Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Конфигурации в хороскопа


Recommended Posts

Здравейте, скъпи приятели!

Липсвах ли ви?

На някои, може би да, на някои, не!

Е, отново съм с вас, искате ме, или не!

Моят израз на извинение за дългото ми отсъствие и подарък за търпението ви, е преводът ми на главата “Конфигурации на аспекти” от книгата на Павел Глоба “Аспектариум”.

В тази глава много от вас ще намерят отговор на въпросите си, въпроси, на които, аз лично, нямах възможност да отговоря. В голяма степен и в много отношения тя изразява и моите убеждения, знания и опит относно аспектите, и не само.

Ще използвам случая, за да се извиня и на всички онези, на чиито писма не съм отговорила адекватно, или пък, изобщо не съм отговорила.

Надявам се, ще проявите разбиране и няма да ме съдите строго!

Прощавате ли ми???

С най-добри чувства и искрени пожелания за приятно четене на скромния ми труд,

Ани-астро.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравей, Ани :feel happy:

Добре дошла отново при нас :angel:

искрено се радвам на появата ти тук, както и на великолепния подарък, който си ни приготвила. Благодаря ти! :sorcerer:

Линк към коментар
Share on other sites

Здравей АНИ,

Добре дошла отново във форума!

Преводът който си направила е чудесен. До този момент на български няма издадена книга за аспектните конфигурации. Самият материал ще бъде от полза както на начинаещи, така на хора, които отдавна се занимават с астрология.

Ще се радвам ако споделиш какъв е твоя личен опит в работата с конфигурациите :)

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте, приятели!

Много, много моля за извинение, допуснала съм грешка в превода на “Конфигурации на аспектите”. А именно, в интерпретацията на конфигурацията “Секира”. Вместо Квадрат и половина съм писала Полуквадрат. На руски език двете думички много си приличат по строеж, оттук и несъзнателната ми грешка. Значи, както по-напредналите от вас са разбрали, а и във фигурата е очевидно, конфигурацията се състои от една квадратура (90 градуса) и два Квадрата и половина (135 градуса).

Благодаря на Емилия за това, че ми посочи грешката!!!

Още веднъж моля за извинение и, ще ви бъда много благодарна, ако ме уведомите за други евентуални грешки!

Ани-астро.

Линк към коментар
Share on other sites

Много, много моля за извинение, допуснала съм грешка в превода на “Конфигурации на аспектите”. А именно, в интерпретацията на конфигурацията “Секира”. Вместо Квадрат и половина съм писала Полуквадрат.

Грешката във файла е оправена, така че следващите, които го теглят няма да се бъркат повече.

Ани-астро, благодаря за превода!

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 weeks later...

За тези, които имат желание да разучат конфигурациите в собствения си хороскоп, а и не само, по препоръка на АНИ-АСТРО могат да изтеглят астро програма

Download ZET 7 lite

която има опция за показване на конфигурациите в наталната карта. Освен това, последната версия на програмата има модул на български език, който ще започне да се тегли директно като натиснете линка.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте! Може ли да ми обясните какво е зна4ението на конфигурацията "PARYS"? Или къде бих могла да про4ета не6то? В томовете на Марион Мар4 и Джоан Макеварс не е споменато ни6то в ZET-7 съ6то, нима не е от зна4ение? Благодаря ви предварително:))

Моля пишете на кирлица! Мнението е "преведено" на кирилица от модераторския екип.

Линк към коментар
Share on other sites

Ами на мен ми се сре6та тази конфигурация и то 3 в една натална карта. Та зна4и три то4ки от хороскопа са в голям тригон, като двете са в секстил с 4етвърта, която е в опозиция с една от тригона. Наподобява на хвърчило / дали е добър този аспект? А многото Тао квадратури в един хороскоп добър знак ли са? Никъде ни6то не се споменава? Много ти благодаря ако ми отговори6 някакси:))

Моля пишете на кирлица! Мнението е "преведено" на кирилица от модераторския екип.

Линк към коментар
Share on other sites

Хубав превод Ани! Мерси! :thumbsup2:

И полезен, и интересен, за доста хора тук мисля!

Предполагам книгата на Павел Глоба “Аспектариум”, е на руски, може ли да дадеш линк към нея или нещо подобно. Къде може да се открие?

Предварително благодаря!

Светъл ден! :dancing yes:

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте, приятели!

Благодаря ви за топлото посрещане!

Радвам се, че съм отново с вас, макар и не толкова често, колкото ми се иска!

Благодаря ти Иво, че си поправил грешката ми!

Здравей, Александра!

Конфигурацията “Парус” в превод на български език означава “Корабно платно” или “Платно”.

Конфигурация “Платно” е имал Суворов и тя е разтълкувана към края на главата “Конфигурации на аспектите”.

В своя 2-и том, Марион Марч и Джоан Макевърс наричат тази конфигурация “Хвърчило”.

Правилно си забелязала, че тази конфигурация, се образува от три точки (планети), които формират голям тригон, като една от точките е в опозиция с четвърта, а две от тях намиращи се в тригон, образуват с нея (с четвъртата) секстил, а аз ще добавя, че по такъв начин се формира конфигурацията “Бисекстил”. “Големият тригон”, сам за себе си, също е конфигурация. Значи, конфигурацията “Платно”, като цяло, съдържа в себе си още двете конфигурации “Голям тригон” и “Бисекстил”.

А сега си представи, че в конфигурацията “Платно”, в опозицията участват два съвпада! Какво, според теб, се получава? И какво още “сътворяват” тези два съвпада намиращи се в опозиция, ако същевременно са и в квадратура с трета планета?

“Тао-квадрат”, или две квадратури и една опозиция, е конфигурация, която поставя препятствия по пътя ни, възникващи когато най-малко ги очакваме и в същото време ни заставя да ги преодолеем. Ролята на фокусна точка в тази конфигурация играе планетата, която сключва квадратури с двете планети в опозиция.

В най-новата версия на програмата Zet7Lite, в долния десен ъгъл са изобразени имената на конфигурациите и, чрез съответните символи, участващите в тях планети, а когато посочиш с курсора надписа, върху графиката се изобразява в зелено съответната конфигурация, има и кратка интерпретация (за съжаление, не на всички конфигурации), която се появява като кликнеш с десния бутон на мишката върху надписа.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Здравейте, Агапи, Анана и Милен! (Милен или Милена?!)

Благодаря ви за милите думички!

Книгата, разбира се, е на руски език. За съжаление, не е свободна за сваляне.

Аз имам за цел да я купя от Павел Глоба, заедно с авторските права, и да я преведа на български език. Вече му писах, но нямам отговор. Ще продължа да опитвам и, надявам се, ще успея.

Успех!

Ани-астро.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 years later...

Здравейте,

разглеждам картата на синът ми и откривам няколко важни конфигурации.:)

Само,че не мога да ги разтълкувам:(Ако може някой от вас да ми помогне:)

1.Тао-квадратура :Слънце Близнаци-11дом,квадрат с Уран Риби 8дом квадрат с Юпитер в Стрелец 5 дом който е опозиция на Слънцето.

2.Голям огнен тригон :Сатурн Лъв 2дом тригон марс овен 10 дом-тригон Юпитер Стрелец 5 дом.

3.Мистичен правоъгълник-Слънце 11д.близнаци тригон Луна водолей 7ми.,Сатурн Лъв 2ри тригон ЮпитерСтрелец 5ти,Сатурн секстил

Слънце,Луна секстил Юпитер,Слънце опозиция Юпитер,Сатурн опозиция Луна.

4.Забелязвам ,че няма интерсептирани знаци.

5.Може ли да се говори за стелиум от нептун,луна и хирон?

Много ви благодаря за отговорите

:rolleyes:

Линк към коментар
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Здравей mamma_mia, синът ти трябва да е на 5 месеца,да ти е жив и здрав :feel happy: .Няма да обсъждаме радикса

още е мъничко детенцето. :sorcerer: Пo повод огнения тригон да спомена само, че ако в бъдеще тренира някакъв спорт, очаквам да печели състезания с голяма лекота. Не би било добре,ако иска по-нататък да спортува, родителите да "отсъдят",че е по важно да говори английски и да свири на пиано, примерно :rolleyes: .Макар че с тази луна ще има отлични взаимоотношения с майка си и ще бъдат също и най-добри приятели.

Няма да пиша повече,щото както си дала знаците и домовете ми се струва,че просто не е възможно уран да е в 8дом, да не би все пак да е в девети?Сигурна ли си,че някъде няма грешка?

А нептун,луна и хирон са в стелиум, права си.

Редактирано от Атлантида
Линк към коментар
Share on other sites

Здравей mamma_mia, синът ти трябва да е на 5 месеца,да ти е жив и здрав :feel happy: .Няма да обсъждаме радикса

още е мъничко детенцето. :sorcerer: Пo повод огнения тригон да спомена само, че ако в бъдеще тренира някакъв спорт, очаквам да печели състезания с голяма лекота. Не би било добре,ако иска по-нататък да спортува, родителите да "отсъдят",че е по важно да говори английски и да свири на пиано, примерно :rolleyes: .Макар че с тази луна ще има отлични взаимоотношения с майка си и ще бъдат също и най-добри приятели.

Няма да пиша повече,щото както си дала знаците и домовете ми се струва,че просто не е възможно уран да е в 8дом, да не би все пак да е в девети?Сигурна ли си,че някъде няма грешка?

А нептун,луна и хирон са в стелиум, права си.

Здравей Атлантида,

много ти благодаря че ми отговори:)

Уран е в 9ти поне по астро.ком

Ако се сетя нещо ще ти пиша.

поздрави от нас:)

Линк към коментар
Share on other sites

О'к. Днес при Меркурий стационарно-ретрограден,обичащ грешки,недоразумения и объркване, Уран може да бъде навсякъде :3d_131: .

Хубавата новина е, че утре Меркурий тръгва отново най-после директно и много неща ще си дойдат на мястото.

:sorcerer::feel happy: Да доживеем до утре сутринта... :feel happy:

Редактирано от Атлантида
Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 months later...

Конфигурациите са изключително показателни и следователно много важни фактори в хороскопа.Предлагам да разгледаме отделните примери като стелиум, тао-квадратура, голям кръст, съответно разгледан по елемент и тн. а ако се използват и примери за онагледяване нещата ще бъдат много по-ясни.

Ще започна с кратка характеристика на стелиума.

Стелиумът може да се определи като една от най-силните и значими конфигурации в хороскопа.

За стелиум може да се говори, когато имаме поне три планети, които са в съвпад.Иаме малко различия според школите - някои школи приемат за стелиум планети, които се намират в един знак и дом, а други допускат те да са в повече.

Стелиумите биват два типа:

Единият е когато планетите от стелиумът са в съвпад, но една след друга - наредени като броеница: например в даден хороскоп имаме Луна в съвпад с Марс, Марс в съвпад с Венера, но тук Венера не е в съвпад с Луна.

Вторият случай е когато всички планети са в съвпад. например в даден хороскоп имаме Луна в съвпад с Марс, Марс в съвпад с Венера, и тук Венера е в съвпад с Луна.

Положението на стелиума при съставянето на обща характеристика на хороскопа често пъто обозначава положението на подсигнатурата, която показва дома, в който човека или има да работи, или е неговата най-силна страна и опора.

Вие сте :)

Редактирано от Вендор
Линк към коментар
Share on other sites

Съгласна съм!

Стелиумът също така много лесно се забелязва в човека, защото съвпадът по принцип дава голяма сила на взаимодействие на планетите.

Много е важно кои са планетите в стелиумът - ако принципите им не си противоречат особено или се допълват - чудесно! Резултатът е сила, целеустременост, ... Обаче май много по-често е обратното и тогава човекът проявява непоследователност, импулсивност, дори противоречивост в ситуациите по съответния дом и по отношение проявяване качествата на тези планети, може да се деформира традиционният им принцип на влияние и т.н.

Ако пък стелиумът е наранен - никак няма да му е лесно, нито на човека, нито на най-близкото му обкръжение.

Все пак това, което написах важи за средностатистическия човек. На по-високо еволюционно ниво дори и съвсем несъвместими планети биха оказвали благотворно влияние една на друга.

И е много вярно това, че е важно човек да проработи своя стелиум, като се старае да съгласува и хармонизира планетните принципи, защото това е потенциално много силно положение!

Линк към коментар
Share on other sites

Стелиумът е един акцент в хороскопа.Когато в него участва и Слънцето е още по-изразен.Може би най-важен е домът,където попада, но не само.

Как бихте коментирали плътен стелиум от Слънце,Луна и Меркурий в Козирог ?

И е в опозиция на Хирон,който е на деветия градус на Рак.

Такава конфигурация е доста тежка,нарича се вилица.

Конкретно горната е от хороскопа на Николай Райнов.Но не съм сигурна за часа на раждане :hmmmmm:

Линк към коментар
Share on other sites

Как бихте коментирали плътен стелиум от Слънце,Луна и Меркурий в Козирог ?

И е в опозиция на Хирон,който е на деветия градус на Рак.

Концентрирането на планети в една точко преплита енергиите им.

От посочената комбинация Слънцето като символ на Аз-а, Луната на подсъзнанието и Меркурий на ума, идва да покаже едно осмисляне и осъзнато изразяване на дълбоката същност на личностното съществуване, умело обличане в думи на образи извикани от дълбините на душата.

Погледнат през образа на езотериката Козирога олицетворява Вратата, през която на Земята се въплащават душите на учителите, затова е важна и позицията на Сатурн, като естествен господар на знака, и Меркурий, господар на третата декада на знака, като показател на обратна посока на движение в хороскопа, символ на осъзнатия човек.Тук Меркурий е включен в стелиума и Слънцето, показателно само по себе си.

Като показател рядко използвам астероидите, но при разглеждането на Хирон и правилното му тълкуване е важно да се знае кое от четирите си лица е проявил в този аспект.

Все пак Атлантида, би било добре да видим целия хороскоп за да усетим динамиката му и да видим по-добре как се интегрира стелиума в него.

Линк към коментар
Share on other sites

Към казаното от Вендор бих прибавила,че този стелиум е най-общо казано съвпад между планетата на егото/Слънцето/,на чувствата/Луната/и на разума/Меркурий/.И понеже стелиумът е в Козирог,това дава на личността амбиция, целеустременост, отговорност, дисциплинираност, практичност.Можем да говорим за една авторитетна и силна личност ,действаща с много достойнство.Това е една натура, критична към себе си и другите, която е несигурна в собствената си стойност и притежава множество подсъзнателни страхове.Позицията на Луната говори за известна липса на сърдечност, топлота и нежност.Това е човек реалист, притежаващ проницателен ум, мощна импулсивна мисъл и градивност.Би било добре да помни обаче , че има и сърце, не само глава.

В зависимост от дома, в който се намира стелиумът и от аспектите към него, тази позиция може да даде много на личността, но и да предизвика най-лошите и черти.Тя може да даде лидерски и административни способности /от такъв човек би излязло добър политик или крупен бизнесмен например/, но може и да предизвика властолюбие на всяка цена и проблем с репутацията.Затова личността трябва да се научи да владее този стелиум.

Относно опозицията към Хирон, би било добре да се знае дали с Купидон, с Ключаря, с Лечителя или с Косача имаме работа.И въпреки това, Хирон в Риби говори за дълбока емоционална болка, нанесена от любим човек в минал живот.

Всичко това обаче е в сферата на свободните съчинения и догадки,тъй като не разполагаме с картата.А тя струва ми се би била доста интригуваща. :feel happy:

Редактирано от Olq3
Линк към коментар
Share on other sites

Да, Оля, права си, особено за Хирон, както посочих и аз.

Потърсих хороскопа на Николай Райнов, обаче липсва маркирането на домовете, по модел на картата предполагам че часа на раждане е между 8 и 9 сутринта.

Въпросния стелиум включва Луната, но орбисата между нея и Слънцето е от порядъка на 10 градуса, прекалено широка, за да е валидна.

Редактирано от Вендор
Линк към коментар
Share on other sites

Май си прав за часа,Вендор.Философията, религията, поезията и белетристиката, както преводаческата и журналистическата дейности изискват акцент върху посъзнанието.Още повече,че така в първи дом попадат Венера в въвпад с Марс.А това говори за едно страстно желание за себеизразяване чрез творчество, изкуство, секс или обществена дейност; за една оригинална, топла, обичаща живота личност.

Възможно е обаче и въпросният стелиум да е в 9 дом.Той също дава философска нагласа на лиността.А доколкото знам Николай Райнов е следвал философия изявявал се е като културолог, да не забравяме и романа му "Между пустинята и живота".Хубаво би било да имаме часа на раждане,но... :hmmmmm:

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...