Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Астрология - въпроси от начинаещи 2.


Recommended Posts

Здравейте,

искам да си направя подробен астрологичен хороскоп, но незнам точния час на раждането си. Родена съм на 18 март 1977 г. в София, а часът ми на раждане е в интервала 15,30 и 17,00 ч. Четох, че за изчисляването му е необходима допълнителна информация относно важни събития от живота. Завършила съм средното си образование през 1994г., висшето - през 2000 г. Омъжена съм от 2003 г. - нямам деца. Ако тези данни не са достатъчни мога да дам още. Моля, ако някой може да изчисли точния час - да ми помогне. Благодаря превдарително.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте,

Аз съм нов в форума .

Искам да си направя хороскоп.

Ако може някой да ми направи ще му бъда много благодарен .

Роден съм на 6 май 1995 г. град Варна час 14:45 .

Не съм сигурен за часа може да има малко отклонение .

Знам ,че някой хора са много натоварени с хороскопи затова не бързам.

Ако искате още информация , ще кажа .

Благодаря предварително . rolleyes.gif

Линк към коментар
Share on other sites

  • 5 months later...

Здравейте,

много бих искал някой да ми направи макар и бегла интерпретация на хороскопа

роден съм в севлиево на 04.12.1970, 11:45 ч.

благодаря предварително!

Линк към коментар
Share on other sites

При цялата ми любов към астрологията, в никакъв случай не бих отделил време да правя "интерпретация на хороскоп", дори и бегла. Предвид рожденните данни, които си дал, и общата култура, която би трябвалода е налична, предполагам, трябва да си наясно, за обема от информация, която може да се извлече от един хороскоп. Такава работа е излишна за занимаващите се, а толкова текст - досаден за четящите, така че, ако имаш конкретен въпрос или търсене на насока, моля, сподели го!

Линк към коментар
Share on other sites

При цялото ми уважение към астрологията и като се има предвид, че изобщо не съм запознат с тази наука, мога единствено да предположа наистина големия обем информация. Аз само помолих, не съм задължавал никого

Редактирано от Донка
Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте на всички

Как се изчислява всичко това, май нищо не разбирам.:rolleyes:

Модераторска бележка: Моля пишете на кирилица

Редактирано от Донка
Линк към коментар
Share on other sites

Ще започна с краткия начин: има програми в интернет, които могат да изчислят хороскопа ви. Само трябва да въведете данните си и се появява вашата карта, като се тълкуват връзките между планетите и определените домове. Сега, сложният начин: Трябва да знаете часа си на раждане. Вземате едни таблици, наречени ефемериди, които показват дневното движение на планетите. Изчислявате за часа си на раждане всяко движение и вече сте установили точното положение на планетите в хороскопа. С определени формули започвате да изчислявате домовете си в хороскопа чрез т.нар. право изкачване. Когато сте готови, вече можете да построите хороскопа си на ръка и да тълкувате връзките между всичко, което се е получило. Надявам се, че ви се изясни как се смята всичко това-))). Ако искате, мога да ви напиша и формулите за изчисление.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Здравейте! В astro.com се дават "планетарните позиции" или къде се намират планетите по домове и знаци и "позиции по домове" (буквално преведено), които се определят от асцендента (обратно на часовниковата стрелка). Кое трябва да се гледа, кое е по-важно? Например, имам ретрограден Юпитер в лъв в 10ти дом, а спрямо асцендента(в моя случай везни) в 10ти дом се намира рак. Това значи ли, че за тълкуване на 10ти дом трябва да гледам Юпитер в лъв иако е така искам да попитам дали тази позиция дава успех в професионалната сфера или това, че е ретрограден означава провал там? Много благодаря :)))

Линк към коментар
Share on other sites

Разбирам, че вашият 10 дом е под знака на Рака. Няма по-важно. Гледате цялата карта, домове, значите на куспидите на тези домове, планетите там, кой дом управляват и кой е техният диспозитор,т.е.при вас Юпитер е в Лъв, значи негов диспозитор е Слънцето. Аспектите на този Юпитер, както и на неговия диспозитор. Юпитер ретрограден, мже да означава, че успехът ще дойде по-късно, но пак зависи и от аспектите му. Важното е, да не гледате 10 дом като Юпитер в Лъв,а като 10 дом в Рак, с Юпитер в 10, но в Лъв. Комбинирате всичко това, за да го разтълкувате

Линк към коментар
Share on other sites

:) Още един въпрос: Северен възел в Козирог в 4ти дом, както и слънце в Козирог в 4ти дом и стелиум в 4ти дом. Значи ли това, че съм подпомогната да изживея мисията си и да се освободя от кармата, която носи южния възел? Мерси отново ..спирам да досаждам :)
Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте! От вчера се чувствам объркана,празна от към емоции/дали пък не е това,вс./ към другарчето ми и сама - какви аспекти да търся,които биха обяснили астрологично състоянието ми? Погледнах си картата- имам квадратури Марс/Марс, тр Нептун/ Марс тр Нептун /Слънце ....тр Сатурн отдавна ми опозира 8дом/където са Сл ; Луна......тр Венера минава през 5дом квадратира /и тя:whistling:/Сл и Луната ми...С предчувствие съм,че нещо ще се променя при мен и не знам какво да търся в картата си...сякаш съм на някакъв кръстопът/без да имам няколко опции,обаче/:(

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте! От вчера се чувствам объркана,празна от към емоции/дали пък не е това,вс./ към другарчето ми и сама - какви аспекти да търся,които биха обяснили астрологично състоянието ми? Погледнах си картата- имам квадратури Марс/Марс, тр Нептун/ Марс тр Нептун /Слънце ....тр Сатурн отдавна ми опозира 8дом/където са Сл ; Луна......тр Венера минава през 5дом квадратира /и тя:whistling:/Сл и Луната ми...С предчувствие съм,че нещо ще се променя при мен и не знам какво да търся в картата си...сякаш съм на някакъв кръстопът/без да имам няколко опции,обаче/:(

Здравей, Марсин!

Най~забележимият и продължителен аспект мисля е транзитът на Нептун към Слънцето ти ...защото засяга именно Слънцето, напрегнат е и може да отразява наистина голяма промяна, която се случва с теб. Нептун е странен и някак неуловим; значението на аспекта зависи и от самата натална карта и как ти я интерпретираш, т.е. живеш... Най-общо транзитът на Нептун към Слънцето може да се прояви като повишена чувствителност, сензитивност, интерес към духовното, увлечение по мистицизма, както и на физическо равнище - загуба на енергия, обърканост, промяна на настроенията, меланхолия... Можеш съзнателно да впишеш този транзит в живота си например чрез медитация...

Линк към коментар
Share on other sites

:) Още един въпрос: Северен възел в Козирог в 4ти дом, както и слънце в Козирог в 4ти дом и стелиум в 4ти дом.

Северният възел мисля по принцип сочи качествата на знака, които е добре да се стремим да развиваме в живота си... В случая е акцентиран знака на Козирог - т.е. устойчивост, постоянство, прецизност в постигане на целите...

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте!Винаги съм се интересувал от астрология,но от скоро навлизам по-задълбочено в материята.И по повод това имам въпрос чиито отговор все още не намирам.Та реших да помоля за него тукicon_smile.gif Имам Хирон и северен южен възел в 10-ти дом (Близнаци)в съвпад по между си.Моля, ако някой си има понятие да помогне.icon_smile.gif Благодаря

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте! От вчера се чувствам объркана,празна от към емоции/дали пък не е това,вс./ към другарчето ми и сама - какви аспекти да търся,които биха обяснили астрологично състоянието ми? Погледнах си картата- имам квадратури Марс/Марс, тр Нептун/ Марс тр Нептун /Слънце ....тр Сатурн отдавна ми опозира 8дом/където са Сл ; Луна......тр Венера минава през 5дом квадратира /и тя:whistling:/Сл и Луната ми...С предчувствие съм,че нещо ще се променя при мен и не знам какво да търся в картата си...сякаш съм на някакъв кръстопът/без да имам няколко опции,обаче/:(

Здравей, Марсин!

Най~забележимият и продължителен аспект мисля е транзитът на Нептун към Слънцето ти ...защото засяга именно Слънцето, напрегнат е и може да отразява наистина голяма промяна, която се случва с теб. Нептун е странен и някак неуловим; значението на аспекта зависи и от самата натална карта и как ти я интерпретираш, т.е. живеш... Най-общо транзитът на Нептун към Слънцето може да се прояви като повишена чувствителност, сензитивност, интерес към духовното, увлечение по мистицизма, както и на физическо равнище - загуба на енергия, обърканост, промяна на настроенията, меланхолия... Можеш съзнателно да впишеш този транзит в живота си например чрез медитация...

абсолютно!:)В момента правя и житния режим... Значи, не е причината за усещанията ми у мен, в някоя моя грешна стъпка някъде, а е астрологично подплатена! Ами да минава по-бързо този транзит....че и Уран влиза в овен....явно ще има промени в партньорствата...само всичко да става по-бързо:rolleyes:...Най -искрено благодаря,Милена! :3d_041:

Редактирано от марсин
Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Здравейте!!!

Ще съм много благодарна ако някой спретне и за мен един хороскоп:)

Родена съм във Варна на 17.06.1989 около 23:20 ( не лятно време:)-т.е. съм махнала един час:)

Главно ме интересува най-голямата ми възможна слабост ,реализиране на мечти от финансово естество и дали ще буда щастлива в любовта?

Благодаря предварително!!!3d_009.gif

Линк към коментар
Share on other sites

Извинявай за забавянето, но от "оня свят" дотук е доста път :)

Нека започнем с любовта, а май и с нея ще свършим :)

Благословена си или не, с Луна на Медиум цели, което говори за твоята чувственост, нежност и отдаденост, дори може да преминеш в крайността да задушаваш околните. Луната в сидералния Скорпион води до катаклизми в общуването, както и във възгледите ти и надеждите ти за бъдещето. Тази позиция те въвлича в остро вътрешно противоречие със Слънцето, което се намира в 4-ти дом, а и управлява твоя седми. Компания на Слънцето прави и Юпитер. На ръба съм да си помисля, че искаш да си подсигуриш един домашен Цар, който да размахва жезъла си, да си мисли че е велик, а ти ще си доволна от факта, че си позволила на някой да се осъществи, като в същото време си развяваш знамето.

Марс сключва "болестотворна" инконюнкция с изгряващия градус, което, след като си подсигурила гореописаната ситуация, ще те накара да се впуснеш в многобройни разпиляващи връзки.

Ако се опитам да обобщя, сериозната връзка не е за теб - собствената свобода, като се има предвид Луната, която не сключва точни аспекти, е по-важна (свободата), а временните връзки ще те държат млада и ще те забавляват :))))))

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте. Тази програма, която изчислява асцендента, домовете и планетите прави ли сама премахването на лятното часово време и 2-та часа разлика по Гринуич? Или ние сами от часа ни на раждане трябва да премахнем тези часове и да напишем полученото като час на раждане?

Линк към коментар
Share on other sites

Не споменаваш коя точно програма използваш, а такива има много. За модулите по сайтовете, които изчисляват автоматично асц. не мога да ти кажа със сигурност, не ги използвам.

Лично аз използвам Astrolog32, когато правя хороскоп, при нея трябва да се въведе собственоръчно нужното часово време :)

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Здравейте на всички. Пуснах тема в един друг форум, но влязох и прочетох тази. Ще ми обясни ли някой защо в 90% от случаите, като изключим 1, съм имала сериозни връзки с мъже от задия Близнаци и винаги съм излизала наранена от тази връзка. Ще споделя и още нещо, разведена съм от 4г, за известно време се бях регистрирала в сайт за запознанства, почти 100% от мъжете, които ми обръщат внимание са Близнаци. Прекалено се набива на очи за да го подмина. данните ми са : Варна, о2.12.1972г, 05:45ч

Линк към коментар
Share on other sites

Привет! Какви аспекти трябва да търся,за да видя дали ще е успешно положен изпит/матура,след това кандидатстване във ВУЗ/не за мен-аз отдавна съм го изживяла това :whistling:/...Предполагам аспекти Слънце/Меркурий, Юпитер /Меркурий, планети в 9дом/то нат Слънце си е там и тогава ще е около рожд му ден/ , но и други какви?

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте на всички. Пуснах тема в един друг форум, но влязох и прочетох тази. Ще ми обясни ли някой защо в 90% от случаите, като изключим 1, съм имала сериозни връзки с мъже от задия Близнаци и винаги съм излизала наранена от тази връзка. Ще споделя и още нещо, разведена съм от 4г, за известно време се бях регистрирала в сайт за запознанства, почти 100% от мъжете, които ми обръщат внимание са Близнаци. Прекалено се набива на очи за да го подмина. данните ми са : Варна, о2.12.1972г, 05:45ч

Ариел,погледнах картата ти, за да видя това привличане. Единственото,което се набива на очи,че в Близнаци е твоят Сатурн и е в опозиция със Слънцето ти.Обикновено се свързва с бащата и отношението ти към него. Като че ли търсиш допълнение към мъжа, хем да е типа любовник и съпруг, хем да има и бащинско отношение към теб. Мисля си, че това е на подсъзнателно ниво при теб,нещо като комплекс,който се опитваш да избиеш доста време

Линк към коментар
Share on other sites

Привет! Какви аспекти трябва да търся,за да видя дали ще е успешно положен изпит/матура,след това кандидатстване във ВУЗ/не за мен-аз отдавна съм го изживяла това :whistling:/...Предполагам аспекти Слънце/Меркурий, Юпитер /Меркурий, планети в 9дом/то нат Слънце си е там и тогава ще е около рожд му ден/ , но и други какви?

Ти за радикс ли говориш или за транзити? Защото,ако е за радикс, там ще се проличи дали има афинитет към завършване на образованието или ще промени посоката му, при напрегнати аспекти към Юпитер

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте на всички. Пуснах тема в един друг форум, но влязох и прочетох тази. Ще ми обясни ли някой защо в 90% от случаите, като изключим 1, съм имала сериозни връзки с мъже от задия Близнаци и винаги съм излизала наранена от тази връзка. Ще споделя и още нещо, разведена съм от 4г, за известно време се бях регистрирала в сайт за запознанства, почти 100% от мъжете, които ми обръщат внимание са Близнаци. Прекалено се набива на очи за да го подмина. данните ми са : Варна, о2.12.1972г, 05:45ч

Ариел,погледнах картата ти, за да видя това привличане. Единственото,което се набива на очи,че в Близнаци е твоят Сатурн и е в опозиция със Слънцето ти.Обикновено се свързва с бащата и отношението ти към него. Като че ли търсиш допълнение към мъжа, хем да е типа любовник и съпруг, хем да има и бащинско отношение към теб. Мисля си, че това е на подсъзнателно ниво при теб,нещо като комплекс,който се опитваш да избиеш доста време

Да, мисля, че цял живот се опитвам да порастна и имах усещането, че бившият съпруг не ми позволява, въпреки, че в началото основното, което харесах, че е упорит... зад него се чувствах сигурна.

Линк към коментар
Share on other sites

Гост
Тази тема е затворена за писане.

×
×
  • Добави...