Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Има ли оправдана изневяра? - част 2


Guest azbuki

Recommended Posts

Какво става на практика? - Тъй като "съвършените" мъже са в ограничено количество то следствие на това, когато някой от тях (подгонен от либидото или от "ловна страст") даде някакъв знак на дадена дама, се запалва веднага огъня на изпепеляващата любов. :)

Позволи ми :) да напомня, че любовта, както и женската психика(в случая) са сложни и многопластови. Опростенческият подход е удобен, но неефективен.

Тук изплува и най-голямото лицемерие и безумие,което се проявява от много заслепени жени... В стремежа си да изпитат любовта и да изживеят дадена връзка, дори започват "битки" за мъжете. Примери колкото щете за съчувстваща и подкрепяща приятелка, която в крайна сметка става любовница.

Нека не се осланяме на двойствения модел, темата е за изневярата и при двата пола. А митът за любовницата (като femme fatale) е по-скоро психологически комплекс, включващ по презумпция майчиния комплекс, особено при детето от мъжки пол. Т.е. това не е проблем за жената, а за чувстващият по този начин нещата мъж.

Значи всички жени се пържат в огъня на изпепеляващата любов,подкрепяйки и съчувствайки си на неволите, а когато интересите им се пресекат са готови в името на "любовта" да престъпят всички закони и принципи...да унижат, да направи нещастни свързани хора... Какво безумие само!!!

Безумие е за теб - за други разум. Да не забравяме, че хората са различни, а светът - шарен :)

Винаги се влюбвай в свободен и неангажиран мъж !!!

(така шанса да сте щастливи и да изпълните мисията си е неизмеримо по-голям) :)

Знаеш ли, не те упреквам, нито искам да те оборвам и убеждавам в неща, в които не споделяш (всеки е свободен да мисли както си иска), но с тази фраза искрено ме накара да се усмихна :)

Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 120
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

НиколаДамянов може леко да опростява нещата (а защо не, за да бъде по-кратък?) и да звучи назидателно, но в неговите думи има много верни неща, които, разбира се, се отнасят не само за жените.

Например това, че човек, като си навие на пръста нещо, е склонен от 9 извора вода да носи, за да убеди (най-често сам себе си :) ), че точно и именно така е редно, че това е предопределено от Съдбата и т.н.

Също така честото влюбване и разлюбване и прескачане като пчеличка от цвят на цвят, отново при двата пола, но сякаш с повече енергийни последици за жените ... искрено ме изумява, че се тълкува като набиране на опит. В случая наистина злоупотребяваме с енергии, които за съжаление никак още не разбираме и разбъркваме един буламач от информация, която после предаваме на потомството. Мисля, че имаше нещо по въпроса в темата за секса. Ако успея да намеря нужната страница, ще дам линк към нея.

Редактирано от Диана Илиева
Линк към коментар
Share on other sites

Guest НиколаДамянов

"Винаги ли правиш всичко така както трябва?" Еси (цъкащата с език от придният пост)

Ех,...Ако знаех как точно трябва да се правят нещата,

винаги щях да се придържам към това с голяма педантичност...

Жалко,че много често нещата не стоят по този начин и ми се налага

да импровизирам! :)

Редактирано от didi_ts
Линк към коментар
Share on other sites

Благодаря на Никола Дамянов за изказаното мъжко мнение по въпроса ,все пак като гледам той е единствения мъж пишещ тук от доста постове назад.

Като цяло теорията която се излага ,че добрата връзка е връзката между свободни хора я подкрепям изцяло.

Но доста хора са дошли на тази Земя с определени задачи и потенциал за тяхното решаване.

Споделянето на опит е нещо много полезно за търсещия и лутащ се човек.

Сблъсъка на няколко различни гледни точки е добър вариянт за някой да реши собственото си тримислие.

Хубаво е да се помни ,че казаното не е като показаното,така че нека има приемане на различния поглед на нещата без налагане на всяка цена на собствения опит и мнение.

И нещо за накрая ,ако изневярата беше нещо толкова красиво ,нямаше да е забранена с една от десетте Божии заповеди.

Не я заклеймявам,нито я одобрявам,опитвам се да разбера мотивите при различните хора и стигам до едно единствено нещо .Изневярата не е нито сложна, нито многопластова,това е начин за доказване на собствения си Аз и страх пред реалността,иначе щеше да има просто раздяла.

Редактирано от didi_ts
Линк към коментар
Share on other sites

Докато делим нещата само на добро-лошо ще има еднозначни изводи. Когато или ако успеем да приемем дори изневярата като урок или изпит, нещо изживяно по Пътя може би ще видим, че не е нито добро, нито лошо нещо. Разни хора, разни гледни точки... :feel happy:

Според мен само изживеният опит може да даде на някого познание и тогава да се отсъди... ;)

Ето какво се случва, когато изхождаме от пътя на страха. Тъй като не те уважавам, аз действам сякаш ти не си достатъчно интелигентен, за да видиш какво е добро и какво не за теб. Допускам, че не си достатъчно силен да влезеш в определени ситуации и да се грижиш за себе си. Аз трябва да те контролирам и казвам: “Нека го направя вместо теб” или “Не прави това”. Опитвам се да потискам твоята половина от връзката и поемам контрола за всичко. Ако аз контролирам цялата връзка, тогава къде е твоята част? Тя не работи....

По пътя на любовта, вие давате повече отколкото взимате. И разбира се, обичате себе си достатъчно, че да позволявате на егоистични хора да се възползват от вас. Вие няма да си отмъщавате, но сте наясно във вашите общувания. Може да кажете: “Не харесвам, когато се опитваш да се възползваш от мен, когато не ме уважаваш, когато не си добър с мен. Не се нуждая от някой, който да злоупотребява с мен с думи, емоционално или физически. Нямам нужда да чувам ругатните ти през цялото време. И не, защото съм по-добър от теб, а защото обичам красотата. Обичам да се смея, обичам да се забавлявам, обичам да обичам. И не защото съм егоист, аз просто не искам голяма жертва край мен. Това не означава, че не те обичам, но аз не мога да поема отговорност за твоя сън. Ако имаш взаимоотношения с мен, ще бъде твърде тежко за твоя паразит, защото няма да реагирам на твоя боклук въобще.” Това не е егоизъм; това е любов към себе си. Егоизмът, контролът и страхът ще разрушат почти всяка връзка. Великодушието, свободата и любовта ще създадат най-красивата връзка: продължаваща любовна история....

Накрая, ако вие разберете, че никой друг не може да ви направи щастливи, и че щастието е резултат на любовта, която извира от вас, тогава сте овладели великото майсторство... Изкуството на Любовта...

Можем да говорим за любовта и да изпишем хиляди книги за нея, но любовта ще е различна за всеки от нас, защото трябва лично да я преживеем. Любовта няма нищо общо с представите, тя е свързана с действието. Любовта в действие може да донесе само щастие. Страхът в действие може да предизвика само страдания.

Единственият начин да овладеете любовта е да я практикувате. Не е необходимо да оправдавате любовта си, да я обяснявате, необходимо е само да се упражнявате в любов. Майсторството се изгражда с практика.

Любов и страх

Дон Мигел Руис

Редактирано от xameleona
Линк към коментар
Share on other sites

Твърде дълго писах в тази тема, някак си общувам с призраци (тук изключвам жените с подобен казус).

Мисля, че всеки има глава на раменете си и сам може да прецени за и против.

Никой няма право да осъжда и да дава мнение за нещо, което не е изживял. Или да морализаторства.

Понеже Диди спомена за Декалога и кое не е красиво - няколко хиляди години на жените е било забранено да носят панталони - това красиво ли е?

Или е грозно?

Искам да знам.

И още нещо, на всеки съдбата му е в ръцете - оставете всеки сам да прецени дали облаците, които висят над него са мрачни или са слънчеви ...

Линк към коментар
Share on other sites

Аз съм от по-старото поколение. Може би не съм възпитана като свободомислеща (?) или съм малко не в крак с модата, но някак си не възприемам изневярата. А комбинацията "оправдана изневяра" направо ме разбива. Хем лъжеш някого, хем е оправдано? То всяка лъжа си е оправдана - вид опитност. Но щом има лъжещ, значи има и излъган. Благодаря, но не приемам такова трупане на опит.

По-нагоре някои споделят за обогатяването, което дава една такава свобода. Как всяка нова любов не само ги обогатява, но и извисява. Абе гледах днес по улиците - не видях много жени да хвърчат във въздуха. :o

Контактувам с доста млади жени окло 30 или под 30-годишна възраст. За много от тях любовните триъгълници, многоъгълници и каквито щете пространствени фигури са нещо нормално. Особено ако мъжът е платежоспособен - тогава фигурата може да има n на брой страни. Наскоро моя позната много тъжно сподели, че хубавите и добри мъже са или женени или са преминали на другия бряг на любовта. Може би недостигът на качествен материал е причината?

Споделям напълно казаното от Диана. Любовта е прекрасно чувство и ако я срещнем в живота няма нищо по-хубаво от това. Но дали, докато чувстваме, не трябва и да намерим миг време за да помислим - какво се причинява на децата, които са потърпевши в цялата ситуация? Предполагам, че тук за някои от четящите следва махване с ръка и нещо от сорта на "айде стига морал, и аз съм човек". Правилно. Но човек трябва да помисли какви последици ще има това, което прави. Ако не желае - след време си получава урока. И тук опираме пак до трупането на опитност. Да, явно някои залагат повече на практиката. Желая им успех.

Линк към коментар
Share on other sites

Според мен само изживеният опит може да даде на някого познание и тогава да се отсъди... ;)

...

Любовта няма нищо общо с представите, тя е свързана с действието. Любовта в действие може да донесе само щастие. Страхът в действие може да предизвика само страдания.

Единственият начин да овладеете любовта е да я практикувате. Не е необходимо да оправдавате любовта си, да я обяснявате, необходимо е само да се упражнявате в любов.

Напълно съгласна :)

Съгласна и с Мона - всеки решава за себе си и поема отговорност за постъпките си.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 6 months later...

През последните седмици ми се случи интересно съвпадение.Три мои много близки жени, които се намират в различни краища на България и нямат нищо общо по между си, както и мъжете им.Споделиха с мен едно и също нещо.

И трите имат горе долу еднаква продължителност на брака.Разбрали са че мъжете им изневеряват(всяка е действала по различен начин)и стигат след разговори до един и същ въпрос: Защо го направи, какво ти липсва?

Интересното е че са получили един и същи отговор.Мъжа се оправдава с липса на внимание, не иска да загуби жена си, но си иска тръпката , флирта, вълнуващия момент.

Интересното е че никой не иска да изясни това със съпруга(та) си, а първо стига до изневярата.

Тъй като аз също съм имала поводи за размисъл по въпроса.Стигнах до следния извод.

Изневярата е връщане в първоначална позиция.

Когато има дългогодишна връзка между двама души, тя трябва да се развива.Преминава се към нови , по високи нива на взаимоотношение- уважение, приемане, разбиране.

Обикновено единият от партньорите е по -напред в осъзнаването, дори и той самият да не го съзнава.

Тогава другият който не е готов да премине напред започва да се чувства неудовлетворен , незнаейки какво става, той се връща назад към добре познатото старо.Запознанство-флирт-тръпка-секс.Това е нещото през което е преминал и връщайки се към него мисли, че ще попълни празнината.Но за съжаление повечето хора осъзнават, че това съвсем не ги удовлетворява.Често започва преосмисляне на постъпката промяна на приоритетите и ценностната система.

Другия партньор обикновено е наблюдаващия , изчакващия, вземащия крайното решение.

Изневери винаги ще има, но не защото са нещо нормално, а защото хората никога не тръгват от равен старт.

Изневерите никога няма да бъдат оправдани, не защото няма кой да ги оправдае, а защото няма какво да се оправдава.

А болката от лъжата е еднакво силна както за излъгания , така и за лъжеца.

Линк към коментар
Share on other sites

Никога не съм имал жена до себе си.Въпреки това ще си кажа моето мнение.Така го чувствам.

Ако имам жена до себе си някога, бих и позволил да ми изневерява. :)

Ако изневярата я прави щастлива и аз ще съм щастлив с нея. :3d_163: Аз не искам да притежавам някого,аз искам някой да ме обича безумно :3d_060: и същевременно да е свободен.Не разбирам защо не трябва да фантазираш и с други хора освен с любимият човек.Всъщност ако ме питате истински какво искам да съм.Искам да съм монах. :3d_154:

Линк към коментар
Share on other sites

"Аз не искам да притежавам някого,аз искам някой да ме обича безумно и същевременно да е свободен."

----------------------------------------------------------------------------------------------------

Това е чудесна идея за любовта, благодаря, че я сподели... :3d_049: Харесва ми ...

Още по-хубаво е обаче, да искаш ти да си този, който обича толкова много и същевременно да не ограничаваш никак обекта на любовта си...Това е наистина благородно... :3d_015: Любовта дава...

Линк към коментар
Share on other sites

tomodashi с този твой пост се издаде. :dancing yes: Зад привидно сърдитото, мрънкащо човече, което ни показваше до сега се крие нещо много красиво-прозрял си най-важното-Любовта дава, не иска собствености... Не е важно толкова да ни обичат, а да обичаме, да пуснем Любовта в сърцето си...

Пожелавам ти да го осъществиш. Прекрасно е и красиво.... :3d_048::3d_052::3d_149:

Редактирано от xameleona
Линк към коментар
Share on other sites

"Ако имам жена до себе си някога, бих и позволил да ми изневерява. :) "

Запомни си думата. :D

" Ако изневярата я прави щастлива и аз ще съм щастлив с нея." - ако изневярата я прави щастлива само по себе си, какво прави с теб тази жена ? :blink: Малко по- разбираемо ще е ако е влюбена много в някой друг ...ама изневяра като самоцеллл .... Ами разделете се, пък ти си я обичай от разтояние, няма смисъл да е с теб, щом я прави щастлива изневярата. Ами болестите ...? :D Не ми се вярва ако всички хора станат толкова демократични, това да се отрази добре на духовното развитие на човечеството, защото подобна демократичност ( пък и оправдавана с любов), току виж се превърнала в световна развратност. :D

Линк към коментар
Share on other sites

"ако изневярата я прави щастлива само по себе си, какво прави с теб тази жена ?"

Какво за тебе е любовта?Някога рицарите са воювали десетки години и после са се връщали при любимите си.Смяташ ли че не са си изневерявали?

Какво обичаш ти,тялото или душата на един човек?

"Ами болестите ...?"Когато настане епидемията най-накраят учените ще намерят начин с който да се справят с проблема.Сега проблема за тях е маловажен,но ако се усили хората ще се осъзнаят.

"световна развратност"

Всичко е игра на роли.За всяко нещо си има място и време.Разврат се получава ако правиш нещо естествено на неподходящото място и в неподходящото време.По принцип разврат е и да ти се ходи до тоалетна и да го направиш на неподходящото място.

Любовта е радост.Ако се радваш че си бил с даден човек въпреки че сте се разделили това означава че си изпитвал и изпитваш любов и преклонение пред този човек.За да може душата ти да се усъвършенства чрез любовта ти трябва да осъзнаваш че обичаш даден човек независимо дали си с него или сте разделени. :3d_050:

Ще ти дам пример с Бог.Това го пише и в Библията.Лесно е вярваш  в Бог и изпитваш любов към Бог ако той е с теб.Но за да си истински вярващ и за да можеш истински да обичаш Бог ти трябва да вярваш че той съществува и да изпитваш любов към него когато той не е до теб и не контактува с теб.Тогава ти го откриваш в душата си.Така е и с любовта към даден човек,ако ти не приемеш човекът до теб за нещо уникално и ако той не влезне в душата ти значи ти никога не си изпитвал любов към него.

Как можеш да мразиш любовта си?Не можеш,в това съм 100% убеден.Нима художника може да мрази рисуването?Нима музиканта може да мрази музиката?Нима математикът може да мрази математиката.

Ако истински,истински си обичал даден човек ти не можеш да го мразиш,защото той е станал част от душата ти.Така както таланта и дарбата са станали част от душата на творците.Не е възможно да мразиш душата си.

За Хамелеона,"Зад привидно сърдитото, мрънкащо човече, което ни показваше до сега се крие нещо много красиво-прозрял си най-важното-Любовта дава"

Да съм казвал някога че не харесвам хората?Те не ме харесват.Да съм казал че искам да направя нещо лошо срещу хората?Че искам хората да страдат?Не.Аз искам хората да проумеят едно чувство което аз нося от дете,чувството за невинност.Хората не искат да са невинни,а трябва да проумеят че това е пътят.Стига са се правили на лоши.Докога?

Линк към коментар
Share on other sites

Здравият разум от hrisko_89 се прояви :thumbsup: И е на място. Синхрона е най-доброто. Може да обичаме някого просто само защото това ни харесва, не е нужно да има наранени. Ве пак различни сме... Но, когато разберем причините поради които другият човек изневерява е лесно да прощаваме... Изобщо очите на Любовта са невероятни, тя може да види нещо красиво там, дето другите изобщо не виждат... :3d_046:

Редактирано от xameleona
Линк към коментар
Share on other sites

"ако изневярата я прави щастлива само по себе си, какво прави с теб тази жена ?"

Какво за тебе е любовта?Някога рицарите са воювали десетки години и после са се връщали при любимите си.Смяташ ли че не са си изневерявали?

Какво обичаш ти,тялото или душата на един човек?

Нека първо да уточним, че когато говорим за изневяра, то не става въпрос за любов, а за сексуално желание. Изневярата е задоволяване на сексуалното желание, а не на нуждата да обичаш или да бъдеш обичан. Не че двете не могат да се проявят заедно, т.е. да изпитваш любов към човека с който изневеряваш на друг човек, но това което прави изневярата изневяра не е любовта.

"световна развратност"

Всичко е игра на роли.За всяко нещо си има място и време.Разврат се получава ако правиш нещо естествено на неподходящото място и в неподходящото време.По принцип разврат е и да ти се ходи до тоалетна и да го направиш на неподходящото място.

Да, за всяко нещо си има място и време. Какво става когато за някои неща времето е отминало, а ние продължаваме да ги повтаряме, търсейки им подходящо място и време?

Любовта е радост.Ако се радваш че си бил с даден човек въпреки че сте се разделили това означава че си изпитвал и изпитваш любов и преклонение пред този човек.За да може душата ти да се усъвършенства чрез любовта ти трябва да осъзнаваш че обичаш даден човек независимо дали си с него или сте разделени. :3d_050:

Всичко това е прекрасно и вярно. Но ако говорим за изневяра, то няма прекъсване (или по-скоро отпускане) на връзката с човека, когото обичаш. При изневярата хората не се разделят, а да се разделят считам за далеч по-правилно, отколкото да се лъжат. При изневярата винаги има лъжа, поне от страна на единия.

Линк към коментар
Share on other sites

Guest Аметист

Много интересно... Самата думичка "из-невяра" ни подсказва, че особата, извършваща този акт го е сторила от слаба, болна вяра (из-неверие) , т.е. имаме проблем с основополагаща интимна ценност. Осакатената вяра пък предполага изкривено възприемане на всичко, което влиза под шапката на моралните ценности. Значи личностната основа е рехава, а оттам идва и бъдещата проблемност. Всъщност, важното не е дали някой е изневерил и как е изневерил - духовно или физически, а че го е сторил от слабост. Бягайки от неверието си, човекът като че търси остров. Проблемът е, че не го открива в себе си, не намира своя светъл център, който да му даде устойчивост, а го измества и преекспонира в различни обекти на вниманието си. Акцентът, мисля че е върху живота на душата, а не върху физическите изблици в света - те са само симптоми, подробности. Дали обаче егото на "пострадалия" би понесло тежестта да помогне на изпадналото в неверие същество до себе си и да го спаси, прощавайки му... ?!

Иначе Учителят казва да не съдим прегрешилият, защото никой не знае каква е връзката между душите... :hmmmmm:

Линк към коментар
Share on other sites

"Какво за тебе е любовта?Някога рицарите са воювали десетки години и после са се връщали при любимите си.Смяташ ли че не са си изневерявали?"

аз :Рицарите много често са имали любими, и съпруги. Тоест много често техните любими не са им били съпруги. Едно време си е било за едно време. Някои неща, които са се правили едно време, вече не се правят. И в Древна Гърция е имало оргии с религиозен смисъл, ама в днешна Гърция няма. :)

"Какво обичаш ти,тялото или душата на един човек?"

аз:Кой човек ? Такива общи въпроси не могат да имат точни отговори, ситуациите и хората могат да са най - различни.

"Ами болестите ...?"Когато настане епидемията най-накраят учените ще намерят начин с който да се справят с проблема.Сега проблема за тях е маловажен,но ако се усили хората ще се осъзнаят."

аз:Какво общо имат епидемиите ? Те хората докато се осъзнаят, току виж починали. Защо трябва да се стига до там ?

"Всичко е игра на роли.За всяко нещо си има място и време.Разврат се получава ако правиш нещо естествено на неподходящото място и в неподходящото време.По принцип разврат е и да ти се ходи до тоалетна и да го направиш на неподходящото място."

аз:Ко каза ? :D Не съм съгласен с определението ти. :D

"Любовта е радост.Ако се радваш че си бил с даден човек въпреки че сте се разделили това означава че си изпитвал и изпитваш любов и преклонение пред този човек.За да може душата ти да се усъвършенства чрез любовта ти трябва да осъзнаваш че обичаш даден човек независимо дали си с него или сте разделени. :3d_050: "

аз :Епа кой е казал, че не е радост ?

"Ще ти дам пример с Бог.Това го пише и в Библията.Лесно е вярваш в Бог и изпитваш любов към Бог ако той е с теб.Но за да си истински вярващ и за да можеш истински да обичаш Бог ти трябва да вярваш че той съществува и да изпитваш любов към него когато той не е до теб и не контактува с теб.Тогава ти го откриваш в душата си.Така е и с любовта към даден човек,ако ти не приемеш човекът до теб за нещо уникално и ако той не влезне в душата ти значи ти никога не си изпитвал любов към него."

аз: Бог винаги е с мен, и в мен. Независимо какво искам или мисля.

"Как можеш да мразиш любовта си?Не можеш,в това съм 100% убеден.Нима художника може да мрази рисуването?Нима музиканта може да мрази музиката?Нима математикът може да мрази математиката."

аз:Кой ти говори за мразене ? :blink:

"Ако истински,истински си обичал даден човек ти не можеш да го мразиш,защото той е станал част от душата ти.Така както таланта и дарбата са станали част от душата на творците.Не е възможно да мразиш душата си."

аз:Добре де.

Редактирано от hrisko_89
Линк към коментар
Share on other sites

Много интересно... Самата думичка "из-невяра" ни подсказва, че особата, извършваща този акт го е сторила от слаба, болна вяра (из-неверие) , т.е. имаме проблем с основополагаща интимна ценност. Осакатената вяра пък предполага изкривено възприемане на всичко, което влиза под шапката на моралните ценности. Значи личностната основа е рехава, а оттам идва и бъдещата проблемност. Всъщност, важното не е дали някой е изневерил и как е изневерил - духовно или физически, а че го е сторил от слабост. Бягайки от неверието си, човекът като че търси остров. Проблемът е, че не го открива в себе си, не намира своя светъл център, който да му даде устойчивост, а го измества и преекспонира в различни обекти на вниманието си.

...

Много точно! Благодаря!

Линк към коментар
Share on other sites

  • 7 months later...

Накрая мога да кажа само,че ако една жена иска да изгради здрава,дълготрайна и

стабилна връзка,в който да цари Любов и хармония трябва винаги първо да се убеди

категорично,че мъжът е несемеен и свободен.Това е най-важното

(основополагащо) условие,без което дори и да се постигнат някакви хармонични

взаимоотношения рано или късно закона на кармата ще изправи нещата.

Поздрави !

Към това мнение добавям,че мъжът е добре също да помисли и да се въздържи от връзка с жена,която вече има друга връзка,колкото и нейното отношение да ласкае егото му.

На всички хора търсещи втора младост изън съществуващите си връзки и семейства , ще се отрази добре,ако спрат забързаното си темпо и поразсъждават върху мисълта,че Царството божие,респ.добрата ,хармонична връзка ,с Любов се взема,с Обич се държи и с Дух се крепи.

Искам да ви кажа,че след Коледа,която мина ,имам основание да съм обнадеждена,че вируса на изневерите в масов мащаб е на път да бъде натикан и оставен в миналото.Случайно ми попадна един брой на вестник "Женски тайни" от месец декември.Не бях гледала тоя вестник и го разлистих.Констатирах,че вестникът е пълен само с информация за известни и не толкова известни наши български люде,с подробно изброяване и снимков материал кой с кого и как се е събирал и събира-един,два и повече пъти.И в същия ден имах точно 5 случайни срещи с мъже и жени на различни възрасти,мои познати,отдавна не срещани,които в разговора ни , ми подадоха надеждата,която ви споделих.Като кокиче на пролет ,пробива път новото съзнание и негови носители са прекрасни наши съвременици.Те нямат власт и много пари,някои от тях може би не вярват в Бог,но мисля че живеят по Бога.

Бъдете благословени.

Редактирано от Klaudia
Линк към коментар
Share on other sites

Изневярата е оръжие на несъзнаваното.

От съзнанието зависи дали ще разбере посланията и ще действа адекватно.

Защо не е нормално един мъж да НЕ изневерява ?

Ами в какъвто се филм вкараш, такива убеждения ще имаш...или обратното беше. Какъвто свят си създадеш, в такъв ще живееш.

В твоя свят "не е нормално един мъж да НЕ изневерява". А има и други светове. Смени света :)

Линк към коментар
Share on other sites

Нека първо да уточним, че когато говорим за изневяра, то не става въпрос за любов, а за сексуално желание. Изневярата е задоволяване на сексуалното желание, а не на нуждата да обичаш или да бъдеш обичан. Не че двете не могат да се проявят заедно, т.е. да изпитваш любов към човека с който изневеряваш на друг човек, но това което прави изневярата изневяра не е любовта.

Когато Исус изневери на религиите на юдеите, това само "сексуално желание" ли беше? :) Желание само за "задоволяване на сексуалното", а не "нуждата да обичаш или да бъдеш обичан".

Защо като говорим за изневяра се вторачваме в секса, а другите изневери не ги броим....все едно са нещо нормално. Нима изневерите в приятелството не могат да се приравнят на изневерите в секса. Или изневерите към школата на духа с по-простими в сравнение с изневерите към семейството?! Или верността към семейството е по-важна в името на изневерите към духа?!

П.С. Станимир, не е към теб. Просто твоя цитат беше подходящ.

П.П.С. И още нещо. В сферата на семейството винаги могат да ви изневерят. В сферата на духа, духът няма да ви изневери. Вие избирате къде да се съсредоточите.

Редактирано от БожидарЗим
Линк към коментар
Share on other sites

...

Когато Исус изневери на религиите на юдеите, това само "сексуално желание" ли беше? :) Желание само за "задоволяване на сексуалното", а не "нуждата да обичаш или да бъдеш обичан".

Защо като говорим за изневяра се вторачваме в секса, а другите изневери не ги броим....все едно са нещо нормално. Нима изневерите в приятелството не могат да се приравнят на изневерите в секса. Или изневерите към школата на духа с по-простими в сравнение с изневерите към семейството?! Или верността към семейството е по-важна в името на изневерите към духа?!

...

П.П.С. И още нещо. В сферата на семейството винаги могат да ви изневерят. В сферата на духа, духът няма да ви изневери. Вие избирате къде да се съсредоточите.

Малко е странно, че използваш мнението ми за да зададеш въпроси с които то няма особена връзка.

Разбира се, можем да разширим обхвата на понятието изневяра и да започнем да разсъждаваме по темата на едно по-различно ниво. Тогава обаче мисля, че е задължително да направим ясно (доколкото е възможно) разграничение между повърхностната и вътрешната, дълбока изневяра. Изневярата е повърхностна, когато е свързана с желанията, с личните амбиции на хората. Истинската изневяра и предателство разкъсват връзка създадена дълбоко в нас.

Исус никога не е имал връзка с религията на юдеите. Той никога не е принадлежал на тази религия (нито на християнството междувпрочем). Това е принадлежност наложена му от традицията, от средата в която се е родил, повърхностна и фалшива. Исус е бил толкова последовател на юдейската религия, колкото аз съм християнин. Да кръстен съм, ходя на църква, вярвам дълбоко в Христос, но това не ме обвързва по никакъв начин с християнската религия. Не отъждествявам своята вяра с нейната, моите цели с нейните, нито съм поел някакви задължения и обещания пред нея. Ако аз приема някаква друга религия, това в никакъв случай няма да бъде изневяра към християнството.

За да говорим за изневяра трябва да имаме някаква обвързаност. Например в религията: някой става християнин, воден от страха да не попадне в рая и да си осигури вечно щастие в задгробния живот. Излишно е да казвам, че подобна мотивация е изцяло егоистична и всъщност става въпрос за удовлетворяване на желания, а не за вяра и някакво дълбоко чувство на принадлежност към християнството. Същото, за съжаление, нерядко се случва и в „приятелството“, и в „любовта“. Във всички тези случаи изневярата отговаря точно на желанията, които са създали връзката, която изневярата нарушава – те са несъществени и илюзорни. Ако въпросният християнин се откаже от християнството, той няма да загуби почти нищо. Ако се откажем от приятели, които са ни били такива, само защото сме имали лична изгода от това, няма да загубим нищо. В живота разбира се има и истински неща и изневярата свързана с тях, аз поне предпочитам да наричам предателство.

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...