Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Кога картите Таро не дават отговор


maggee

Recommended Posts

Може би страха ми от това дали крие момиче е толкова голям, че е повлияло като краен резултат. Един вид "ето ти това което търсиш, спри да питаш по 100 пъти". icon9.gif

Защо смяташ, че този въпрос има общо с картите Таро?

И защо си публикувала точно в тази тема мнението си? Аз не виждам картите Таро да не дават отговор ... Просто ти си се вкопчила в една фикс-идея, дори и не разсъждаваш конкретно, анализириайки картите ...

Уточни първо какво искаш да разбереш и защо. А това, че даден човек не желае да те запознае с близките си, приятели или други, няма общо с Таро, а с твоя човешки избор. И това е достатъчно за друг анализ, не за Таро-анализ или поне не в този момент.

И това, че ние не разбираме картите, си е наш проблем, не на картите.

П.С. Изобщо напоследък наблюдавам едно изключително егоистично употребяване на Таро. Таро не е пържола или медена питка :angry:

Линк към коментар
Share on other sites

Към Мона :

- с риск да стане малко неудобно за теб ще поясня че твоите данни дадени за таро и тяхното значение са само една малка единци от това което представляват те в деиствителност. следващо за какво иначе човек би си гледал на тях при положение че не ги ползва егоистично, ако гледа на себе си. не виждам да си дала значения за обърнати карти да не говорим за големите аркани. чисто човешките проблеми могат да се проявят и чрез таро не е само до собствен избор нали затова са таро - за да покажат отношението на хора, събития как ти влияят и прочие, значи мен лично ме убижда факта че приемаш мнението което давам или споделянето ми изобщо като нещо егоистично и въпрос на собствен избор което ме навежда на мисълта че не си напълно внедрена в някой области от таро. без много цупене ще те посъветвам. ти ако се стараеш да помагаш и да дадеш правилни съвети нямаше да показваш колко много си сведоща по тази тема и да караш хората да вярват че можеш да им дадеш правилен съвет. принципно хората сами си решават, някой явно смята че заслужаваш внимание , аз пък ще кажа да внесеш малко пояснения във форума за таро като значения а не да ограничаваш хората със своите собствени разбираня. една таро карта може да има над 5 различни начина за тълкуване за всеки проблем при всеки отдделен човек, това че ти ги разбираш по един начин не означава че това е всичко, затова ако наистина се стараеш да помогнеш гледаи да не ограничаваш хората като напишеш 3 думи за всяка, напиши и позиции при които коя карта какво означава, напиши при обърната карта какво означава, интересно как им хора които си мислят че нещо говорят а всъщност само вятъра духа. може и малко по културно без излишни припирни да обясниш дали нещата са така или не, но това сега разбирам че мога да си го определя само аз вместо да карам някои да ми помогне с 2 мнение :) съжалявам за неудобството, надявам се че четивото което ти написах ще ти е от полза.

P.S. никой няма да ти иска повърхностна информация да дадеш за нещо което за него е от голямо значение. отиваи там да събираш по 5 по 10 лв на сеанс и лека вечер ти желая. :)

Редактирано от desinka_mesinka
Линк към коментар
Share on other sites

Към Мона :

- с риск да стане малко неудобно за теб

P.S. никой няма да ти иска повърхностна информация да дадеш за нещо което за него е от голямо значение. отиваи там да събираш по 5 по 10 лв на сеанс и лека вечер ти желая. :)

:) Може да ми стане неудобно единствено, ако проявя незнание и нехайство по отношение на картите Таро.

Всеки е свободен да пише и да черпи знание откъдето намери за добре и най-вече, което е полезно за него. Всяко мнение е важно.

Доколкото това има връзка с темата, ще кажа следното: темата е и за онези моменти, когато в нас от съмняващия се човек в силата на Таро, чрез страданията и лутанията, се ражда увереният и осмислият човек значенията на картите. Ала пътищата са различни.

П.С. Досега не съм вземала пари за Таро :)

Приятна вечер и на теб.

Линк към коментар
Share on other sites

аз пък ще кажа да внесеш малко пояснения във форума за таро като значения а не да ограничаваш хората със своите собствени разбираня

Ти сама се ограничаваш когато търсиш значението на другите за картите.Не искай това ! Единственият верен път към Таро е твоя собствен,няма значение какво пише по книгите,форумите ... няма значение какво казват другите ,какво мислят за картите ти ... ти сама трябва да разбереш какво те значат ЗА ТЕБ!Иначе никога няма да разбереш.Просто търси и мълчи !

Не искай помощ ... просто бъди сама по пътя си,иначе рискуваш да се изгубиш,като тръгнеш по стъпките на някой друг.

Поне за мен е така!

Линк към коментар
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Не бях си пипала картите поне 5-ет дена :) Е много е за мен ,но друга тема ! Преди три дена пак ги хванах и за моя изненада те не даваха точни отговори!Нищо конкретно ,а обикновенно винаги са много точни и ясни !Реших да обърна всяка седма карта и Таро си ми даде отново точните отговори с ясни карти!

Чудя се ЗАЩО ?

Линк към коментар
Share on other sites

  • 5 months later...

Смята се, че картите Таро са посредник между подсъзнателната информация и съзнанието на човека - преобразуване на знанията на душата в образи, разбираеми за съзнанието. Подсъзнателната информация обаче никога не може да стане напълно достъпна за съзнанието - известно е, че осъзнаваната информация е селективно филтрирана част от пълната налична подсъзнателна информация, при това съзнанието е в пълна зависимост от тази информация.

Откъде черпят информация картите Таро? Много често съм се удивлявала колко точно картите изобразяват настоящото ми емоционално състояние, както и близки събития, часове до 2-3 дни напред в бъдещето. После осъзнах, че точността всъщност се дължи на това, че имам силно интуитивно усещане и картите просто го пресъздават с образи. Картите ми казват това, което вече зная и усещам, макар и понякога да не мога да го изразя с думи.

Тази точна корелация между картите и собствените ми емоционални усещания притъпи присъщата ми критичност и в продължение на един дълъг период приемах като достоверен всеки техен отговор, касаещ отношения на други хора към мен, развитие на ситуации и т.н. - стандартните въпроси, поради които посягаме към картите. Беше тежък период за мен, свързан с конкретна ситуация, от която зависеше всичко останало. Честичко питах картите - а как ще се развият нещата оттук нататък? И получавах странни отговори - преди всичко Обесения, Жрицата, Звездата, Умереността, Справедливостта... появи се и Папата... Все карти, които реално нищо не ми казваха, но затова пък ми създадоха едно усещане за предопределеност, обреченост, съдбовност, продължителност, та чак и безкрайност. Казах си - добре, явно е период, който трябва да се изтърпи, ще почакам. И понеже не съм от хората, които обичат да стоят със скръстени ръце и търпението не е сред достойнствата ми, отвреме навреме ми хрумваше по някоя идея и запитвах картите - как ще се развият събитията, ако постъпя така и как - ако постъпя иначе? Картите ми даваха изключително точни отговори, бяха съвсем конкретни. Но на въпроси от типа Как ще се развият нещата? Защо се случва това? Как да постъпя? Кое е правилното решение?, отговор нямаше - звезди, луни и справедливости.

В един момент си дадох сметка, че няма средство, което да извлече от подсъзнанието ни повече информация, отколкото подсъзнанието вече ни е предоставило - независимо дали я усещаме като интуиция в будно състояние, дали я получаваме под формата на сънища, когато съзнанието е изключено, или по друг начин. Изхождайки от общоприетата теза, че смисълът на живота е в развитието на душата, в освобождаването от привързаностите, а именно душата се привързва емоционално към човешките удоволствия, отдалечавайки се от истинската си същност, се запитах - каква информация ни дават картите Таро? Информация за желанията на душата - които ние така или иначе усещаме.

На всички ни са известни ситуациите, в които сме толкова привързани към нещо, че ни се струва, че ще умрем, ако го загубим - и действително го губим поради тази причина, докато не възстановим душевното си равновесие. В тези периоди на душевен дисбаланс може ли душата да бъде добър съветник - може ли от нея да искаме съвет Как да постъпя? Могат ли картите да бъдат обективен източник на информация?

От всичко казано дотук и от една късна преоценка на казаното, имам следните изводи: няма как да се идентифицираш с егото си и с картите си - това са взаимоизключващи се неща, първо. Второ, селективноизбираната информация е избирана от аз-а ни отново: ние избираме от какво да се страхуваме и защо, мостовете, по които аз-ът ни предопределя пътешествия отново са твърде неустойчиви, имайки предвид определението "правилно решение", защото всъщност правилно решение няма. Има познание за Таро - една основна грешка, която допускат хората, които не разбират таро и приемат избора си - обичайно любовен, за краен човешки избор, за когото да се борят и когото да утвърждават. Грешка.

Трето, картите Таро не черпят информация от твоя интуитивен живот - те са надинтуитивни и надсензитивни, т.е. - ако ти си нещастна или очакваш спасение, картите, ако добре са се сработили с теб, няма да ти показват очаквани щастливи хоризонти, това е сериозна заблуда, въпреки че звучи правдоподобно.

Четвърто, картите изобщо не ти казват това, което ти знаеш вече и усещаш, ако беше така, нямаше картите да са 78 на брой и да указват гамата от усещания, които нито един човешки живот не би могъл да усети за средно 70 години живот, картите Таро са архетипи и ситуации, които, ако имаме успех, нашата интуция ПРЕДУГАЖДА, но не е и отразителна на нашите моментни чувства.

Пето, не можеш да изразиш с думи непознати неща - няма как и да ги знаеш. Ти постепенно ги опознаваш, ала ако искаш, а ако не искаш се втурваш отново към познати хоризонти, отново търсейки сигурността в концепциите си и във верите си.

Да, но Таро подлага всички вери на съмнения и всички Аз-ове на преоценка, защото Таро има особена природа и логиката на интуивното познание, познато при други системи, отсъства. Лесно е да се принизи дадено познание до познанието на локалния интелект, ала отвъд това, има познание, което се движи напред с години и тук личното несъзнавано няма общо с прогнозите за бъдещето. Личното несъзнавано опира до проблемите на - доволен ли съм или съм неудовлетворен от резултата на моите упорства, били те любовни или други, ала обикновено, така говорят хора, вторачени в собствената си правота.

Тук защитавам правото на Таро да е уникална система за познание, нямаща нищо общо с човешката интуиция и нейните повеи - имагинерни, спонтанни или дълготърсени.

Таро дава винаги отговор, който не е необходимо да кореспондира с нашето его, анима или анимус (а той обикновено е контрапункт на тях, и съответно, още по-трудно разбираем), т.е. дава отговор, ако има кой да го получи. И най-вече кой да го разбере.

Пиша дълго, защото едва сега, нормално за моята пропускливост, да отбележа този пост, който е далеч от разбирането за картите Таро и най-вече за начин, по който те взаимодействат със вселената и едва тогава с нас самите, като проекции на вселенския промисъл.

Редактирано от Мона
Линк към коментар
Share on other sites

Явно сама ще си пиша, но и това е нужно, докато не ми послужи за копи-пейст след време :)

Днес гледах на любимия си отбор - Бразилия - как ще мине мача им с Холандия - и се падна Глупакът с Обесеният - казах си, ясно и ясно и беше. Познах и за червения картон и за отпадането и за мъките по време на целия мач. Гледах и на Холандия, Дяволът и 9 меча - нека изкушените от Таро се замислят какво значат картите и да навлязат в същността, ако искат.

Идеята е друга - че моето желание няма нищо с крайния резултат, аз до последно исках Бразилия да спечели, въпреки всичко, спомнях си легендите за Сократес, Зико и Пеле ... Ала това не помогна на днешната легенда - картите казаха каквото имаха да казват - истината, каквато се случи ...

Рядко съм искала да не познавам и да не зная, ала няма как да стане - Таро не лъже, ако ще не знам какви интуиции и предпочитания да имаме,. ако не сме в час със себе си, няма да сме в час и с вселената.

Таро е уникално познание за света, за което - дълбок поклон и triste Brasil ....

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 months later...

по-важното е дали информацията ни е вярна и дали е синхронична със случващите се събития; за жалост за много хора тя не е такава.

Правя препратка от темата за сънищата ,защото акцента тук е друг. Мона, мисля че разбирам за какво говориш относно истинността на информацията ,която достига до нас ,но визираш конкретно тази която получаваме при гледане с картите или специално от сънищата ни?При мен например от картите излизат в 98% от случаите събитията,които после се случват , но що се отнася до сънищата аз се задълбочавам само върху тези ,в които има участие на картите.Рядко ми се случва да имам предсказателни сънища и да не участва Таро.

Относно това дали ни се дава вярна или не вярна информация смятам ,че Таро си "знае работата" .Има неща,които ще ни се дадат точно противоположно ,но въпрос на наш усет е да отчетем невъзможността им да се случат и да разберем защо се падат именно такива карти ,напромер появата на иначе хубави карти при гледане на много болни хора или пък оптимистични карти в крайно песимистични любовни ситуации.Последното ,като че ли е доста честа практика-контраста на пълното бездействие на физическо ниво подкрепено от неизменната в такива моменти емоционална закърнялост ,направо клеясалост на душевен план и безобразно големите надежди и постоянното ръчкане на картите в безмилостно желание да променят естествения ход на събитията до който са довели безкрайната пасивност и желание да ни се случват чудеса ,ако може всеки ден ,че да не се налага да се полагат усилия.за каквото и да е.

Така отплеснах се отново.Въпросът ми беше, Мона, имаш ли предвид конкретно ситуации, при които информацията която ни се дава със сънищата е не вярна или говориш конкретно за тази от гледанията с картите.

Линк към коментар
Share on other sites

по-важното е дали информацията ни е вярна и дали е синхронична със случващите се събития; за жалост за много хора тя не е такава.

Правя препратка от темата за сънищата ,защото акцента тук е друг. Мона, мисля че разбирам за какво говориш относно истинността на информацията ,която достига до нас ,но визираш конкретно тази която получаваме при гледане с картите или специално от сънищата ни?При мен например от картите излизат в 98% от случаите събитията,които после се случват , но що се отнася до сънищата аз се задълбочавам само върху тези ,в които има участие на картите.Рядко ми се случва да имам предсказателни сънища и да не участва Таро.

Относно това дали ни се дава вярна или не вярна информация смятам ,че Таро си "знае работата" .Има неща,които ще ни се дадат точно противоположно ,но въпрос на наш усет е да отчетем невъзможността им да се случат и да разберем защо се падат именно такива карти ,напромер появата на иначе хубави карти при гледане на много болни хора или пък оптимистични карти в крайно песимистични любовни ситуации.Последното ,като че ли е доста честа практика-контраста на пълното бездействие на физическо ниво подкрепено от неизменната в такива моменти емоционална закърнялост ,направо клеясалост на душевен план и безобразно големите надежди и постоянното ръчкане на картите в безмилостно желание да променят естествения ход на събитията до който са довели безкрайната пасивност и желание да ни се случват чудеса ,ако може всеки ден ,че да не се налага да се полагат усилия.за каквото и да е.

Така отплеснах се отново.Въпросът ми беше, Мона, имаш ли предвид конкретно ситуации, при които информацията която ни се дава със сънищата е не вярна или говориш конкретно за тази от гледанията с картите.

Да, "безобразно големите надежди", е точен израз - безпределно точен шамар по неясните стремежи и проституция с картите Таро, каквато напоследък забелязвам. Желанието на хора да променят събития, без да познават Таро или да "почистват Таро" - ала от кого, вероятно от самите себе си.

А за сънищата - много често, в началото "работещото Таро" проговаря именно така - като сънно видение, то танцува танцът на Мага.Чрез сънищата то ни говори - на нашия език, не на нечий друг, то говори, освен на архетипно ниво, говори и на нивото на личното несъзнавано. За съжаление, няма как да се обединят поне 3 теми: за сънищата, за архетипите и за синхроничността. Отделянето на темите ще е погрешно, щото всичко е свързано в една верига.

Ако примем сънищата за сцена на нашите преживявания с Таро без азов цензор, то отговорът - откъде идва точното послание и откъде черпи истината - то изворът, ще е нашето несъзнавано. НО, ако то не е на вълната, на честотата на Вселената, няма как да стане и изкуството на гадаенето.

Точно в тези мометни, ако на болни хора, се падат "хубави карти", то това ще отразява архетипния стереотип - че смъртта е сватба, а за болния от рак, най-добрият лечител е да се върне при Папата, или При Крал/Кралица пентакли - т.е. в дома си, при архетипната майка и архетипния баща, при Старецът от Планината, при съкровения дом ...

За въпроси, касаещи любов - там нещата са изменчиви, освен, ако не са заковани от категорични карти, но това, всеки, изкушен от Таро, го вижда - ако го види изобщо.

Много често веригата - сънища - таро - ясни отговори, е безотказна.

Картите Таро не дават отговори на онези, които не сънуват и не сънуват онези, за които душата е само онова, което виждат :)

Редактирано от Мона
Линк към коментар
Share on other sites

  • 4 weeks later...

В момента чета "Алхимикът" и един откъс от книгата ми направи силно впечатление!

"Бе разбрало, че има неща, за които човек не бива да пита, за да не избяга от собствената си съдба!"

Какво мислите за това? Как го свързвате с Таро?

Линк към коментар
Share on other sites

Уау Диди, точно по темата :)) Много интересен акцент в Таро ,а изобщо в окултните практики и във физиката донякъде...но при Таро този проблем с промяната на съдбата е избегнат ,защото Таро е много по-фина система, тотално различна от популярното врачуване,гадаене и т.н. Защо го казвам? Дори да има кармична предопределеност ,смисълът й е човек сам в развитието си да извърви определен път ,да се научи ,да губи ,ако трябва ,за да знае как да притежава и да има някакъв смисъл от съществуването му ,да достигне определено духовно развитие ,като есенциален смисъл на битието ни.Когато отидеш на гледачка или нещо подобно и те видят някаква тенденция с голяма вероятност ще се случи ти казват "да еди какво си ще стане.Споко", и казвайки ти това те програмират един вид,за нейното последващо осъществяване.Почнеш ли да мислиш и да се радваш например ,да се настройваш вече каузата е наполовина загубена. Само със знанието на това ,което"предстои" ти вече си променяш изоснови и поведението и отношението към ситуацията ,което неминуемо рефлектира и върху конкретните постъпки ,които иначе си щял да направиш ,ако нямаше "жокер".Това е порочността ,"греховността" в ходенето по ясновидци...Има неща,които са бетон ,те не търпят корекции ,има ги и в Таро .Знаете кои са те-смърт ,болест .... има и други ,но тези са най-често неизбежни или само могат да бъдат отложени във времето.Таро си има стабилни карти за тях и ги показва когато е ясно положението.Но за всички други въпроси -имущества ,любов ,работа Таро най-често показва САМО ТЕНДЕНЦИИТЕ -възможността,реализуемостта на желанието -доколко е възможно на този етап при този наш мироглед и поведение да стигнем до целта.Не случайно Таро комбинациите ,които се падат много често предупреждават или дават съвет ,показвайки слаби места от характера на хората ,които питат ,че дори и цели комплекси понякога.Така че питайте Таро ,но го слушайте ,не го ползвайте за "успокоител" на душата,защото това е илюзия необходима ,за да ни упои ,та стресът от ледения шамар да е пълен когато настъпи пробуждането под формата на Кулата или Страшния Съд ,а защо не и двете заедно :)

Линк към коментар
Share on other sites

Минотавър съгласна съм но защо тогава Таро не дава отговор за миналия ни живот, например? До каква степен ще промени това сегашния ни живот ако знаехме за миналия ни? Таро има защити и си има причина за това. Лошото е че ние самите не можем да преценим какво трябва и какво не трябва да знаем за нас и за света около нас! Сега ни предпазва, но ще дойде време когато всичко ще е отворено....тогава какво?

Линк към коментар
Share on other sites

Деяна,това са много тежки и дълбоки въпроси....не мисля ,че съм способно на този етап да ги коментира.Относно миналия живот...е за мен тази концепция стои доста по-различно от стандартно приетото,така че аз си обяснявам защо Таро не отговаря на това.А когато дойде времето , ние ще имаме нужното познание какво да правим с Таро и какво не,нищо няма да ни бъде отворено преди да сме готови да го използваме ,нали затова са защитите.Не знам ,много е сложно и комплексно.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 months later...

Ако погледнете на Таро като на приятел ще разберете защо понякога не дава отговор! Ако истински обичате Таро и имате нужда от отговори колкото и често да питате Таро никога няма да ви изостави. Ще е до вас като най-верен приятел.

Тези няколко дена не оставих картите си. Непрекъснато си гледах. Не знам как не се изтъркаха от пръстите ми. Питах за всичко което ми хрумваше по много пъти. Задавах и еднакви въпроси, но Таро и за момент не ме остави и не ме предаде. Остана с мен защото истински се нуждах от отговор и Таро ми даде възможно най-точните отговори. Сякаш истински се постара да го разбера. Повтаряха се комбинации, за да ми помогне да направя връзка от един въпрос с друг и да разбера още повече. Помня добре накрая когато попитах дали нещо ще се случи тази вечер и ми се паднаха карти, които показваха "Да". Казах си "О, не! Таро просто се умори от мен след толкова дни! Показва онова, което искам да видя!" и когато след половин час се случи аз просто останах без думи.

Таро не търпи лицемерие. Така, че всеки път щом ви излъже се замислете имахте ли наистина нужда от този отговор? Важна ли е тази информация за вас?Таро няма да остави страдащото сърце, никога, както ваш истински приятел няма да ви остави в труден момент!

Отнасяите се към Таро с уважение, защото го заслужава! Бъдете открити, защото Таро е!!!

Линк към коментар
Share on other sites

  • 4 months later...

По-страшно е, не когато таро не дава отговор. А, когато ние си мислим, че картите са отговорили едно, а то всъщност е съвсем различно от истината. Самонавиването в Таро е опасно.

Често, много често дори, картите просто не желаят да отговарят, независимо колко ни се иска да разберем. Това насилническо отношение към бъдещето е изключително егоистично. Напоследък си мисля, че за много малко неща трябва да знаем предварително, иначе влизаме в матрицата, колелото ни завърта и няма връщане назад.

Зависимост да се знае бъдещето - ето я новата болест, която още няма име, но е налице.

Редактирано от Ивета
Линк към коментар
Share on other sites

Ти сама си казвала, че трябва ежедневно да се занимаваш с Таро, а опит е необходим също. Сама си споделяла, че ежедневно си гледаш и за всякакви неща, че Таро се "храни" от различните въпроси. Сега пишеш съвсем различно неща. Аз поне се обърках, но наистина ползването на Таро колкото се може по-малко понякога е по-добре. Някак собствената преценка без Таро е по-добрия начин да си прецениш нещата и да си вземеш решенията.

Линк към коментар
Share on other sites

Ти сама си казвала, че трябва ежедневно да се занимаваш с Таро, а опит е необходим също. Сама си споделяла, че ежедневно си гледаш и за всякакви неща, че Таро се "храни" от различните въпроси. Сега пишеш съвсем различно неща. Аз поне се обърках, но наистина ползването на Таро колкото се може по-малко понякога е по-добре. Някак собствената преценка без Таро е по-добрия начин да си прецениш нещата и да си вземеш решенията.

Няма грешка или грешката е вярна. Ако искаш да изучаваш Таро, ежедневното гледане е задължително, въпросът е човек да е дистанциран от себе си и да не повлиява на картите. Само, че и ежедневното гледане става излишно след много години работа с Таро, това е период, който минава.

Въпросът е друг и е принципен - има неща, които не е необходимо да се знаят и тогава картите започват да си играят.

Редактирано от Ивета
Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте отново .Имам си собствен акаунт вече :) . Цялото объркване не ме плаши ,защото в относителността и условността се ражда най-близкото до истината, а и нали не очаквате супер сложната система на организация на съзнанието и битието ,поставени във Вселената като причинно-следствено свързани или не принципи , да ни се разкрият ей така било с Таро или друг вид духовни техники...?!:).Това ,което е истина е ,че ако се вложи малко здрава логика и безпристрастно разсъждение (доколкото е възможно) чрез Таро ,т.е заниманията с таро картите, всеки може да осъзнае ужасно много неща за света изобщо или за себе си....което като се замисля е същото.

Не съм пипала картите вече месеци ,не защото не работят ,а защото осъзнах нещо за това как работят. Какво имам предвид, случвало ми се е за едно и също събитие през 2-3 седмици примерно да излизат взаимоизключващи се карти.Например еднакви 2 първи Отшелника/Колелото за трета и другата комбинация само след няколко седмици на същия въпрос с рицар пентакли 3та карта ....примерно.Не говоря тук за прекаляване с гледането ,повтаряне на въпрос ,силни емоции ,обсесии от бъдеще или таро и .т.н...били сме там ,и това сме го минали.Говоря за съвсем чиста ситуация ,която ме накара да разбера ,че става това ,което е в главата ни....наистина. Всички неща ,които таро някога е показвало за мен мога и стават /станаха ...НО,тогава ,когато "забравих" за съществуването на тази реалност създадена от коомбинациите нито по-късно ,нито по-рано. Голямо майсторство се иска за това обаче...доста израстване ,на този етап и аз не съм сигурна мога ли го вече или не.Чудя се също така и какъв е смисъла да питаш неща ,които се променят буквално за една нощ ,ако имаш психичната сила и правилната нагласа.Не е ли по-смислено да насочиш всичкото си внимание и ресурс към целите си?

Едно е сигурно при мен за момента -смърт и сериозни болести са двата параграфа ,когато таро не греши ,не подвежда и никога не съм имала разминавания,ако ще по 100 пъти да съм гледала и да съм нарушавала всички "правила" .Какъв е извода -стигне ли се до тези събития пътят вече е извървян -няма мърдане ,изпуснати са възможностите за промяна ,за размисъл за каквото и да е.Ако до този момент на някой са му гледали за нещо и е имало карти показващи възможни събития -позитивни ,но те не са се случили ,това просто означава ,че човекът не е съумял да си "изработи" от живота това ,за което се бори -не е достигнал това ниво на осъзнаване, на израстване,за да получи желания ресурс.Вселената не дава никому нещо ,за което той не е готов или нещо ,което да не му е полезен урок и необходима стъпка за осъществяване на личния му потенциал за в бъдеще.Има известен брой такива възможности в живота на всеки и те не са еднакви (на това някои му викат карма ,предопределеност,унаследеност) и Таро може да покаже доколко ги имаме като потенциал тук и сега .В астрологията мисля това личи доста добре. Когато питаме някакъв конкретен въпрос картите отговарят само това-принципно ,Таро не казва ДА или НЕ,няма точност нито заковаване има само отражение .Преди не знаех това и грешах.Да и Не има само при неизбежността -смърт или много напреднала болест т.е смърт. До тогава всичко подлежи на "коментар " а това става чрез личният ни избор какъв да е света в главите ни.

Какъв е смисълът тогава? Какъв ли е основният смисъл за съществуването на Таро? Защо го има , за какво се използва според вас? :)

Линк към коментар
Share on other sites

[quote name='5Я:)' timestamp='1309367440' post='147719']

Едно е сигурно при мен за момента -смърт и сериозни болести са двата параграфа ,когато таро не греши ,не подвежда и никога не съм имала разминавания,ако ще по 100 пъти да съм гледала и да съм нарушавала всички "правила" .Какъв е извода -стигне ли се до тези събития пътят вече е извървян -няма мърдане ,изпуснати са възможностите за промяна ,за размисъл за каквото и да е.Ако до този момент на някой са му гледали за нещо и е имало карти показващи възможни събития -позитивни ,но те не са се случили ,това просто означава ,че човекът не е съумял да си "изработи" от живота това ,за което се бори -не е достигнал това ниво на осъзнаване, на израстване,за да получи желания ресурс.Вселената не дава никому нещо ,за което той не е готов или нещо ,което да не му е полезен урок и необходима стъпка за осъществяване на личния му потенциал за в бъдеще.Има известен брой такива възможности в живота на всеки и те не са еднакви (на това някои му викат карма ,предопределеност,унаследеност) и Таро може да покаже доколко ги имаме като потенциал тук и сега .В астрологията мисля това личи доста добре. Когато питаме някакъв конкретен въпрос картите отговарят само това-принципно ,Таро не казва ДА или НЕ,няма точност нито заковаване има само отражение .Преди не знаех това и грешах.Да и Не има само при неизбежността -смърт или много напреднала болест т.е смърт. До тогава всичко подлежи на "коментар " а това става чрез личният ни избор какъв да е света в главите ни.

Какъв е смисълът тогава? Какъв ли е основният смисъл за съществуването на Таро? Защо го има , за какво се използва според вас? :)

Линк към коментар
Share on other sites

Все едно аз съм го писала това. Разсъждавам върху същите въпроси от няколко дена и стигам до същия извод за това, че

.Това ,което е истина е ,че ако се вложи малко здрава логика и безпристрастно разсъждение (доколкото е възможно) чрез Таро ,т.е заниманията с таро картите, всеки може да осъзнае ужасно много неща за света изобщо или за себе си....което като се замисля е същото.

Не съм пипала картите вече месеци ,не защото не работят ,а защото осъзнах нещо за това как работят. Какво имам предвид, случвало ми се е за едно и също събитие през 2-3 седмици примерно да излизат взаимоизключващи се карти.Например еднакви 2 първи Отшелника/Колелото за трета и другата комбинация само след няколко седмици на същия въпрос с рицар пентакли 3та карта ....примерно.Не говоря тук за прекаляване с гледането ,повтаряне на въпрос ,силни емоции ,обсесии от бъдеще или таро и .т.н...били сме там ,и това сме го минали.Говоря за съвсем чиста ситуация ,която ме накара да разбера ,че става това ,което е в главата ни....наистина. Всички неща ,които таро някога е показвало за мен мога и стават /станаха ...НО,тогава ,когато "забравих" за съществуването на тази реалност създадена от коомбинациите нито по-късно ,нито по-рано. Голямо майсторство се иска за това обаче...доста израстване ,на този етап и аз не съм сигурна мога ли го вече или не.Чудя се също така и какъв е смисъла да питаш неща ,които се променят буквално за една нощ ,ако имаш психичната сила и правилната нагласа.Не е ли по-смислено да насочиш всичкото си внимание и ресурс към целите си?

Няма смисъл да се пита за всичко защото то се променя, а ако не умееш да разбираш Таро ще го приемеш за крайна присъда и тотално ще се подтиснеш и вероятно сам ще се откажеш от щастието си. Нека сами без Таро решаваме повечето си проблеми. Не може да замести разговора очи в очи дори и да покаже истината.

Линк към коментар
Share on other sites

Все едно аз съм го писала това. Разсъждавам върху същите въпроси от няколко дена и стигам до същия извод за това, че

.Това ,което е истина е ,че ако се вложи малко здрава логика и безпристрастно разсъждение (доколкото е възможно) чрез Таро ,т.е заниманията с таро картите, всеки може да осъзнае ужасно много неща за света изобщо или за себе си....което като се замисля е същото.

Не съм пипала картите вече месеци ,не защото не работят ,а защото осъзнах нещо за това как работят. Какво имам предвид, случвало ми се е за едно и също събитие през 2-3 седмици примерно да излизат взаимоизключващи се карти.Например еднакви 2 първи Отшелника/Колелото за трета и другата комбинация само след няколко седмици на същия въпрос с рицар пентакли 3та карта ....примерно.Не говоря тук за прекаляване с гледането ,повтаряне на въпрос ,силни емоции ,обсесии от бъдеще или таро и .т.н...били сме там ,и това сме го минали.Говоря за съвсем чиста ситуация ,която ме накара да разбера ,че става това ,което е в главата ни....наистина. Всички неща ,които таро някога е показвало за мен мога и стават /станаха ...НО,тогава ,когато "забравих" за съществуването на тази реалност създадена от коомбинациите нито по-късно ,нито по-рано. Голямо майсторство се иска за това обаче...доста израстване ,на този етап и аз не съм сигурна мога ли го вече или не.Чудя се също така и какъв е смисъла да питаш неща ,които се променят буквално за една нощ ,ако имаш психичната сила и правилната нагласа.Не е ли по-смислено да насочиш всичкото си внимание и ресурс към целите си?

Няма смисъл да се пита за всичко защото то се променя, а ако не умееш да разбираш Таро ще го приемеш за крайна присъда и тотално ще се подтиснеш и вероятно сам ще се откажеш от щастието си. Нека сами без Таро решаваме повечето си проблеми. Не може да замести разговора очи в очи дори и да покаже истината.

Мисля, че и двете сте в криза на идентификацията в ТАРО, това се получава някъде около 3-та до 5-та година. Ще мине. Но този етап е важен, защото се стига и до крайности в мненията, след време това всичко ще се избистри, осмисли и приеме по съвсем различен начин. Част от етапа да обичаш Таро, но и себе си :)

Редактирано от Ивета
Линк към коментар
Share on other sites

Добре че не приемам мненията на хората за чиста монета особено когато говоря за едно, а те си мислят, че се сърдя на Таро.

Това по повод един друг диалог. :)

Е, периоди да... :thumbsup: Интересни времена.

Линк към коментар
Share on other sites


×
×
  • Добави...