подреждания от три карти на средна позиция или на крайна.

В някакъв процес на дълбока пренагласа си.

Линк към коментар
Share on other sites

Моля споделете какво ви е усещането за повтаряща се карта Обесеният!!!Като карта за деня,но вече за трети път през тази седмица,в подреждания от три карти на средна позиция или на крайна.

В някакъв процес на дълбока пренагласа си.

Ако е пренагласа е добре,но ако тази карта иска да ми каже,че трябва да се пренаглася а аз отлагам?Това май е като червена лампичка която предупреждава,че нещо не е както трябва.То всички повтарящи се карти май точно това правят!

Линк към коментар
Share on other sites

Даничка, здравей! Не знам за какво става въпрос, но ако имаше нещо, което спешно се нуждае от промяна във възгледите и отношенията ти, нещо което не търпи повече отлагане, предполагам щеше да се пада Кулата, поне при мен беше така в един период. А пренагласата изисква време, мисля че трябва да поразсъждаваш върху ситуацията около теб (предполагам има нещо конкретно, с което свързваш появата на тази карта), може би да си преподредиш приоритетите, да видиш нещата по-непредубедено.

Линк към коментар
Share on other sites

Обесеният!!!!В моят случай мисля,че иска да ми каже да се предам,че е дошло времето да спра.Съгласна съм с всички изредени до тук неща от бездействие,застой........доооо саможертва и в случая бих прибавила и един STOP!!!Трябва да се спре,за да се продължи напред.Това е за конкретния случай при мен.

Линк към коментар
Share on other sites

От няколко дена срещам Справедливостта на различни въпроси. Изпада ми от колодата, обръща се в колодата с гръб към другите карти и понякога изпада заедно с 10-ет чаши!Днес ми се падна и като карта за деня!Чудя се защо точно Справедливостта се появява сега и то толкова често? Според мен посланието е че за нещо не му е времето сега, да изчакам, да не питам. Преценявам ли нещата правилно? Влизам ли в период в които всичко се връща :) ?

И друго ми е интересно. Понякога картите ми не изпадат, а се обръщат с гръб към останалите в колодата и смятам, че това също е отговор на картите! Преди не обръщах внимание и си продължавах, а сега до като ги бъркам се обръщат без да разбера или усетя и чак когато започна да цепя виждам, че има обърнати карти. Тогава няма как да не обърна внимание :)

Още нещо за отговора на Таро искам да добавя. Снощи исках да попитам дали ще се видим с един човек и реших да изтегля само една карта, а не три! Тегля 1-ва карта Кула. Изненада, а и не очаквах! Реших да изтегля 2-ра карта и това беше Слънцето. Казах си че не е достатъчно и изтеглих трета последна, която беше 6 жезли :) и да по-късно се видяхме с момчето! Защо не изтеглих направо 6 жезли като една карта както исках, а Таро реши да ми отговори с тези три и настоя да ми отговори така :) ? Проявява ли Таро характер в отговорите, които ни дава или е отражение на нашия характер?

Линк към коментар
Share on other sites

От няколко дена срещам Справедливостта на различни въпроси. Изпада ми от колодата, обръща се в колодата с гръб към другите карти и понякога изпада заедно с 10-ет чаши!Днес ми се падна и като карта за деня!Чудя се защо точно Справедливостта се появява сега и то толкова често? Според мен посланието е че за нещо не му е времето сега, да изчакам, да не питам. Преценявам ли нещата правилно? Влизам ли в период в които всичко се връща :) ?

И друго ми е интересно. Понякога картите ми не изпадат, а се обръщат с гръб към останалите в колодата и смятам, че това също е отговор на картите! Преди не обръщах внимание и си продължавах, а сега до като ги бъркам се обръщат без да разбера или усетя и чак когато започна да цепя виждам, че има обърнати карти. Тогава няма как да не обърна внимание :)

Ще се спра на Справедливостта, обърната или не ... след като изпада, значи има значение. Каквото пожънеш, това ще посееш - сякаш това ти казва.

Но за мен картите значат нещо друго: не се чувстваш доволна от себе си, възможно е и да се обвиняваш за нещо, мислиш, че си сгрешила в нещо или спрямо някого. Мислиш, че светът е решил да те забави в плановете ти - Справедливостта, когато изпада е контрапункт на Умереността - т.е. учи се на търпение. Или пък може би не ти се искаш да правиш и да се занимаваш с неща, които презираш. Идеи има много за тълкуване и всички се въртят, според мен, около наместването ти в социалния свят. Картата Справедливост е добре да се появява така - това си е своебразен recall или напомняне да се замислим за приоритетите си.

Редактирано от Мона
Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 year later...

Много отдавна не е писано в тази тема.smile.gif

При мен започна да се повтаря една карта, а именно Колесницата. Повечето пъти е на трета позиция. Ще спомена само няколко комбинации, касаещи различни области от живота ми. Не е на един конкретен въпрос. Всъщност появата и започна някъде от около 1 месец.

4 чаши, Магът, Колесницата - касае отношения;

8 пентакли, Колесницата, 2 меча - касае обучение;

9 чаши, Императорът, Колесницата - касае нова работа;

Какво мислите за тези комбинации и защо тази карта е тук, какво казва тя?

Линк към коментар
Share on other sites

Жур, ти проявяваш ли активност във всички тези ситуации или си по-скоро пасивна? Според мен Колесницата има отношение към това човек да мобилизира всичките си сили в името на нещо, да си постави цел и да я следва упорито...

Може би, ако не го правиш, е време да го направиш.

Ако пък го правиш, може би е сигнал, че игнорираш други важни неща, следвайки тази цел и стратегия, че си готова да минеш "през трупове" за да постигнеш желаното, а това невинаги е правилното...

Това са две посоки, в които отиде мисълта ми :)

Редактирано от baby777
Линк към коментар
Share on other sites

Жур, според мен Колесницата е символ на някаква неотложност ,дали ще касае действия или събития или определен човек е все същото . Може да доведе и до прекалено забързване на нещата ,до припряност ,макар ,че в случая ми се струва ,че става дума за неотложни навременни действия .

Линк към коментар
Share on other sites

Според мен Колесницата има отношение към това човек да мобилизира всичките си сили в името на нещо, да си постави цел и да я следва упорито...

Може би, ако не го правиш, е време да го направиш.

Благодаря:).

И аз мисля като теб. Колесницата е свързана с мисленето ми за определено нещо. Може би ми показва, как да действам, да мисля. Може би самата аз съм тръгнала нанякъде....., а вече съм. Тя е някакъв вид пътуване:). Има и синхрон със сънищата ми, те също са свързани с пътуване, по-голямата част от тях, независимо от превозното средство, което е различно, но е все пътуване.

Между другото забелязали ли сте такъв синхрон между карти и сънища, защото според мен има?

Линк към коментар
Share on other sites

Жур, макар че е минало време, ще се включа и аз за Колесницата.

Според мен тя е призивът на рациото, на ума, въпреки чувствата. Мобилизиране на ресурсите, интелектуални и реални, за постигане на желаното. Това е пътят към него. Емоционалната зависимост и нейните производни нямат място там, където ти искаш да се наложиш и да имаш постижения.

Ако имаш проблем, той е решим тогава, когато се откъснеш емоционално от него и подходиш с реализъм и сила, дори егоизъм и меркантилност, зависи за какво става въпрос, аз и това допускам като вариант.

Искам във връзка с това да споделя, че Колесницата много ми напомня като послание на обърнатата Луна, която на мен често ми се повтаряше в различни комбинации и скоро имах късмета да ги видя двете една до друга на въпрос как да постъпя в конкретна ситуация. И картите бяха Колесница, Луната обърната, 2 чаши. В случая 2 чаши за мен е самият преход, ниска карта на настъпваща някаква промяна, крехка надежда и търсене на опора в близък човек и всичко накуп, важното е, че първите два аркана говорят за подход "с акъл", за това да стъпиш върху рационализма и с негова помощ да се придвижваш напред, да не бъркаш да повтаряш старата грешка да се хвърлиш необмислено или да се носиш по течението (пак необмислено) под знака на емоцията, както си правил досега, а да помислиш, да пресметнеш, за да "отрежеш" точно по калъп.

Линк към коментар
Share on other sites

Колесница, Луната обърната, 2 чаши. В случая 2 чаши за мен е самият преход, ниска карта на настъпваща някаква промяна, крехка надежда и търсене на опора в близък човек и всичко накуп, важното е, че първите два аркана говорят за подход "с акъл", за това да стъпиш върху рационализма и с негова помощ да се придвижваш напред, да не бъркаш да повтаряш старата грешка да се хвърлиш необмислено или да се носиш по течението (пак необмислено) под знака на емоцията, както си правил досега, а да помислиш, да пресметнеш, за да "отрежеш" точно по калъп.

Аз мисля, че тук Колесницата показва пътя за решаването на конкретната ситуация, обаче по-скоро картите след нея казват изчакай не е сега момента. Сега не можеш да направиш нищо.Питай по-късно Просто засега нищо няма да стане. Има много голяма неяснота и засега тя ще си остане такава. Ако се направи нещо, пак ще си потъне всичко в неяснотата и там откъдето е дошло. Някакви безжизнени са тези карти, в тази комбинация.

Така мисля аз.

Линк към коментар
Share on other sites

Колесница, Луната обърната, 2 чаши.

Аз мисля, че тук Колесницата показва пътя за решаването на конкретната ситуация, обаче по-скоро картите след нея казват изчакай не е сега момента. Сега не можеш да направиш нищо.Питай по-късно Просто засега нищо няма да стане. Има много голяма неяснота и засега тя ще си остане такава. Ако се направи нещо, пак ще си потъне всичко в неяснотата и там откъдето е дошло. Някакви безжизнени са тези карти, в тази комбинация.

Така мисля аз.

И Колесницата и Луната го показват. Те се припокриват много хубаво и си права, че по тези карти сега не е моментът за нищо, не трябва да се действа, още по-малко под влияние на емоции. Трябва да се изчака по-подходящ момент, търпеливо, с разум, не с главата напред. Иначе неяснотата е отдавна, но за да не бъде повече такава, трябва да се подходи с мисъл, другото би съсипало нещата.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 months later...

От няколко дена на различни въпроси и подредби излизат Влюбените, като повтаряща се карта, малко ми е странно защо е точно тя! И още две 3 пентакли и 6 меча, които са на различни места, но са все там. Явно нещо не разбирам.

Как мислите, какво е посланието на картите, явно има някаква логика, за да са точно те:).

Линк към коментар
Share on other sites

От няколко дена на различни въпроси и подредби излизат Влюбените, като повтаряща се карта, малко ми е странно защо е точно тя! И още две 3 пентакли и 6 меча, които са на различни места, но са все там. Явно нещо не разбирам.

Как мислите, какво е посланието на картите, явно има някаква логика, за да са точно те:).

Първоначалната логика би била - намираш се на кръстопът. Да, ама не. Това е тълкуване за книжките по Таро, но не и за този форум.

Влюбените е състояние на емоционално откъсване, напук на всички тълкувания за тази карта. Ти бавно, но сигурно порастваш. Другият момент е интересен - избор, ненаправен в миналото, ще бъде осъществен тепърва и в този смисъл, картата Влюбените играе нежната роля на Страшния съд, но само като бегло предупреждение. Влюбените е откъсване на съзнанието от детския му период и чисто и просто, Аз-ът се отделя от свята уютна майчина утроба, разделя се. Има процес на детерминиране на приоритетите. 3 пентакли говори, че си насочена изключително практично и не става изобщо дума за любовни терзания и трепети, а 6 меча обещава трайност и осъществяване. Все едно ти предстои да вземеш важен изпит. Може и да преобърнеш лошия си късмет, колкото и нелепо да звучи.

Промяната си е изцяло твое дело, в реално време си успяла да съзреш, осъзнаеш и пребориш. Процесът по консолидация продължава.

Линк към коментар
Share on other sites

Влюбените е състояние на емоционално откъсване, напук на всички тълкувания за тази карта. Ти бавно, но сигурно порастваш. Другият момент е интересен - избор, ненаправен в миналото, ще бъде осъществен тепърва и в този смисъл, картата Влюбените играе нежната роля на Страшния съд, но само като бегло предупреждение. Влюбените е откъсване на съзнанието от детския му период и чисто и просто, Аз-ът се отделя от свята уютна майчина утроба, разделя се. Има процес на детерминиране на приоритетите. 3 пентакли говори, че си насочена изключително практично и не става изобщо дума за любовни терзания и трепети, а 6 меча обещава трайност и осъществяване. Все едно ти предстои да вземеш важен изпит. Може и да преобърнеш лошия си късмет, колкото и нелепо да звучи.

Промяната си е изцяло твое дело, в реално време си успяла да съзреш, осъзнаеш и пребориш. Процесът по консолидация продължава.

Как го правиш момиче как? Всъщност знамsmile.gif. В десетката си отвсякъде.

За избора ненаправен в миналото си адски права. Върна ме няколко години назад в живота ми, не е случайно всичко това.

Да, няма любов в комбинацийте с тези карти, има други неща, глобални неща, касаещи мен самата.

Всъщност замислих се за нещо, рано или късно живота ни изправя отново пред избор, ако си го пропуснал, след време отново идва, само че силата е много по-голяма следващия път. Може би е трябвало да порастна, да осъзная всичко което става с мен и около мен. Да науча уроците си.

Може би сега ще е изпит без право на грешка.

Много ти благодаря за тълкуването, много е ценноsmile.gif.

Редактирано от Жур
Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 weeks later...

От известно време започна да ми излиза Висшата Жрица като трета карта, независимо дали гледам на себе си или за някой друг. Но нещо не мога да уловя значението и. Свързвам я с интуицията, скритото, това, което не се отваря като значение за нас примерно, това което казва нашата интуиция също, аз го свързвам с нещо, което е полуоткрито, пази се. Може би няма връзка с гледанията, но мен ми прави силно впечатление, защото това е карта, която изключително рядко ми е излизала, където и да е в подредби.

Линк към коментар
Share on other sites


×
×
  • Добави...