Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Астрология - въпроси от начинаещи 2.


Recommended Posts

6126573b.png

 

 

 

 Ето я картата,която разглеждам в момента и за която питам за Тау квадрата/картата е на мъж/

П.С. Начинаеща съм в астрологията,преди 6 месеца започнах да я изучавам и има много неща,които незнам и за това задавам въпроси. :)

 

Според мен при всички положения става въпрос за ревност, особено след като се касае за опозиция 1-7 дом. Квадратурата между Марс и Венера също показва кавги, неразбирателства и ревност в любовта и брака. Квадратурата между Плутон и Венера пък води до засилена сексуалност, еротика, аморалност. Възможно е също да има и нараняване на чувствата. От друга страна зоната, която стои срещу върха на тау-квадрата е проблемна - в случая това е 5-ти дом / дом на свободната любов, децата, хазарта и т.н./. Това е според мен...а аз не съм спец в областта /все още :)/ - да кажат професионалистите дали сме на прав път. :)

Линк към коментар
Share on other sites

По тази карта, в която най-много достойнства има Сатурн-на трон и 10 дом, който има всички права върху управлението на 7 дом, дали става въпрос за ревност точно???? Като видим и тригона му с Марс-управител на асцедента......по-скоро приоритетите са други. :hmmmmm:

Линк към коментар
Share on other sites

По тази карта, в която най-много достойнства има Сатурн-на трон и 10 дом, който има всички права върху управлението на 7 дом, дали става въпрос за ревност точно???? Като видим и тригона му с Марс-управител на асцедента......по-скоро приоритетите са други. :hmmmmm:

 

Да, сигнификаторите на взаимоотношенията са тези - Марс и Сатурн. Но защо?

 

Нека разпишем нещата по-подробно.

 

За да не гадаем и правилно да опишем ситуацията, трябва да сме сигурни коя планета описва темата, която ни интересува.

 

За по-лесно можем да си направим следната разбивка на знака, който се намира на върха на дома.

 

Асцендента описва всичко, което може да се впише в представите на Аз, тяло, здраве, визия и най-вече как се свързваме с останалата част от картата.

 

В тази карта на Асц имаме Овен. За управлението на Овен се борят:

 

по обител - Марс

по екзалтация - Слънцето

по триплицитет за дневна карта - Слънце

 

Имаме Марс и Слънце.

 

Марс е в Телец, в който има достойства по триплицитет и ъглова позиция, както и силен диспозитор - Луна в Рак.

Слънцето е във Водолей, лоша позиция, място на слабост, диспозитора му е тронов Сатурн, но той не може да помогне на слабото Слънце и да го мотивира.

 

За сигнификатор на Асц взимаме Марс,

 

Десцендента е Везни. В този знак достойнства имат:

 

по обител - Венера

по екзалтация - Сатурн

по  триплицитет за дневни карти - Сатурн

 

Венера е във Водолей, място в което няма достойнства, в следващ дом.

Сатурн е в Козирог, в ъглов дом - силна анцидентална и есенциална характеристика.

 

И така за сигнификатори на взаимоотношенията имаме Марс и Сатурн в тригон.

 

Не знам в наталната карта откъде идва ревността, но ако разгледаме двата сигнификатора, то и двата са в земни знаци, стабилно поставени и ъглови. Това са по скоро материално ориентирани взаимоотношения, пресметнати действия, а целта е да се подобри личното обкръжение и средата на индивида.

 

P,S, Мисля че е излишно да описваме партньора на въпросния човек, след като той има такава ясна характеристика, като Сатурн в Козирог в десети дом.

Линк към коментар
Share on other sites

Ако уточниш какво е ревност точно. Мотиви, проявление.

 

 

 

Ревност ,агресия.... Сексуалност....и всичко това в големи количества :/

Ще ги започна в обратен ред.

Сексуалност- с Марс в 1 дом

Агресия- пак Марс в 1 дом, в Телец. Кое ще го провокира? Състезанията на бързи обороти или нещо материално? На какви провокации реагира? Марс тригон Сатурн.

Ревност = собственическо чувство. Ревнува кое, партньора или имуществото му?

Линк към коментар
Share on other sites

Имам идея, но не знам доколко е адекватна - ще очаквам мнението на Йордан

1. Марс, който е сигнификатор на асцендента, както стана ясно, определя как се проявява човекът и какъв образ изгражда пред останалите в своя живот. Той се намира в знак, чийто управител е по триплицитет, но Венера е естественият владетел на везните. Тя е без достойнства във водолея, а нейният диспозитор - Сатурн - е много силен. И така, Венера, която влияе върху идейните и приятелски съдружия в живота на този човек, е притисната от две "мъжки" планети и е в квадрат със сигнификатора на асцендента.

 

2. Според мен човекът ще има проблем с хармонзирането на връзките си с приятелите. Той сам ще предизвивка тези проблеми с "мъжкарството" си, дори и с оттенък на благородна защита и водачество, рицарство, то ще звучи агресивно и притискащо на приятелите му. Сатурн ще благоприятства това от своя десети дом - вероятно е служебната реализация, професията на този човек да е свързана точно с организация, налагане на някакви рамки, структуриране, което често звучи на другите като натиск и ограничаване. Всъщност решителността и бойкия характер ще са в хармония с професията му, но ще ощетява приятелските му контакти. Няма да му е лесно, на неговите приятели - също. Но това ще е урок за всички.

Линк към коментар
Share on other sites

Гост
Тази тема е затворена за писане.

×
×
  • Добави...