Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Какво искам


Guest aorhama

Recommended Posts

Има едни Христови думи, които е невъзможно да се цитират буквално. Те звучат горе-долу така: Ето, Аз чакам пред сърдените ти двери, за да ми отвориш. Какво искаш?

За мен е трудно да синтезирам всички свои щения в един-единствен зов: в 1-но най-просто изречение, като молитва на дете.

И понеже не се познавам, казвам:

Ами, искам да съм винаги с Теб.

Където и да си.

Когато и да е.

(Цели три изречения)

И после разбирам. Всеки път, когато Незнайната Любов се докосне до душата ми, разбирам кой съм. О, непредсказуема е Тя!

Вечността Ти е остров сред океана на заключеното, мъртво време.

Темата: Как, според Вас, звучи в превод - на езика български, прост и ежедневен - въпросът:

Е, какъв е смисълът, каква е целта?

Защо не се познавам така, както Ти ме познаваш?

Защо не успявам тъй, както Ти успяваш?

Кел файда от религия (и др.) ?

Отговори ми!

Нали си Всичко?

Говори ми за Сърцето.

Редактирано от aorhama
Линк към коментар
Share on other sites

Ами ти си казал всичко което може да се каже - "Ами, искам да съм винаги с Теб.

Където и да си.

Когато и да е...."

Подобно нещо казах снощи - "Е, какъв е смисълът, каква е целта?

Защо не се познавам така, както Ти ме познаваш?

Защо не успявам тъй, както Ти успяваш?

Кел файда от религия (и др.) ?

Отговори ми!

Нали си Всичко?

Говори ми за Сърцето."

Ето сега бих могла да те обвиня, че се ми прочел мислите както са ме обвинявали вече, но няма да го направя защото знам каквото знам.

Другото остава в тишината отговорите са отвътре те не са за да бъдат цапани от какво ли не. Поздрави!

Редактирано от Fut
Линк към коментар
Share on other sites

Казваш, че обичаш някого. Кого обичаш? - Този, когото обичаш не е в тялото. Когато обичаш някого, в него е Бог. Когато нашето съзнание е будно, там е Бог. Когато не е будно съзнанието ни, там не е Бог. И когато ни обичат и ние съзнаваме, че ни обичат, тогава Бог е в нас. Когато ни обича някой, обича Бог в нас. Ето защо не трябва да протестираме, когато ни обичат. Когато дойде царят в някоя къща, всички гледат къщата, но не отиват за нея, а за царя. Бог като се проявява в един човек, обичат го хората - заради Бога, Който се проявява. Тази идея трябва да имате!

Когато ви обичат, всякога се ползвате. И когато вие обичате - също. Когато някой ви обича, и вие, и той печелите. Дали сте обичани или обичате - в Любовта всякога печелите!

Един човек, който не уважава другите, не обича Бога в себе си. Тогава не могат да го обичат, понеже няма кого да обичат в него. Истинската Любов е, когато той вижда Бога в мен и аз виждам Бога в него.

Когато обичаш - даваш. Казва се в Писанието: "Даром сте взели, даром давайте!" Това се отнася за любовта.

Когато обичаш някого, значи Бог в него ти е проговорил, назависимо дали той Го познава или не. Радвай се, че си видял Бога в него, радвай се, че Бог ти е проговорил чрез този човек.

Как ще познаеш, че Бог те обича? - Като обичаш другите хора, това показва, че Бог те обича. Нали Христос казва: "Както Отец ме възлюби, така и аз ви възлюбих".

Когато човек обича Бога, когато запали свещения огън в себе си, този огън привлича като магнит хората и всички го обичат.

Когато проявявам любов към хората, аз имам одобрението на Бога, че извършвам Неговата Воля. Любовта е изпълнение на Волята Божия, на Божия Закон. Без Любов не може да изпълни човек Божията Воля!

- Какво значи да любиш? Да съединиш трите свята в едно, т.е. да познаеш човека в Божествения свят, в духовния свят и във физическия свят. Когато възлюбиш някого, значи ти му се отплащаш. Той ти е направил всички услуги в миналото.

Един брат попита:

- Когато се каже, че Любовта възкресява, нали това възкресение се разбира и духовно, и физически?

- Два вида възкресение няма. Има само едно възкресение - то е пробуждане на съзнанието, протичане на Любовта в човека. То е свързване с Бога, познание на Бога.

Няма по-красив момент от този, който наричат възкресение. Това е моментът, когато човек съзнае Любовта. Като съзнаеш Любовта, ти си възкръснал. Любовта прави безсмъртен онзи, когото обичаш.

Из "Разговори на Ел Шадай"

http://www.beinsadouno.com/board/index.php...amp;#entry75810

Станимир и коя тема за Любовта да си избера сега :) !? Отговорът на Учителя винаги е точен и навременен и той никога не е външен отговор (дори когато понякога има и външна проява като потвърждение на по-дълбокия, съкровен отговор. Ако нещо е от Бог Той винаги ще го потвърди по някакъв начин. Това съм научила от първите си учители и съм го изпитала, на практика) особено когато душата е питала нещо независимо дали е било изказано с думи по външен начин. Това е което искам по темата. :) Поздрави!

Редактирано от Fut
Линк към коментар
Share on other sites

Това,което искам е винаги да усещам Божията любов - в трудностите и в радостите.Искам само едно - будно съзнание.Всичко останало го имам.

Редактирано от Impulsa
Линк към коментар
Share on other sites

Ето, Аз чакам пред сърдените ти двери, за да ми отвориш. Какво искаш?

Искам да бъда щастлива :)

Бъди! :feel happy:

Искам около мен да цари мир и хората да се обичат.Не държа в мен да цари мир и да ме обичат.Това ще ми е достатъчно, за да съм щастлива.

Тогава и в теб ще възцари мир и любов! Но мисля,че трябва първо да намерим мирът в себе си.Как иначе ще сме сигурни,че това отвън е истински мир,а не примирие. ;) Според мен светът винаги е такъв какъвто трябва да бъде,подлежи на промяна собственото ни възприятие и отношение към него,тогава и той самият би се променил.

Редактирано от Impulsa
Линк към коментар
Share on other sites

Това,което искам е винаги да усещам Божията любов - в трудностите и в радостите.Искам само едно - будно съзнание.Всичко останало го имам.

"Любовта е моята религия и моята вяра" (по спомен) Ибн Араби Ето това ако имаш всичко имаш. И тези думи никога не са ми звучали по един и същи начин. Поздрави Impulsa

Розата е символ на Любовта има и такава формула. Тази е за теб 5147593.jpg

Линк към коментар
Share on other sites

Как иначе ще сме сигурни,че това отвън е истински мир,а не примирие. ;) Според мен светът винаги е такъв какъвто трябва да бъде,подлежи на промяна собственото ни възприятие и отношение към него,тогава и той самият би се променил.

Любовта се усеща,истината прозира.Примирието е временно , може би защото е завоалирана лъжа.

Ако желанията зависеха единствено от нас щяхме ли да сме щастливи хора ,Impulsa?

Линк към коментар
Share on other sites

Нищо не искам - нито от себе си, нито от друг човек, нито дори от Бог.

Всичко си имам каквото ми е необходимо да бъда щастлива и да работя и да се уча и благодаря за него на Бог. Ако усетя липса на нещо или желание някакво - само трябва да се огледам в себе си и около себе си на 360 градуса и ще го намеря в някакъв вид. Ако не го намеря все пак, значи желанието, искането ми е било неразумно и за мое добро е да го смиря.

Каквото нямам или не мога или не умея, значи не ми е нужно вече или още или въобще.... нито пък е нужно на хората около мен да го имам, умея или мога.

Линк към коментар
Share on other sites

Нищо не искам - нито от себе си, нито от друг човек, нито дори от Бог.

:)

Не можах да се въздържа да не се усмихна на това.

Да, в това е залогът на щастието.

И една друга идея ми дойде и май тук й е мястото:

Заобичай нещо от сърце и то ще ти даде (само) всичко, което си искал.

Редактирано от azbuki
Линк към коментар
Share on other sites

Любовта се усеща,истината прозира.Примирието е временно , може би защото е завоалирана лъжа.

Ако желанията зависеха единствено от нас щяхме ли да сме щастливи хора ,Impulsa?

Отговорът:

Нищо не искам - нито от себе си, нито от друг човек, нито дори от Бог.

Всичко си имам каквото ми е необходимо да бъда щастлива и да работя и да се уча и благодаря за него на Бог. Ако усетя липса на нещо или желание някакво - само трябва да се огледам в себе си и около себе си на 360 градуса и ще го намеря в някакъв вид. Ако не го намеря все пак, значи желанието, искането ми е било неразумно и за мое добро е да го смиря.

Каквото нямам или не мога или не умея, значи не ми е нужно вече или още или въобще.... нито пък е нужно на хората около мен да го имам, умея или мога.

Това е!

Желанието те обвързва,

нищо друго.

Унищожи го и ще си свободен.

Отвърни се от света.

Осъществи се и открий навеки радостта.

Древноиндийски текст

П.С.Благодаря за розата Fut,често усещам позитивните ти мисли към мен :feel happy:

Редактирано от Impulsa
Линк към коментар
Share on other sites

За себе си бих казала ,че съм щастлив човек.Желанията съм ги усмирила :3d_104: .Натъжава ме единстено мъката ,която си причиняват хората.И още повече ,че трудно разбират какво правят, а още по трудно успяват да променят себе си ,за да не допускат стари грешки.

Impulsa,явно не успях да задам правилно въпроса си.В смисъл, че когато се връщам в миналото и си правя някаква равносметка почити никое от желанията ми не ме е направило щастлива, ама наистина щастлива.Единственото за което се сещам е дъщеря ми.Едно на сто.Поговорката внимавай какво си пожелаваш при мен важи с почити пълна сила.До колко са верни преценките ни относно желанията ни?Мисля, че така въпроса е по-ясен.

Линк към коментар
Share on other sites

За себе си бих казала ,че съм щастлив човек.Желанията съм ги усмирила :3d_104: .Натъжава ме единстено мъката ,която си причиняват хората.И още повече ,че трудно разбират какво правят, а още по трудно успяват да променят себе си ,за да не допускат стари грешки.

Impulsa,явно не успях да задам правилно въпроса си.В смисъл, че когато се връщам в миналото и си правя някаква равносметка почити никое от желанията ми не ме е направило щастлива, ама наистина щастлива.Единственото за което се сещам е дъщеря ми.Едно на сто.Поговорката внимавай какво си пожелаваш при мен важи с почити пълна сила.До колко са верни преценките ни относно желанията ни?Мисля, че така въпроса е по-ясен.

Този път наистина разбрах какво имаш впредвид! За мен също важеше поговорката.Също така и мен никое от желанията ми не ме е направила щастлива наистина.А това за дъщеря ти е било нещо повече от желание.Може да се сравни с нещо като порив,макар да не е точната дума.Аз също имам една дъщеричка.

За да бъде щастлив човек,трябва да се откаже да иска,да желае.Нужно е само да се ДОВЕРИ.Това разбира се не означава да бездейства и нехае,но действията вече са продиктувани от нещо различно.Аз също както всички употребявам думата"искам",но съдържанието вътре в нея вече е изменено.

Радвам се че и ти вървиш по пътя на щастието и не тъгувай толкова много.Всеки върви по своя път и когато дойде неговото време за промяна ще го направи.Така или иначе имаме цяла вечност.Понякога когато си задавам същия този въпрос се питам"А колко ли безсъзнателни съществувания и животи са ми били нужни за да стигна до тук?Аз също съм била една от тези трудно осъзнаващи се хора." Тогава разбирам,че всеки има право на избор и свобода и за всеки този ден на промяна ще дойде.Тогава дали този ден ще е сега или след безброй години не бива да ме натъжава,времето нали е просто илюзия.Аз вярвам,че това ще стане,защото Господ живее и тихичко говори и в него и в нея,във всички.

Сигурно ти е необходима една много малка крачка,за да усетиш,че тъгата ти заради несправедливостите в света е необоснователна,защото тя е точно на мястото и учи всеки от участниците,така както сме се учили аз и ти.Единствено остава състраданието,но то вече също носи един по-различен,възвишен и приемащ смисъл.

Прегръщам те мислено!

Усетих те много близко! :feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

Това, което искаме, сме го поискали преди да се родим. Изпълнението става чрез нашите действия - чрез самото живеене.

Линк към коментар
Share on other sites

Guest НиколаДамянов

Какво искам?Единствено какво желая?

За себе си - май нищо не мечтая.

От благодарност сърцето ми прелива...

И Слънцето за мен не ще се скрива!

Искам ...много хора от Земята,

Сега! - да докоснат Светлината.

Истинското щастие да разберат,

Благословението си,...да не задушат!

п.п.Благодаря на азбуки за правописните съвети,в които

въпреки вътрешната ми съпротива,...все пак се вслушах. :)

Редактирано от НиколаДамянов
Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...