Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Почистване на Витоша


Recommended Posts

Здравейте мили приятелчета :)

След последната прекрасна среща предлагам на вас и всички останали, които биха имали желание и възможност, да се включат на ново почистване на Витоша, преди да падне снега.

Да ви кажа - нямам идея точно къде, с няколко души говорихме да организираме разходката тази неделя, а аз лично събота съм на работа и не бих могла...Моля ви, предложете място, маршрут, час и т.н.

Сърдечни поздрави :3d_039:

Редактирано от jul
Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте мили приятелчета :)

След последната прекрасна среща предлагам на вас и всички останали, които биха имали желание и възможност, да се включат на ново почистване на Витоша, преди да падне снега.

Да ви кажа - нямам идея точно къде, с няколко души говорихме да организираме разходката тази неделя, а аз лично събота съм на работа и не бих могла...Моля ви, предложете място, маршрут, час и т.н.

Сърдечни поздрави :3d_039:

Здравейте всички,

За тази неделя съм навит, но трябва да се провери какво ще е времето (макар че и в дъжд не е лошо на планина). Има например едно място след Железница, където започва една река и хората са нахвърляли доста боклуци. То е на около 300 метра след населеното място, така че не съм сигурен доколко е подходящо, имайки предвид, че наблизо има постройки, но там си има доста боклук събран на едно място. Няколко човека биха се справили за около 30 минути, а от там нататък има добри места за разходка, но не мога да кажа дали са с най-много боклук (по-скоро не) в планината. Има и група гладни кучета, които ядат всичко, от хляб до плодове и които съм хранил няколко пъти, така че може и това да се направи. Бих могъл да предложа само това място, но ако някой има по-добри предложения, да не се притеснява. Желая здраве и всичко най-добро,

Флорестан

Редактирано от Станимир
Линк към коментар
Share on other sites

Guest НиколаДамянов

Много уважавам и почитам всички хора,които имат тръпката и желанието да се включат в мероприятия за почистване на определени местности и райони,но принципно мисля,че организирането на такива неща е неуместно.Тук изключвам организираните от общини,училища или други организации подобни мероприятия. Имам предвид само събирането на идейни хора или приятели (любители на природата),които тръгват да се организират с цел почистване.

За да махнеш един боклук от едно красиво място не е нужно да се организираш,…а е необходимо просто да имаш вътрешен подтик и импулс за това.Разбира се,че за целта трябва да имаш една-две торбички в джоба (раничката),…а както много често ми се случва,дори и да нямаш такива, „случайно” ги намираш и то точно толкова,колкото са необходими.

Като изказвам цялото си уважение към всички,които организират и ходят на такива мероприятия,ще си позволя да дам идея всичко това да се организира с някаква друга цел,а почистването да е като единно естествено следствие (вторично нещо),с което да завършва примерно една хубава среща сред природата,разходка,излет,Паневритмия ...

Като продължение на тази идея бих предложил почистването да се прави винаги от горе надолу (от върха към низината),а не в двете посоки,в което хем може да се намери някакъв окултен смисъл,хем ще е по-лесно! :)

И последно във връзка с :

„Има например едно място след Железница, където започва една река и хората са нахвърляли доста боклуци. То е на около 300 метра след населеното място, така че не съм сигурен доколко е подходящо, имайки предвид, че наблизо има постройки, но там си има доста боклук събран на едно място. Няколко човека биха се справили за около 30 минути…” Florestan

Ще изкажа мнение,че чистенето на такива места не е за предпочитане.

Такива места трябва да се чистата от съвети и общини под категоричното настояване на жителите,които пребивават в близост или при самоорганизацията и активното участие на самите жители.Не виждам смисъл такива райони да се чистят,след като мръсотията не дразни и не пречи на техните обитатели.

Пожелавам много приятни емоции,здраве и Светлина на всички,които са решили да помогнат за да бъде Природата ни по чиста.Искрено се радвам за всички и им желая много успех и късмет.

Поздрави!

Линк към коментар
Share on other sites

Мога да се включа като редови буклукчия и евентуално да взема с мен още една кандидат буклукчийка, за съжаление с маршрут не мога да помогна. Ако някой от желаещите да почистват, знае добре маршрутите от Княжево нагоре, може да се организираме в този район. Иначе край Железнишката река си е супер за разходка.

Благодаря на jul за хубавата идея :1eye:

Линк към коментар
Share on other sites

Мога да се включа като редови буклукчия и евентуално да взема с мен още една кандидат буклукчийка, за съжаление с маршрут не мога да помогна. Ако някой от желаещите да почистват, знае добре маршрутите от Княжево нагоре, може да се организираме в този район. Иначе край Железнишката река си е супер за разходка.

Благодаря на jul за хубавата идея :1eye:

Хахаххаха, чудесно :3d_081: !

Струва ми се, че идеята на Флорестан за Железница е много добра. Преди няколко седмици бях там и останах впечатлена от красотата на местността, но явно съм и била в доста чист район...боклуци ("ценни находки") просто почти изцяло липсваха...

Само че имайте предвид времето - очаква се доста да застудее, а вероятно и ще вали. Трябва да решим какво ще правим - дали ще остане срещата или ще се отложи. Аз съм настинала вече от няколко дни, но пък въпросното мероприятие може да ми подейства като стимул да се оправя по-бързичко. Също така...може да се видим замалко, да поизчистим и да идем да пийнем горещ чай :)

Пишете какво мислите. За съжаление не всички любими хора са свободни и ще дойдат, но нищо, друг път ще е.

:3d_053:

Линк към коментар
Share on other sites

Да, хладничко ще е в неделя, трябва да се облечем добре :) Ако се организираме за Железница, мисля, че ще е удобно да се чакаме на Хладилника, в някакъв сутрешен час. Аз съм за. :3d_147:

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте,

Както искате, може и по друг маршрут, но Железнишкият си е една възможност. Ако искате, да изчакаме до други ден, преди да сме сигурни за времето. Така и аз ще мога да разбера точно в колко часа идваше рейса (най-добре е с 64 от Хладилника, слиза се малко след Железница). Неделеч от мястото има и заслон, може там да се седне, екскурзията до там от спирката на рейса е около половин час. Както споменах, има и изгладнели кучета, аз лично ще взема хляб и кисело мляко, ако ходим там. Който има други предложения, може да пише.

Поздрави,

Флорестан

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте,

Както искате, може и по друг маршрут, но Железнишкият си е една възможност. Ако искате, да изчакаме до други ден, преди да сме сигурни за времето. Така и аз ще мога да разбера точно в колко часа идваше рейса (най-добре е с 64 от Хладилника, слиза се малко след Железница). Неделеч от мястото има и заслон, може там да се седне, екскурзията до там от спирката на рейса е около половин час. Както споменах, има и изгладнели кучета, аз лично ще взема хляб и кисело мляко, ако ходим там. Който има други предложения, може да пише.

Поздрави,

Флорестан

Да, добра идея, Флорестан. Нека поизчакаме, а колкото за маршрута, май засега на този етап го одобряваме всички! Много е добра идеята да вземем храна и за кучетата.

Поздрави, до скоро :)

Линк към коментар
Share on other sites

Хораааа, дайте да ходим тази неделя на Витоша! Времето....каквото-такова, та нали и зимата обичаме да ходим в планината...ще се облечем по-топло, аз бих си взела и дъждобран за всеки случай...няколко топли усмивки и да отидем. Какво ще кажете? Удобно ли ще е за всички 9ч. на Хладилника? Часът може и да го променим.

Мен не ме свърта :3d_147:

Линк към коментар
Share on other sites

Съгласен. Между другото, разбрах, че 64 не минавал вече от Хладилника, ще трябва да вземем 98 до центъра на Железница, от там до мястото е 15-30 минути пеша, после още толкова до заслона. На връщане вече може да се вземе 64, но трябва да се види къде точно спира. Надявам се, няма да е проблем една допълнителна разходка (макар че центъра на Железница не е точно като в планината, но до 10 минути нещата са другояче);

Поздрави,

Ф.

Линк към коментар
Share on other sites

Срещата протече в много задушевна и топла атмосфера :) и благодаря сърдечно на всички, които се отзоваха и дойдоха - Мария-Мими, Светлата, Apocatastasis, Florestan и Петър Станков! Решихме, че си заслужава да се отбележат странните "съвпадения", които възникнаха между тази и предишната среща за почистване на Витоша. Отново бяхме 6-ма души - 3 момчета, 3 момичета. Имаше и от четирите елемента :))) - вода, въздух, огън и земя, представени от Скорпион, Водолей, Лъв, Овен и Телец :) Луната и двата пъти бе в Риби, но съвпадна също и откъм лунен ден - особено красив и хармоничен:

12-ти Лунен Ден

Символ – чаша, сърце (Чашата Граал).

Ден на милосърдието и състраданието, на включването на космичната енергия на любовта. Енергетиката на деня предразполага в този ден да се прави добро на ближните. Препоръчва се да се правят подаръци, да се подава милостиня, особено, ако ви молят за това. Онзи, който в този ден не бъде милостив, може и сам да се лиши от милост.

Ден на молитви, уединение, успокоение, победа на мъдростта над ума и чувствата. Категорично не се препоръчва да се сърдите и да ненавиждате. Не бива да се карате – да се помирите след това ще бъде много трудно. Не трябва да се самосъжалявате, да се оплаквате и да плачете – ако го правите, може задълго да останете в това състояние.

Това е един от най-добрите дни на лунния месец за сключване на брак, който ще бъде основан на висшата любов. Много добър ден за начало на лечение, изчистване на горните дихателни пътища, сърцето и белите дробове. Добре е да се отиде до извор, да се изкъпете в река, тъй като през този ден водата притежава силни пречистващи свойства. Трябва да се стараете да употребявате предимно лека храна и да пиете повече вода.

Интересно, но без каквито и да било предварителни "нагаждания" и двете мероприятия бяха проведени именно през този лунен ден :) .... И всички усетиха със сърцата си какво значи...

До нови срещи :3d_064:

Редактирано от jul
Линк към коментар
Share on other sites

На мен ми беше изключително приятно с вас :3d_047:

За съжаление не можах да кача снимките директно във форума,за това ги метнах ето тук

Ако някой много се притеснява за анонимността си, моля за извинение :3d_161:

До нови срещи!

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

Хора, апелирам към вашата съвест - нека се съберем и почистим Витоша от снега :3d_089:

Жулчо, :o

Внимавай с какво се майтапиш, че ще вземеш да се сдобиеш с ентусиасти ;) и като почистите снега ще лъснат :rolleyes: всички боклуци, които не сме успяли да съберем!

Линк към коментар
Share on other sites

Жулчо, :o

Внимавай с какво се майтапиш, че ще вземеш да се сдобиеш с ентусиасти ;) и като почистите снега ще лъснат :rolleyes: всички боклуци, които не сме успяли да съберем!

Хаххаха :lol:

За първи път се надявам такива да няма :))))

Шегата настрана - хааайде да се съберем....тази събота например (3 януари) и да се разходим, напързаляме и навъргаляме в снега :3d_087: ....

Редактирано от jul
Линк към коментар
Share on other sites

Ако не се организирате за този уикенд и оставите за следващия - щв дойда и аз и ще ви донеса италиански сладки :3d_139:

Редактирано от Светлата
Линк към коментар
Share on other sites

Ако не се организирате за този уикенд и оставите за следващия - щв дойда и аз и ще ви донеса италиански сладки :3d_139:

Хихик, звучи сладко и примамливо, но....нищо не пречи да се видите и тогава...аз със сигурност няма да мога да присъствам и следващата..и по-следващата, защото съм все на работа... Само тази мога. Ще се съберем сега, а вече следващата вие продължавате :3d_108:

Линк към коментар
Share on other sites

  • 4 months later...

Привет на всички~ :feel happy: ~

Няколко души решихме отново да се съберем за разходка на Витоша плюс почистване. Маршрутът отново е различен - идеята този път е да отидем първо на разходка до Ел Шадай (Бивака) - едно сакрално място, с прекрасни скали, извор и... Намира се над Симеоново и навръщане (на слизане) ще почистим - нека всеки си носи ръкавици и чували(или по-големи пликове).

Идеята е да отидем идната неделя - на 10 май.

Редактирано от jul
Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...