Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Отвори сърцето си за Лори!


Guest Ивета

Recommended Posts

Лорина Ламброва Мелева е на 13 години и страда от билатерална (двустранна) церебрална пареза на дясната ръка и левия крак.

Детето е претърпяло многобройни тежки операции, които впоследствие са се оказали неуспешни, според специалистите. Семейството на Лорина се обръща за консултация към известни немски специалисти в клиниката Orthopädische Klinik München-Harlaching, където става ясно, че при една нова хирургическа интервенция, осъществена от немските ортопеди, състоянието на малката Лори значително ще се подобри и ще й даде шанс за един нормален живот.

Тъй като сумата (25 500 Евро) е непосилна за семейството, се организира кампания по събирането на тази сума.

Нека да помогнем на това дете и да върнем усмивката на лицето му! Благодарим Ви.

ПроКредит Банк АД

SWIFT BIC: PRCBBGSF

Лорина Ламброва Мелева

Банкова сметка в лева:

BGN: BG26PRCB92301025393910

Банкова сметка в Евро:

EUR: BG94PRCB92301425393914

Вижте кратка анимация

П. С.

За онези, които искат да се уверят в достоверността на изложените медицински факти (епикризи и анамнези по заболяването), нека ме потърсят на ЛС, ще предоставя нотариално заверени копия, както и координати за връзка с майката.

Администраторска бележка: С общи усилия направихме малка страничка за Лори, където също ще обновяваме информацията и която също можете да разпространите сред близките и познатите си.

Страничката на Лори

Темата в Бг-мама за Лори

Линк към коментар
Share on other sites

Мона, благодаря ти за това, че си пуснала тази тема, защото със сигурност има много хора, които биха станали съпричастни към съдбата на това дете и то с радост и надежда!

Вярвам, че Бог ще благослови инициативата!

Линк към коментар
Share on other sites

Много хубаво сте го написали: Отвори сърцето си!.

Може да не се помогне с много, но и малкото е достатъчно, щом е от сърце.

Не можем да се погрижим за целия свят, не е в нашите сили и възможности - това е работа на Бог, но може да помогнем на ближния си.

Линк към коментар
Share on other sites

:3d_053: С Лори и майка и съм и аз!

Права си Ася!Само ще допълня или продължа,че всъщност Бог върши работата си чрез нас,чрез нашата мисъл - състрадание и милосърдие към ближния. :3d_015:

Предлагам и да се помолим заедно за малката Лори!

Молитва за болни

Линк към коментар
Share on other sites

Всичко ще има смисъл, само ако наистина отворим сърцата си и помогнем.

Ние, българите, сме известни с красивите благопожелания и с ... неосъщестяването им.

Дано този път не е така.

Залогът е усмивката на това дете!

Редактирано от Мона
Линк към коментар
Share on other sites

Скъпи приятели!

Съгласна напълно: «Бог върши работата си чрез нас, чрез нашата мисъл - състрадание и милосърдие към ближния».

Предлагам да проведем за Лори съвместна колективна молитва в продължение на 21 дни, в 22 ч., като започнем тази вечер.

Като гледаме снимката на Лори, заедно ще се помолим за помощ с молитвата, предложена от Моника: Молитва за болни

Линк към коментар
Share on other sites

Прави сте , Моника 13, AL414 и Мона!

Само материално и духовно заедно ще ни заведат чрез избраните средства до желаната цел.

Предпоставка за материалното имаме (банковите сметки, без напълването на които няма да стане точно тази операция в точно тази клиника, а тя преполага успешен изход).

Сега Моника дава и духовната предпоставка - молитвата, която е също резервоар на добри намерения и мисъл-форми, за да не се отклони материалната енергия в нежелана посока (както вероятно е станало при предните интервенции).

Да сложим и в двата резервоара - кой колкото може. Капка по капка - вир! :3d_050:

Линк към коментар
Share on other sites

Преди малко преведох 150 евро за Лори. Мона, моля те, дръж ме в течение как вървят нещата. Сори за латиницата, ще гледам скоро да инсталирам кирилица. Лек ден на всички.

Бележка от администратора: Съгласна съм с Мона, че в случая кирилицата е най-маловажното от всичко, а за удобство до инсталиране на кирилицата има много преводачи от латиница към кирилица. Примерно този

Линк към коментар
Share on other sites

Преди малко преведох 150 евро за Лори. Мона, моля те, дръж ме в течение как вървят нещата. Сори за латиницата, ще гледам скоро да инсталирам кирилица. Лек ден на всички.

В този случай латиницата е без значение :)

Благодаря ти искрено, дано и други хора се включат, който и с каквото може.

И нека повече да има ... силни риби.

Редактирано от Иви
Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте!

По сметката на Лoринка вече има:

2230 лв. и 150 евро.

Благодаря на всички, които ни подкрепят!

Редактирано от xameleona
Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте!

По сметката на Лoринка вече има:

2230 лв. и 150 евро.

Благодаря на всички, които ни подкрепят!

Много се радвам и аз :) това е обнадеждаваща новина и доказателство, че сме съпричастни към проблемите на другите. Повярвахме си, нали :)

Ще чакаме още такива добри новини, както и парите да бъдат по-бързо събрани :)

Целта е усмивката на Лори.

Линк към коментар
Share on other sites

Ще се включа с каквото мога но имам една идея за форума ва бг мама да се пусне темата в клюкарника. Там имаме повече шансове да се съберат парички.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте!

По сметката на Лoринка вече има:

2230 лв. и 150 евро.

Благодаря на всички, които ни подкрепят!

Аз също се радвам, че има движение, това са добри новини. И дай Боже съвсем скоро да се събере цялата сума!

Линк към коментар
Share on other sites

Спомни си за мен. Погледни ме. Дори и сиво да съм, черно-бяло ... нещо

Мисля си, има всякакви хора - такива, които помагат и такива, които се канят да го направят - ние от кои сме? Готови ли сме да помогнем или само се радваме на полуосъществени идеи. Колко от вас прочетоха и колко от вас помогнаха. "Да бъдем съпричастни не е достатъчно. " Важното е да мислим в срокове - защото иначе всеки ден е една вечност - за мен, за вас, за всички. И особено за Лори, която чака всеки ден.

Нека да помогнем да се съберат тези пари, те не са много.

ДА помогнем. От нас зависи!

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Не забравяйте Лори!

Има там ... едно дете, което очаква и което после то ще се си спомни, ще има пример и ще вярва в добротатата ...

Аз не искам да съм убиец на мечти, а вие?

Редактирано от Мона
Линк към коментар
Share on other sites

Да, Мона, така е!

Не подминавайте ако можете да помогнете да изгрее една детска усмивка. Усмивката и детския живота са най-смислените неща в живота ни!

Илияна, дръж ни в течение при ново движение на сметките на малката принцеска!

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте и благодаря за вниманието отново.

Преди няколко дни ходих до банката, внесох малко парички от приятели, които ми ги бяха дали на ръка. В сметката в евро има 700. Но за левовата не можах да проверя, блокира системата. Сега в началото на всеки месец, ще ми изпращат инфо за състоянието на сметката. Ще пиша.

А иначе новото е, че утре, понеделник сме в ортопедията при проф. Владимиров, за да я прегледа и да даде становище към МЗ, та дано те вземат решение да ни помогнат... ;)

Редактирано от xameleona
Линк към коментар
Share on other sites

Браво, това е много добра новина! Стискам палци! С Вас сме.

Линк към коментар
Share on other sites

Професор Владимиров категорично отказа цитирам: "Майче, българските деца се оперират в България. Тук правим операции на такива деца. Министерството няма да дава пари за нещо, дето може и тук да се прави." :feel happy:

Няма да коментирам, не е тук мястото. :(

Линк към коментар
Share on other sites

Като позакърпя малко финансите и аз ще внеса някое евро. Сигурно чак през ноември. Да е жив и здрав професор Владимиров на тема нивото на българската медицина...

Линк към коментар
Share on other sites

И на мен ми е нужен месец, за да се видя с някой друг лев - смятам да се включа.

Някой беше ми споделил, че това дете има изключително проникващ поглед - вярвам, че е така.

Кураж!

Редактирано от aorhama
Линк към коментар
Share on other sites

Лори е едно много хубаво дете. :feel happy:

Благодаря на Илияна за разходката, която си направихме трите заедно :).

Качихме се малко над Драгалевци, поседяхме на една полянка близо до манастира. Не мога да опиша колко щастлива беше Лори от това, че е навън сред природата и наоколо има хора.

Заслужава си да виждаме децата ни щастливи и усмихнати. Дори и за 2-3 часа. От нас зависи дали часовете ще станат повече и дали Лори ще може да стои права, както преди.

Линк към коментар
Share on other sites

Не е важно кой кога може, важното е да помогнем щом можем и щом искаме!

Нека е тогава когато можем!

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...