Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Астрология - въпроси от начинаещи 2.


Recommended Posts

Здравей, Николай! Въпросите са към Вендор и Дияна, видях, но и двамата са прави. Да, важни са минутите и то точните минути. Не е все едно дали някой ще е роден в 12,00 или в 12,01. Например Луната в 12 дом предполага неспокоен, стеснителен, понякога саможив човек, обичащ да работи в уединение, жертвоготовен, но този човек може и да има склонност да живее в някакъв свой нереален, въображаем свят. Докато Луна в 1 дом говори за личност, търсеща признание, нетърпелива, отново може и да има плахостта на Луна в 12 дом, но вече се живее в реалността.Веднага ти давам пример - 05.03.2009 Пловдив.Ако часът е 12:52, Луната ще е в 1 дом. Две минути по-късно е в 12. Така например близнаците, макар че са родени на една и съща дата в един и същи град, минутите разлика в часа на раждане дават разлика и в поведението им, в светоусещането.Те няма да са абсолютно еднакви, дори да са еднояйчни. Това по първия ти въпрос.

По втория - дали има начин да се установи точният час на раждане - да, има. Чрез ректификация.Това е астрологичен метод, при който на база минали събития, се установява точният час на раждане. Има и други методи, не само чрез минали събития, но те са повече за съпоставка, проверка. За час на ражзане се приема първият вик. Но може и срязването на пъпната връв. Разликата е много малка и все пак я има.

Линк към коментар
Share on other sites

Olq3 е отговорила много изчерпателно и обосновано на зададените от Николай въпроси, за което й благодаря ;)

Но аз бих искал да засегна още няколко пункта относно динамиката в хороскопа и умението той да се тълкува.

Ако някой иска да се занимава сериозно с материята на астрологията, той първо трябва да се запознае с още редица други науки, в никакъв случай не е достатъчно да се научат томове книги с аспекти и конюнкции между планетите. Разбира се, трябва да се почерпи от досегашния опит на тези преди нас, но трябва да се развие и собствено отношение към планетите. Базата на която трябва да стъпи всеки начинаещ или напреднал астролог изисква много допълнителна работа. Като начало математика, астрономия и физика, които ни дават знанието за телата, с които работим, следва сравнителната митология, която ни посочва митологичните модели, колективните архетипи закодирани в радикса. Когато надградим върху тази солидна основа, трябва да се занимаем и с психология.

Редактирано от Вендор
Линк към коментар
Share on other sites

Guest НиколаДамянов

Благодаря на Olq3 и Вендор за отговорите !

Към Olq3 - пишеш,че минутите са важни, когато са около границата тоест 12.01ч. или 11.59ч. например ...А за другите часове как стои въпроса? Все ли е едно, ако е роден в 11.25ч. и 11.35ч. (10 минути разлика) Луната ще си е все в един и същи дом ...?

За ректификацията - с каква точност се определя часа - в рамките на час, половин час или минути ...? Има ли гаранция за тази точност ? И още ...кои събития се подбират от живота на човека, ...знакови, всички,...само определени,...? От къде се взема информация за тези минали събития (човека ли ги разказва) ?

Към Вендор - напълно подкрепям тезата, че от астролога се изисква много допълнителна работа - "математика, астрономия и физика, които ни дават знанието за телата, с които работим, следва сравнителната митология, която ни посочва митологичните модели, колективните архетипи закодирани в радикса.", но защо ни е психологията например ? (и аз смятам,че е необходима, но искам да видя дали мислим в една посока) :)

Би ли споделил нещо повече за това: "...трябва да се развие и собствено отношение към планетите" ? При теб в какво се изразява това "собствено" отношение? Дай някакви примери,ако можеш за по голяма яснота...

Благодаря ви още веднъж!

Поздрави.

Линк към коментар
Share on other sites

Психологията е повече от нужна за една астрологична работа. Юнг казва, че в астрологията е събрано цялото психологическо знание на древността, а от съвременния астролог се изисква да вплете новите познания от психоанализата, за да дава адекватни насоки на своя клиент. Като пример може да разгледаме една квадратура между Плутон и Церера, това ще даде страх от изоставяне, властна майка, която кастрира женствеността на дъщеря си. Погледнато от друг рекурс, ако търсим потенциала за връзки и брак в един хороскоп, можем да проумеем много по - добре как ще се развият те, ако разгледаме сигнификаторите на Бащата и Майката. Аспектите, разположението по дом и знак, ще ни подскажат родителския модел, който може да се разиграе и в една бъдеща връзка или семейна среда, която създава човек. Съответно ако се облегнем на архетипната психология на Юнг, можем да разгледаме всяка планета, като орган на нашата душа, защото той точно така определя архетипите. Разгледана в целия си размер космограмата ще даде нашия собствен мит, нашата легенда, която ние трябва да разиграем, защото сме задължени да изпълним съдбата си. Тук е личното отношение към планетите, защото те са нашата душа, а понеже не всеки може да разбере какво му казват звездите, астролога първо трябва сам да се настрои на вълната на своя "клиент", за да му посочи път съответстващ на неговата природа и заложби. :)

Линк към коментар
Share on other sites

Благодаря на Olq3 и Вендор за отговорите !

Към Olq3 - пишеш,че минутите са важни, когато са около границата тоест 12.01ч. или 11.59ч. например ...А за другите часове как стои въпроса? Все ли е едно, ако е роден в 11.25ч. и 11.35ч. (10 минути разлика) Луната ще си е все в един и същи дом ...?

За ректификацията - с каква точност се определя часа - в рамките на час, половин час или минути ...? Има ли гаранция за тази точност ? И още ...кои събития се подбират от живота на човека, ...знакови, всички,...само определени,...? От къде се взема информация за тези минали събития (човека ли ги разказва) ?

Към Вендор - напълно подкрепям тезата, че от астролога се изисква много допълнителна работа - "математика, астрономия и физика, които ни дават знанието за телата, с които работим, следва сравнителната митология, която ни посочва митологичните модели, колективните архетипи закодирани в радикса.", но защо ни е психологията например ? (и аз смятам,че е необходима, но искам да видя дали мислим в една посока) :)

Би ли споделил нещо повече за това: "...трябва да се развие и собствено отношение към планетите" ? При теб в какво се изразява това "собствено" отношение? Дай някакви примери,ако можеш за по голяма яснота...

Благодаря ви още веднъж!

Поздрави.

Вендор вече е отговорил на част от въпросите, които поставяш, Никола. Що се отнася до питането ти към мен - минутите имат значение не само, когато са около кръгъл час. Просто така се случи в примера, който ти посочих с Луната. Когато започнах да ти отговарям, беше 14, 20 (Рим). И Луната беше в 12 дом. В момента е 14,23 и виждам, че вече е минала в 11. Следователно човек, роден преди три минути ще бъде различен от човек, който е роден сега. В смисъл ще проявява по различен начин своите емоции най-общо казано. Защото Луната символизира и майката, съпругата, жената изобщо, не само емоциите. Но даже и да изберем час, в който Луната не преминава в друг дом, движейки се, тя ще промени градуса, на който е. А различните градуси имат различно значение, което от своя страна придават различен нюанс в характера. Дадох ти пример с Луната, но естествено това важи за всяка планета. На 20.03.09 в 12,40 (Рим) Слънцето е в знак риби. Но в 12,44 вече е в овен. А тези два знака са много, много различни. Ректификацията дава часа с точност до минута. Разбира се, ако е работено вярно. Събитията са от миналото на човека или държавата примерно, ако се прави ректификация на страна. Астрологът Михаил Левин е направил ректификация на България на база на богатата й история и установява часът на "раждането" й - 24.04.680, Плиска в 22,13 часа. Що се отнася до хората - взимат се събития, които самият човек подава, като раждане на брат, сестра, развод на родители, ако има такъв, пътуване зад граница, завършване на ВУЗ, претърпени болести, травми, операции, смърт в рода като се посочва родствената линия, брак, раждане не дете, върхове и спадове в кариерата и пр.

Редактирано от Olq3
Линк към коментар
Share on other sites

Guest НиколаДамянов

...

Що се отнася до хората (за ректификацията) - взимат се събития, които самият човек подава, като раждане на брат, сестра, развод на родители, ако има такъв, пътуване зад граница, завършване на ВУЗ, претърпени болести, травми, операции, смърт в рода като се посочва родствената линия, брак, раждане не дете, върхове и спадове в кариерата и пр.

Olq3 , все пак тези събития се фиксират във времеви интервал с точност ден, нали ? Наистина ли вследствие на тях може да си определи раждането на човека с точност до минута? Малко невероятно ми звучи... Можеш ли да разясниш ?

Би ли казала нещо за принципите, на които се опира ректификация ?

Дай някакви примери от твоята практика, ако не те затруднява това ? Какъв въпросник например попълва един човек, който си знае ЕДИНСТВЕНО рождената дата ?

Вендор, би ли споделил и ти какво правиш с хора, които си нямат и идея за часа на раждане?

Как ректифицираш ? Сподели малко опит и теория за такива "тежки" случаи ? :)

Изобщо има ли изискване за описване на минимален брой събития, за да се получи желаната точност до минута, ... към която се стремим?

Поздрави!

п.п. Питам ви подробно, защото търся окултният смисъл на ректфикацията, която явно е много важна при направата на хороскопите...Ако ви затруднявам, може да не ми отговаряте!

Линк към коментар
Share on other sites

Да, ректификацията може да установи часа на раждане с точност до минута. Нещо повече - смъртта също я има в хороскопа. За мен най-точният метод е събитийната ректификация. Техниките, които се използват при нея са примарните и символичните дирекции, прогресиите, транзитите, самата натална карта. Грубо казано търси се отражение на събитието чрез аспекти на прогностични планети към наталните върхове на домовете. Единствено домовата мрежа дава указание за точния час на раждане до минути и секунди. Питаш за пример, но не знам какво те интересува. В момента работя една ректификация, но не бих казала, че е тежък случай. Интервалът, който ми бе подаден е малък - 45 минути. Проблемът там беше, че асц. минаваше от един знак в друг, Луната - и тя. Като се замисля, това не беше даже проблем, а по-скоро улеснение, тъй като не може Луната да се проявява по един и същи начин в два знака. Като допълнение може да се използват и Везните на Хермес, но той е допълнителен, не основен метод.

Линк към коментар
Share on other sites

Guest НиколаДамянов

Да, ректификацията може да установи часа на раждане с точност до минута. Нещо повече - смъртта също я има в хороскопа. За мен най-точният метод е събитийната ректификация.

...

Движим се по предварително начертан сценарии, нищо в живота ни не може да ни се случи ако не е заложено в наталната карта ...

Последни ДВА въпроса свързани с подчертаното в синьо ...

Щом като може съвсем точно да се ректифицира и предварително всичко е определено ( "сценарий" )...

1.Може ли чрез астрологията да се определи ДЕНЯТ в който човек ще умре ? (не говорим за минути и часове)

2. Принципно с каква точност може да се изчисли смъртта в един хороскоп ? (отговорете моля в интервал - ден?, седмица?, месец?, година?...)

Надеждата ми е да прочета и други мнения на тези въпроси, .... а на Оля и Вендор благодаря за отделеното внимание и време.

Поздрави.

п.п. Да се въздържаш от мнения по повдигнати въпроси в сферата, в която смяташ, че си професионалист,... за мен е непонятен факт!

Редактирано от НиколаДамянов
Линк към коментар
Share on other sites

....

1.Може ли чрез астрологията да се определи ДЕНЯТ в който човек ще умре ? (не говорим за минути и часове)

2. Принципно с каква точност може да се изчисли смъртта в един хороскоп ? (отговорете моля в интервал - ден?, седмица?, месец?, година?...)

Надеждата ми е да прочета и други мнения на тези въпроси, .... а на Оля и Вендор благодаря за отделеното внимание и време.

Поздрави.

п.п. Да се въздържаш от мнения по повдигнати въпроси в сферата, в която смяташ, че си професионалист,... за мен е непонятен факт!

Много провокативен послепис Никола :P .Минах през период, в който много се раздавах, просто излизам от него, имам нужда от "презареждане" и нямам стимул в момента постоянно да споделям, обяснявам и т.н. А за да се разнищи темата, трябва доста по-сериозно да навлезем в същността на Астрологията. Въздържах се от мнение, но щом настояваш ето с няколко думи мнението ми:

1.Една от най-важните задачи на Астрологията е да ни помогне да се опознаем и разберем по-добре, да намерим най-добрия за себе си път. Не случайно е тясно свързана с Френология и Психология. Изисква задълбочено и продължително изучаване на раздели от няколко науки - Математика, Сферична Геометрия, Астрономия, Физика, Психология.

2. Изисква задължително и по-голяма сетивност и интуиция, за това и не е точно наука в общоприетия смисъл, тя си е точно окултна наука.(моето окончателно мнение, до което стигнах преди време)

3. Предсказанията се базират на гореизброените умения и знания, на прочетеното в дебелите книги и на опита и интуицията и те ВИНАГИ са ХИПОТЕЗИ С МНОГО ГОЛЯМА ВЕРОЯТНОСТ. Никога не са на 100 процента сигурни. В зависимост от духовното си развитие някои хора могат да използват много градивно дори и напрегнати аспекти (особено опозиции), или доста да активиратположителни минорни, традиционно слаби аспекти.

Аз лично вече съм писала някъде из форумите, че картата на престъпника и на светеца, примерно, не се различават. Ще потърся къде беше. Просто средностатистически за по-голям процент от хората дадена конфигурация се проявява еди как си, но обикновено има и други, макар и по-рядко достигани възможности.

4. Всяко предсказание, както и изобщо всяко изразено мнение, вярно или не, създава енергийна структура във висшите сфери. Силата на влияние на едно предсказание върху човека зависи от няколко фактора, примерно от авторитета и доверието към астролога и към астрологията въобще и др..

Разчитайки звездите, можем да извлечем ценни напътствия и съвети, по-добро разбиране за себе си и за света около нас.

Вече казах, че ще бъда кратка, а и трябва да излизам. Така че ще перефразирам думите на една уважавана от мен астроложка-Марта Александрова.

(Тя започва да изучава астрология през 1959 г. в групата на Крум Въжаров. От 1984 г. живее и работи във Франция. Автор на книгата „Човекът – неразделна част от Вселената” Води курсове по астрология във Франция, Швейцария и Белгия.) Скоро присъствах на една вълнуваща среща с нея. В края тя каза (предавам по памет, но мисля че цитата е абсолютно точен, не знам кой друг е присъствал и дали е обърнал внимание) :

"Астролог, който ви говори за смърт, не е никакъв астролог !"

Абсолютно споделям това мнение.

п.п. При всички случаи, обаче: 1.Всичко, което се случва го има заложено в картата (както е писал и Вендор), въпрос на интерпретация и обхващане на всички възможности и варианти за конкретната душа.

2. Добрата ректификация може да уточни часа на раждане до минута(както вече каза Оля).

Линк към коментар
Share on other sites

Съгласна съм с казаното от Оля, Атлантида и Вендор. Мога да допъля и други неща - че може да се предвиди как е роден човекът - бързо/бавно, лесно/трудно и как/от какво ще умре. Но нямам никакво желание да се занимавам с прогнози за смърт.

А ти Никола, защо изпитваш желание да питаш само за раждането и смъртта?

Линк към коментар
Share on other sites

Guest НиколаДамянов

...

А ти Никола, защо изпитваш желание да питаш само за раждането и смъртта?

Защото знам,че никой няма да иска да ми отговори ! (шегичка) :)

Елементарен въпрос: С каква точност може да се изчисли смъртта в един хороскоп ? (отговорете моля в интервал - ден?, седмица?, месец?, година?...)

При толкова много астролози в сайта два "отговора", при които единият (на Атлантида), която цитира "Астролог, който ви говори за смърт, не е никакъв астролог !" , което няма нищо общо със въпроса ми и ТВОЯ "отговор", в който тълкуваш въпроса ми, сякаш някой те кара да правиш прогнози за смърт ?!? Къде го видя това нещо ?

Въпроса е точен и ясен. Изисква се точен и ясен отговор,...и всеки може да пусне отговора си без много обяснения, цитати, тълкуване и увъртане. Не разбирам, защо е това мълчание или заобикаляне на отговора ...

Линк към коментар
Share on other sites

Би могло Никола, с голяма точност до два-три дни да се фиксира един момент, в който наистина с голяма вероятност може да настъпи едно събитие, включително и за което питаш. Може вероятността да бъде доста голяма, но НИКОГА не е 100 процента.

Има и нещо друго, интересно, след смъртта на един човек картата му продължавала да е в сила. Може да се разбере кога ще получи някакво признание (посмъртно), примерно кога ще му издадат книга и т.н.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 weeks later...

spacer.gif

Здравейте

родена на съм на 10.01.1982 в 18.30 в град каварна.И мисля че ацендента ми е лъв.А съм зодия козирог.Всъщност на кое трябва да обърна повече внимание.И това според вас позитивно ли е.

Благодаря ви предварително.

Поздрави,

Снежка :rolleyes::D

Редактирано от Диана Илиева
Линк към коментар
Share on other sites

Няма позитивно и негативно, Дани. Това е мигът, който душата ти е преценила, че е най-добър съобразно задачите, които си е поставила в този живот. Асц. ти е лъв да, но той и зодията далеч не изчерпват нещата. При теб прави впечатление Луната в лъв и в същото време в 12 дом. Това положение ти дава проницателност, аналитичност, но и несигурност, неувереност в собствените сили, желание да се усамотяваш. Квадратурата й към Сатурн и Плутон подчертава това усещане, което трябва да се стремиш да преодолееш. Избягвай миговете на самосъжаление. От друга страна имаш нужда от одобрение. Мнението на хората е важно за теб, нуждаеш се от аплодисменти. Твоето Слънце в козирог в 6 дом те прави добър работник и организатор, предан, отговорен. Възможно е успехът да те споходи по-късно или да полагаш повече усилия, за да се случат нещата. Немалко квадратури има в картата ти, което говори, че ще трябва доста да се потрудиш в този живот. Ще постигаш нещата благодарение на собствените си усилия.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Здравейте, интересно ми е как бихте тълкували тези два едновременни аспекта - Нептун в опозиция на Хирон, от една страна, и съвпад на Сатурн и Уран, от друга, в дадена рождена карта. Предполагам, не може да се гледа така едностранчиво, но наистина ми е интересно...

Ако е нужно да се гледа цялата карта - 9 ноември 1988г., 18:30, град София.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте, интересно ми е как бихте тълкували тези два едновременни аспекта - Нептун в опозиция на Хирон, от една страна, и съвпад на Сатурн и Уран, от друга, в дадена рождена карта. Предполагам, не може да се гледа така едностранчиво, но наистина ми е интересно...

Ако е нужно да се гледа цялата карта - 9 ноември 1988г., 18:30, град София.

Според Барбара Клоу ретроградния Хирон е знак, че се завръща един лечител от миналото. Това, обаче, е много общо и касае периоди на раждане от няколко месеца. Цялата конфигурация Хирон със Сатурн, Уран и Нептун се запазва доста дълго във времето и касае цяло поколение - родените 88-89 година. Дали и в каква степен ще се прояви и как точно ще укажат аспектите с личните планети в отделните карти. За общото въздействие на Хирон и Нептун според мен ключовата дума е " лечител". Вероятно много от родените тогава ще усетят и осъзнаят своите оздравителните сили, ще се вслушват в лечителската способност на собственото си тяло и ще отбележат големи успехи в нестандартната медицина и хомеопатията. Хирон е нашия водач към енергиите на транссатурновите планети. За целта той ни помага първо да се освободим от дебелите стени, с които ни обгражда Сатурн. Освен освобождаване, при този не лек процес губим и защитата си срещу опияняващата наркотична заблуда на Нептун, високото напрежение, невротичност и шок на Уран и маниакалността на Плутон. Само след достойно преодоляване и справяне с тях ще берем плодовете на силно благоприятното въздействие, което могат да имат Уран, Нептун и Плутон. При теб ми се струва, че акцентът ще падне върху делата на 8 дом.

Линк към коментар
Share on other sites

Zdraveite rodena sum v Sofiq na 26.05.1988 v 14.504asa.Mnogo 6te se radvam ako nqkoi ot xorata koito razbirat pogledne xoroskopa mi i mi kaje za6to ne mi vurvi naposleduk izob6to i za6to nz kakvo iskam i kakvo stava!?Slu4vat mi se nqkakvi stranni i neobi4aini ne6ta postoqnno.Blagodarq predvaritelno!

---------

Здравейте, родена съм в София на 26.05.1988 в 14.50часа. Много ще се радвам, ако някои от хората, които разбират, погледне хороскопа ми и ми каже, защо не ми върви напоследък изобщо и защо не знам какво искам и какво става!? Случват ми се някакви странни и необичайни неща постоянно. Благодаря предварително!

Мод. бележка: Моля, пишете на кирилица!

Редактирано от Диана Илиева
Линк към коментар
Share on other sites

Здравей, Megi4ka! Има неща в наталната ти карта, които могат да водят до това чувство на обърканост. Твоята Луна във везни е в квадрат и с Уран и със Сатурн. Това говори за една несигурност, склонност към депресивни състояние, незадоволеност, липса на самоувереност, неспокойствие, напрегнатост и пр. Това вероятно се корени някъде в детството или поне така е според картата ти.

От друга страна в момента транзитният Уран е в квадрат с наталния ти Меркурий в 10 дом. Това може да бъде свързано с неуредици в партньорствата, документацията (от всякакъв род), невзети изпити, трудности в тази насока. От друга страна транзитната Венера е в квадрат с наталните ти Венера и Уран. Това също би могло да се тълкува като затруднения в личния и професионалния живот, особено там, където се налага общуване с жени. Не са изключени и финансови загуби.

Пишеш, че не ти върви, че се случват странни и необичайни неща, не знаеш какво искаш...Последното е в твоя власт. Колкото до останалото, пиши в каква сфера са, за да получиш и по-ясни отговори. Успех от мен!

Линк към коментар
Share on other sites

Благодаря ви за отговора!Немога да кажа че изобщо ми върви в нещо напоследък...Това което най-много ме притеснява е че от няколко месеца немога да си намеря нормална работа.Опитвам се да избегна конфликтите с хората около мен а немога.

Линк към коментар
Share on other sites

Неразбории може би има от една страна в дома ти и от друга с партньори или висшестоящи, ако става въпрос за работа. По-горе съм писала за квадратурите на Уран с Меркурий и на тр. Венера с натални Венера и Меркурий. Транзитният Марс е в съвпад с тр. Венера и сключва същите аспекти, за да направи картинката още "по-красива". Сатурн от друга страна в момента те изпитва в 12 дом. Така че може би си задаваш някои въпроси, търсиш отговори, това те измъчва и се чувстваш объркана. Възможно е да усещаш удари в гърба, изобщо все въпроси, свързани с 12 дом. Скоро Юпитер влиза в твоя 6 дом, така че се надявам малко поне нещата да станат по-поносими. Уран обаче е бавна планета и до края на юни е много възможно да чувстваш това напрежение.

Линк към коментар
Share on other sites

...

А ти Никола, защо изпитваш желание да питаш само за раждането и смъртта?

Защото знам,че никой няма да иска да ми отговори ! (шегичка) :)

Елементарен въпрос: С каква точност може да се изчисли смъртта в един хороскоп ? (отговорете моля в интервал - ден?, седмица?, месец?, година?...)

При толкова много астролози в сайта два "отговора", при които единият (на Атлантида), която цитира "Астролог, който ви говори за смърт, не е никакъв астролог !" , което няма нищо общо със въпроса ми и ТВОЯ "отговор", в който тълкуваш въпроса ми, сякаш някой те кара да правиш прогнози за смърт ?!? Къде го видя това нещо ?

Въпроса е точен и ясен. Изисква се точен и ясен отговор,...и всеки може да пусне отговора си без много обяснения, цитати, тълкуване и увъртане. Не разбирам, защо е това мълчание или заобикаляне на отговора ...

Има два вида смърт неизбезна и тая която може да се преодолее.Според това което е дадено май е повече от средните години на които умираме.

по важно да се научим да не умираме от неразрешени уроци.Добрия астролог не казва че ти можеш да умреш  или че ще умреш а това и това трябва да преодолееш.Аз не можах да обясня за падане на съдбовни  бариери на близък а какво а остава за другото, ако ти писано ще научиш но няма да получиш само тая имфомация а и десерт който ще отвори и други въпроси. И не забравяй каквото заслужаваш това получаваш. Тоя който е привързан към парите намира алчен ясновидец който само му взима парите и др..Ако разбереш какво означава твоята дата на раждане и какво съдбовния ти път и се смириш ''осъзнаеш' свържиш ли  ги двете с чувството любов може и да избегнеш 2 прераждания

Редактирано от mihailo
Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте!

Съвсем се оплесках...как мога да разбера коя планета в кой дом попада?

Изобщо домът статично понятие ли е или при всеки броенето започва от различна точка... :3d_159:

Линк към коментар
Share on other sites

В какъв смисъл да е статично понятие домът? Когато се направи карта,в нея са отбелязани домовете,които по принцип са с различна дължина.( освен,ако не ползваш равнодомна система). И като погледнеш определения дом ще видиш дали има планета в него.

Линк към коментар
Share on other sites

Гост
Тази тема е затворена за писане.

×
×
  • Добави...