Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Възможно ли е един мъж и една жена да са приятели?


Guest aorhama

Recommended Posts

Нищо сериозно- просто секс...Формулата на неща, понякога с доживотна трайност е тъкмо тази- нищо сериозно, просто секс...

Сериозните неща, особенНо връзки, в които са се вързали в сериозен интимна "панделка" мъж и жена, много често са склонни към ферментиране, вкисване и при най-малка небрежност- както да близнеш лъжицата и пак да я топнеш в бурканчето с лютеница във вторник...и айдееее- в четвъртък решищ да си намажеш филийка, отвориш бурканчето, и вътре настанала еволюция....от която намирисва на мухъл...Това се случва със сериозните неща...а лютеницата си е сериозно нещо- не е като да натъпчеш прясна чушка със сиренце и да си я хапнеш...ауагнуе...:3d_017:Та, или връзката тип "интимна пандеука" се развързва, или някой хваща сапунчето, разпенва малко ревност..равномерно по чялата връзка, и затяга...докато от "интимна панделка" се превръне във добре затегнат възел, тип "бабешки"...

Редактирано от Кристиян
Линк към коментар
Share on other sites

допреди малко беше четвъртък....и ми се щеше една вечерна филийка с лютеница...Но, вече е петък, и утрото е по-мъдро от вечерта, а освен това имам връзки на пазара....Вече съм си приготвил плънката за пресни чушки, напук на климатичната ситуация тип "малък Сечко"...

Линк към коментар
Share on other sites

Преди си мислех че може да има такива приятелства, сега гледам - от страна на жената може, но за мъжа - тц :3d_146:

Да почакаме да станем безполови.

Линк към коментар
Share on other sites

Всъщност какъв е проблемът? За мен обикновено не е проблем да преценя дали бих могла да си представя нещо интимно с някой мъж. И после, ако пък мога, пак го има принципа, че "не всичко, което хвърчи, се яде". Може да не ща да се "консумираме" - по много причини, но да харесвам и искам да задържа човека. И защо първото нещо (това, че няма сексуален интерес) да не може да го прецени и мъжа? И защо ако го няма този интерес да няма интерес към общуване с жената? Виж, второто, при наличие на привличане да се дистанцира, за някои мъже може би е по-трудно, отколкото за жените. Ама чак пък толкоз, че всяко искрено приятелство е изключено, това ми се струва преувеличено.

Редактирано от azbuki
Линк към коментар
Share on other sites

Като хирург мога да се произнеса- може да се уреди безполовост...

А днес има и прекрасни анестетици- кажи-речи, можем да твърдим (хирурзите и повелителите на общата анестезия), че условията за такива процедури са или същите, или максимално близки до тези, коитоса били осигулени на пациента Адам...който се се събудил полов, че и с половинка на всичкото "отгоре" -има се предвид това, че преди Адам да открие съвършенството на прясната пърлнена със сиренце чушка, е преминал на варианта с лютеницата...Е как да не съгрешат- питам се азъ, като хирург...Дори в "библия хирургика" се споменава, че Адам и Ева съгрешили...и Бог изписал Адам от райската клиника без дори да му е дошло времето да да му свали конците..Но, понеже конците се свалят на 7-мия ден- баш в почивния Му ден...От това по-отгоре не ми хрумва...

Линк към коментар
Share on other sites

Няма проблем, Азбуки, особено ако жената може да вари лютеница :3d_146:

/може и да не се стигне до други мераци има ли чушка и лютеница/

Много сте сладки :thumbsup2:

Линк към коментар
Share on other sites

Може, защото имам приятели мъже , с които сме смо приятели. Чисто приятелство и нищо повече. Няма и нужда от повече.

Темата обаче е спорна. Малко е трудно когато двама души са дълго време заедно, споделят еднакви интереси, харесват еднакви неща да не се зароди интерес поне от едната страна. А другата в повечето случеи и не разбира. И от този факт следват темите по форумите и списанията като "Влюбена съм в най- добрият си приятел....".

Тина до някъде е права, че първо трябва да се установи социален контакт между двата...индивида (: Но има и приятелства, основани на съвсем друга основа и със съвсем друго намерение.

Какво е приятелството ли, ами взаимно доверие между двама души, които са готови да жертват собствените си интереси за другия. Това според мен може да се нарече истинско приятелство.

Редактирано от AriesWildChild
Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 weeks later...

3d_146.gif3d_139.gif3d_146.gif

......."Може. Но за да бъдат само пиятели е нужно той да е сляп, а тя глуха."......

Е, за това не се бях сетила, много остроумно...3d_097.gif

Eй...ама направо ще се съсипя от смях.

Че чакай малко де, та дори да се виждаж веднъж седмично с един приятел без значение дали той е мъж или жена, това по малко пирятели ли ви прави! Защото то може да се виждаш с някой и по два пъти на ден и да сте нон стоп заедно и да ти е по -малко пирятел отколкото приятеля, с който се виждаш рядко.

Защо пък трябва постоянно да се делят хората на мъже и жени приятели?

Жени шоФери?

И още и още?

Редактирано от Аделаида
Линк към коментар
Share on other sites

...

Защо пък трябва постоянно да се делят хората на мъже и жени приятели?

Жени шоФери?

И още и още?

Защото сте опасТни на пътя m011.gif И не само там ...

Ако на теб небрежно и отръки ти се приисква да се разговориш с някой млад левент, то неговата първа реакция спрямо теб ще е малко по-различна, казвам го от опит m052.gif

Мъжът е длъжен да си поиска, а жената да откаже. Не помня кой го беше казал. Фройд си е прав, че всичко е на сексуална основа. Жената за едната любов е готова да прави дори секс, а мъжът за единият секс е готов дори да обича. Взаимно допълващи се абсурди. Ирония на съдбата. Но пък иначе щеше да е скучно...

Линк към коментар
Share on other sites

Guest Кристиян

Приятел(ка) в нужда се познава-пък ако ще и да е сексуална.- Това още древните шумери са го казали, ама само на мен- щото по рождение си имам на разположение Akashia reader 6.12 pro, та мога да слушам, чета и гледам акашови записи, които древните шумери са записвали- от любителски до разни там професионални...за космогония и прочие...

Само смотаняк би твърдял, че поради сексуални подбуди не може да има приятелство между мъж и жена, или още по-лошо от смотаняк- човек (мъж или жена), който и хабер си няма от общуване...

Линк към коментар
Share on other sites

Само смотаняк би твърдял, че поради сексуални подбуди не може да има приятелство между мъж и жена...

Надявам се не визираш мен, защото ползваш аргументите ми, но за теза която не защитавам. А самият факт, че говорим за жена/мъж достатъчно подсказва, че разлика има и тя не се изразява в чисто анатомични, но и в поведенчески различия.

Линк към коментар
Share on other sites

Ако на теб небрежно и отръки ти се приисква да се разговориш с някой млад левент, то неговата първа реакция спрямо теб ще е малко по-различна, казвам го от опит m052.gif

Мъжът е длъжен да си поиска, а жената да откаже. Не помня кой го беше казал. Фройд си е прав, че всичко е на сексуална основа. Жената за едната любов е готова да прави дори секс, а мъжът за единият секс е готов дори да обича. Взаимно допълващи се абсурди. Ирония на съдбата. Но пък иначе щеше да е скучно...

E, хубаво това също съществува в живота, но не между всеки мъж и жена може да се получи химия....нали? Ами ако те не се харесват визуално и то хич, а иначе си пасват...?!

Не вярвам, че един мъж може да поиска всяка една жена във физически план ако ще и тя да е Мерилин, е, може и да има такива но те са рядкост!?

Линк към коментар
Share on other sites

Външната красота привлича, а вътрешната задържа. Дискриминацията се извършва към грозните, към мръсните, към болните, към... непривлекателните. Не всеки е склонен да заговори циганин на пътя, някой просяк, дете, коминочистач, дори и общ работник, когато е наклепа с вар, и как точно ще узнаеш, че той ти пасва? Умните са дотолкова привилегировани откъм внимание и уреждане във всяка социална сфера, че дори не им се налага да си ползват мозъка. Блондинките са просто жертва на красотата си.

С красив събеседник е по-лесно да разговаряш, по-лесно е да се запознаеш, по-лесно е да си открит и естествен и откровен... част от "грозната истина"...

Линк към коментар
Share on other sites

ПП: Гледали ли сте едноименният филм?

Фалш е да се правим на слепи, за да виждаме нематериалното. Красотата е просто симптом подсказващ, че индивида насреща има добри гени и е подходящ за разплод. Вече има други показатели за брачна съвместимост, като парите... въпрос на избор.

Линк към коментар
Share on other sites

Външната красота привлича, а вътрешната задържа. Дискриминацията се извършва към грозните, към мръсните, към болните, към... непривлекателните. Не всеки е склонен да заговори циганин на пътя, някой просяк, дете, коминочистач, дори и общ работник, когато е наклепа с вар, и как точно ще узнаеш, че той ти пасва? Умните са дотолкова привилегировани откъм внимание и уреждане във всяка социална сфера, че дори не им се налага да си ползват мозъка. Блондинките са просто жертва на красотата си.

С красив събеседник е по-лесно да разговаряш, по-лесно е да се запознаеш, по-лесно е да си открит и естествен и откровен... част от "грозната истина"...

Мда, прав е vorfax ...

Линк към коментар
Share on other sites

Ако жената не ти харесва, предполагам че е по - лесно. :lol: И обратното сигурно също важи. :D Ако единият от двамата е хомосексуален или асексуален, това улеснява нещата. :lol:

П.п. Нещата дето написах, естествено не изчерпват възможните варианти. :)

Редактирано от hrisko_89
Линк към коментар
Share on other sites

Е, добре, но ако пък мъжа и жената имат сериозна възрастова граница по между си и не може да става въпрос за "секс"???

Линк към коментар
Share on other sites

"не може да става въпрос за "секс"???" Що да ни можи. :lol:

А пък и както казах в мнението, не твърдя че това дето съм написал изчерпва възможните варианти/условности. Просто дадох примери. :) Не съм говорил за възрастови разлики и дали може или не може. В крайна сметка, хората си преценяват.

Редактирано от hrisko_89
Линк към коментар
Share on other sites

Да Хриско,thumbsup.gif така е, хората си преценяват. Аз говоря по принцип, за приятелството! А не се обръщам само към теб!

Линк към коментар
Share on other sites

Ествествено че могат да бъдат приятели, секса не изключва приятелството и обратно. А то най-много зависи от самите тях. Правото на личен избор е свещенно!:3d_128:

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 years later...

Не съм чел предишните коментари. Ето и моето мнение:

 

Приятелство между мъжа и жената не може да съществува. Не може жена да заеме ролята на най-добрият ми приятел мъж. Това е така, защото аз изпитвам сексуално привличане към жената, както и тя към мен. Това ни е природата. А нещата често се развалят, когато има секс и чувства. Жена може да ми бъде позната или добра приятелка, но никога не може да ми бъде един от най-близките хора (това аз разбирам под приятелство, а не като се видим на улицата да се питаме как си, кво става, кво правиш и да си говорим 20 минути..това за мен е просто познати) Просто не може да ми бъде супер близка, защото или тя или аз ще имам сексуално привличане. Формите, гласа и, нежността и, всичко това ще ме привлича като мъж и ще ме кара да искам нещо повече от тва да си споделяме. Имам близка приятелка жена, която уважавам и бих направил много за нея. Но въпреки това знам, че ако останем двамата насаме за по-дълъг период от време, в единия от двамата ще се появи желание за по-голяма близост. Може да съществува толкова близко приятелство между мъж и жена, ако единия е с обърната сексуална ориентация, като пак не съм сигурен дали ще стане.

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...