Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Отговорът на Таро - повтарящите се карти


Guest Мона

Recommended Posts

При мен Жрицата се появява доста често....обикновенно тогава когато хем мисля ,че знам нещо -хем рационалния ми разум не може да го повярва поради абсурдността му. и от там естествено възникват съмнения...За мен има някава връзка с Луната- тогава когато нещо не е изказано , умишелно премълчано и завоалирано в обалк от неизвестност и поради това се налага да анализирам. Освен това мисля и че ме отразява мен в "чист вид" така да кажа, без маската на някоя от кралиците които се налага да я ползвам за пред другите. Дано сте ме разбрали.

Линк към коментар
Share on other sites

От известно време започна да ми излиза Висшата Жрица като трета карта, независимо дали гледам на себе си или за някой друг. Но нещо не мога да уловя значението и. Свързвам я с интуицията, скритото, това, което не се отваря като значение за нас примерно, това което казва нашата интуиция също, аз го свързвам с нещо, което е полуоткрито, пази се. Може би няма връзка с гледанията, но мен ми прави силно впечатление, защото това е карта, която изключително рядко ми е излизала, където и да е в подредби.

Рядко ти е излизала, защото си потискала емоционалността си, нещата са прости.

Сега тя ти дава шанс, ще се изразя метафорично - да си хапнеш хлебен пудинг "Ерзули" с любовен сос. Да се отвориш и да затанцуваш :)

И понеже историите на тази Висша Жрица са нетипични, както и нейните проявления в битието, си позволявам и аз волности ...

Та, това е ритуален сладкиш, който се приготвя в памет на Мари Лаво, най-известната креолка от Ню Орлиънс. С какво е известна, ще разбереш сама и най-вече защо е свързана с тази карта. Ще се усмихнеш :)

И понеже сме на тема Висша Жрица и отваряне на сетивата, ви предлагам и рецептата за този магически пудинг:

  • 200 г престояла франзела
  • 2 к. ч. прясно мляко
  • 4 яйца
  • 1 ч. ч. захар
  • 300 г мек маргарин
  • 2 ванилии
  • 1 ч. л. райски зърна (кардамон)
  • 1/3 ч. ч. стафиди
  • 3 с. л. стопено масло
За любовния сос:
  • 3/4 ч. ч. кафява захар
  • 1 яйце
  • 1/2 ч. ч. стопено масло
  • 1 ч. ч. тъмен ром

Франзелата се натрошава на парченца и се слага в голяма тенджера. Залива се с млякото и се оставя да се навлажни. Прибавят се разбитите яйца, захарта, маргаринът, ванилиите, райските зърна и стафидите. Разбива се добре. Тавичка се намазва с маслото и сместа се изсипва в нея. Пече се при 350 градуса около 50 минути до златисто. Изважда се, охлажда се и се нарязва на 4 порции, като всяка се слага в отделна чинийка. Продуктите за соса се разбиват и сместа се кипва на огъня за около 30 секунди. С получения сос се заливат порциите пудинг. В оригиналната рецепта за сладкиша се добавя и 1 ч. л. смлян корен от теменужка.

Да ти е сладко, приеми преди всичко Висшата Жрица в сърцето си :)

Редактирано от Ивета
Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 months later...

Напоследък ме преследва 8 меча на различни въпроси, но все пак, близки по съдържание. И то все на трета позиция, обикновено придружена от Отшелникът, Крал меча, Колелото, Справедливостта, Кралица меча - независимо дали са първи или втори.

Опитът ми говори за много неща, свързани с тази карта, но едно е сигурно - много помия и кал излиза на повърхността (която досега не е била известна), приближава се до светлината, за да стане видима.

Вариации много, но една тенденция има.

Какво ще кажете вие по въпроса? 8 меча е много особена като карта, това трябва да се има предвид.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Въпрос: Ще бъде ли принуден Х да отиде на определено място, поради липса на изход?

Колесницата,8 чаши и Жрецът.

Според мен ще получи помощ и ще изостави идеята си за заминаване.

Следващ въпрос, в който всъщност се случва повторението.

Ще работи ли Х на определено място ?

8 чаши, Колелото, 2 меча.

Според мен и тази идея ще изостави Х, и дори няма да има право на глас.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

Въпрос: Ще бъде ли принуден Х да отиде на определено място, поради липса на изход?

Колесницата,8 чаши и Жрецът.

Според мен ще получи помощ и ще изостави идеята си за заминаване.

Следващ въпрос, в който всъщност се случва повторението.

Ще работи ли Х на определено място ?

8 чаши, Колелото, 2 меча.

Според мен и тази идея ще изостави Х, и дори няма да има право на глас.

Ина, тук се повтаря 8 чаши. която за мен е доста отчайваща като послание карта. Има път, има и раздяла с нещо.Тя е тук за да покаже какъв е изходът от тази ситуация и за съжаление на мен ми се струва, че това е отговорът и на двата въпроса. Дано да греша!

:3d_146:

Линк към коментар
Share on other sites

  • 5 months later...

Не разбирам посланието на 2 жезли. Появява се винаги на първа позиция при подредба с три карти, независимо от това, за какво се отнасят въпросите. Явно е важно и Таро се опитва да ми каже нещо, но не разбирам.

Конкретни примери:

1. Има ли "човек" за конкурса?

2 жезли - 9 пентакли - Асо пентакли

2. Как се промени отношението на Х след като направих нещо си?

2 жезли - 9 меча - Императрицата

3. Каква е ситуацията около Х?

2 жезли - Смъртта - Крал пентакли

4. Има ли смисъл да се явявам на конкурс?

2 жезли - Асо жезли - Дяволът

Моля за помощ!

Редактирано от scorpion_4e
Линк към коментар
Share on other sites

Не разбирам посланието на 2 жезли. Появява се винаги на първа позиция при подредба с три карти, независимо от това, за какво се отнасят въпросите. Явно е важно и Таро се опитва да ми каже нещо, но не разбирам.

Конкретни примери:

1. Има ли "човек" за конкурса?

2 жезли - 9 пентакли - Асо пентакли

2. Как се промени отношението на Х след като направих нещо си?

2 жезли - 9 меча - Императрицата

3. Каква е ситуацията около Х?

2 жезли - Смъртта - Крал пентакли

4. Има ли смисъл да се явявам на конкурс?

2 жезли - Асо жезли - Дяволът

Моля за помощ!

Спри горенето.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

Напоследък ме преследва 8 меча на различни въпроси, но все пак, близки по съдържание. И то все на трета позиция, обикновено придружена от Отшелникът, Крал меча, Колелото, Справедливостта, Кралица меча - независимо дали са първи или втори.

Опитът ми говори за много неща, свързани с тази карта, но едно е сигурно - много помия и кал излиза на повърхността (която досега не е била известна), приближава се до светлината, за да стане видима.

Вариации много, но една тенденция има.

Какво ще кажете вие по въпроса? 8 меча е много особена като карта, това трябва да се има предвид.

И мен ме запреследва 8 меча. И при мен на трета позиция.

Доскоро ме преследваше Справедливостта /за нея прочетох/, на един етап заедно с Умереността, после Умереността спря да се появява. Вместо нея започна да се появява 5 жезли. После известно време - 9 пентакли. После поизчезнаха, а сега на дневен ред са 7 жезли и 8 меча и Справедливостта все още.

Не знам къде си, Ивета, обаче много ми липсваш! :3d_041:

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

И друго ми е интересно. Понякога картите ми не изпадат, а се обръщат с гръб към останалите в колодата и смятам, че това също е отговор на картите! Преди не обръщах внимание и си продължавах, а сега до като ги бъркам се обръщат без да разбера или усетя и чак когато започна да цепя виждам, че има обърнати карти. Тогава няма как да не обърна внимание smile.gif

На мен ми се случва същото. Старая се да съм внимателна точно в тази насока, но въпреки това намирам в колодата обърнати с гърба надолу карти.

И да, постоянно ми изпадат карти, дали защото съм начинаещата и непохватна дали по друга причина. Когато гледам се случва комбинациите да не отговарят на въпроса ми, понякога даже не мога да разбера за какво всъщност ми отговарят и не откривам логиката, но изпадащите карти винаги са "в десетката". Може това да е начинът на Таро да ми каже "Виж, още си пале в тия неща, знаем, че не разбираш по-сложните комбинации, пък и ги задаваш едни смешни въпроси, ама ето, това е отговорът на въпроса, който всъщност е важен за теб."

Линк към коментар
Share on other sites

И друго ми е интересно. Понякога картите ми не изпадат, а се обръщат с гръб към останалите в колодата и смятам, че това също е отговор на картите! Преди не обръщах внимание и си продължавах, а сега до като ги бъркам се обръщат без да разбера или усетя и чак когато започна да цепя виждам, че има обърнати карти. Тогава няма как да не обърна внимание smile.gif

На мен ми се случва същото. Старая се да съм внимателна точно в тази насока, но въпреки това намирам в колодата обърнати с гърба надолу карти.

И да, постоянно ми изпадат карти, дали защото съм начинаещата и непохватна дали по друга причина. Когато гледам се случва комбинациите да не отговарят на въпроса ми, понякога даже не мога да разбера за какво всъщност ми отговарят и не откривам логиката, но изпадащите карти винаги са "в десетката". Може това да е начинът на Таро да ми каже "Виж, още си пале в тия неща, знаем, че не разбираш по-сложните комбинации, пък и ги задаваш едни смешни въпроси, ама ето, това е отговорът на въпроса, който всъщност е важен за теб."

Когато това ми се е случвало на мен, винаги съм го виждала на момента, никога не е ставало така, че да го откривам в последствие. Но както и да реагира Таро, всяка карта - обърната с гръб, "на чорчик", с краката нагоре :) - това винаги е начин да наблегне на нещо, особено ако са повтарящи се карти - в конкретните такива ще видиш отговорът, който иначе ти се изплъзва.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 6 months later...

Здравейте, приятели!

На два различни въпроса, зададени вчера и днес, касаещи различни хора и отнасящи се до различни ситуации се падна една  и съща комбинация от карти: 7 Пентакли, Колесницата и Дяволът.

В първият въпрос се питаше дали лицето Х. да се обади на лицето У. У е адвокат, чийто хонорар все още не е уточнен и има известни неясноти по защитата на делото, като уговорката е била У да се свърже с Х.  Вторият въпрос се отнася до това, дали лицето А ще получи съдействие по по определен въпрос от лицето Б.

Връщам се отново към комбинацията. Според мен Дяволът е израз на притесненията и вътрешните страхове на питащият, доколко питащият може да се довери на конкретното лице. Колесницата я възприемам като  реални действия, съдействие, но не ми е мн ясно до какви последствия ще доведат. Ще се радвам на мнения от ваша страна. Благодаря ви!

Приятна вечер!

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте, приятели!

На два различни въпроса, зададени вчера и днес, касаещи различни хора и отнасящи се до различни ситуации се падна една  и съща комбинация от карти: 7 Пентакли, Колесницата и Дяволът.

В първият въпрос се питаше дали лицето Х. да се обади на лицето У. У е адвокат, чийто хонорар все още не е уточнен и има известни неясноти по защитата на делото, като уговорката е била У да се свърже с Х.  Вторият въпрос се отнася до това, дали лицето А ще получи съдействие по по определен въпрос от лицето Б.

Връщам се отново към комбинацията. Според мен Дяволът е израз на притесненията и вътрешните страхове на питащият, доколко питащият може да се довери на конкретното лице. Колесницата я възприемам като  реални действия, съдействие, но не ми е мн ясно до какви последствия ще доведат. Ще се радвам на мнения от ваша страна. Благодаря ви!

Приятна вечер!

 

Хей, от тия три карти ще излезе цяла книга :)

Тук по-важна е предисторията на въпросите ти и на картите ти. Подозирам, да не кажа, че съм сигурна, че реалните въпроси са различни.

Още повече, че тази комбинация е типичен пример за обърнато време в Таро, в основата на всичко е бил Дяволът и сега отново там се е върнал, сиреч сега сме на ниво Глупакът и всичко започва отново.

 

Мисля, че трябва да да направиш анализ на цялата ситуация и да се върнеш назад в миналото и да пуснеш отново карти, но в друга тема. Вероятно си начинаеща в Таро, но картите ти реагират много адекватно и искат да ти помогнат, нещо рядко срещано.

Предлагам ти да пишеш в темата Карти Таро на Прехода, твоята история ще е подходяща за там.

А и ще е поучителна за изучаването на Таро изобщо.

 

Имаш уникални комбинации от първа карта 7 пентакли с Дяволът, която е предизвикателство за всеки таровед. (Не споменавам Колесницата, защото тя, въпреки, че е средна и уж действена карта, на този етап е пожелателно битие.) Тя е като машина без мотор. И тук се крие казуса, защото прекрасно прикрива ролята на Магът. Но, да не се отнасям ...

 

Радвам се, че има сложни комбинации. Оставям на другите да реагират, аз няма да се намесвам този път.

Успех с нея на всички.

 

П.С. На прав път си, въпреки това и онова ;)

Редактирано от Лиула
Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Добър вечер, Приятели. :)

Преди десетина дни бях заинтригувана от следната комбинация: 7Пентакли, Колесница, Дявол, която изненадващо се появи като отговор на два коренно различни въпроса.

Днес, вече по-спокойно и уверено мога да направя изводи, тъй като по единият от двата проблема имаше последващо развитие.

По-рано попитах :

дали лицето А ще получи съдействие  по определен въпрос от лицето Б.

Това, което в действителност се случи е, че въпросната жена (лицето Б) допринесе за развитието на ситуацията благодарение на отзивчивостта на нейн близък човек, който пряко се ангажира с проблема. Събитията се случиха неочаквано бързо, индикатор, за което бе Колесницата. Комбинацията от 7Пентакли + Дявол беше свидетелство, че пред питащият ненадейно ще се разкрие нова възможност, изглед за ново начало. Дяволът представляваше смесица от страховете на питащият, не само дали ще получи така желаната помощ, но и дали ще оправдае полученото доверие.

По отношение на вторият казус, свързан със съдебното дело изтеглих допълнителни карти, за да получа по-ясен поглед за развитието му.

Зададох въпроса, дали защитата е достатъчно добре подготвена, за да бъде спечелено делото. Отговорът на Таро е: 10 Меча, 3 Пентакли, Дявол (+ Император).

10 меча + 3 Пентакли е показател, за това, че адвокатът е подготвил компетентно своята защита. Прави впечатление, че Дяволът отново се изправя предизвикателно,но сега до него е стабилната осанка на Императорът. Дали със своето самообладание и контрол Императорът ще постигне успех, или пък последният ще бъде изкушен и детрониран? Какво мислите вие?

Приятна и спокойна вечер!

Линк към коментар
Share on other sites

...Привет...не са ли малко множко тези Дяволи?!... :3d_157: ....По първата  7п колесница дявол мисля,че някой бърза да пришпори нещата,без да ги е изчакал "да узреят" и този Дявол има опастност да "обърне каруцата" и всичко да започне отначало...Повече на самодоволство ми прилича,отколкото на страх...А и последната 10м+3п+Дявол...дали някой не е прескочил Умереността и сега да трябва да се върне към нея ?!?...Ще чакам да дадеш обратна връзка...при желание,разбира се...:)...

Линк към коментар
Share on other sites

Мдааа, много дяволи наистина ...

Аз също съм имала един такъв случай, два различни въпроса, касаещи различни неща и абсолютно еднакви карти, беше си като фокус на живо направо, като си помислих колко много бяха разбъркани картите преди да излязат за втори път пак същите три и то в един и същи ред ...

За мен Таро в такива ситуации дава отговор не на зададените въпроси, а на нещо, което е важно за нас към момента, нещо, което трябва да видим, да разбрем.

Линк към коментар
Share on other sites

повтарящи карти наскоро се показаха и при едно питане от приятелка (аз ги теглих за нея,тя ме помоли по скайп)

 бяха изпаднали две карти и после се появили  същите две карти в  подредба от три карти.

 

но да не избягам от темата в друга, ще  кажа за  една висша жрица и за една императрица(коя е  снаха,свекърва,не можах да  си изясня)- но тези карти  се появяват  нерядко в подредби именно  когато  тегля карти на мъж (и онези неприятно интриги когато има жени наоколо)

Линк към коментар
Share on other sites

повтарящи карти наскоро се показаха и при едно питане от приятелка (аз ги теглих за нея,тя ме помоли по скайп)

 бяха изпаднали две карти и после се появили  същите две карти в  подредба от три карти.

 

но да не избягам от темата в друга, ще  кажа за  една висша жрица и за една императрица(коя е  снаха,свекърва,не можах да  си изясня)- но тези карти  се появяват  нерядко в подредби именно  когато  тегля карти на мъж (и онези неприятно интриги когато има жени наоколо)

 

Меги, тъй като темата е за повтарящи се карти, ги сподели и анализирай.

 

Втората част от поста ти е за темата Висшата жрица, ако имаш предвид гледането Тайната на Вишса жрица, а ако говориш за Големите Аркани, то пиши в темата за Големите Аркани.

 

Понятия като снаха и свекърва при Големите Аркани няма, а това че се повтарят в гледане на мъже говори за други неща, за които сме говорили, това е проекция на мъжката Анима. И няма много общо с конкретни жени, освен ако не е подкрепено от дворцови карти.

Линк към коментар
Share on other sites

картите бяха жрец-7жезли

 въпрос за  взаимоотношения мъж/жена . на практика бяха в  след спорова раздяла. и дамата попита за мъжа.

 моето тълкуване към комбинацията от картите  беше- задушен от нечие внимание,наставления,

 също така може да има  скрупули,заради жреца , предполагам изпитва неудобство .

 може би нещо свързано с морално възпитание.усещането за  правилно и  неправилно ,което пречи да  бъде свободен,с тези 7 жезли- сякаш е в стрес. жреца може да  показва любов,но тя си е платонична.

 

а комбинацията беше-жрец-4чаши-7жезли - според мен му е писнало от някой или нещо,и е трябвало да  направи нещо за себе си.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Напоследък често ми излиза Кулата - след месеци застой и тъпчене на едно място явно ми предстои промяна. Радвам и се на тази карта - остарелите схващания и начин на живот трябва да си отидат, за да се разчисти място за новото, което предстои.

Линк към коментар
Share on other sites


×
×
  • Добави...